موسسه وکیل تلفنی

  • شاهرخ محمدی قلعه تکی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۴۳:۲۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی سرقفلی

مشاوره حقوقی سرقفلی

در خصوص مشاوره حقوقی سرقفلی باید در ابتدا مفهوم سرقفلی مورد بررسی قرار بگیرد؛ سرقفلی در واقع نوعی امتیاز است، برای کسی که به عنوان مستأجر در مغازه ای کسب و کار به راه انداخته و آنجا را رونق داده، مشتری جلب کرده است؛ بنابراین، در پایان قرارداد باز اولویت قرارداد با او هست و نسبت به سایر متقاضیان در اجاره ی مغازه مقدم است؛ پس اگر مالکی مغازه ی خود را به اجاره بدهد و مستأجر آن، مغازه ی وی را رونق دهد، در پایان قرارداد باید به مستأجر حق کسب و پیشه بدهد، چون باعث شده تا مغازه ی وی محل کسب و کار شود؛ بحث سرقفلی در اصل بر اساس عرف از زمان های قدیم به وجود آمده است و در بین مردم رواج پیدا کرده است، قانون هم به دلیل روج آن و به خاطر حمایت از حق مستأجر در برابر مالک موازین قانونی برای آن تعیین کرده است.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص دعاوی رایج ملکی

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در سرقفلی طبق قانون باید مالک مبلغی از مستاجر بگیرد، تا مغازه ی خالی را به وی بدهد که سرقفلی نامیده می شود و در قرارداد هم باید اصطلاح سرقفلی قید شود؛ چنانچه در پایان قرارداد مالک با مستأجر به توافق نرسند، باید مستأجر ملک ر ا تخلیه کند؛ مسائل و مشکلات حقوقی در حوزه سرقفلی همانند تکه های مختلفی از یک پازل بوده که تنها یک وکیل ملکی متخصص، بصیرتِ رؤیت برش های آن و حل فوری آن را دارد؛ جای نگرانی نیست چراکه وکلای آنلاین دعاوی سرقفلی ما به صورت 24 ساعته آماده مشکل گشایی تلفنی یا آنلاین تمامی هموطنان عزیزمان از اقصی نقاط ایران خواهند بود؛ اگر به نت دسترسی ندارید اما مایلید که با این عزیزان در خصوص سرقفلی خود مکالمه داشته باشید، تصویرک زیر را لمس کنید تا امکان تماس تلفنی فوری با این عزیزان برقرار گردد"

 

 

مدت اجاره در سرقفلی

 

time of rent in right ogf business

وکیل آنلاین سرقفلی ارزان و تضمینی 24 ساعته

 

مدت اجاره ی سرقفلی به توافق بین مالک و مستأجر بستگی دارد؛ زمانی که قرارداد سرقفلی بسته می شود، باید مستأجر علاوه بر پول اجاره یک مبلغی را به عنوان سرقفلی به مالک بدهد و حتما در قرارداد عنوان مبلغ به نام سرقفلی نوشته شود، در زمان تخلیه ی ملک باید مالک مبلغ گرفته شده سرقفلی را به نرخ روز به مستأجر پرداخت کند.

دریافت مبلغ سر قفلی طبق توافق مالک و مستأجر می باشد، معمولا مقدار مبلغ بالا است، با توجه به شرایط محل قرار گرفتن مغازه تعیین می شود.

مکانی که اجاره داده می شود حتما باید تجاری باشد.

 

ماده ی 9: «اگر مدت اجاره تمام شود، یا مستأجر مبلغ  سرقفلی به مالک نپرداخته باشد، یا اینکه مستأجر کلیه حقوق ضمن عقد را استیفاء کرده باشد، هنگام تخلیه عین مستأجره حق دریافت سر قفلی را نخواهد داشت».

 

وکلای حقوقی موسسه ی وکیل تلفنی، با داشتن کادر مجرب و دلسوز در کمک به کسانی که مشکل حقوقی دارند همیشه آماده هستند، برای به دست آوردن پاسخ سوالات خود در مورد سرقفلی و مدت اجاره ی آن می توانید به سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید.

 

حق مالکانه در سرقفلی

حقوق ایجاد شده از زمین یا هر مال منقول و غیر منقول دیگر برای صاحب آن را حق مالکانه می گویند؛ این حق از جامع ترین حقوق عینی متعلق به ملک و منافع آن است پس مالک مستحق دریافت حق مالکانه می باشد.

