موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

فريب در ازدواج

فريب در ازدواج

یکی از جرایم علیه بانوان، فریب در ازدواج می باشد که برخی زوجین برای اینکه طرف مقابل خودش را متقاعد به عقد نکاح با خودش نماید، اقدام به فریب طرف مقابلش می کند؛ مثلا، زوج خودش را فردی داری تمکن مالی یا داری تحصیلات عالیه و غیره ...، معرفی نماید و زوجه به اعتبار این موضوع با ایشان ازدواج می نماید؛ این رفتار در قانون برای طرفین ازدواج جرم انگاری شده است؛  برای آگهی بیشتر از موارد قانونی این امر، مجازات آن و اولین قدم بعد از گول خوردن در ازدواج، ویدئوی زیر را تماشا نمایید.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

فریب در ازدواج چیست؟ و چه کسانی ما را در ازدواج با خودشان فریب می دهد؟

 

Deception to marry concept

نگارش آنلاین و 24 ساعته لایحه دفاعیه فریب در ازدواج

 

نداشتن صداقت در ازدواج و مخفی انگاری برخی از مسائل که نیاز به روشن شدن دارند اصطلاحا فریب در ازدواج نام دارد.

دروغ گویی در سابقه بیماری (در صورت علم به آن) و یا سابقه ازدواج در گذشته، میزان تحصیلات، میزان درآمد، دارایی، موارد ظاهری در مورد خود و یا ادعای واهی به داشتن مدرک خاص یا پدر و مادر معروف، از نمونه های فریب در ازدواج است؛ افرادی که دست به این گونه اقدامات می زنند نیت سو از ازدواج دارند.

این افراد با مدعی بودن به داشتن صفاتی دروغین قصد در آسیب رساندن به ما و بهم ریختن آرامش و قوانین زندگی مان را دارند؛ معمولاً پرونده های مربوط به فریب در ازدواج از جانب آقایان صورت می گیرد، اما خانم هایی نیز هستند که با دروغ گویی در مورد ازدواج قبلی خود و یا عدم باکرگی شان و همچنین مسائل رایج دیگر، سبب از میان بردن اعتماد شریک خود گردیده و نقض قانون می کنند.

 

در صورت فریب خوردن و گمراه شدن در ازدواج، چه کنیم؟

فریب در ازدواج از مسائلی است که پس از ازدواج مشخص می گردد؛ خبر خوب اینکه اگر بتوان آن را اثبات کرد می شود به آسانی فسخ نکاح کرد.

 

نکته (مهم): توجه داشته باشید فسخ نکاح، سلسله مراتب روند طلاق را ندارد و راحت تر است.

 

فسخ نکاح نیاز به فوریت دارد؛ یعنی چنانچه طرفین از فریب و ازدواج دروغین آگاه گشتند، باید سریعاً نسبت به انجام آن اقدام کنند؛ مگر اینکه شخص آگاهی به امر فسخ نکاح در صورت فریب خوردگی و یا فوریت در اجرای آن نداشته باشد.

 

بهترین روش های فسخ نکاح پس از فریب در ازدواج:

 • روش اول: شخص ذیحق یا باید با اظهار نامه ای طرف مقابل خود را از مراتب اعمال اراده خود آگاه کند پس از آن با دادخواستی طلب صدور حکم برای تأیید فسخ نکاح کند.

 

 • روش دوم: در روش بعدی، فرد متقاضی به طور مستقیم دادخواست فسخ نکاح با محتوای فریب در ازدواج به دادگاه ارائه دهد و منتظر شروع دعوی باشد تا مراکز قضائی موجبات فسخ را بررسی و حکم صادر کنند.

تذکر: این که کدام روش از روش های فوق بهتر است و کدام روش می تواند برای شما مؤثر تر واقع شود، امریست تخصصی و بهترین گزینه در پیشبرد این دعاوی یاری گرفتن از یک وکیل خوب در جلسه مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی است؛ وکیل آنلاین فریب خوردگان در ازدواج با تخصص و تجربه ای که در این زمینه دارد، در مدتی کم بهترین نتیجه را از آن شما خواهد کرد.

 

آیا می توان به بهانه فریب خوردن در ازدواج طلاق گرفت؟

 

حکم قضایی فریب در ازدواج

 

قانون مدنی فریب در ازدواج را باعث آثار و پیامد های حقوقی خاصی می داند؛ تخلف از شرط صحت، در ازدواج خلاف مقررات اسلامی بوده، جرم محسوب شده و مجازات گول زدن طبق قوانین مدنی لحاظ گردیده است.

