موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی سرقفلی

مشاوره حقوقی سرقفلی

در خصوص مشاوره حقوقی سرقفلی باید در ابتدا مفهوم سرقفلی مورد بررسی قرار بگیرد؛ سرقفلی در واقع نوعی امتیاز است، برای کسی که به عنوان مستأجر در مغازه ای کسب و کار به راه انداخته و آنجا را رونق داده، مشتری جلب کرده است؛ بنابراین، در پایان قرارداد باز اولویت قرارداد با او هست و نسبت به سایر متقاضیان در اجاره ی مغازه مقدم است؛ پس اگر مالکی مغازه ی خود را به اجاره بدهد و مستأجر آن، مغازه ی وی را رونق دهد، در پایان قرارداد باید به مستأجر حق کسب و پیشه بدهد، چون باعث شده تا مغازه ی وی محل کسب و کار شود؛ بحث سرقفلی در اصل بر اساس عرف از زمان های قدیم به وجود آمده است و در بین مردم رواج پیدا کرده است، قانون هم به دلیل روج آن و به خاطر حمایت از حق مستأجر در برابر مالک موازین قانونی برای آن تعیین کرده است.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص دعاوی رایج ملکی

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در سرقفلی طبق قانون باید مالک مبلغی از مستاجر بگیرد، تا مغازه ی خالی را به وی بدهد که سرقفلی نامیده می شود و در قرارداد هم باید اصطلاح سرقفلی قید شود؛ چنانچه در پایان قرارداد مالک با مستأجر به توافق نرسند، باید مستأجر ملک ر ا تخلیه کند؛ مسائل و مشکلات حقوقی در حوزه سرقفلی همانند تکه های مختلفی از یک پازل بوده که تنها یک وکیل ملکی متخصص، بصیرتِ رؤیت برش های آن و حل فوری آن را دارد؛ جای نگرانی نیست چراکه وکلای آنلاین دعاوی سرقفلی ما به صورت 24 ساعته آماده مشکل گشایی تلفنی یا آنلاین تمامی هموطنان عزیزمان از اقصی نقاط ایران خواهند بود؛ اگر به نت دسترسی ندارید اما مایلید که با این عزیزان در خصوص سرقفلی خود مکالمه داشته باشید، تصویرک زیر را لمس کنید تا امکان تماس تلفنی فوری با این عزیزان برقرار گردد"

 

 

مدت اجاره در سرقفلی

 

time of rent in right ogf business

وکیل آنلاین سرقفلی ارزان و تضمینی 24 ساعته

 

مدت اجاره ی سرقفلی به توافق بین مالک و مستأجر بستگی دارد؛ زمانی که قرارداد سرقفلی بسته می شود، باید مستأجر علاوه بر پول اجاره یک مبلغی را به عنوان سرقفلی به مالک بدهد و حتما در قرارداد عنوان مبلغ به نام سرقفلی نوشته شود، در زمان تخلیه ی ملک باید مالک مبلغ گرفته شده سرقفلی را به نرخ روز به مستأجر پرداخت کند.

دریافت مبلغ سر قفلی طبق توافق مالک و مستأجر می باشد، معمولا مقدار مبلغ بالا است، با توجه به شرایط محل قرار گرفتن مغازه تعیین می شود.

مکانی که اجاره داده می شود حتما باید تجاری باشد.

 

ماده ی 9: «اگر مدت اجاره تمام شود، یا مستأجر مبلغ  سرقفلی به مالک نپرداخته باشد، یا اینکه مستأجر کلیه حقوق ضمن عقد را استیفاء کرده باشد، هنگام تخلیه عین مستأجره حق دریافت سر قفلی را نخواهد داشت».

 

وکلای حقوقی موسسه ی وکیل تلفنی، با داشتن کادر مجرب و دلسوز در کمک به کسانی که مشکل حقوقی دارند همیشه آماده هستند، برای به دست آوردن پاسخ سوالات خود در مورد سرقفلی و مدت اجاره ی آن می توانید به سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید.

 

حق مالکانه در سرقفلی

حقوق ایجاد شده از زمین یا هر مال منقول و غیر منقول دیگر برای صاحب آن را حق مالکانه می گویند؛ این حق از جامع ترین حقوق عینی متعلق به ملک و منافع آن است پس مالک مستحق دریافت حق مالکانه می باشد.

به مبلغی که مستأجر موقع انتقال سرقفلی برای اخذ رضایت مالک می پردازد، در حقیقت حق مالکانه به وی پرداخت کرده است و مبلغ معینی برای آن در نظر گرفته نشده است؛ طبق عرف پرداخت می شود، مبلغ آن با توجه به شهر و محل قرار گرفتن مغازه باهم فرق می کند؛ درصد آن هم مشخص نیست، موجر و مستأجر با هم در این مورد باید به توافق برسند؛ در تعیین درصد حق مالکانه دو مسئله در نظر گرفته می شود.

انتقال سرقفلی امکان دارد به منظور خارج کردن ملک ازدست مالک و دادن به غیر برای همیشه باشد، مانند: هبه، وقف، یا صلح که با این قرادادها برای دائم ملک به دیگری واگذار می شود.

یا امکان دارد، انتقال سر قفلی برای انتقال دائم به غیر نباشد و موقتی باشد مثل: مشارکت، عاریع، اجاره، مضاربه.

که در هر دو صورت براساس درصدی حق مالکانه حساب می شود.

برای تعیین حق مالکانه و ارزش سرقفلی مغازه اگر با یک وکیل آنلاین مشاوره کنید موفق می شوید، برای این کار بهتراست که با سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید و از وکلای حقوقی این موسسه راهنمایی بخواهید.

 

نحوه ی نگارش دادخواست اثبات حق سرقفلی