موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد ابراهیم داوددآبادی فراهانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۳۶:۲۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • علی سوری گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۱۷:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۲۴:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حسن احمدی چگنی حسن احمدی چگنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ط بامداد ط بامداد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۴۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حمید حیدری حمید حیدری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۹:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • علیرضا خادمی علیرضا خادمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۶:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • بهاره یاوری بهاره یاوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۶:۵۲ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ثوره محمودی ثوره محمودی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۵:۲۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • عباس استادی عباس استادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مزایده

مشاوره حقوقی مزایده

حتما بار ها کلمه ی مزایده را شنیده اید، از نظر لغوی مزایده یعنی چیزی را اعم از ملک، وسیله، ماشین و ... را برای فروش قرار می دهند و هر کسی که قیمت بالاتری پیشنهاد دهد، به آن شخص فروخته می شود. مزایده هم معنی و مترادف کلمه ی حراج است.

حتماً بار ها کلمه ی مزایده را شنیده اید، از نظر لغوی مزایده یعنی چیزی را اعم از ملک، وسیله، ماشین و ... را برای فروش قرار می دهند و هر کسی که قیمت بالاتری پیشنهاد دهد، به آن شخص فروخته می شود. مزایده هم معنی و مترادف کلمه ی حراج است.

از نظر حقوقی حراج یا مزایده شامل اموال منقول و غیر منقول می شود، این اموال منقول یا غیر منقول می تواند متعلق به یک شخص حقیقی یا شخص حقوقی باشد، منظور از شخص حقوقی شرکت یا سازمان و ... است که ثبت شده باشد. حراج باید قانونی و مشروع باشد تا از نظر حقوقی هم پذیرفته گردد.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹00

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اگر چیز زیادی در مورد مزایده ای که قرار است در آن شرکت کنید نمی دانید؛ اما موفقیت در آن برایتان مهم است، یا اینکه می خواهید مالی را از طریق مزایده ای به فروش برسانید و یا اینکه می خواهید اطلاعات فعلی تان در مورد مزایده بالا تر ببرید، بهتر است تصویرک زیر را لمس کنید تا شرایط مکالمه حقوقی با وکیل متخصص با تجربه در امور مزایده فوراً مهیا گردد"

 

 مشاوره حقوقی کارشناسی برای مزایده

در مزایده به کارشناس نیاز است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت به کارشناس در مسائل خاصی که قاضی علمی در آن ندارد، نیاز است، در برخی پرونده ها و موارد شرایط خاصی به وجود می آید که نظر یک فرد آگاه نیاز است، در دادگستری به این افراد کارشناس می گویند و در هر مورد یک کارشناس متخصص نظر خود را اعلام می کند.

در بحث مزایده نرخ و قیمت پایه برای حراج توسط کارشناس مشخص می گردد. افرادی که برای خریداری مراجعه می کنند باید با رعایت شرایط قانونی اقدام به اعلام قیمت مد نظر خود بکنند، فروشنده ی اجناس یا اموال قیمت های پیشنهادی از طرف اشخاص را باید بشنود و با بررسی آن ها باید بالاترین قیمت را مشخص کند، اجناس به بالاترین قیمت فروخته می شوند.

حراج متضاد مناقصه است، در مناقصه کمترین قیمت مد نظر است و اهمیت دارد اما در مزایده بالاترین قیمت حائز اهمیت است.

 

auction hall

در مزایده بالاترین قیمت کسی است که می تواند خریدار نهایی باشد

 

 مشاوره کامل مراحل مزایده

اجرای برنامه ی مزایده نیازمند برنامه ریزی و تشریفات است. در مرحله ی نخست سازمان یا شرکت یک فراخوان عمومی جهت شرکت در مزایده منتشر می کند. در دعاوی حقوقی بین افراد وقتی یکی از طرفین محکوم می شود، باید میزان وجه نقدی ای به طرف مقابل بپردازد و هنگامی که فرد نمی تواند دادگاه برای پرداخت طلب اموال محکوم علیه را توقیف می کند و اقدام به حراج می نماید.

بعد از انجام دعوت همه ی افرادی که خواستار شرکت هستند می توانند حضور پیدا کنند. اگر در مرحله ی اول حراج اموال به بالاترین قیمت مدنظر به فروش نرسد، با توجه به شرایط و تشریفات مرحله ی دومی برگذار می گردد.

 

 نحوه ی اجرای مزایده

برای اجرای مزایده یک دعوت عمومی از همه ی مردم صورت می گیرد. این دعوت در روزنامه های رسمی کثیرالانتشار چاپ و یا توسط کلانتری محل در خیابان های عمومی نصب می گردد. طرفین مزایده هم می توانند در حراج شرکت کنند و از آن ها دعوت می شود، طبق ساعت و تاریخ می توانند در حراج شرکت کنند. منظور از طرفین محکوم له و محکوم علیه هست، محکوم له نیز می تواند به عنوان خریدار در مزایده شرکت کند.

 

مشاوره حقوقی قوانین مزایده

 در قانون اجرای احکام مدنی قوانین با ماده های متعددی برای رسیدگی به امور مزایده وضع شده است. در فروش اموال منقول اگر محلی برای فروش از طرف دولت یا شهرداری مشخص شده باشد حراج در آن مکان صورت می گیرد.

اگر محلی برای انجام مراسم حراج صورت نگرفته بود مشخص کردن محل مناسب با مدیر اجرایی است و در صورتی که محل های متعدد برای مزایده پیشنهاد شود محلی که به منافع محکوم علیه نزدیک تر است انتخاب می شود، بعد از برداشت کردن قسمتی از مال که لازم است بقیه ی اموال یا وجه به مالک آن مسترد می گردد.

