موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۱:۴۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۳۳:۳ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۱۰:۲۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۹:۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۸:۳۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۷:۲۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای

مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای

در این مقاله شما را با سرقت رایانه ای، عناصر به وجود آورنده جرم سرقت رایانه ای، تعیین مجازات سرقت رایانه ای، شرایط اثبات سرقت رایانه ای، بهترین وکیل جهت مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای و همچنین نمونه ای از شکواییه تنظیم شده توسط وکیل و در آخر تفاوت کلاهبرداری و سرقت رایانه ای آشنا خواهیم کرد.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 75000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 100000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 150000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در صورتیکه هر سایت یا شبکه اجتماعی بدون رفرنس دادن و بک لینک دادن به شما، با نقض قوانین کپی رایت مطالب شما را در سایت یا شبکه اجتماعی خود درج کرد و از تلاش شما به منفعت رسید، می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید تا عملی ترین راهکار های حقوقی در این مورد را از وکیل متخصص در این زمینه اتخاذ نمایید"

 

 

بهترین مشاوره در امر مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای کیست؟

 

computer theft legal advice in 24 hour

مشاوره حقوقی و تلفنی 24 ساعته سرقت رایانه ای

 

اگر دست خوش جرایم رایانه ای همچون سرقت رایانه ای شده اید و دنبال بهترین مشاور برای مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

پیشرفت علم و فناوری تکنولوژی خدمات بسیاری را به جامعه بشری ارائه داده است؛ اما سواستفاده افراد سودجو همیشه ی تاریخ عضو جدایی ناپذیر از پیشرفت های انسان است. متاسفانه دانش ناکافی افراد از دنیای اینترنتی آن ها را در مقابل جرایم رایانه ای آسیب پذیر تر می کند به همین دلیل به منظور احقاق حق، فرد بزه دیده باید از مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای بهره ببرند.

برای این که با ویژگی های یک وکیل برای مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای آشنا شوید بهتر است با چند معقوله حقوقی در زمینه سرقت رایانه ای آشنا شوید.

 

سرقت رایانه ای چیست؟

ما در این مقاله سرقت رایانه ای از دیدگاه قانون تعزیرات (ماده 740 قانون تعزیرات)، را مورد بررسی قرار می دهیم :

 • هر کس به طور غیر مجاز داده های متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک میلیون ریال تا بیست میلیون ریال و در غیر از این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

 

ممکن است مطالب مشابه موجود در جدول زیر مشکل شما را حل نمایند

بهترین راهکار برای مقابله با مزاحمت در دایرکت اینستاگرم

پبگیری آسان و بی آبرو ریزی توهین ها و تهدید های پیامکی 

اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار های اینترنتی در سال 1400

جرم ماین کردن ارز دیجیتال در ایران در سال 99

 

حالا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که سرقت چگونه از طریق رایانه صورت می گیرد ؟

 

در پاسخ باید گفت که سرقت رایانه ای به دو صورت کات کردن و کپی کردن صورت می گیرد:

 • در روش کات کردن: سارق اطلاعات شما را بعد از سرقت از دسترس شما خارج می کند.

 • در روش کپی کردن: سارق از اطلاعات و فایل های شما کپی می گیرد و اطلاعات شما در واقع در اختیار دو نفر قرار می گیرد لازم به ذکر است که عکس گرفتن از شما جرم سرقت رایانه ای محسوب نمی شود بلکه جرم فرد مرتکب دسترسی غیر مجاز است که مجازات متفاوتی برای مرتکب دارد .

 

توصیه می شود که در صورت بروز هر یک از این جرایم بر علیه شما، حتماً با یک وکیل با تجربه، تماس بگیرید، البته می توانید با فشردن دکمه زیر این عمل را انجام دهید.

