موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

انحلال شرکت یا موسسه در ثبت شرکت ها

انحلال شرکت یا موسسه در ثبت شرکت ها

از قدیم گفته اند یک سیب را که به هوا پرتاب کنی، هزار چرخ می خورد تا به زمین برگردد؛ گاهی اوقات تصمیم های مهم در زندگی انسان با عدم موفقیت و ناکامی مواجه می شود و این نحوه برخورد افراد با ناکامی هاست که متفاوت است؛ در این میان برخی به دنبال دلایل ناکامی و رفع آن ها هستند و برخی دیگر به دنبال آن هستند که شانس و اقبال را مقصرِ مشکلات خودشان معرفی کنند؛ افراد زیادی هستند که اقدام به تاسیس شرکت می کنند و تمایل دارند در یک کار تجاری فعالیت داشته باشند و تجارت آنقدر پیچ و خم دارد که هر آدمی نتواند در آن موفق شود؛ اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که شکست و ناکامی در اولین کارهای تجاری نشانه این نیست که آدم ها تجارت بلد نیستند؛ بلکه باید ابتدا ناکامی را قبول کرده و منطقی ترین تصمیم را بگیرند و بعد دلایل ناکامی خودشان را پیدا کرده و به دنبال رفع آن بگردند. زمانی که افراد بعد از تاسیس شرکت و فعالیت متوجه می‌شوند که مسیر را اشتباه رفته اند بهترین کار این است که به سراغ انحلال شرکت بروند و از ایجاد فاجعه ای بزرگتر برای زندگی خودشان، جلوگیری به عمل آورند؛ از این رو در این مطلب، قصد داریم در مورد انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) مواردی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم که امیدواریم مفید واقع شوند؛ اما قبل از آن به شما توصیه می کنیم که ویدئوی کوتاه زیر را نیز از دست ندهید.

 

خدمات حقوقی به انواع شرکت ها (بریده ای از سخنان یکی از بانوان وکیل تلفنی)

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

چگونه یک شرکت را منحل کنیم؟

 

how to dissolve a company

ارزان ترین مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته با وکیل دادگستری

 

برای انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها)، اولین چیزی که باید بدانید نحوه منحل کردن شرکت می‌ باشد؛ برای منحل کردن شرکت، شما ابتدا باید موافقت تمامی اعضا و شرکای خودتان را جلب کنید. توجه داشته باشید که حتی اگر یک نفر از شرکا با انحلال شرکت مخالف باشد، این کار انجام نمی‌ شود؛ شما باید تمامی شرکا و اعضای شرکت خودتان را در یک جلسه دور هم جمع کنید و از آن ها بخواهید که صورت جلسه انحلال شرکت را امضا نمایند؛ شما تنها چند روز فرصت خواهید داشت که مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهید.

دقت داشته باشید که انحلال شرکت موضوع بسیار مهمی است و قطعاً باید با روند قانونی آن آشنایی کامل داشته باشید؛ در صورتی که در انحلال شرکت اشتباهی انجام دهید تبعات آن قطعاً برای شما سنگین خواهد بود؛ بهتر است برای انجام این کار شما از مشاوره حقوقی استفاده کنید، البته نگران نباشید امروز دیگر برای استفاده از مشاوره حقوقی نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر وکلا ندارید؛ شما می توانید با مراجعه به مجموعه اینترنتی ما یعنی وکیل تلفنی با بهترین مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین ایران ارتباط برقرار نمایید و مشکل خودتان را با آنها در میان بگذارید؛ آن ها بهترین راهکار را برای انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

انحلال یک شرکت چقدر زمان می برد؟

 

 

در مورد اینکه انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) چقدر زمان می‌برد نمی توانیم به صورت کلی صحبت کنیم. در واقع قانون در این زمینه برای شرکتها تفاوتهایی قائل شده است. مثلاً شرکت های سهامی خاص باید در طی یک مدت زمان کوتاه بعد از انحلال این موضوع را به اطلاع مراجع ثبت شرکت برسانند؛ اما شرکت های تضامنی و یا با مسئولیت محدود و همچنین شرکت های تعاونی و مختلط سهامی و غیر سهامی دارای چنین محدودیت هایی نمی باشند؛ البته موضوع دیگری هم که شاید در ذهن شما باشد این است که چند روز طول می‌کشد تا انحلال شرکت به صورت قانونی اعلام شود ...