اگر اموال داخل در مال منقول باشد و جا به جایی آن ها سخت باشد و یا مخارج زیادی در بر داشته باشد وسایلی که توقیف شده اند در محل نگهداری آن حفظ می شود. آگهی فروش یا آگهی مزایده باید در یکی از روزنامه های محلی یک نوبت چاپ شود. برگزاری مراسم حراج باید طوری باشد که فاصله ی بین انتشار آگهی و روز فروش کمتر از ده روز و بیش از یک ماه نباشد.

 

شرایط مزایده اموال منقول

 

در آگهی مزایده ای که برای فروش مال منقول منتشر می شود سه نکته باید ذکر گردد:

 

 1. نوع و مشخصات مال منقول توقیف شده، باید همه ی ویژگی های مال ذکر شود.

 2. روز و ساعت و تاریخ و محل دقیق برگزاری حراج.

 3. قیمت پایه ای که مزایده از آن شروع می شود. تاریخ فروش، محل فروش،بالاترین قیمت و اسم خریدار باید نوشته و به امضاء و تایید خریدار برسد.

 

house went for auction

مزایده در پرونده های حقوقی و کیفری یکسان است با این تفاوت که در پرونده های کیفری برای پرداخت جزای نقدی نیز از آن استفاده می شود

 

مشاوره حقوقی از طریق واتس اپ

کلینک 24 ساعته مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی

 

بررسی ایرادات مزایده قبل از شرکت در مزایده اجرای احکام دادگستری

طبق قانون در برخی موارد ممکن است فروش اعتبار خود را از دست بدهد و ایراداتی به نحوه ی فروش وارد شود، در این صورت مزایده باید تجدید شود.

 

 • اگر فروش در روز، ساعت و محل متفاوت از آگهی به عمل آید باید حراج تجدید شود.

 • اگر در حراج به صورت غیرقانونی از خرید کسی که قیمت بالایی ارائه داده است جلوگیری شود.

 • مورد دیگر این است که مزایده بدون حضور نماینده دادسرا انجام شده باشد.

 • مورد آخر اگر خریدار ممنوع از خرید بوده است ولی به خریداری اقدام کرده باشد.

 

این ها ایراداتی هستند که توسط اجرای احکام بررسی می شود و حراج تجدید می گردد.

 

فرق مزایده در پرونده ی حقوقی و کیفری

از مزایده در پرونده های مختلف حقوقی و کیفری استفاده می شود.

 

برخی از کاربردهای مزایده را بررسی می کنیم:

 

 • یکی از مواردی که در زمینه ی پرونده های حقوقی است مطالبه ی مهریه توسط زوجه می باشد. در صورتی که زوجه اقدام به اجرای مهریه خود نماید؛ اجرای احکام دادگستری اقدام به توقیف اموال زوج می نماید و اگر مهریه پرداخت نشود، حراج برای وصول مهریه انجام می شود.

 

 • مورد دوم در کاربرد های حراج ورشکستگی شرکت ها است در صورتی که شرکتی ورشکسته شود برای وصول طلب اموال توقیف شده و مزایده ای برگزار می گردد.

 

 • مورد مهمی که وجود دارد بهره گرفتن از حراج در پرونده های کیفری است، طبق قانون آیین دادرسی کیفری برای پرداخت حقوق شاکی یا جزای نقدی ای که به عنوان مجازات برای متهم در نظر گرفته می شود از مزایده استفاده می شود.

 

تفاوت حراج در پرونده های کیفری و حقوقی فقط در جزای نقدی ای است که به عنوان مجازاتی برای متهم، بخشی از اموال او توقیف و به مزایده گذاشته می شود.

 

مزایده در اجرای احکام دادگستری بهتر است یا اداره ی اجرای اسناد رسمی

اجرای احکام مدنی بخشی است که بعد از تشخیص قاضی به برگزاری مزایده، باید شرایط و احوالات لازم را فراهم کند، اداره ی اجرای اسناد رسمی وظیفه ی منتشر کردن آگهی های مزایده و استعلام را بر عهده دارد.

 

مشاوره حقوقی بررسی صحت مزایده

 انجام گرفتن صحیح مزایده مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت وجودِ اشکالی حراجِ قبلی ابطال و از مناط اعتبار خارج می گردد. همانطور که در مطالب اشاره شد در صورت صحیح نبودن مزایده از دیدگاه کارشناس، بعد از ابطال حراج تجدید می شود.

 

شرایط مشاوره حقوقی برای اصالت معامله

فواید مشاوره حقوقی تلفنی در بررسی صحت مزایده،  بهترین وکیل برای مشاوره حقوقی تلفنی، مراحل و شرایط شرکت در مزایده، مشاوره حقوقی تلفنی بررسی اصالت معامله، مشاوره حقوقی آنلاین بررسی مزایده و ... همه و همه به یک چیز مهم اشاره دارد و آن این است که مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی مفید است یا خیر؟

برای آگاهی از اصالت معامله و بهره مند شدن از نظرات تخصصی در مورد پرونده های حراج بهتر است با وکیل ها و مشاوران آگاه مشورت کنید.

یکی از شیوه های ارتباط و بهره مندی از نظریات مشورتی وکلا مشاوره ی حقوقی از راه تلفن، آنلاین و غیر حضوری است، با پیشرفت جوامع شما می توانید راحت تر از گذشته از بعد های حقوقی مسائل آگاه شوید.

با استفاده از یک مشاوره ی غیر حضوری و از طریق تلفن از بهترین وکیل ها استفاده کنید تا شرایط و مراحل مزایده را بهتر بشناسید.

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700