 

 

عناصر کلیدی سرقت رایانه ای چیست؟

 

key elements of a computer heist

عناصر کلیدی سرقت رایانه ای

 

 • اولاً: اطلاعات حتما باید کپی یا کات شوند تا سرقت محسوب شود.

 • ثانیاً: سرقت اطلاعات شما سرقت محسوب می شود نه دزدیدن وسایل رایانه ای شما.

 • ثالثاً: از آن جایی که قانون، درباره مالی یا غیر مالی بودن اطلاعات سخنی به میان نیاورده است. ربودن هر نوع اطلاعاتی از رایانه شما سرقت رایانه ای محسوب می شود.

 

در صورت مواجه شدن با هر یک از این موارد حتما برای مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای به یک وکیل زبده مراجعه کنید که اگر جلوی فرد خاطی گرفته نشود این بلا را بر سر دیگری هم خواهد آورد.

 

تعیین مجازات سرقت رایانه ای به چه صورت است؟

در سرقت رایانه ای ابتدا کپی یا کات کردن اطلاعات شما از سیستم تان مورد توجه است؛اگر مجرم اطلاعات شما را کات کند به حبس از 91 روز تا 1 سال محکوم می شود. یا باید جزای نقدی از 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان بپردازد. یا این که مستحق هر دو مجازات خواهد بود.

در صورتی که مجرم اطلاعات شما را کپی کرده باشد باید جریمه از 100 هزار تومان تا 2 میلیون تومان بپردازد.

 

جرم رایانه ای را چگونه اثبات کنیم؟

بدیهی است که شما برای اثبات این جرم به مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای نیاز دارید و موارد مورد نیاز برای اثبات دزدی رایانه ای (سرقت رایانه ای) به صورت زیر هستند:

 

 • در ابتدا فرد باید بالغ و عاقل، عالم و مختار باشد.

 • سارق باید رکن معنوی جرم یعنی قصد سرقت را داشته باشد.

 • فرد حتما اطلاعات شخص دیگر را دزدیده باشد.

 • سرقت حتماً مجازی باشد.

 • سرقت حتماً توسط کامپیوتر، موبایل، تبلت و هرگونه وسیله الکترونیکی انجام شود.

رزرو مشاوره حقوقی شبانه روزی با وکیل

بهترین وکیل برای مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای و دستگیری سارق کیست ؟

بدیهی است که شما برای مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای به یک وکیل ماهر نیاز دارید. حال ما در این بخش از مقاله ویژگی های یک وکیل جهت مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

با توجه جوانی فضای اینترنت و تفاوت زیاد آن با مباحث حقوقی دیگر یک وکیل برای این که بتواند به خوبی به شما مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای بدهد باید نکات حقوقی پیچیده مربوط به سرقت رایانه ای را بداند؛ البته به علت نوظهور بودن این جرائم رسیدگی به آن ها نسبت به جرائم سنتی سخت تر است، همچنین که مدارک و دلایل اثبات این جرم تبعاً و اکثراً به صورت مجازی است جمع آوری آن ها تا حدی سخت و حساس است.

شما باید توجه داشته باشید که مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای با یک وکیل جرایم رایانه ای با تجربه می تواند شما را برای احقاق حق تان شما را با سرعت به جلو براند و نفع شما را تا حد زیادی تامین کند.

پس اگر گرفتار سرقت رایانه ای شده اید حتماً قبل از تنظیم شکوائیه مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای را با یک وکیل خوب انجام دهید.

 

تفاوت کلاهبرداری و سرقت رایانه ای چیست؟

 

most basic differences between cyber fraud & cyber theft

تفاوت اساسی کلاهبرداری رایانه ای با سرقت رایانه ای

 

در سرقت رایانه ای سارق قصد ربودن و استفاده از اطلاعات شخص است؛ اما در کلاهبرداری رایانه ای فرد تلاش می کند با دسترسی به اطلاعات مالی فرد دیگر مال او را برباید.