 • معمولاً ۱۰ تا ۱۵ روز پس از اینکه مدارک مربوط به انحلال شرکت در اختیار مراجع قانونی قرار گرفت، طول می‌کشد تا آن ها آگهی منحل شدن شرکت را در روزنامه های کثیرالانتشار به چاپ برساند و اطلاع رسانی لازم را در این زمینه داشته باشند؛ البته اگر می خواهید دقیق تر در این مورد اطلاعاتی کسب کنید می توانید به قسمت پرسش و پاسخ فوری حقوقی در مجموعه اینترنتی وکیل تلفنی مراجعه نمایید و پاسخ سوالات خودتان را دریافت کنید.

 

برای ثبت انحلال شرکت چه مدارکی مورد نیاز است؟

 

the essential documents for dissolve a company

مشاوره حقوقی فوری انحلال شرکت با وکیل دادگستری

 

طبیعتاً انحلال شرکت نیز مانند هر کار اداری دیگری نیاز به این دارد که شما مدارک لازم را تهیه کرده و در اختیار مراجع قانونی قرار دهید؛ اولین و اصلی ترین مدرک برای انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) صورتجلسه منحل شدن شرکت است که باید توسط تمامی شرکا به امضا برسد؛ در کنار آن رونوشت مدارک شناسایی مدیر شرکت، البته در صورتی که مدیر در میان شرکا نباشد و خارج از آن ها انتخاب شده باشد، نیاز است.

از دیگر مدارکی که برای انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) نیاز می باشد، آخرین روزنامه رسمی با نسخه اصلی آن است؛ همچنین نیاز است تا اطلاعیه اصلی که در روزنامه کثیرالانتشار شرکت برای دعوت از شرکا در جلسه فوق‌ العاده انجام شده است در کنار سایر مدارک در اختیار مراجع قانونی قرار بگیرد.

توجه: ممکن است بر اساس شرایطی که شرکت دارد نیاز به مدارک دیگری هم باشد؛ برای اینکه از این مدارک مطلع شوید و روند قانونی کار را آسان تر طی کنید پیشنهاد می کنیم از مشاوره حقوقی فوری و ۲۴ ساعته وکیل تلفنی کمک بگیرید؛ در ضمن توجه داشته باشید که شما می توانید با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک از روند انحلال آنلاین انواع شرکت و موسسه در اداره ثبت شرکت مطلع شوید و دیگر نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشید.

 

مالیات انحلال شرکت چقدر هست؟

 

whatsapp dowry legal advice

 

یکی از موارد مهم دیگری که در انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) نسبت به آن باید توجه داشته باشید، مالیات انحلال شرکت است؛ مطابق ماده ۱۱۵ قانون مالیات های مستقیم شما باید در دوره انحلال، مالیات شرکت خودتان را محاسبه کرده و آن را پرداخت نمایید؛ قطعاً پرداختن به این قانون نیاز به دانش حقوقی خاصی دارد و هر کسی از عهده آن بر نمی آید و بهتر است برای انجام آن با یک مشاوره حقوقی مجرب و متخصص مشورت شود. 

البته ترجیحاً بهتر است از وکیل متخصص انحلال شرکت و موسسه در این زمینه استفاده شود و استفاده از دیگر مشاوران گزینه مناسبی به هیچ وجه نیست؛ وکیل متخصص در طول سالیان مختلف آموزش انحلال اصولی شرکت یا موسسه در اداره ثبت شرکت ها را فرا گرفته است و به خوبی می تواند از عهده این کار بر بیاید بدون اینکه مشکلی برای شرکت و شما ایجاد شود. شما می توانید با مراجعه به مجموعه ما، یعنی وکیل تلفنی بهترین وکیل آنلاین انحلال شرکت را انتخاب کرده و از او در این مسیر کمک بگیرید؛ البته توجه داشته باشید که شما می توانید با مراجعه به مجموعه عدل ایران و قسمت قوه قضاییه در آن اطلاعات بیشتری در مورد مالیات انحلال شرکت کسب کنید.

 

موارد انحلال شرکت چیست؟

 

objects of company dissolve

آموزش انحلال اصولی و فوری انواع شرکت های بزرگ و کوچک با وکیل دادگستری

 

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره‌هایی داشتیم، گاهی اوقات بهترین تصمیم پایان دادن به یک مسیر ناموفق است؛ تاسیس یک شرکت کار چندان سختی نیست، اما مدیریت آن به شدت مشکل است و بسیاری از افراد در اولین تجربه خودشان به موفقیت نرسیده و مجبور می شوند پایان عمر آن شرکت یا همان انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) را انجام دهند؛ اما قانون هم برای اینکه در این مورد کمتر مشکلاتی پیش بیاید پیش‌بینی‌هایی داشته است؛ قانون تجارت در این زمینه چهار مورد را برای انحلال شرکت در نظر گرفته است ...

 • مورد اول: انحلال را مبتنی بر اراده شرکا می‌داند، در واقع این مورد ساده ترین مسیر انحلال شرکت می باشد.

 

 • مورد دوم: انحلال شرکت به دلیل از بین رفتن یکی از عناصر آن است؛ این مورد خود شامل دسته بندی های گوناگونی می شود، مثلاً یکی از نمونه های از بین رفتن یکی از عناصر، پایان مدت شرکت است و یکی دیگر از نمونه های آن نیز ورشکستگی شرکت می باشد.

 

 • مورد سوم: که برای انحلال شرکت در قانون پیش‌بینی شده مبتنی بر دلایل موجه می‌باشد؛ در واقع شرکت باید دلایل کاملا منطقی و موجه برای انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) در اختیار مراجع قانونی قرار دهد.

 

 • مورد آخر: نیز انحلال به خاطر وضعیت یکی از شرکا عنوان شده است. از جمله مسائلی که باعث این اتفاق می شود می توانیم به فوت، حجر و عجز شریک از پرداخت دیون شخصیش اشاره کنیم.

 

 

اعتبار سنجی حقوقی کسب و کار

وکیل دعاوی شرکت ها

مشاوره حقوقی تضمینی به انواع شرکت ها

مشاوره حقوقی به استارتاپ ها

مشاوره حقوقی به شرکت های تعاونی

مشاوره حقوقی به شرکت های سهامی

حل مشکلات حفظ اسرار تجاری

مشاوره حقوقی تجارت الکترونیک

درباره ما

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام و عرض ادب، برای انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها)، اولین چیزی که باید بدانید نحوه منحل کردن شرکت می‌ باشد؛ برای منحل کردن شرکت، شما ابتدا باید موافقت تمامی اعضا و شرکای خودتان را جلب کنید. توجه داشته باشید که حتی اگر یک نفر از شرکا با انحلال شرکت مخالف باشد، این کار انجام نمی‌ شود؛ شما باید تمامی شرکا و اعضای شرکت خودتان را در یک جلسه دور هم جمع کنید و از آن ها بخواهید که صورت جلسه انحلال شرکت را امضا نمایند؛ شما تنها چند روز فرصت خواهید داشت که مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهید. دقت داشته باشید که انحلال شرکت موضوع بسیار مهمی است و قطعاً باید با روند قانونی آن آشنایی کامل داشته باشید؛ در صورتی که در انحلال شرکت اشتباهی انجام دهید تبعات آن قطعاً برای شما سنگین خواهد بود؛ بهتر است برای انجام این کار شما از مشاوره حقوقی استفاده کنید، البته نگران نباشید امروز دیگر برای استفاده از مشاوره حقوقی نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر وکلا ندارید؛ شما می توانید با مراجعه به مجموعه اینترنتی ما یعنی وکیل تلفنی با بهترین مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین ایران ارتباط برقرار نمایید و مشکل خودتان را با آنها در میان بگذارید؛ آن ها بهترین راهکار را برای انحلال شرکت/موسسه (در ثبت شرکت ها) در اختیار شما قرار خواهند داد.
با سلام خدمت موسسه و همکاران وکیل تلفنی،ضمن تشکر از خدمات ارزندتان در این شرایط خاص و مشکل ساز بیماری به هموطنان عزیز پیشنهاد میکنم با توجه به بودجه بسیار مناسبی که نسبت به حل مشکلات حقوقی خود می‌پردازید از همه مهمتر در زمان خود صرفه جویی میکنید و با تماسی که کمتر از 5دقیقه با شما گرفته میشود از مشاوره وکلای خبره پایه یک بهره مند می شوید و برای مراجعه به دادگاه دیگر استرس و دغدقه چندانی ندارید.باارزوی حل مشکلات حقوقی مردم عزیز.وکیل پایه یک بهاره توکلی پور در زمینه خانواده با کد 30972 در خدمت مردم عزیز هستم.با تشکر
یکی از موارد مورد توجه در شرکت ها ، مبحث انحلال آن می باشد که در صورت عدم توجه به آن، بار حقوقی زيادي را به همراه خواهد داشت که از جمله موارد آن می توان به عواقب مالیاتی، امکان محکومیت شرکت در محاکم قضایی و ...اشاره نمود. ِلذا آگاهی از مفاد و شرایط انحلال شرکت مانند شرایط ثبت آن مهم و حیاتی می باشد . تا چند سال قبل مراحل ثبت شرکت ها و انحلال آن با حضور در ادارات ثبت هر شهرستان انجام می گرفت اما امروزه بیشتر موارد مربوط به شرکت ها با ثبت در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام می گیرد . بعد از انحلال نیز باید نسخه ای از آن را با امضای دینفع به متصدی ثبت شرکت های اداره ثبت اسناد تحویل داد تا امور مربوط به درج در روزنامه رسمی و اطلاع رسانی به اداراتی نظیر مالیات و امور دارایی را انجام دهد. بیشترین شرکت های ثبت شده در کشور به ترتیب شامل شرکت های سهامی خاص ، تعاونی و شرکت با مسئولیت محدود می گردند .موسسه وکیل تلفنی با داشتن کادری مجرب و آگاه به امور این امکان را برای مردم عزیز ایران و حتی خارج از کشور فراهم نموده تا با آگاهی کامل و جامع نسبت به کلیه مسائل موجود، بتوانند بهترین تصمیم گیری ممکن در این زمینه را داشته باشند و در صورت نیاز به انحلال شرکت ، کلیه امور مربوط به آن را با آسودگی خاطر انجام دهند.
سلام عرض ادب و احترام خدمت تمامی همکاران پرتلاش وکیل تلفنی خوشبختانه برخلاف بسیاری از مطالبی که روزانه در فضای مجازی منتشر میشود، سایت شما سرشار از نکات حقوقی و مطالب مفید است و من معمولا سعی میکنم حتما هرروز از مقالات مفید شما استفاده کنم. شما فرهنگ مشاوره حقوقی را در کشور نهادینه خواهید کرد ممنون و سپاسگزارم
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .برای منحل کردن شرکت، شما ابتدا باید موافقت تمامی اعضا و شرکای خودتان را جلب کنید. توجه داشته باشید که حتی اگر یک نفر از شرکا با انحلال شرکت مخالف باشد، این کار انجام نمی‌ شود؛ شما باید تمامی شرکا و اعضای شرکت خودتان را در یک جلسه دور هم جمع کنید و از آن ها بخواهید که صورت جلسه انحلال شرکت را امضا نمایند؛ شما تنها چند روز فرصت خواهید داشت که مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهید. دقت داشته باشید که انحلال شرکت موضوع بسیار مهمی است و قطعاً باید با روند قانونی آن آشنایی کامل داشته باشید؛ در صورتی که در انحلال شرکت اشتباهی انجام دهید تبعات آن قطعاً برای شما سنگین خواهد بود؛ بهتر است برای انجام این کار شما از مشاوره حقوقی استفاده کنید
مقاله ی بسیار کاربری و مفیدی بود با تشکرات فروان و سپاس
سلام محمد هستم از استان مرکزی. سهام دار یک شرکت در صنف درب و پنجره سازان . مدیرعامل شرکت فوت شد و یک عالمه طلب از اعضای شرکت وجود داشت و شرکت روز به روز ضرر می داد علیرغم تقاضای مکرر اعضا برای منحل کردن شرکت، اعضای هیئت مدیره موافقت نمی کردند اما در نهایت از طریق مشاوره و دادن وکالت به وکلای متخصص موسسه وکیل تلفنی تونستیم شرکت را منح کنیم و از ضررهای کلان جلوگیری کنیم . خدا خیر و برکت به وکلای این موسسه بده

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی