موسسه وکیل تلفنی

  • مریم قاسمی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۴:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۵۴:۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۲۶:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۷:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۵:۴۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۳:۲۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۸:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۶:۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۴۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
  • زینب نظرپور زینب نظرپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی محاسبه دیه

مشاوره حقوقی محاسبه دیه

دیه کلمه آشنایی است که اکثر ما بارها این کلمه را شنیده ایم. در واقع دیه مجازاتی پولی است که قانون برای جبران صدمه ای که به دیگری وارد شده است تعیین کرده است؛ خواه جراحتی کوچک یا حتی مرگ باشد. در واقع دیه به قتل یا جرح غیرعمدی تعلق می‌گیرد، ولی در صورت عمد هم ممکن است ولی دم یا مجنی‌علیه از قصاص بگذرد و به گرفتن دیه راضی شود که در این صورت قصاص به دیه تبدیل می‌شود. «قتل عمد موجب قصاص است لکن با رضایت ولی دم و قاتل به مقدار دیه کامله یا کمتر یا زیادتر از آن تبدیل می‌شود».

دیه در سال 99 برای ماه‌های عادی معادل مبلغ 330 میلیون تومان و در ماه‌های حرام معادل مبلغ 440 میلیون تومان است؛ دیه اعضا در قانون مجازات اسلامی بر اساس این مبلغ محاسبه و پرداخت می‌گردد. در محاسبه میزان دیه کلمات حقوقی پیچیده بسیاری به چشم می خورد؛ که محاسبه میزان دیه را برای افرادی که دانش حقوقی در این زمینه ندارند را مشکل می کند. شما می توانید با مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین با محاسبه میزان دیه بیشتر آشنا شوید.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"وکلای متخصص امور دیه در وکیل تلفنی به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده خدمت رسانی و محاسبه دقیق دیه مورد نظر شما هستند که البته این نوع از محاسبه از طریق بررسی مو به موی فاکتور های زیادی از قبیل: تأثیر عضو آسیب دیده بر زندگی بزه دیده، انجام می گیرد و جالب توجه این است که تمامی این محاسبات توسط وکلای پایه یک دادگستری صورت گرفته و همه ی آنها مستند و مقبول اند؛ برای میزان محاسبه دیه می بایست که با وکیل متخصص در این امر تماس حاصل نمود که شما می توانید از طریق لمس تصویرک زیر این امر را انجام دهید"

 

آیا برای محاسبه میزان دیه باید با وکیل مشاوره حقوقی داشته باشیم؟

 

reasons that we should have legal consultancy

محاسبه دقیق دیه به صورت آنلاین، تلفنی و فوری توسط وکیل متخصص در این امر

 

برای محاسبه میزان دیه شما حتماً به مشاوره حقوقی نیاز خواهید داشت به این دلیل که مثلا در دیه جراحات؛ جراحات خود انواع مختلفی دارد از یک خراشیدگی سطحی گرفته تا بریدگی های عمیق؛ دیه هر کدام متفاوت است و البته در قانون نام های متفاوتی دارند و این خود مستلزم داشتن دانش حقوقی کافی در این زمینه می باشد. نکته مهم دیگر اینکه ماه حرام فقط در موارد فوت ملاک محاسبه میزان دیه است و دیه دیگر جراحات براساس ماه عادی محاسبه می شود. اگر سوالات حقوقی بسیاری درباره دیه ذهن شما را مشغول کرده؛ می توانید با پرسش و پاسخ فوری حقوقی از مشاوره وکیل تلفنی متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

 

آیا برای محاسبه میزان دیه نیازی به رای دادگاه می باشد؟

موضوع مهمی که می بایستی مد نظر داشته باشید این است که محاسبه دیه در دادنامه بر مبنای شتر یا درصدی از دیه کامل محاسبه می شود و بعد از اینکه در رای دادگاه قید شد امکان محاسبه میزان دیه وجود دارد و افراد بدون دانش حقوقی نمی توانند محاسبه میزان دیه و مقدار ریالی را انجام دهند. پس بهتر است در این باره از مشاوره حقوقی تلفنی به راحتی این کار در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

 

آیا طبق نامه پزشکی قانونی می شود میزان دیه را محاسبه نمود؟

 

immediate calculation of blood money

محاسبه فوری و آنلاین میزان دیه طبق نامه پزشکی قانونی از طریق تماس با وکیل متخصص

 

یکی از مراجعی که در روند حقوقی تعیین دیه با آن سر و کار دارید، پزشکی قانونی می باشد. به محض ارجاع نامه مراجع قضایی به پزشکی قانونی و معاینه پزشکان متخصص؛ گواهی صادر می شود که به دادگاه داده می شود و سپس دادگاه میزان دیه را مشخص می کند. که البته با بهره مندی از دانش وکلای متخصص و با تجربه در زمینه دیه می توانید با نامه پزشکی قانونی به محاسبه میزان دیه دست یابید.

 

محاسبه فوری دیه تصادفات و حادثه ناشی از کار

برخی تصادفات ممکن است منجر به خسارت بدنی یا جانی شود. بر اساس ماده ۱۶ قانون اصلاح بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه « اگر در حوادث رانندگی منجر به صدمات بدنی غیر از فوت، بیمه‌گر وسیله نقلیه مسبب حادثه یا صندوق تامین خسارت‌های بدنی حسب مورد موظفند پس از دریافت گزارش کارشناس راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه و در صورت لزوم گزارش سایر مقامات انتظامی و پزشکی قانونی بلافاصله حداقل ۵۰ درصد از دیه تقریبی را به اشخاص ثالث زیان‌ دیده پرداخت کرده و باقی‌مانده آن را پس از معین شدن میزان قطعی دیه بپردازند».

 

تبصره: در حوادث رانندگی منجر به فوت، شرکت های بیمه می‌توانند در صورت توافق با راننده مسبب حادثه و ورثه متوفی، بدون نیاز به رأی مراجع قضائی، دیه و دیگر خسارت‌های بدنی وارده را پرداخت نمایند.

 

محاسبه میزان دیه تصادفات