حالا که با حساسیت این موضوع رو در رو گشتید؛ بهتر است تا با بروز این دسته از مشکلات به یک وکیل خبره جهت مشاوره حقوقی سرقت رایانه مشورت کنید که با استفاده از مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای بهترین شکوائیه را برای سارق تنظیم کنید.

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سرقت یعنی ربودن مال غیر چه از طریق مجازی یا حقیقی. لذا با پیشرفت علم برخی افراد هستند که هوششان را در اهداف بد و غیر قانونی بکار می گیرند. لذا وفق ماده 12 قانون جرایم رایانه ای هرکس به طور غیر مجاز داده های متعلق به دیگری را برباید چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب ان باشد به جزای نقدی درجه هفت محکوم می شود ودر غیر اینصورت به حبس 91 روز تا یکسال محکوم می
سلام وقت بخیر . سرقت به معنای ربودن مال غیر می باشد که قانون گذار در ماده 267 قانون مجازات اسلامی آنرا تعریف کرده است اما در مورد سرقت رایانه ای این ربودن با ربودن مال به روش سنتی تفاوت دارد قانونگذار در ماده 740 قانون جرایم رایانه ای به ربودن داده های دیگری اشاره دارد پس میتوان تفاوت سرقت سنتی و سرقت رایانه ای را در همینجا متوجه شد که در سرقت رایانه ای منظور ربودن هرداده ها و اطلاعات مجنی علیه است خواه این داده ها ارزش مال داشته باشد و خواه ارزش مالی نداشته باشد زیرا در ماده 740 قانون جرایم رایانه صرفا کلمه داده ها آورده شده است و تفکیکی از حیث مالی یا غیر مالی آن اطلاعات و داده نشده است در حالی که در سرقت سنتی مال ملاک سرقت است پس میتوان گفت سرقت رایانه ای گسترده تر از سرقت سنتی است .
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره حقوقی به صورت تخصصی در کلیه موضوعات به خصوص موضوعات جدید با حقوقدانانی که تحصیلات تخصصی و عالیه در دانشگاه های سطح اول کشور و بعضا با سابقه قضایی و تجربه عملی در خصوص موضوعات را دارند فراهم آورده است‌. غالبا در هر رشته ای صرف فراگیری مطالب به صورت ۱_ تئوری شرط لازم اما کافی نمی باشد و لازم است مطالب به صورت ۲_ عملی نیز برای شخصی که نیازمند مشاوره می باشد توضیح داده شود و فراتر از آن ۳_ رویه جاری در محاکم از شروع تا پایان موضوعِ پرونده توضیح داده شود علاوه بر این ۴_ رضایتمندی اشخاصی که از مشاوره ها استفاده می نمایند ملاک کار می باشد. لذا موسسه وکیل تلفنی این شرایط را در حد قابل قبولی فراهم آورده است‌.
با عرض سلام و خداقوت خدمت عزیزان همکار.امروزه با توجه به پیشرفت های علمی و موفقیت‌های حاصله در زمینه تکنولوژی علیرغم فواید بیشمار حاصل از این پیشرفت شاهد آسیب بسیاری از افراد از این تکنولوژی به سبب عدم آگاهی در استفاده درست از این امکانات میباشیم که یکی از این موارد سرقت رایانه ای و تبعات ناشی از آن‌ می باشد.لذا‌به کاربران‌عزیز توصیه میگردد در صورت عدم‌اطلاع از امکانات رایانه ای هرگز به تبلیغات توجه ننموده و قبل از هراقدامی به افراو متخصص مراجعه و آگاهی لازم را کسب نمایند .وکلای ما در سایت وکیل تلفنی در صورت بروز هر نوع‌مشکل حقوقی آماده ارائه مشاوره و ارائه راه‌ حل جهت احقاق حق کاران عزیز میباشند.با احترام_فاطمه سلیمانی
