موسسه وکیل تلفنی

 • حسن نام آور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۶:۴۷:۱۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۶:۱۸:۱۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۶:۱۳:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۶:۱۰:۴۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • فرزاد ابراهیمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۲۸:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • سعید فاتحی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۸:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • الناز رضایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۲۳:۲۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • ابوذر ورزنده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵۳:۴۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • مریم گذاری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳۸:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • احمد سیدزاده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۱۸:۳۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی حق التنصیف

مشاوره حقوقی حق التنصیف

از مهمترین شروط مندرج در قباله ی ازدواج، حق التنصیف است که بر مبنای آن چنانچه طلاق به درخواست مرد و بدون کوتاهی زن در انجام وظایف همسری واقع شود، تا سقف نصف اموالی که مرد در طول زندگی زناشویی کسب کرده به زن تعلق می گیرد؛ با وجود صراحت در شرط فوق، درخواست اقامه ی شرط حق التنصیف، حائز ظرافت هایی است که بدون مشاوره حقوقی حق التنصیف نمی توان راه به جایی برد.

 

توصیه های یکی از بانوان وکیل در خصوص حقوق بانوان

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"ازدواج؛ از مهمترین وقایع حقوقی و اجتماعی است که به محض وقوع، آثار حقوقی و تعهدات بسیاری برای زوجین ایجاد می کند؛ متاسفانه عموماً افراد در هنگام ازدواج به دلیل وابستگی عاطفی و هیجانات احساسی، توجه چندانی به اهمیت تعهداتی که می پذیرند و بر عهده می گیرند ندارند، در حالی که از همان ابتدای بحث ازدواج، بسیاری از شروط یا توافقات مرسوم ازدواج و همچنین شروط دوازده گانه مندرج در قباله ی عقد، حائز آثار و تعهدات حقوقی مهمی است که سهل انگاری و پذیرش بدون آگاهی از آنها، می تواند دردسرساز باشد؛ به عنوان نمونه، یکی از مهمترین شروطی که افراد در هنگام ازدواج بدون کوچکترین اطلاعی آن را می پذیرند «حق التنصیف» است، در حالی که امکانات ارتباط با وکلای خانواده مهیاست و می توان از طریق لمس تصویرک زیر، تماس تلفنی فوری با وکیل متخصص امور ازدواج داشت و این مورد را با او در میان گذاشت"

 

 

چرا برای مطالبه حق التنصیف لازم است تا مشاوره حقوقی با وکیل خانواده داشته باشیم؟

 

halve rights legal advice necessity

وکیل وصول حق التنصیف 24 ساعته

 

یکی از مهمترین شروط مندرج در قباله ی ازدواج، که از سال 1362 و در راستای حمایت از بانوان مطلقه در قباله ی ازدواج درج گردیده است؛ حق التنصیف است که بر مبنای آن چنانچه طلاق به درخواست مرد و بدون هیچ دلیل موجهی اعم از کوتاهی زن در انجام وظایف همسری یا سوء رفتار وی، واقع شود تا سقف نصف اموالی که مرد در طول زندگی زناشویی کسب کرده یا معادل آن به زن تعلق می گیرد.

با وجود صراحت ظاهری در نحوه ی بیان شرط، در اجرا و عمل به این شرط مشکلات و ابهاماتی وجود دارد که باعث شده بسیاری محاکم تمایلی به اجرا نداشته و مردانی که از اجرای این شرط واهمه دارند نیز به جای دادن دادخواست طلاق، به روش های مختلف زن را تحت فشار بگذارند تا از حق مسلم خود صرف نظر کرده و طالب طلاق شود؛ در حالیکه به سهولت و با دریافت مشاوره حقوقی حق التنصیف می توان از هر گونه تضییع حقی پیشگیری نمود.

 

نکته: هر چند حق التنصیف به عنوان شرط ضمن عقد ازدواج اگر از جانب مرد امضا شود، لازم الاجراست؛اما حکم قانونی نیست و زن تنها در صورت اثبات تحقق شرط می تواند آن را درخواست نماید؛ پر واضح است که درخواست اقامه ی شرط حق التنصیف، حائز ظرافت هایی است که بدون مشاوره حقوقی حق التنصیف نمی توان راه به جایی برد.

 

موارد بیشماری وجود دارد که افراد حتی از وجود چنین شرطی در میان شروط مندرج در قباله ی ازدواج اطلاع ندارند و نا آگاهی از ظرایف و نکات قانونی، بسیاری افراد را از احقاق حقوقشان محروم ساخته است، حق التصنیف نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین با توجه به جمیع جهات، در صورت تصمیم بر مطالبه حق التنصیف، ضروریست قبل از هر اقدامی با وکیل خانواده مشورت نموده و با دریافت مشاوره حقوقی حق التنصیف، راه دستیابی به نتیجه ی مطلوب را هموار سازید. به لطف پیشرفت فناوری، برخورداری از مشاوره حقوقی، حتی مشاوره حقوقی شبانه روزی نیاز به صرف وقت و هزینه ی گزاف ندارد؛ در این میان، امکان استفاده از مشاوره حقوقی فوری با وکلای کارآزموده و مجرب نیز به صورت 24 ساعته مهیاست.

 

حق التنصیف چیست و آیا می شود آن را مطالبه کرد؟

 

concept of halve rights after divorce

تماس فوری با وکیل مدافع حقوق زنان

 

در میان شروط دوازده گانه مندرج در سند ازدواج، در هشتمین صفحه؛ شرطی درج شده که از آن به عنوان «حق التنصیف» یاد می شود؛ بر اساس آنچه در سند ازدواج قید شده، حق التنصیف را به بیان ساده می توان چنین تعریف کرد: (چنانچه طلاق به درخواست مرد و بدون هیچ دلیل موجهی اعم از کوتاهی زن در انجام وظایف همسری یا سوءرفتار وی، واقع شود مرد بایستی تا سقف نیمی از اموالی را که در طول مدت زناشویی بدست آورده است؛ بلاعوض تسلیم زن نماید).

هرچند این شرط به عنوان یکی از شروط ضمن عقد ازدواج در صورت تحقق شرایط قابل مطالبه است، اما نحوه ی بیان آن به گونه ایست که محاکم هر یک تفسیری متفاوت از ابعاد مختلف شرط حق التنصیف دارند و عملاً بسیاری افراد با وجود محق بودن از اجرای شرط می گذرند؛ بنابراین دریافت مشاوره حقوقی حق التنصیف در این مواقع بسیار کارگشا و موثر است.

به طور کلی می توان گفت در صورتی که طلاق با دادخواست از جانب مرد واقع شده و اثبات شود زن هیچ گونه تخلف از وظایف همسری و سوءرفتار نداشته است، زن می تواند اجرای شرط فوق را درخواست کند؛ اما به دلیل وجود ابهامات در بیان شرط، مهمترین گام قبل و حین مطالبه حق التنصیف، مشاوره حقوقی با وکیل است؛ اما هزینه ی بالای حق الوکاله و دشواری دسترسی به وکیل حاذق بسیاری افراد را از دریافت مشاوره حقوقی حق التنصیف منصرف می کند.

در حالی که به لطف دانش و تجربه ی وکلای متعهد همواره امکان مشاوره تلفنی حقوقی و ارتباط با وکیل تلفنی مقرون به صرفه مهیاست؛ ما مفتخریم که به سهولت امکان ارتباط با بهترین وکلای ایران را برایتان مهیا نموده ایم و شما تنها با یک تماس می توانید با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان با بهترین وکیل تلفنی 24 ساعته و شبانه روزی دریافت حق التنصیف ارتباط برقرار نموده و با دریافت بهترین راهکار ها، به حق مسلم خود دست یابید.

 

شرایط مطالبه حق التنصیف چیست؟

 

halve rights situations

مطالبه فوری حق التنصیف فوری به صورت 24 ساعته

 

هرچند حق التنصیف به عنوان یکی از شروط ضمن عقد ازدواج، با امضا از سوی مرد لازم الاجرا به شمار می رود؛ اما براساس آنچه از متن این شرط برمی آید؛ مطالبه ی حق التنصیف حائز شرایطی است که برای کسب نتیجه ی مطلوب باید به آنها توجه نمود. مشاوره حقوقی حق التنصیف در شناخت و تفسیر صحیح این شرط بسیار موثر است؛ از جمله ظرایف شرط به صورت زیر اند:

 

 1. برای مطالبه ی حق التنصیف حتماً باید مرد شرط مزبور را در سند نکاحیه امضا کرده باشد، چرا که در صورت استنکاف مرد از امضای شرط، اجرای آن غیر ممکن است.

 2. از دیگر شرایط لازم برای مطالبه ی حق التنصیف این است که طلاق با درخواست مرد واقع و جاری شود؛ این بدان معناست که اگر مرد دادخواست طلاق را مطرح نماید ولی در هر مرحله از آن منصرف شود شرط تحقق نمی یابد و قابل مطالبه نیست.

 3. تنها در صورتی زن می تواند اجرای این شرط را مطالبه کند که مرد نتوانسته باشد نشوز و نافرمانی و سوءرفتار زن و یا تخلف وی از وظایف همسری را به عنوان دلیلی برای طلاق اثبات نماید. با توجه به این موضوع، دریافت مشاوره حقوقی حق التنصیف در احقاق حق افراد، به ویژه بانوان محترم بسیار موثر است.

نکته مهم: از آنجا که در شرط بیان شده که مرد باید نیمی از «دارایی» خود را به زن بدهد و دارایی با اموال فرق دارد؛ باید به این نکته توجه داشت که غرض از دارایی تمام دارایی اعم از مثبت و منفی یعنی دیون و اموال می باشد؛ بنابراین پس از احتساب دیون مرد، حق التنصیف از محل دارایی موجود ادا می شود. مهمتر اینکه این اموال تنها شامل اموال موجود و اموالی می شود که پس از ازدواج کسب شده؛ بنابراین اموالی که مرد قبل از ازدواج داشته و یا به وی ارث رسیده و اموالی که قبل از طلاق صلح یا هبه، تلف یا مفقود شده از شمول این شرط خارج است.

 

با توجه به شرایط مطالبه حق التنصیف، دریافت مشاوره حقوقی حق التنصیف اهمیت بسیاری دارد؛ در مسیر گرفتن حق التنصیف، مشاوره حقوقی تلفنی فوری با بهترین وکلای تلفنی کشور و دریافت روش های حقوقی تلفنی حق التنصیف، برگ برنده ای است که می تواند شما را به سر منزل مقصود که همانا احقاق حق مسلم شماست برساند.

 

چگونه با بهترین وکیل برای مطالبه حق التنصیف ارتباط برقرار کنیم؟

 

best lawyers of property division after divorce

کاتالوگ وکلای خانم پایه یک به همراه شماره تماس

 

ارائه مشاوره حقوقی حق التنصیف از سوی بهترین وکلای تلفنی و دریافت موثرترین روش های حقوقی، این امکان را به شما می دهد که با آگاهی کامل از ظرافت های حقوقی و قانونی موجود در این شرط، به مطالبه ی حق خود بپردازید؛ بهره مندی از دانش و تجربه ی برترین وکلا و حقوقدانان کشور این امکان را به ما می دهد که با در اختیار گذاشتن شماره بهترین وکیل ایران امکان ارتباط سهل و سریع شما با بهترین وکیل تلفنی 24 ساعته و شبانه روزی دریافت حق التنصیف و دریافت بهترین و موثرترین مشاوره حقوقی حق التنصیف را فراهم نماییم.

 

آیا در صورت فوت زوج امکان مطالبه حق التنصیف وجود دارد؟

هرچند صراحت قانونی در مورد شرایط تعلق و امکان مطالبه ی حق التنصیف در حالات گوناگون وجود ندارد؛ اما از آنجا که در تمام موارد، شرایط یکسانی برای اجرت المثل و حق التنصیف ذکر شده است در مقام قیاس می توان گفت از آنجا که مطالبه ی اجرت المثل در موردی که طلاق به خواسته ی مرد و در مدت بیماری وی واقع شود و مرگ متصل به همان بیماری بوده باشد، تا یکسال از تاریخ فوت زوج، زن امکان مطالبه ی اجرت المثل را دارد.

بنا بر راهکارهای موجود در مشاوره حقوقی حق التنصیف و بر مدار قیاس، شاید بتوان نتیجه گرفت که امکان مطالبه حق التنصیف نیز در صورتی که مرد همسر خود را به خواست خود و بدون عدول زن از وظایف همسری و در زمان بیماری طلاق دهد و مرگ متصل به بیماری باشد، امکان مطالبه ی حق التنصیف تا یکسال پس از تاریخ فوت زوج وجود دارد.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

طلاق فوری به علت فساد اخلاقی

بررسی طلاق عاطفی و نتیجه آن

لزوم مشاوره حقوقی قبل از خواستگاری

طلاق به خاطر غیرت و تعصب بی مورد

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های خانوادگی

نگارش فوری و 24 ساعته دادخواست طلاق

درباره ما

 

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی