موسسه وکیل تلفنی

  • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مطالبه مهریه

 مطالبه مهریه

مطالبه مهریه دغدغه روز و شب بانوان این مرز و بوم شده است که البته حق نیز با این عزیزان می باشد؛ چراکه نه تنها بر اساس قانون اسلام مهریه حق مسلم زن است، بلکه اوضاع اقتصادی نیز واقعاً بهم ریخته و بانوان این مرز و بوم به تنگنا آمده اند؛ از این رو موسسه حقوقی وکیل تلفنی که به عنوان قدیمی ترین موسسه حقوقی آنلاین در کشور بر بسیاری از موارد حقوقی به روز مهریه در جامعه آگاه است، تصمیم گرفته تا برترین وکلای متخصص مهریه در سطح کشور را به خدمت رسانی 24 ساعته با تمامی بانوان درگیر با مسئله مهریه، بگمارد؛ حال قبل از اینکه به ادامه مطلب بپردازیم، اکیداً توصیه می کنیم که ویدئوی یک دقیقه ای زیر را که توسط یکی از برترین وکلای متخصص مهریه کشور تهیه شده است را مشاهده نمایید.

 

اعسار مهریه، بزرگترین مشکل حقوقی خانواده در ایران و توصیات بانوی وکیل ما در این مورد

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"تحقیقات و اندازه گیری های آماری، نشان بر این دارند که بیش از 97% بانوانی که طی سال های 97 تا اوایل سال 1400 با بنیاد حقوقی وکیل تلفنی تماس گرفته اند با مشکلاتی از قبیل مهریه و طلاق دست و پنجه نرم می کردند؛ اما آمار جالب تر حاکی بر آن است که از هر 50 پرونده مهریه، حدود تغریبی 43 مورد موفق به اخذ فوری مهریه شده اند؛ حال اگر شما نیز مایلید تا جزئی از آن 43 نفر باشید که مهریه تان را بدون اطلاف وقت و سریع تر از اطرافیانتان دریافت می کنید؛ بهتر است تصویرک زیر را لمس نمایی تا ضمن برخورداری از ارزان ترین مشاوره حقوقی تلفنی مهریه در کل ایران، وصول مهریه خود را قطعی کنید"

 

 

مهریه چیست؟

 

Dowry Claiming

اورژانس وکلای مهریه 24 ساعته در دسترس

 

مهریه طبق قوانین مدنی به مالی گفته می شود که در زمان جاری شدن عقد نکاح مرد ملزم به پرداخت آن به زن خواهد بود. مهریه از لحظه جاری شدن صیغه عقد نکاح ما بین زوجین، قابلیت دریافت توسط زوجه دارد.

مهریه در واقع نشانه صداقت و مهر زوج نسبت به زوجه است، به همین دلیل به مهریه صداق نیز گفته می شود؛ تعیین مهریه دارای شرایط مشخصی است که معلوم و معین بودن آن یکی از مهمترین شرایط آن محسوب می شود و در هنگام درج در عقدنامه علاوه بر میزان مهریه به طور معلوم، نوع آن نیز مشخص می گردد، مهریه به دو عندالمطالبه و عندالاستطاعه بوده که هر کدام تعاریف مختص خود را دارد؛ مطالبه مهریه عندالمطالبه به معنی پرداخت تمام موارد مهریه توسط زوج و مطالبه مهریه عندالاستطاعه به معنی پرداخت در حد توان مالی زوج خواهد بود.

نوع دیگری از مهریه مهرالمثل نام دارد که در صورت داشتن رابطه زناشویی میان زن و مرد در دوره عقد نکاح تا زندگی مشترک به زوجه تعلق می گیرد.

نکته:  در عقد دائم تعیین مهریه در زمان عقد شرط لازم نیست و طرفین بعد از ازدواج می توانند در مورد آن تصمیم گیری کنند، در مطالبه مهریه عندالاستطاعه زوجه باید استطاعت مرد در پرداخت مهریه را اثبات نماید.

  

چرا باید مهریه پرداخت کنیم؟

مهریه یا صداق در دین اسلام به عنوان حق زن تعیین شده است؛ پرداخت و مطالبه مهریه علاوه بر قوانین مدنی روابط زناشویی در احادیث و روایات زیادی نیز ذکر شده است.

به موجب این پرداخت مهریه حق زن بوده و از زمان عقد نکاح قابلیت اجرایی دارد. با این حال بسیاری از افراد تصور می کنند که تنها در صورت طلاق و جدا شدن زن از مرد، مهریه باید پرداخت شود.

علاوه بر موارد فوق در شرایط دیگری نیز وصول مهریه توسط زن جایز شمرده شده است؛ در صورتی که شوهر فوت کرده و اموال زوج بدست ورثه افتاده است، قانون حق وصول مهریه را برای زوجه محفوظ نگه داشته است. چنانچه در طول دوران عقد نکاح تا ازدواج و شروع زندگی مشترک طلاق اتفاق افتد بسته به شرایط طرفین مطالبه مهریه صورت می گیرد.

در این موارد در صورت نزدیکی طرفین قبل از ازدواج رسمی، کل مهریه باید به زن پرداخت شده و در واقع حکم ازدواج را دارد.؛ در صورتیکه نزدیکی صورت نگرفته باشد نصف مهریه قابل پرداخت است.

پرداخت مهریه علاوه بر توصیه های شرعی و دینی، به موجب قانون نیز قابلیت اجرایی دارد و زوجه در صورت درخواست مطالبه مهریه به مراجع قانونی مراجعه و در صورت شرایط لازم می تواند برای وصول مهریه اقدام نماید.

 

نحوه وصول مهریه چگونه می باشد؟