با عرض سلام و خداقوت خدمت عزیزان همکار.امروزه با توجه به پیشرفت های علمی و موفقیت‌های حاصله در زمینه تکنولوژی علیرغم فواید بیشمار حاصل از این پیشرفت شاهد آسیب بسیاری از افراد از این تکنولوژی به سبب عدم آگاهی در استفاده درست از این امکانات میباشیم که یکی از این موارد سرقت رایانه ای و تبعات ناشی از آن‌ می باشد.لذا‌به کاربران‌عزیز توصیه میگردد در صورت عدم‌اطلاع از امکانات رایانه ای هرگز به تبلیغات توجه ننموده و قبل از هراقدامی به افراو متخصص مراجعه و آگاهی لازم را کسب نمایند .وکلای ما در سایت وکیل تلفنی در صورت بروز هر نوع‌مشکل حقوقی آماده ارائه مشاوره و ارائه راه‌ حل جهت احقاق حق کاران عزیز میباشند.با احترام_فاطمه سلیمانی
با سلام خدمت موسسه و همکاران وکیل تلفنی،ضمن تشکر از خدمات ارزندتان در این شرایط خاص و مشکل ساز بیماری به هموطنان عزیز پیشنهاد میکنم با توجه به بودجه بسیار مناسبی که نسبت به حل مشکلات حقوقی خود می‌پردازید از همه مهمتر در زمان خود صرفه جویی میکنید و با تماسی که کمتر از 5دقیقه با شما گرفته میشود از مشاوره وکلای خبره پایه یک بهره مند می شوید و برای مراجعه به دادگاه دیگر استرس و دغدقه چندانی ندارید.باارزوی حل مشکلات حقوقی مردم عزیز.وکیل پایه یک بهاره توکلی پور در زمینه خانواده با کد 30972 در خدمت مردم عزیز هستم.با تشکر
با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی، خدمات آنلاین موسسه وکیل تلفنی در شرایط بیماری کرونا و ترافیک سنگین باعث حذف هزینه های غیر ضروری و افرایش راندمان کاری هم برای مشاور حقوقی هم برای کاربر می‌گردد، همچنین هزینه بسیار مناسب و تعرفه مربوطه به نفع کاربر بوده و می‌توان با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز از خدمات موسسه بهرمند گردید. اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم. با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل محترم
درود و سپاس از وب سایت خوب وکیل تلفنی و وکلای عزیز که با دانش و دقت بسیار بالا به پرسش ها و ابهامات ما در موارد حقوقی پاسخ میدین بسیار خرسندم که پایگاه دانش بنیان و معتبری همچون وکیل تلفنی با مشاوران و وکلای آگاه و معتقد بنده را آگاهانه برادرانه و خواهرانه راهنمایی میفرمایند از خدای بزرگ و مهربان آرزوی سلامتی برای تک تک شما عزیزان در موسسه وزین وکیل تلفنی خواستارم که برای طرح مشکلات حقوقی حتی در ساعت ۳ نیمه شب با ظرافت به لایه های پنهانی و مخفی مشکل طرح شده توجه دارند و برای هر مسئله ای راه حل و راهکار ارائه دارند خدا قوت آرزوی توفیق بیشتر ❤❤
سلام عرض ادب و ارادت از کاربران قدیمی سایت شما هستم و تاکنون بارها برای پرونده ها و موضوعات مختلف از مشاوره های تخصصی با وکلا و کارشناسان خوش اخلاق شما ارتباط گرفتم. هربار بدون توجه به ساعت و یا حتی ایام تعطیلات، از سطح علمی مشاوره ها بسیار رضایت داشتم. نکته دیگر هم که قابل تشکره، سرعت برقراری ارتباط و ارائه مشاوره است که واقعا در زمانی کمتر از ۱۰ دقیقه تماس برقرار میشود. از مدیریت موسسه برای گردآوری این تیم خوب و پرانرژی و تحصیلکرده متشکرم
سلام و وقت بخیر عزیزا