به مبلغی که مستأجر موقع انتقال سرقفلی برای اخذ رضایت مالک می پردازد، در حقیقت حق مالکانه به وی پرداخت کرده است و مبلغ معینی برای آن در نظر گرفته نشده است؛ طبق عرف پرداخت می شود، مبلغ آن با توجه به شهر و محل قرار گرفتن مغازه باهم فرق می کند؛ درصد آن هم مشخص نیست، موجر و مستأجر با هم در این مورد باید به توافق برسند؛ در تعیین درصد حق مالکانه دو مسئله در نظر گرفته می شود.

انتقال سرقفلی امکان دارد به منظور خارج کردن ملک ازدست مالک و دادن به غیر برای همیشه باشد، مانند: هبه، وقف، یا صلح که با این قرادادها برای دائم ملک به دیگری واگذار می شود.

یا امکان دارد، انتقال سر قفلی برای انتقال دائم به غیر نباشد و موقتی باشد مثل: مشارکت، عاریع، اجاره، مضاربه.

که در هر دو صورت براساس درصدی حق مالکانه حساب می شود.

برای تعیین حق مالکانه و ارزش سرقفلی مغازه اگر با یک وکیل آنلاین مشاوره کنید موفق می شوید، برای این کار بهتراست که با سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید و از وکلای حقوقی این موسسه راهنمایی بخواهید.

 

نحوه ی نگارش دادخواست اثبات حق سرقفلی

 

petition writing for right proof in business

اورژانس آنلاین مشکلات سرقفلی 24 ساعته

 

وقتی بین مالک و مستأجر سرقفلی اختلافی پیش می آید و مالک از مستأجر می خواهد زودتر از موعد مغازه را تخلیه کند و تحویل دهد، این موقع مستأجر می تواند، با مراجعه به دادگاه و تنظیم دادخواستی به عنوان دادخواست اثبات حق، سرقفلی علیه مالک شکایت کند.

همچنین به خاطر تخلیه زودتر از موعد، مطالبه ی وجه سرقفلی را از مالک بکند و اگر دادگاه حکم مورد نظر را صادر کند، مالک باید در مهلت ده روز مبلغ سرقفلی را به مستأجر پرداخت کند.

اگر مالک مبلغ سرقفلی را به مستأجر نپردازد، مستأجر این حق را دارد که توقیف اموال مالک را از دادگاه بخواهد.

برای نگارش دادخواست مطالبه ی سرقفلی شما نیاز به یک وکیل ماهر دارید، تا در تنظیم آن به شما کمک کند، چون نوشتن دادخواست نیاز به مهارت دارد و باید از دلایل قانونی استفاده کنید تا مورد استماع دادگاه قرار بگیرد.

برای این کار پیشنهاد می کنم به سایت وکیل تلفنی مراجعه کنید و از وکلای حرفه ای این سایت برای نگارش دادخواست کمک بگیرید وکلای ارزان و آنلاین ما با بهترین نوشتار می توانند شما را در رسیدن به حق و حقوقتون کمک رسانی کنند.

 

تجدید نظر در دعوی سرقفلی

وقتی دعوایی بین مالک و مستأجر بر سر ملک سرقفلی رخ می دهد، آنها برای رسیدگی به دادگاه مراجعه می کنند بعد از اولین جلسه ی دادرسی، اگر رأی به ضرر یکی از طرفین صادر شود، با توجه به این که این پایان دعوا نیست، کسی که حکم علیه اوصادر شده است، می تواند نسبت به رأی صادره اعتراض کند؛ بنابراین، پس از تأیید حکم توسط دادگاه بدوی طرفین ده روز مهلت دارند تا اعتراض کنند و دادخواست تجدیدنظر خواهی را تقدیم دادگاه کنند.

در دادگاه تجدید نظر پرونده دوباره بررسی می شود؛ در واقع این دادگاه، دادگاه عالی است، در دادگاه تجدید نظر همه ی دلایل مثل شهادت شهود، رسیدگی به اسالت اسناد، سایر ادله دوباره مورد باز بینی قرار می گیرد.

دعاوی مالی که بیش از سه میلیون ریال هستند، قابل تجدید نظرخواهی هستند.

برای تنظیم دادخواست تجدیدنظر، می توانید از وکلای حقوقی سایت وکیل تلفنی کمک بگیرید، در سایت وکیل تلفنی، وکلای ما، با هزینه ی کم و در اسرع وقت می توانند دادخواست شما را تنظیم کنند، مشاوران حقوقی درسایت ما به صورت 24 ساعته حضور دارند و در خدمت رسانی به شما آماده هستند.

 

فروش و واگذاری سرقفلی

 

selling the rights of business

مشاوره حقوقی سرقفلی ارزان و تضمینی تلفنی و 24 ساعته

 

وقتی مستأجر تصمیم می گیرد مغازه ی سرقفلی را به دیگری اجاره دهد، باید از مالک اجازه بگیرد و اگر رضایت وی را جلب نکند، مالک می تواند تخلیه ی او را بخواهد، می تواند از طریق مراجع قانونی به خاطر این کار مستأجر شکایت کند و حکم تخلیه بگیرد، در صورت تخلیه باید حداقل نصف مبلغ سرقفلی را به مستأجر بدهد.

اگر زمانی مستأجر ببیند که دیگر نیازی به استفاده از مغازه ندارد؛ می تواند، آن را به دیگری منتقل کند و اگر مالک اجازه ندهد، می تواند طی دادخواستی با عنوان تجویز انتقال منافع به غیر، به دادگاه تقدیم کند و از دادگاه درخواست صدور مجوز کند تا بتواند به دیگری انتقال دهد.

در این صورت دادگاه به مالک می گوید، که اگر امکانش را دارد خودش سرقفلی را بخرد اگر راضی بود، کارشناسی می شود و قیمت سرقفلی به وی اعلام می شود، ولی اگر راضی به خرید نبود دادگاه مجوز انتقال را به مستأجر می دهد تا مغازه را با سند رسمی به دیگری انتقال دهد.

حتما باید حکم دادگاه مبنی بر انتقال به غیر، باید با سند رسمی انتقال پیدا کند وگرنه با سند عادی نمی شود و شش ماه مهلت داده می شود که انتقال انجام گیرد در غیر این صورت حکم باطل می شود.

 برای مشاوره در زمینه ی انتقال سرقفلی می توانید با مراجعه به سایت وکیل تلفنی، از وکلای ما اطلاعاتی در این مورد بگیرید، اگر نیاز به تنظیم دادخواست داشته باشید می توانند برای شما با هزینه ی کم ودر اسرع وقت تنظیم کنند؛ پس با خیال راحت به ما اعتماد کنید.

 

تخلیه ی محل سرقفلی به جهت تغییر شغل

شخصی که مغازه ی سرقفلی دارد و می خواهد شغلش را تغییر دهد، باید حتماً رضایت صاحب ملک یا همان موجر را جلب کند؛ همچنین می بایست به وی اطلاع رسانی کند، اگر این کار را نکند مالک می تواند حکم تخلیه ی وی را از دادگاه بگیرد که در این صورت کار خود را از دست می دهد، باید مغازه را تخلیه کند، مگر اینکه اثبات کند شغل جدید شبیه شغل قبلی است.

اگر مابین مالک و مستأجر قراردادی نوشته شده باشد و نوع شغل در آن ذکر شود، مالک می تواند به راحتی اثبات کند؛ ولی اگر قراردادی نباشد در صورتی که مستأجر در دادگاه منکر ادعای مالک شود باطل می شود.

اگر نوع شغل در قرارداد نوشته نشود مستأجر می تواند هر شغلی را انتخاب کند و هر کسب و کار مجازی را در ملک راه اندازی کند.

اگر مالک از تغییر شغل مستأجر راضی نباشد و نوع شغل در قرارداد فی مابین قید نشده باشد، چنانچه در دادگاه نسبت به تغییر شغل، دادخواست بدهد باید با اماره و قرائن بتواند، توافق شفاهی بین خودشان را اثبات کند، تا دعوا مورد استماع قاضی قرار گیرد.

در مورد تغییر شغل ملک سرقفلی نیاز به مشاوره با یک وکیل مجرب است که بتواند شما را راهنمایی کند، در این خصوص به شما پیشنهاد می کنم با وکلای ما در سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید و از انها پیرامون این مسئله راهنمایی بخواهید.

 

تعمیرات مغازه ی سرقفلی