موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

نمونه لایحه دفاعیه نفقه

نمونه لایحه دفاعیه نفقه

در مورد اینکه یک لایحه چیست و چه معنایی دارد، می توان بیان داشت که لایحه در شرایط حقوقی مختلف، جایگاه ها و عملکرد های مختلفی را به خود می گیرد؛ اما آن چیزی که به کل در میان تمامی لایحه های حقوقی مشابه می نماید، این است که تمامی لوایح حقوقی برای محاکم و شخصیت های آنها بسیار مهم بوده و این شخصیت های حقوقی اهمیت بالایی به لایحه و امور مربوط به آن، می دهند. از این رو نگارش یک لایحه، آنهم برای نفقه، می تواند در روال کاری شما تأثیر شگرفی داشته باشد؛ حال با ما همراه باشید تا با طرز نگارش یک لایحه نفقه و نمونه این لایحه آشنا گردیم.

 

توصیات یکی از بانوان وکیل ما در خصوص امورات رایج نفقه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

همانطور که کمی بالاتر نیز به آن اشاره شد؛ لایحه نفقه برای مواردی همچون اعتراض به نظر کارشناس نفقه و در خصوص اعتراض به رأی نفقه نگارش می گردد؛  اما نباید این مورد را فراموش کرد که هر لایحه ای، بسته به کیفیتی که نگارش شده است می تواند تأثیر گذار باشد؛ لذا برای نگارش یک لایحه دفاعیه نفقه با ضمانت کیفیت، اختصاصی و مرتبط به موضوع شما که هزینه نگارش آن نیز کاملاً به صرفه است، تصویرک زیر را لمس نمایید تا به وکیل متخصص در نگارش لوایح، متصل گردید و امر نگارش فوراً آغاز گردد؛ البته می توانید وکیل خودتان باشید و لایحه نفقه را خودتان نگارش نمایید و تنها از وکلای ما طرز نوشتن لایحه نفقه را متناسب با شرایط خودتان بیاموزید

 

telephone legal advice button

 

نمونه یک لایحه دفاعیه نفقه

 

alimony bill

لایحه دفاعیه نفقه از طرف زوج

 

ریاست محترم شعبه ... شهرستان آمل

با عرض سلام و ادب، احتراماً اینجانبان لیلا نجفی عمران و الهام جاویدانی به وکالت از آقای احمد... در خصوص پرونده به شماره کلاسه ... که وقت رسیدگی آن به تاریخ امروز ساعت 9:30 می باشد در جهت دفاع از حقوق موکل به استحضار می رسانم:

 

ايراد شكلي دعوي در پرونده لایحه نفقه فرزند

 1. رياست محترم دادگاه قانون گذار در ماده 6 قانون حمايت از خانواده حق اقامه دعوي را به كسي داده كه قانون اين حق را براي ايشان پيش بيني نموده، لذا طرح دعوي از سوي خواهان با توجه به دادخواست خواهان محل اشكال مي باشد و خواهان براي طرح دعوي سمتي نداشته، لذا با توجه به ماده 6 قانون حمايت از خانواده و بند 5 ماده 84 قانون ايين دادرسي مدني و ماده 2 قانون مارالذكر صدور رد دعوي خواهان را استدعا دارم.

 2. رياست محترم دادگاه فرزند مشترك بنام ... طبق سند سجلي پيوست پرونده داري 13 سال سن و بيش از سن بلوغ مي باشد و در رويه قضايي، تشخيص اينكه اين فرزند نزد پدر يا مادر باشد با خود فرزند مي باشد، لذا در فرض وجود حضانت از سوي مادر را  محرز بدانيم و با توجه به اينكه مقنن در ماده 6 قانون حمايت از خانواده حق اقامه دعوي را كه استثنا بر اصل  مي باشد را صرفاً براي طفل دانسته، لهذا با توجه به مراتب معنونه طرح دعوي مادر به عنوان ذيحق، از ماده 6 قانون حمايت خانواده خروج موضوعي داشته و طرح دعوي از سوي ايشان بعنوان خواهان محلي از اعراب نداشته و اساساً دعوي مطروحه مخدوش و قابليت رسيدگي و استماع را ندارد.

 

دفاع ماهيت پرونده مطالبه نفقه فرزند