با توجه به موارد فوق طلاق و فسخ نکاح نیز در صورت تدلیس در ازدواج ممکن و حتی در بعضی موارد شامل خسارت برای شخص خاطی نیز می گردد؛ چرا که مجازات گول زدن خانواده داماد برای ازدواج و همچنین مجازات گول زدن خانواده عروس در مراسم خواستگاری برای اشخاص خاطی با وکیلی تضمینی کاملاً قطعی است.

 

مشاوره حقوقی فریب در ازدواج چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

 • یاری گرفتن از دانش، تخصص و تجربه وکلای خبره برای رفع مشکل فریب خوردگی در ازدواج را اصطلاحاً مشاوره حقوقی فریب در ازدواج می نامند؛ این مشاوره به انواع روش های 24 ساعته ارزان و تضمینی، قابل دریافت است.

 

بررسی آنلاین فریبندگی در ازدواج و رسیدن به ابهامات حقوقی در زمینه فریب در ازدواج و یافتن پاسخ تمام پرسش ها آن هم در حداقل زمان و کاملا فوری از مزایای منحصر به فرد مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین خصوصا در این ایام کروناست. هزینه ی مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته با وکلای مجرب وکیل تلفنی بسیار اندک و مقرون به صرفه است و اخذ این مشاوره آسان و مفید است به طوری که از مسافت های طولانی امکان مشورت و پرسش و پاسخ فوری حقوقی با بهترین وکیل ها در زمینه خانواده فراهم است.

 

چگونه در ازدواج فریب نخوریم؟

 

how to not to get deceived in marriage

وکیل آنلاین و 24 ساعته فریب در ازدواج

 

به دلیل آگاهی اندک برخی از خانواده ها در مورد مسائل خانواده و ازدواج و از طرفی سواستفاده افرادی دیگر از این ناآگاهی، گاه پیش می آید که در جلسه خواستگاری شخص خاطی در مورد بعضی مسائل که پیش تر به آن پرداختیم دروغ می بافد و یا نکاتی مهم (درباره سلامت بدنی و روانی، سابقه خود در مسائل خانواده، حقوقی، درسی و ...) را مخفی نگاه می دارد و یا با سکوت خود مهر تایید به طرز فکر طرف مقابل می زند.

گول زدن خانواده داماد یا گول زدن خانواده عروس برای عده ای مانند آب خوردن است که در بسیاری از موارد تشخیص این امر آسان نیست، خصوصاً که بسیار حرفه ای عمل می کنند و گاهی اوقات شخص ثالثی نیز یارای شخص در این جرم است؛ در چنین مواقعی مشورت و کمک گرفتن از وکیلی که قدرت تشخیص بالا و ارزیابی دقیق دارد، بهترین انتخاب برای بررسی جلسه مذاکره ازدواج آنلاین است.

البته لازم به ذکر است که در بعضی اوقات احساسات و عواطف، منطق شخص را سست و تصمیم گیری را برای او سخت می کند؛ شاید جای سوال باشد که چگونه می توان در چنین مسئله ی حساسی که تمام گفتگوها میان خواستگار و خانواده عروس در زمانی اندک شکل می گیرد و باید در لحظه سخنان و عکس العمل ها را ارزیابی و بررسی کرد، آیا باید از مشاوره بررسی آنلاین فریب خوردگی در ازدواج بهره برد؟

 • وکیل تلفنی این مشکل را برای شما آسان نموده است؛ به طوری که وکیل آنلاین فریب خوردگان در ازدواج، به صورت آنلاین در مراسم خواستگاری حضور خواهد داشت و با نظارت و تعمق دقیق اتفاقات، برخورد ها و گفتگوهای جلسه خواستگاری، بهترین مشاوره را به طرفین ازدواج می دهد.

 

 

همه چیز درباره ابرا مهریه

مشکلات صیغه شدن بدون اجازه پدر

مجازات مخفیانه گوش دادن (استراق سمع)

مشاوره حقوقی تدلیس در ازدواج

مشکلات ازدواج یک دختر 19 ساله با یک مرد 71 ساله

مزایای طلاق توافقی فوری

درباره ما

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

بنا به نظر دکتر صفایی هرگاه نکاح ناشی از تدلیس باشد فریب خورده می تواند طبق قواعد مسئولیت مدنی از فریب دهنده مطالبه خسارت کند اعم از اینکه فریب دهنده یکی از زوجین باشد یا ثالث و اعم از اینکه همسر فریب خورده از حق فسخ استفاده کند یا نه.
با سلام و احترام؛ همانطور که می دانیم به مجرد ثبت عقد نکاح بین زوجین و جاری شدن صیغه عقد طرفین در مقابل یکدیگر دارای یک سری از حقوق و تعهدات می گردند گه ملزم به رعایت آن هستند و این نکته کلی را در خصوص عقد باید دانست که طرفین یک عقد در مقابل یکدیگر تعهداتی بر ذمه دارند که ملزم به رعایت آن می باشند. حال اگر این تعهداتی که آن را قبول نموده اند جزو شرایط اساسی یک عقد باشد و بعدها معلوم گردد طرفی که این شرط را بر ذمه داشته فاقد این شرایط است به طرف مقابل خود هم حق فسخ عقد نکاح را می دهد و هم این شرایط برای او وجود دارد که به دلیل عدم رعیت شرایط اساسی معامله نسبت به ثبت شکایت کیفری اقدام نماید ، البته به دلیل پیچیدگی کار و شرایط دشواری که در این گونه موارد وجود دارد توصیه اکید ما این است که با همراهی وکلای کارکشته موسسه وکیل تلفنی اقدام نموده و بعد از آن نسبت به احقاق حق خود اقدام نمائید. محمد صادق تیغ نورد
باسلام شرح سوالتان جای بحث دارد زیرا ممکن هست دختر خانمی چند عقد ازدواج داشته و همچنان دوشیزه می باشد بدین منظور میبایست بررسی کرد همسر فعلی ایشان به چه چیزی معترض هست ؟آیا اعتراض به سابقه ازدواج میباشد ؟یا اعتراض به عدم دوشیزگی؟
با سلام یکی از جرایم علیه بانوان، فریب در ازدواج می باشد که برخی زوجین برای اینکه طرف مقابل خودش را متقاعد به عقد نکاح با خودش نماید، اقدام به فریب طرف مقابلش می کند؛ مثلا، زوج خودش را فردی داری تمکن مالی یا داری تحصیلات عالیه و غیره ...، معرفی نماید و زوجه به اعتبار این موضوع با ایشان ازدواج می نماید؛ این رفتار در قانون برای طرفین ازدواج جرم انگاری شده است
با سلام از وکلا و اطلاعات حقوقی در زمینه های مختلف سایت کمال تشکر را دارم
افراد زیادی را دیده ام که به صرف بخشش مهریه با خیال راحت خود را از پرداخت بری دانسته اند و اما کمی بعد و پس از بروز کوچکترین مشکلی متوجه شده اند که بخشش زوجه قابل بازگشت است در حالی که اگر متن بخشش مهریه توسط یک مشاور و متخصص حقوقی تنظیم شود به هیچ عنوان قابل رجوع نخواهد بود و مشکلی پیش نخواهد آمد
باسلام در این مورد یک نکته لازم به ذکر است و آنهم اینکه اگر خود مرد یا شخص ثالث به دستور یا تبانی با مرد مرتکب فریب شده باشند زوجه حق استفاده از خیار تدلیس و فسخ نکاح را دارد اما اگر فریب از جانب شخص ثالث و بدون تبانی با زوج صورت گرفته باشد،موجب حق فسخ برای زوجه نیست!!
به موجب ماده 1128 قانون مدنی اگر صفتی در یکی از طرفین ازدواج شرط شود و بعد از جاری شدن صیغه عقد مشخص شود که شخص آن صفت را نداشته است طرف مقابل حق فسخ خواهد داشت، چه زمانی که آن وصف در عقد ذکر شده باشد و چه زمانی که تصریح نشده باشد اما عقد بر مبنای آن شرط واقع شده باشد. به موجب این ماده قانونی اگر هر یک از طرفین ازدواج بر مبنای صفتی که دیگری خود را با آن معرفی نموده است ازدواج کند اما شخص بعد از عقد متوجه فقدان آن صفت گردد این موضوع برای وی حق فسخ ایجاد خواهد کرد. برخی از مواردی که به موجب آن امکان فسخ نکاح وجود دارد در مواد 1121 و 1122 و 1123 قانون مدنی بیان شده است که شامل موارد ذیل می شود: الف- دیوانه بودن زن برای مرد و دیوانه بودن مرد برای زن به شرط عدم آگاهی آنها پیش از عقد حق فسخ ایجاد می کند. ب- برخی عیوب در مرد مانند خصا (ناتوانی در باروری)، عنن (ناتوانی در انجام عمل زناشویی) و مقطوع بودن آلت تناسلی به شرط عدم آگاهی زن پیش از عقد برای زن حق فسخ ایجاد می کند. البته دیوانگی و عنن در مرد حتی بعد از عقد هم برای زن حق فسخ ایجاد خواهد کرد. پ- برخی عیوب در زن مانند قرن (حالتی در آلت تناسلی زن که مانع نزدیکی می شود)، جذام (بیماری پوستی)، برص (پیسی)، افضا (یکی شدن مجرای مقعد و واژن)، زمین گیری و نابینایی از هردو چشم به فرض عدم آگاهی مرد پیش از عقد برای او حق فسخ ایجاد می کند. برخی موارد هستند که قانونگذار آنها را معین نکرده است اما اگر به موجب ماده 1128 شرط شده باشد و یا عقد بر مبنای آن واقع شود از موارد فسخ خواهد بود که می توان به صورت تمثیل بیان نمود: مواردی مانند نداشتن تحصیلات عالیه در مرد یا متاهل بودن مرد می تواند فریب در ازدواج توسط زوج باشد و مواردی مانند عدم بکارت زن یا پنهان کردن ازدواج سابقش می تواند از موارد فریب در ازدواج توسط زوجه تلقی گردد. فریب در ازدواج شامل چه مواردی می شود چگونگی اثبات فریب در ازدواج برای اثبات فریب در ازدواج این شما هستید که به عنوان مدعی یا شاکی باید ثابت کنید که طرف مقابل، شما را با امور واهی و دروغین فریب داده است و شما با عدم آگاهی نسبت به واقعیت موضوع و بر مبنای اینکه واقعیت همان است که ایشان می گوید حاضر به ازدواج با او شده اید. برای اثبات این امر شما یا باید به اقرار طرف استناد کنید یا باید از طریق شهادت شهود این موضوع را اثبات نمایید و یا اینکه ادله ای ارائه نمایید که موجب علم قاضی گردد. قاضی با بررسی اوضاع و احوال و ادله شما مانند اظهارات مطلعین، پیامک های ارسالی، پرونده های پزشکی، نظریه پزشکی قانونی و ... حسب مورد استفاده می کند و حقیقت امر را آشکار خواهد نمود. برای مثال در پرونده ای زوج مدعی بود که زوجه او را فریب داده و پیش از ازدواج خود را دوشیزه معرفی کرده است در حالی که در عقدنامه عبارت بانو قید شده بود و به همین دلیل شکایت او به نتیجه نرسید. بنابراین باتوجه به اینکه اثبات این امر دشوار است بهتر است مواردی را که برای شما اهمیت دارد در عقدنامه و یا در حضور شهود قید بفرمایید. مجازات فریب در ازدواج فریب در ازدواج با شرط اینکه صفت خاصی در شخص مقابل شرط شده باشد و یا در فرض عدم صراحت، عقد بر مبنای آن واقع شده باشد هم فسخ نکاح خواهد بود و هم از بعد کیفری جرم و دارای مجازات است. به موجب ماده 647 قانون مجازات اسلامی: «چنان‌چه هر یک از زوجین قبل از عقد ازدواج طرف خود را به امور واهی از قبیل داشتن تحصیلات عالی، تکمن مالی، موقعیت‌ اجتماعی، شغل و سمت خاص، تجرد و امثال آن فریب دهد و عقد بر مبنای هر یک از آن‌ها واقع شود، مرتکب به حبس تعزیری از سه ماه تا یک سال‌ محکوم می‌گردد.» ارتباط فریب در ازدواج و مهریه در صورتی که عقد نکاح به دلایل گفته شده در مقاله حاضر فسخ گردد زن مستحق مهریه خواهد بود مگر زمانی که قبل از بهم خوردن ازدواج و فسخ نکاح، زن و مرد نزدیکی نکرده باشند که در چنین حالتی به زن مهریه تعلق نمی گیرد. فقط در یک حالت در موارد فسخ نکاح قبل از نزدیکی به زوجه مهریه تعلق می گیرد که دلیل فسخ عیب مرد ناشی از عنن باشد که در این صورت مهریه زن نصف خواهد بود. در موارد فسخ نکاح اگر زوجه مهریه خود را دریافت کرده باشد مرد می تواند مهریه را مسترد نماید. باتوجه به اینکه یکی از موارد فسخ نکاح، فریب در ازدواج است باید بگوییم که در چنین حالتی در فرض نزدیکی، مهریه به زن تعلق خواهد گرفت و در فرض غیر آن تعلق نمی گیرد.

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی