موسسه وکیل تلفنی

 • مجيد مددي گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۲۹:۳ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۵۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۲:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۰:۴۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۴۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

نمونه لایحه دفاعیه نفقه

نمونه لایحه دفاعیه نفقه

در مورد اینکه یک لایحه چیست و چه معنایی دارد، می توان بیان داشت که لایحه در شرایط حقوقی مختلف، جایگاه ها و عملکرد های مختلفی را به خود می گیرد؛ اما آن چیزی که به کل در میان تمامی لایحه های حقوقی مشابه می نماید، این است که تمامی لوایح حقوقی برای محاکم و شخصیت های آنها بسیار مهم بوده و این شخصیت های حقوقی اهمیت بالایی به لایحه و امور مربوط به آن، می دهند. از این رو نگارش یک لایحه، آنهم برای نفقه، می تواند در روال کاری شما تأثیر شگرفی داشته باشد؛ حال با ما همراه باشید تا با طرز نگارش یک لایحه نفقه و نمونه این لایحه آشنا گردیم.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

نمونه یک لایحه دفاعیه نفقه

 

alimony bill

لایحه دفاعیه نفقه از طرف زوج

 

ریاست محترم شعبه ... شهرستان آمل

با عرض سلام و ادب، احتراماً اینجانبان لیلا نجفی عمران و الهام جاویدانی به وکالت از آقای احمد... در خصوص پرونده به شماره کلاسه ... که وقت رسیدگی آن به تاریخ امروز ساعت 9:30 می باشد در جهت دفاع از حقوق موکل به استحضار می رسانم:

 

ايراد شكلي دعوي در پرونده لایحه نفقه فرزند

 1. رياست محترم دادگاه قانون گذار در ماده 6 قانون حمايت از خانواده حق اقامه دعوي را به كسي داده كه قانون اين حق را براي ايشان پيش بيني نموده، لذا طرح دعوي از سوي خواهان با توجه به دادخواست خواهان محل اشكال مي باشد و خواهان براي طرح دعوي سمتي نداشته، لذا با توجه به ماده 6 قانون حمايت از خانواده و بند 5 ماده 84 قانون ايين دادرسي مدني و ماده 2 قانون مارالذكر صدور رد دعوي خواهان را استدعا دارم.

 2. رياست محترم دادگاه فرزند مشترك بنام ... طبق سند سجلي پيوست پرونده داري 13 سال سن و بيش از سن بلوغ مي باشد و در رويه قضايي، تشخيص اينكه اين فرزند نزد پدر يا مادر باشد با خود فرزند مي باشد، لذا در فرض وجود حضانت از سوي مادر را  محرز بدانيم و با توجه به اينكه مقنن در ماده 6 قانون حمايت از خانواده حق اقامه دعوي را كه استثنا بر اصل  مي باشد را صرفاً براي طفل دانسته، لهذا با توجه به مراتب معنونه طرح دعوي مادر به عنوان ذيحق، از ماده 6 قانون حمايت خانواده خروج موضوعي داشته و طرح دعوي از سوي ايشان بعنوان خواهان محلي از اعراب نداشته و اساساً دعوي مطروحه مخدوش و قابليت رسيدگي و استماع را ندارد.

 

دفاع ماهيت پرونده مطالبه نفقه فرزند

 

alimony bill sample for court

لایحه نفقه آنلاین و فوری 24 ساعته در کمتر از نیم ساعت

 

در خصوص دادخواست خانم پریا ... مبنی بر مطالبه نفقه از پدر خویش آقای احمد ...، باید این نکته را به عرض برسانم با توجه به اینکه خانم پریا رضایی با میل و اراده خویش در حال حاضر در منزل مادر خویش خانم شهربانو ... زندگی می کنند؛ اما:

 

 • اولاً خانم پریا ... تا اسفند ماه سال 1398 نزد موکل زندگی می کرده و تمامی هزینه های ایشان بر عهده موکل می باشد؛ با وجود این شرایط موکل آقای احمد ... برای فرزند خویش اقدام به افتتاح شماره حساب نزد بانک ... نموده و ماهانه مبالغی را به حساب خانم پریا ... (دخترش) واریز می نماید.

