موسسه وکیل تلفنی

 • روح الله عالی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۹:۵۷:۴۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۱۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۶:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۷:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۳:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۱:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۷:۳۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • بهروز آقایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • امیر امیری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۱۶:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • میسا لاله زار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست تمکین

نگارش دادخواست تمکین

این روزها کلماتی مانند طلاق، تمکین، نفقه، حضانت و ... واژگانی ناشناخته اما بسیار آشنا شده اند. هر کدام از ما یا خودمان درگیر این کلمات شدیم یا اطرافیانمان. حتی بچه های زیادی هم بجای اینکه فکرشان درگیر دنیای کودکی خود باشد ناخواسته درگیر این کلمات شده اند. گاهی مواقع زوجه خانه مشترک با زوج را ترک می کند و به خانه پدری و یا یکی از دوستان می رود. علیرغم مراجعه مکرر زوج جهت بازگشت به زندگی مشترک، زوجه سرپیچی کرده که این امر موجب سردرگمی زوج می شود. در این میان تکلیف زوج چیست؟ چطر از این سردرگمی رهایی یابد؟ ایا قانون راه حلی برای این موضوع در نظر گرفته است؟ و هزاران سوال دیگر که ذهن هر مردی را درگیر خود می کند. برای پاسخ به این سوالات تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
25000 تومان
۱۰ دقیقه
40000  تومان
۱۵ دقیقه
60000 تومان
۲۰ دقیقه
80000  تومان
۳۰ دقیقه
120000  تومان
۱ ساعت
250000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

whatsapp button

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

تمکین چیست؟

در دعاوی حقوقی هر واژهای دارای بار معنایی حقوقی خاصی است و زوجین بعد از عقد نکاح در برابر هم دارای تعهداتی هستند که باید آنها را به طور کامل اجرا کنند. تمکین در اصطلاح حقوقی دارای دو جنبه خاص و عام می باشد. در واقع تمکین خاص به معنای انجام وظایف زناشویی توسط زوجه را گویند. تمکین عام به معنای اطاعت کلی زن از شوهر در انجام امور زندگی مشترک است. به زنی که هر کدام از موارد تمکین که در موقع عقد نکاح متعهد شده است را بدون عذر موجه عملی ننماید ناشزه و به عمل، ولی نشوز می گویند.

در مسائل و مشکلات خانوادگی هرگاه زن بدون اجازه شوهر منزل را ترک کند و یا در مسائل زناشویی از او تمکین نکند، مرد وارد عمل شده و به اعتراض از تمکین همسر به دادگاه دادخواستی را  تنظیم می کند و به عبارتی مردان زمانی دادخواست تمکین را پر می کنند و تقدیم دادگاه می کنند که همسر آن ها بدون اجازه منزل را ترک کرده باشند و حاضر به بازگشت نباشند.

 

عدم وجود منزل برای ادامه زندگی

 

نفقه زن در صورت عدم تمکین 

از جمله دعاوی خانوادگی که می توان به آن اشاره نمود دعوای الزام به تمکین است که در دادگاه خانواده به آن رسیدگی می شود؛ تاثیر مستقیمی در دعوای مطالبه نفقه از طرف زوجه دارد. زن ناشزه که عدم تمکین داشته است مستحق دریافت نفقه نیست و مرد می تواند با مشاوره از مشاوران حقوقی اقدام به نگارش دادخواست تمکین کند و یا دادخواست اجازه ازدواج مجدد را از دادگاه بخواهد. بهتر است در دعوی خانوادگی قبل از هر گونه اقدامی با وکیل متخصص مشورت نموده و در نگارش دادخواست تمکین  نظر مشاور حقوقی را جویا شوید تا نتیجه بهتری در دادرسی در دادگاه را داشته باشید.

 

deference concept

نگارش آنلاین و فوری دادخواست تمکین

متن دادخواست الزام به تمکین

 

مشخصات و اقامتگاه

اظهار کننده

موضوع اظهارنامه

مشخصات و اقامتگاه مخاطب

مشخصات کامل زوج

تقاضای بازگشت به منزل

 و تمکین از سوی زوجه

مشخصات کامل زوجه

خلاصه اظهارات

مخاطب محترم خانم ...

با سلام

احتراماً همانطوری که مستحضر هستید:

جنابعالی به استناد عقدنامه شماره تنظیمی .... در دفتر خانه ازدواج شماره .... شهرستان.... زوجه شرعی و دائمی اینجانب می باشید.

اکنون از تاریخ .... الی..... بدون داشتن دلیل موجه و قانونی و همچنین کسب رضایت از اینجانب اقدام به ترک اقامتگاه نموده اید.

از آنجا که معتقدم اختلافات خانوادگی صرفا با پنجه قدرت تدبیر و تامل زوجین حل و فصل می گردد و قهر و کشمکش بجز افزودن بر میزان تنش و کدورت فی ما بین هیچ چیز را به ارمغان نمی آورد، لذا از شما خواستارم تا ضمن بازگشت به منزل، اقامتگاه موجبات پریشانی و تکدر خاطر شخص خود و خانواده را فراهم نیاورد.

ضمنا چنانچه به فاصله گذشت یک هفته از تاریخ رویت این اظهار نامه تصمیم قطعی خود را جهت رجوع به منزل شوهر اتخاذ نماید، مطابق مقررات، ناشزه محسوب و از پرداخت نفقه محروم خواهید شد.

. . .

 

آموزش نگارش دادخواست تمکین

اولین مرحله در دعاوی حقوقی، تقدیم دادخواست به دادگاه صالح است. چگونگی نگارش دادخواست تمکین برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا به موجب ماده 2 آیین دادرسی مدنی، هیچ دادگاهی نمی تواند به دعوایی رسیدگی کند، مگر اینکه شخص یا اشخاص ذی نفع، وکیل، قائم مقام یا نماینده قانونی آنان رسیدگی به دعوا را برابر قانون درخواست نموده باشد. همانطور که متذکر شدیم نگارش دادخواست تمکین توسط مشاور حقوقی دارای اهمیتی ویژه ای است زیرا دادخواستی که توضیحات در آن به درستی بیان نشده از طرف دادگاه موجب صدور قرار رد دادخواست خواهد شد.

شرایط نگارش اصولی دادخواست تمکین:

 • دادخواست می تواند توسط خواهان و یا توسط وکیل او تنظیم شود.

 

 • مشخصات فردی در دادخواست مانند: نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن شغل و اقامتگاه و به درستی پر شود.

 

 • تذکر: اگر محل اقامت خوانده معلوم نباشد و یا مجهول المکان باشد. می بایست یک بار در روزنامه آگهی منتشر شود و در صورتی مراجعه صورت نگرفت دادگاه می تواند به صورتی غیابی حکم صادر کند.

 

 • تعیین خواسته و بهای آن است که باید با کمک از مشاور حقوقی و یا وکیل همراه، اطلاعات این قسمت را پر نمود زیرا در صدور حکم نقش مهمی دارد.

 

 • قسمت دیگر دادخواست، دلایل و منضمات دادخواست است که بسیار مهم می باشد؛ زیرا با استفاده از ادله اثبات دعوی در امور حقوقی امکان پذیر می شود. مانند: کپی برابر اصل سند ازدواج، شهادت شهود و.... که می تواند از دیگر دلایل دادخواست باشد.

 

در مورد تنظیم و نگارش دادخواست تمکین و رسیدن به نتایج مطلوب و کوتاه نمودن مسیر بهتر است با کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی که مشاوره تلفنی 24 ساعته را برای رفاه حال شما در نظر گرفته اند ارتباط برقرار نمایید و از راهنمایی ها و خدمات ارائه شده توسط حقوقدانان ما، و تنظیم دادخواست با رعایت مسائل حقوقی  و نحوه تنظیم آن بهترین مسیر را برای حل مشکلات حقوقی خود انتخاب کنید.

 

اتفاقات جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت تمکین

 

deference judiciary court session

آموزش نگارش اصولی دادخواست تمکین

 

اقدامات زوجه پس از دریافت دادخواست عدم تمکین

 • حالت یک: زن در جلسات دادگاه حضور نیابند که این به ضرر آن هاست.

 

 • حالت دوم: زن در جلسات دادگاه حضور یابد و دلایل خود را بیان کند و اگر دلایل موجه باشد که به نفع زن دادگاه رای داده می شود و در غیر اینصورت رای بر تمکین زن داده و زن موظف است به زندگی بازگردد.

 

 • حالت سوم: زن فقط در صورتی می تواند از مرد تمکین نکند که حضور او در خانه مرد برای او ترس ضرر جسمانی، مالی و یا شرافتی داشته باشد؛ دلیل هر دو طرف دعوا باید با دلیل و مدرک قابل اثبات باشد.

 

توجه: با حضور وکیل متعهد و دلسوز در کنار شما مسائل پیش آمده به آسانی و با کمترین هزینه حل و فصل می شود و در دادگاه به حق و حقوقات خود به طور کامل می رسید. ما با بهترین وکلا در نگارش دادخواست تمکین همراهتان هستیم و تا پایان دادگاه و پایانی خوش شما را تنها نخواهیم گذاشت.

 

whatsapp dowry legal advice

هزینه نگارش دادخواست تمکین

همانطور که گفتیم مهمترین بخش مشاوره حقوقی، نگارش دادخواست است و نگارشی خوب نتیجه ای خوب را در دادگاه در پی دارد؛ برای تنظیم دادخواست توسط وکیل، هزینه و تعرفه مشخصی از طرف دادگاه وجود ندارد و اساس دریافت هزینه برای تنظیم داد خواست تمکین بر مبنای توافق وکیل و موکل مشخص می شود.

هزینه  برگه دادخواست در سال 1400، مبلغ مقطوع ثابت 20000 ریال که به صورت سالیانه مشخص می شود.

هزینه دادخواست با در نظر گفتن موارد زیر متغیر است:

 1. تعدادنسخه ها (دادخواست ها باید به تعداد خوانندگان باشد).

 

 1. صفحات لازم برای اظهار دادخواست.

 

 1. مالی بودن و یا غیر مالی بودن دعوا.

 

 1. مرحله رسیدگی دعوا.

 

با در نظر گرفتن موارد بالا مبلغی به صورت ثابت نیز باید پرداخت شود که به صورت خرید تمبر از دادگاه صورت می گیرد.

 

تفاوت لایحه الزام به تمکین با اظهارنامه الزام به تمکین و دادخواست تمکین

 

differences between deference bill and petition

نگارش فوری و 24 ساعته انواع اوراق حقوق تمکین با ضمانت قیمت و کیفیت

 

لایحه به معنای درخواست مکتوب شده است و اگر صریح و صحیح نوشته شود روند دادگاه را سریع نموده و نتیجه را به نفع شما تمام می کند.

اظهار نامه نوشته ای است که مطابق مقررات قانونی تنظیم می شود و مقدمه ای است جهت مطالبه بعضی از حق و حقوقات.

مطابق ماده 156 قانون دادرسی هر کس می تواند قبل از تقدیم دادخواست، حق خود را به صورت اظهار نامه از دیگری مطالبه نماید مشروط بر اینکه موعد مطالبه رسیده باشد.

دادخواست در اصطلاح حقوقی به معنای آغاز اقامه دعوا از سوی خواهان گفته می شود وسواس و دقت در نگارش دادخواست تمکین و کمک از کارشناس حقوقی می تواند نتیجه ای خوب را در دادگاه در پی داشته باشد.

 

رابطه دادخواست تمکین و موفقیت در دادگاه تمکین 

با توجه به مطالب گفته شده در موضوع نگارش دادخواست تمکین می توان به این نتیجه رسید که کمک گرفتن از کارشناس حقوقی در مسائل حقوقی، کاری هوشمندانه است. شما می توانید ضمن ارتباط با مجموعه ما  از مشاوره  وکلای امین و کاردان بهره جسته و وکیلی همراه و همدل را برای حل و فصل مشکلات در کنارتان داشته باشید. برای ارتباط با وکلا و مشاوران حقوقی و استفاده از خدماتی نظیر، مشاوره حقوقی، پذیرش وکالت، تنظیم دادخواست، لایحه و یا شکواییه و به طور کلی خدمات حقوقی و کیفری از راه های ارتباطی همچون تماس تلفنی و یا از طریق سایت و به صورت آنلاین و یا مراجعه به دفتر وکالت راه پیچیده را به راهی آسان برای خود و خانواده خود تبدیل نمایید.

 

 

مشاوره حقوقی حق التنصیف

مشاوره حقوقی طلاق به علت فساد اخلاقی

مشاوره حقوقی طلاق عاطفی

مشاوره حقوقی قبل از خواستگاری

طلاق به خاطر غیرت و تعصب بی مورد

مشاوره حقوقی مهریه توسط وکیل دادگستری

نگارش فوری دادخواست

نگارش دادخواست طلاق

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام خدمت مجموعه وزین وکیل تلفنی .در خصوص مطلب نگارش شده در خصوص موضوع تمکین مطلب بسیار مفیدی بوده چه آنکه دعاوی خانوادگی به شدت در جامعه افزایش پیدا کرده ومتاسفانه اکثر زوجین از حقوق وتکالیف خود در این خصوص بی اطلاع هستند ونگارش چنین مطالبی کمک شایانی به زوجین در نحوه حل وفصل مشکلات ودعاوی خانوادگی می نماید
سلام وقت بخیر قطعا شما بهترین هستید مرسی از وب سایت خوب و عالی شما
سلام.بنطرم با توجه به اوضاع وحشتناک کرونا موسسه وکیل تلفنی بهترین خدمت را به مردم ارائه می‌دهد و باعث شده تا هزینه مردم بسیار کاهش یابد
سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
سلام.من از مشاوره وکلا موسسه استفاده کردم و مشاوره در کمتر از 5ذقیقه تماس گرفتند وباحوصله به تمام سوالاتم پاسخ دادن و حتی نوشتن دادخواست و لایحه هم به موسسه سپردم ک خیلی راضی بودم.سپاسگزارم از خدمات عالی و کم هزینه موسسه شما
با سلام خدمت کاربران گرامی.در خصوص دادخواست و دعوای تمکین باید عرض شود که از موضوعات مهمی می باشد که در مباحث اختلافات خانوادگی اثرات مهمی را برای چه مرد و چه زن به بار می آورد اگر زن بدون دلبل موجه مثل کتک کهری مرد و بیرون انداختن زن زندگی زناشویی را ترک کند و در پی آن ابتدا مرد اظهارنامه بدهد و زن بدنبال اظهارنامه تمکین نکند در نتیجه نفقه به زن تعلق نمی گیرد و مجوز همسر دوم هم به مرد داده می شودو در ضمن زن در خصوص بحث طلاق به درخواست مرد مستحق نصف دارایی و اموال نمی گردد پس اگاهی از این موضوع برای طرفین مهم و اساسی است پیشنهاد ما گرفتن مشاوره از وکلای با تجربه و نگارش اظهارنامه و دادخواست تمکین توسط وکلا می باشد موفق باشید مسیح آقاداودی.از وکلای موسسه
با سلام و عرض ادب خواستم از اینجا از کلیه مشاورین و متخصصین شما به خصوص مدیریت موسسه تشکر کنم که امکان برقراری ارتباط با متخصصین و مشاورین دلسوز و آگاه را در کمترین زمان و هزینه ای بسیار قابل قبول برای کلیه افراد جامعه ایجاد کردند موفق و پیروز باشید
سلام. من میخوام‌ بینیمو عمل کنم و شوهرم میگه این جزء نعقه نمیشه و پولشو نمیده. خوب واقعا واقعا این موضوع برام باارزشه و ضروریه راه کاری داره که این خرج عمل جزء نفقم باشه؟
عالی
در صورت رای بر عدم تمکین ومحکومیت زوجه زوج علاوه بر حق عدم پرداخت نفقه می تواند از حربه بسیار موثر دادخواست تجویز ازدواج مجدد استفاده نماید وبر اساس رای وحدت رویه این نوع ازدواج با رای دادگاه از موجبات امکان دادخواست طلاق توسط زوجه نیست در این زمینه استفاده از نظرات حقوق دان متخصص دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی توصیه می شود
سلام 3 ساله که ازدواج کردیم. خانمم خیلی بهانه گیره و از همون روز اول که زندگی مشترکمون رو شروع کردم امروز قهر می کرد می رفت خونه باباش میاوردمش دوباره چند روز بعد همین ماجرا رو داشتیم .این قضیه عینا طی این 3 سال تکرار می شد واقعا خسته شده بودم دفعه آخر که رفت قهر رفتم دنبالش نیومد .خانوادمو فرستادم نیومد چندتا از ریش سفیدای فامیل را واسطه کردم اما قبول نکرد 4 ماه تمام خونه باباش بود و به هیچ وجه هم برنگشت بعدم ازم شکایت کرد که نفقه نمیدم بهش .نمی دونستم باید چیکار کنم اما به لطف خدا قبل اینکه کاری انجام بدم با وکلای موسسه وکیل تلفنی صحبت کردم و زحمت کشیدن دادخواست تمکین رو برام تنظیم کردن و مراحل رو به کمک آنها دارم طی می کنم و راضی هستم .خدا قوت
دروود برشمامن حکم تمکین برهمسرم زوجه حکم قطعی گرفته ام دیگه بایدچکارکنم تشکرازلف شما

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی