موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۲:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۱:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۴
 • محسن محسنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۱:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۴
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۴:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۴۹:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • مجتبی بهرامی مجتبی بهرامی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۹:۵۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۳۳:۴۱ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • majid majid گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۴:۲۸ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • محسن محسنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۳۵:۳۳ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • روزبه بهروزی روزبه بهروزی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۱۱:۳۳ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۲
انجمن وکیل تلفنی

حادثه ناشي از كار

مشاوره حقوقي حادثه ناشي از كار

حادثه ناشي از كار يكي از جرايمي هست كه براي كارگران در حين كار حادث ميگردد كه غالب حادثه ناشي از كار در كارهاي ساختمان و تاسيسات كارخانه اي و توليدي اتفاق ميافتد كه بعد از حدوث اين جرم كارگران و كارفايان چه تكاليفي دارند؟ و اصلا چرا بايد براي اين موضوع زيان ديده بايد به دادسرا براي مطالبه ديه ناشي كار مراجعه نمايند؟ بعد از حادثه ناشي از كار براي كارگر، كارفرما بايد بلافاصله مراتب را  طي گزارش حادثه كار با مشخصات دقيق مصدوم به اداره كار محل كارگاهي حادثه ناشي از كار اتفاق افتاد، اعلام نمايند. اداره كار مراتب را به بازرس و يا كارشناس همان اداره ارجاع داده و كارشناسي يا بازرس اداره كار به  محل حادثه مراجعه و مراتب را  بازيد و از صحنه حادثه و چگونگي حادثه ناشي از كار صورت جلسه كارشناسي يا بازرسي تنظيم مينمايد و در  نهايت بازرس مربوطه اداره كار يا همان كارشناس ضمن اعلام گزارش تفصيلي، علل و تقصير و مسبب حادثه را در گزارش قيد مي كند .

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹00

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در زمان مراجعه به شركت بيمه جهت گرفتن ديه موضوع حادثه ناشي از كار، پيشنهاد وكيل تلفني اين هست قبل از آن، مشاوره حقوقي جهت بررسي موضوع برآورد ميزان ديه حادثه ناشي از كار و چگونگي دريافت آن و اينكه آيا ميزان پرداختي ديه حادثه ناشي از كار شما با ميزان صدمات وارده با شما مطابقت دارد يا خير؟ تاكيداً عرض مي كنيم که حتماً با وکیل متخصص در این زمینه تماس بگيريد که خدایی ناکرده حقتان پایمال نگردد؛ برای اینکار تصویرک زیر را لمس نموده تا به صفحه مربوطه منتقل شوید"

 

تكاليف كارگر مصدوم حادثه ناشي از كار بعد از حادثه 

كارگر بايد به اداره كار مراجعه نمايند و از برگه نظريه كارشناسي حادثه ناشي از كار  كپي تهيه و يك نسخه را به مراكز درماني جهت معافيت هزينه دارو و درمان تحويل نمايند و يك نسخه ديگر را  به  سازمان تامين اجتماعي تحويل تا دستمزد ايامي كه در مرخصي بودهف را از سازمان مذكور مطالبه نمايند.

 

what should a worker be up to after work injuries

تكلیف كارگر مصدوم شده از حادثه ناشی از کار 

 

غالب ساختمانها، شركتها ساختماني، شركتهاي راه و ساختماني، كارخانجات داري بيمه مسوليت مدني مي باشند و كار اين نوع بيمه پوشش و پرداخت ديه موضوع حادثه ناشي از كار مي باشد؛ چنانچه كارگاه يا شركتي كه حادثه ناشي از كار در ان اتفاق افتاد داري بيمه مسوليت مدني بوده كارگر بايد گزارش حادثه را  از كارفرما و تصوير بيمه نامه مسوليت مدني را به همراه گزارش اداره كار تحويل شركت بيمه نمايند ان شركت نسبت به پرداخت ديه موضوع حادثه ناشي از كار اقدام مي نمايند.

 

نكته ديگر در خصوص حادثه ناشي از كار 

در صورتي كه كارگاه يا شركتي كه در ان مشغول به كار بوده ايد فاقد بيمه نامه حادثه ناشي از كار بوده بايد به دادسرا مراجعه نماييد و در دادسرا عليه كارفرما اعلام جرم حادثه ناشي از كار مطرح نماييد؛ دادسرا چند اقدام در اين خصوص انجام مي دهد در بدو امر از كارفرما مي خواهد ديه حادثه از ناشي از كار را به صورت توافقي و سازي به شما پرداخت نمايند و در صورت عدم حصول سازش مراتب را به اداره كار اعلام تا كارشناس اداره كار حادثه ناشي از كار را بررسي نمايند كه مقصر اين حادثه ناشي از كار چه كسي بوده است و همزمان كارگر يا مصدوم را به پزشكي قانوني معرفي تا ميزان صدمات را به دادسرا اعلام نمايند و از سازمان تامين اجتماعي يك استعلام در خصوص ميزان كاركرد كارگر در آن شركت يا كارگاه مي نمايد، داير بر اينكه ايا رابطه كارگري و كارفرمايي بين كارفرما و مصدوم بوده است يا خير؟ در غالب موارد چنانچه كارگران روزمزد براي ايشان حادثه ناشي از كار حادث گردد كارفرمايان در دفاع از خودشان منكر هرگونه رابطه كارگري با مصدوم در خصوص حادثه ناشي از كار مي گردند؛ لذا دادسرا براي تكميل پرونده و احراز موضوع حادثه ناشي از كار بين مصدوم و كارفرما در مرحله تحقيقات مقدماتي لاين فرايند استعلام را  انجام مي دهد.

در صورت حصول شرايط براي تفهيم اتهام كارفرما و احراز رابطه كارگري و كارفرمايي بين مصدوم حادثه ناشي از كار و كارفرما و اعلام تقصير كارشناس داير بر اينكه در اين حادثه ناشي از كار كارفرما مقصر بوده و جوابيه پزشكي قانوني نيز دلالت بر صدمات وارده طبق گزارش بازرس اداره  كار داشته باشد، دادسرا كارفرما را  جهت تفهيم اتهام حادثه ناشي از كار  به  دادسرا احضار مي كند و به تفهيم اتهام و صدور فرامین كيفري متناسب به صدمات ناشي از حادثه كار پرونده را با قرار جلب دادرسي به دادگاه كيفري براي صدور حكم و پرداخت ديه مصدوم حادثه ناشي از كار ارسال مي كند.

 

چند پيشنهاد وكيل تلفني براي كارفرمايان گرامي درخصوص بيمه مسوليت مدني و استخدام كارگر

 

supposes to the companies before hiring employees

پیشنهادات ناب حقوقی به شرکت ها قبل از استخدام کارگران

 

 • حتماً قبل از  بيمه مسوليت مدني ساختمان يا كارگاه، شركت نبايد مستخدم يا كارگر غير از تبعه ايران داشته باشيد؛ چرا كه بيمه مسوليت مدني صرفاً زماني ديه حادثه ناشي از كار را  پرداخت مي كند كه كارگر مصدوم حادثه ناشي از كار تابعيت ايران را  داشته باشد.

 

 • اگر كارگر شما تابعيت دولت ايران را نداشته باشد قبل از بيمه مسوليت مدني از كارگر بخواهيد كه با مراجعه به  فرمانداري و استانداري مركز استان محل كارگاه يا شركت نسبت به اخذ پروانه كار اقدام نمايند و در اين صورت كه اين مدارك را  كارگر مصدوم حادثه ناشي از كار داشته باشد به بيمه مسوليت مدني پرداخت ديه ان را  انجام مي دهد.

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات حقوقی بیشتر می توانید لینک های زیر را لمس کنید تا به اطلاعاتی دست پیدا کنید که نمونه آن را در هیچ وبسایتی مشاهده نخواهید کرد

 

مشاوره حقوقی کیفری
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره حقوقی 24 ساعته
مشاوره حقوقی در زمینه تمامی مشکلات خانوادگی
بهترین مشاوره حقوقی ایران در زمینه ارث و میراث

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

من یه جوشکار م تو یه انبار کار میکردم هر روز موقع نهار کارفرما برام نهار میورد روز جمعه بود که نهار نیورد دست کسی برام مرغ آورد گفت بزار تو منقل کباب کنه بخوره اونجا هم چوب هست هم منقل بزرگ چهار پایه داره بعدش،خواستم روشن کنم زغال با بنزین سوختم کارگاه نه بیمه داره نه مجوز پروانه کسب

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مطالعه پرونده و مدارک ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670