 

 • ثانياً بر آن مدارکی که حاوی پرداخت هایی که موکل بابت هزینه لباس، خوراک، شهریه مدرسه، خرید دوچرخه و .... می باشد را محضر دادگاه محترم ارایه داده که همه ی اینها حاکی از آن می باشد که موکل، نفقه خانم پریا رضایی را به طور تمام و کمال پرداخت می نماید و طرح این دعوا پایه و اساس قانونی نداشته

 

 • ثالثاً، لذا مستنداً به ماده 199 قانون آيين دادرسي مدني و توجهاً به مستندات ابرازي تقاضاي تحقيق محلي داير بر اينكه اين فرزند اي تا پايان اسفند سال 98 نزد پدر بوده يا مادر؟

 

حالیه با عنایت به مدارک و مستندات پیوست که حاوی پرداخت نفقه خانم پریا ... از جانب موکل می باشد تقاضای رد دعوا خواهان را از محضر شما دارم.

با تشکر

 

bill alimony petition

 

دفاع در مقابل درخواست نفقه

طلاق فوری به خاطر اعتیاد

بهترین رویکرد فریب در ازدواج

تعیین سریع نحله طلاق

روش های مطالبه اجرت المثل

مهریه ملک مسکونی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و احترام؛ همین که زوجین طی عقد نامه تنظیمی در دفترخانه ازدواج به نکاح هم در آمدند روابط حقوقی بین زوجین بر قرار می گردد که دو طرف بر حسب قانون و اخلاق ملزم به رعایت آن هستند . " ماده1102- همينكه نكاح بطور صحت واقع شد روابط زوجيت بين طرفين موجود و حقوق و تكاليف زوجين در مقابل همديگر برقرار ميشود ماده1103- زن و شوهر مكلف بحسن معاشرت با يكديگرند." و هر عقل سلیمی می داند که زندگی مشترک بدون محبت بین انسان ها و نیز بدون رعایت حقوق بین زوجین در مدت زمان کوتاهی به بن بست رسیده و دوامی نخواهد داشت . یکی از مفاد قانونی که صراحت در حقوق مالی زوجه دارد بحث مربوط به پرداخت نفقه زوج و فرزندان است -"ماده1106- در عقد دائم نفقه زن بعهده شوهر است . ماده1107- نفقه عبارت است از مسكن و البسه و غذا و اثاث البيت كه بطور متعارف با وضعيت زن متناسب باشد و خادم در صورت عادت زن بداشتن خادم يا احتياج او بواسطه مرض يا نقصان اعضاء." البته نفقه مربوط به زوجه نبوده و نفقه فرزندان را هم شامل می گردد نکته مهمی که در خصوص نفقه باید دانست این مساله است که نفقه ایام گذشته زوج قابل مطالبه هست اما نفقه فرزندان فقط به صورت حال محاسبه می گردد . اینکه در چه شرایطی زوجه می تواند از حق حبس استفاده کند یا ، نفقه ااقرب شامل چه کسانی می گردد یا مطالبه نفقه به صورت کیفری یا حقوقی چه تفاوت هایی دارند همگی جزو ده ها سوالی است که می تواندی با یک تماس ساده از وکلای کارکشته موسسه وکیل تلفنی جویا شده و مشکل خویش را بر طرف نمائید. محمد صادق تیغ نورد
سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"
با سلام لایحه در شرایط حقوقی مختلف، جایگاه ها و عملکرد های مختلفی را به خود می گیرد؛ اما آن چیزی که به کل در میان تمامی لایحه های حقوقی مشابه می نماید، این است که تمامی لوایح حقوقی برای محاکم و شخصیت های آنها بسیار مهم بوده و این شخصیت های حقوقی اهمیت بالایی به لایحه و امور مربوط به آن، می دهند. از این رو نگارش یک لایحه، آنهم برای نفقه، می تواند در روال کاری شما تأثیر شگرفی داشته باشد؛ حال با ما همراه باشید تا با طرز نگارش یک لایحه نفقه و نمونه این لایحه آشنا گردیم
 دعوای الزام به پرداخت نفقه، یک دعوای حقوقی است . هدف از طرح این دعوا، پرداخت نفقه ایام حال یا حسب مورد ، نفقه ایام گذشته است. این دعوا در دادگاه حقوقی رسیدگی می شود. دعوای الزام به پرداخت نفقه از سوی زن یا فرزند قابل طرح است. موارد دفاع مرد از نفقه در دادگاه  شکایت نفقه دفاع مرد از نفقه در دادگاه ، وقتی زن ، خواهان دعوا است در این صورت زن تقاضای الزام مرد به پرداخت نفقه ایام حال را دارد. اگر نفقه ایام گذشته نیز پرداخت نشده باشد، درخواست پرداخت نفقه ایام گذشته را نیز طرح می کند. نفقه ایام گذشته زن، دین شوهر محسوب می شود و مانند سایر دیون حقوقی باید بر اساس مقررات پرداخت شود. دفاع مرد از نفقه در دادگاه، وقتی فرزند خواهان دعواست: پرداخت نفقه فرزند پسر تا 18 سالگی و در صورت ادامه تحصیلات عالیه تا اتمام تحصیلات بر عهده پدر است. نفقه فرزند دختر تا زمانی که ازدواج نکرده است، به ترتیب اولویت بر عهده پدر، جد پدری و مادر است. در صورت عدم پرداخت نفقه فرزند توسط پدر، فرزند می تواند دعوای الزام به پرداخت نفقه را مطرح کند. در این صورت دادگاه در صورت صدور حکم به نفع فرزند، فقط حکم به پرداخت نفقه ایام حال و آینده می کند و نفقه گذشته فرزند پرداخت نمی شود. شکایت کیفری ترک انفاق براساس ماده 53 قانون حمایت خانواده، عدم پرداخت نفقه زوجه و فرزند جرم است. بر این اساس مجازات حبس تعزیری درجه 6 برای تارک نفقه تعیین شده است. جرم ترک انفاق جرم قابل گذشت بوده و با گذشت شاکی خصوصی در هر مرحله، تعقیب و اجرای مجازات متوقف می شود. مرجع صالح برای طرح دعوای الزام به پرداخت نفقه و شکایت کیفری از تارک نفقه باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنیم: رسیدگی به دعوای حقوقی الزام به پرداخت نفقه در صلاحیت دادگاه خانواده است. رسیدگی به شکایت از تارک نفقه در صلاحیت دادگاه کیفری است. دفاع مرد در صورتی که خواهان یا شاکی ، زوجه باشد چنانچه دعوای الزام به پرداخت نفقه از جنبه حقوقی در دادگاه خانواده طرح شده باشد؛ زوج در برابر دعوای زوجه می تواند دفاعیات زیر را مطرح کند: عدم توجه دعوا به مرد و رد ادعای زوجیت خواهان با وی خوانده دعوا ممکن است ادعای زوجیت خواهان را رد نموده و اثبات نماید که خواهان در عقد نکاح دائم وی نبوده است. پرداخت نفقه و رد ادعای خواهان اثبات پرداخت نفقه بر عهده زوج است. زوج با استفاده از دلایل متعدد زیر می تواند پرداخت نفقه را اثبات نموده و ادعای خواهان را رد کند: ارائه فیش های واریزی به همسر خود. ارائه فاکتورهای خرید برای زندگی. زندگی در منزل مشترک با زوجه و هزینه های ناشی از آن. اثبات اینکه مبالغ پرداخت نفقه ، مطابق با شئونات زن است(باید توجه داشت نفقه زوجه براساس شئونات خانوادگی و شخصیتی زوجه تعیین می شود. لذا ممکن است مقدار نفقه ای که زوج پرداخت می کند، زوجه مغایر با شئونات خانوادگی خود بداند. در نتیجه دعوای الزام به پرداخت نفقه را طرح کند. در این صورت، زوج باید اثبات نماید مبلغی را که پرداخت می کند مطابق با شئونات زوجه می باشد). عدم تمکین زوجه (نشوز زوجه) تنها شرط لازم برای پرداخت نفقه زوجه، تمکین زوجه می باشد. منظور از تمکین، اعم از تمکین عام و خاص است. بنابراین چنانچه زوجه نشوز کرده یا تمکین نکند، زوج می تواند از پرداخت نفقه امتناع کند. زوج می تواند در دادگاه عدم تمکین زوجه را اثبات کند. اثبات عدم تمکین زوجه با دلایل متعدد ممکن است. مثلا می تواند در دادگاه به این امر استناد کند که زوجه بدون اجازه وی یا اجازه دادگاه، در محل جداگانه ای سکونت کرده است. در صورت اثبات، نفقه به زوجه تعلق نمی گیرد. در صورتی که زوجه برای دریافت مهریه از حق حبس استفاده کرده باشد، همچنان محق دریافت نفقه خواهد بود. این امر مانع از دریافت نفقه نمی شود. دفاع در برابر نفقه ایام گذشته: زوج نسبت به نفقه ایام گذشته می تواند ادعای اعسار نماید. نفقه ایام گذشته زوجه جزء دیون زوج محسوب می شود که در صورت اثبات اعسار، دادگاه بنا به تشخیص ممکن است پرداخت نفقه ایام گذشته را بصورت پرداخت مبلغ ماهانه مقرر کند. دفاع مرد از جنبه کیفری ترک انفاق چنانچه زوجه از مرد شکایت کیفری کرده باشد، زوج علاوه بر دفاعیات فوق می تواند عدم تمکن مالی خود را به عنوان دلیل ترک انفاق مطرح کند. در اینصورت مرد به جهت عدم پرداخت نفقه مجازات نمی شود. دفاع مرد در برابر نفقه فرزند در صورتی که فرزند دعوای الزام به پرداخت نفقه طرح کرده باشد : پدر در برابر دعوای الزام به پرداخت نفقه فرزند می تواند موارد زیر را طرح و اثبات نماید: عدم توجه دعوا به خوانده و رد ادعای فرزند بودن خواهان رد ادعای خواهان و اثبات پرداخت نفقه بالاتر از 18 سال بودن فرزند پسر و عدم ادامه تحصیلات عالیه ازدواج فرزند دختر در صورتی که فرزند از جنبه کیفری شکایت کرده باشد : پدر علاوه بر اثبات موارد فوق می تواند، دفاع عدم تمکن مالی برای پرداخت نفقه را طرح و اثبات نماید. نمونه لایحه دفاع مرد در برابر دعوای مطالبه نفقه زوجه بسمه تعالی ریاست محترم دادگاه خانواده با سلام و عرض ادب؛ احتراما به استحضار می رساند اینجانب ….. همسر خانم ….خواهان دعوای مطالبه نفقه که دادخواستی با این عنوان تقدیم دادگاه خانواده کرده اند. ازدواج ایشان با بنده در قالب نکاح دائم نبوده و شرطی هم در زمینه تعهد بنده به نفقه ایشان وجود ندارد و طبق قانون هم نفقه مختص نکاح دائم است. با تشکر نام….… مستندات قانونی ماده۵۳ قانون حمایت خانواده: هرکس با داشتن استطاعت مالی، نفقه زن خود را در صورت تمکین او ندهد یا از تأدیه نفقه سایر اشخاص واجب النفقه امتناع کند به حبس تعزیری درجه شش محکوم می شود. تعقیب کیفری منوط به شکایت شاکی خصوصی است و درصورت گذشت وی از شکایت در هر زمان تعقیب جزایی یا اجرای مجازات موقوف می شود.  تبصره ـ امتناع از پرداخت نفقه زوجه ای که به موجب قانون مجاز به عدم تمکین است و نیز نفقه فرزندان ناشی از تلقیح مصنوعی یا کودکان تحت سرپرستی مشمول مقررات این ماده است. ماده 1108 قانون مدنی: هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود.
با سلام آشنایی با سبک و سیاق نوشتن لایحه در موضوعات مختلف ، باعث دقت و نکته سنجی در زمینه های متفاوت حقوقی است ، تشکر ویژه دارم از سایت خوبتون
سلام زنم چند ماه هست که در خانه پدرش زندگی میکند و به خانه خودمون نمیاید و از من پرداخت نفقه فوری را کرده چند ماه را دادم دو ماه را ندادم گفته اگه ندهی شکایت میکنم من الان چیکار کنم نیاز فوری به مشاوره دارم
سلام من نیاز به یه نگارش لایحه دفاعی برای مطالبه نفقه از سمت زوجه دارم آیا مشاوران شما قادر به انجام چنین کاری هستن ؟ 09391185210 اسلامی فر
در خصوص لایحه نفقه معوقه و دفاع در جلسه قبل از جلسه دادگاه از وکیل موسسه وکیل تلفنی مشاوره گرفتم واقعا عالی بود✅✅✅

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی