موسسه وکیل تلفنی

 • فاطمه پوررستمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۹:۵۳ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • عباس صفارزاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • فیروز عباسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۱۶:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • علیرضا ودود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۴۸:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۵
 • محمدرضا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۴۰:۱۷ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۴
 • مهدی بالود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۰:۴ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۸:۵۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وحید نعمتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۵۰:۹ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • امیر حسن فرامرزی اصل گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
انجمن وکیل تلفنی

ب

ب

این دیکشنری تمام موارد حقوقی که با حرف "ب" آغاز می گردند را پوشش داده است؛ اما این تازه اول ماجراست، چراکه در خصوص تمامی مفاد این دیکشنری نیز مشاوره حقوقی به روش های دلخواه شما، ارائه می گردد؛ به این صورت که اگر شما هرگونه ابهام یا مشکل حقوقی در خصوص موارد مندرج در این دیکشنری داشتید، می توانید دایره آبی زیر را لمس نموده تا فوراً به وکیل متخصص مرتبط با مشکل حقوقی تان متصل گردید.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

نحوه استفاده از دیکشنری ب

دیکشنری حقوقی ب روزانه آپدیت می گردد، فلذا بسیار حجیم بوده و جستجوی کلمات در آن تنها به دو روش بسیار ساده، امکان پذیر است:

 

 • روش تلفن همراه: اگر با مرورگر تلفن همراه خود وارد این صفحه شده اید؛ به دنبال کلمه ی Search ،Find یا تصویرک ذره بین در مرورگر خود باشید و پس از یافتن آن، کلمه ی دلخواه خود را جستجو نمایید.

 • روش دسکتاپ (کامپیوتر): اگر با مرورگر رایانه وارد این صفحه شده اید، تنها کافیست که دکمه ی F3 را فشرده تا منوی جستجوی لغت باز شود و امکان جستجو فراهم گردد؛ در غیر این صورت این منو را می توانید با کلمات ترکیبی Ctrl+F باز نموده و کلمه مورد نظر خود را جستجو نمایید.

 

بائر

زمینی که مالک دارد و برای مدت نامعلومی دران کشت و کاری نشود .

(رک.اراضی بائر و بایر)

 

بائر بلامالک

رک.اراضی متروکه .

 

مکرر-باجگاه

مراتعی که از ان حق علفچر گیرند و چون در اغلب این مراتع که طبیعی بوده و به احدی تعلق ندارد .

 

بازار

محل تجمع کالا و اموری که مورد معامله بین اشخاص مختلف قرار میگیرد . در اصطلاحات ذیل به کار رفته است :

 

بازار آزاد

جائی که داد و ستد به رضایت طرفین در ان صورت گیرد ملاک قصد و رضای طرفین است و اگر نسبت به بعضی از امور راجع به عقد معینی سکوت سکوت پیش اید عرف و عادت جای ان سکوت را میگیرد.

 

بازار رسمی

یا بازار منظم یا بازار مقید یا بورس (رک.بورس)در بورس یا بازار رسمی اشیاءسریع الفساد معامله نمی شود و معاملات به وعده تابع مقررات بورس می باشد جنس کالا و موعد تسلیم مورد معامله و طرز پرداخت بها و کلیه خصوصیات داد و ستد تابع ایین نامه خاصی است که قبلا مقرر شده است و دولت در امور بازرگانی این بازار و نظم داخلی ان دخالت فراوانی دارد .

 

بازار عادی

مرادف بازار ازاد است (رک . بازار ازاد ).

 

بازار منظم

 مرادف بورس و بازار رسمی است (رک.بورس-بازار رسمی).

 

بازار موسمی

بازار موسمی یا مکاره بازاری است که به تناوب در پاره ای ازمنه و به طور مرتب تشکیل شود و اسم ان گاهی بر محل تشکیل بازار مذکور اطلاق می شود مانند دوشنبه بازار.

 

بازپرس

(دادرسی کیفری)دادرسی که شغل ان استنطاق از متهمین درمورد اتهام و تحقیق از مطلعین راجع به اتهام است.

 

بازپرسی

مرادف استنطاق است (رک. استنطاق)

 

بازرس   Inspecteur

یا مفتش :کسی که از طرف وزارت خانه ها و اداره ها به کار های کارمندان و کارکنان رسیدگی کرده درستی یا نادرستی کار های انان را به مقامات مربوط اگهی میدهد.

 

بازرگان

رک.تاجر

 

بازرگانی

رک.تاجارت

 

بازنشستگی

تقاعد را گویند (رک.تقاعد).

 

باطل

هر عمل حقوقی که مخالف مقررات قانونی بوده و قانون ان را فاقد هرگونه اثر حقوقی شناخته باشد مانند بیع صغیر صفت این عمل این عمل حقوقی را بطلان گویند بطلان در مقابل صحت استعمال می شود .

 

باغ

در لغت محل کشت درختان میوه و یا غیر میوه و نباتات مصرفی انسان یا حیوان(مانند باغ سبزیجات یا یونجه)را گویند و انچه که خودرو باشد نمی تواند مصداق باغ باشد .

 

باغات غارسی

باغاتی که از طریق مغارسه فراهم شده باشد (ماده 27 آئین نامه مصوب 3 / 5 / 1343 قانون اصلاحات اراضی)این اصطلاح در فارسی بیشتر استعمال می شود و در اغلب ولایات به کار نمیرود .

 

بالغ

(فقه)زن یا مردی که به سن بلوغ رسیده باشد (ماده 34 – 35 -36 قانون مجازات عمومی ).(رک.بلوغ).

 

بانک

موسسه ای است که به صورت شرکت سهامی مطابق قانون بازرگانی تشکیل شده و بر اساس مواد مقرر در قانون بانکی و پولی کشور ( 7/ 3/ 1339 ) به عملیات بانکی اشتغال ورزد (ماده 58 قانون مزبور).

 

بانک خارجی

بانکهائی است که بیش از چهل درصد سرمایه انها متعلق به اتباع بیگانه باشد (ماده 62 قانون بانکی و پولی کشور مصوب 7 / 3 / 1339 )

 

بانک فلاحتی و صنعتی

بانک پیشه و هنر است (ماده 16 قانون متمم بودجه کل سال 1319 مصوب 28 / 12 / 1318 ).

 

بایع

کسی که در عقد بیع غالبا در طرف ایجاب واقع می شود و به مال او به عنوان معوض و مبدل نگاه می شود نه عوض و بدل .رک.فروشنده.

 

بایع شرطی

بایع در بیع شرط را بایع شرطی نامند .(رک.بیع شرط).

 

بایگان

نگهدارنده و ضباط – کسی که نامه ها و نوشته های اداری را در محلی نگاه می دارد تا هنگام نیاز بتوان از انها استفاده کرد.(Archiviste)

 

بایگانی

در لغت بایگان به معنی مخزن است و آذربایجان که معرب اذربایگان است به معنی اتشکده و مکان اتش است.

 

بخت ازمائی

قراردادی است که در نتیجه ان عده ای از اشخاص روی احتمال کسب مالی از طریق بخت و تصادف و اتفاق هر یک مال معینی می پردازد در بخت ازمائی صرفا اتفاق و تصادف بر اثر قرعه کشی دخالت دارد ولی در قمار مهارت و تبحر نقش موثری در بازی دارد .

 

بخش

رک.استان – ناحیه ثبتی.

 

بخشدار

رک . استاندار.

 

بخشنامه

نامه ای که در یک یا چند نسخه نوشته شده است و برای اگهی چند نفر فرستاده می شود .

 

بینه داخل

رک.بینه خارج

 

بینه شرعیه

(فقه)اصطلاح تفصیلی ((بینه))است (رک .بینه)(آئین دادرسی کیفری).

 

بینه ملک

(فقه)شهودی که مستند شهادت انان علم به مالکیت مشهودله باشد (نه علم به ید و تصرف او)مانند انکه شاهد در حین عقد حاضر باشد و علم حاصل کند که مشهود له مال مورد دعوی را از طرف خود خریداری کرده است.

 

بینه ید

(فقه)هرگاه مستند شهادت شهود ، ید مشهود له باشد ان بینه را بینه ید گویند.

 

(نصف)بینه

رک.بینه

 

بیوتات

(اصطلاح اداری دوره صفوی)در درون محوطه قصر شاه عمارات متعدد که هر یک محل یک نوع کار بود .

 

بیوتات سلطنتی

رک . بیوتات

 

بیوه

زنی که شوهرش مرده باشد.

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

مطالب به روز و پر محتوا و کاربردی سایت وکیل تلفنی با وکلای مجرب ، ممنون از سایت شما
باسلام در حقوق هم مانند هر رشته علمی دیگری کلمات و واژگلنی وجود دارند که استفاده فراوان از انان در بسیاری از موارد سبب طولانی شدن و تکراری و نتیجتا خسته کننده بودن متن میشود .فذا از این اختصارات استفاده میگردد. از جمله اینکه در دایره المعارف حقوقی کلمات تخصصی هر کدام با ابتدای ان واژه اغاز میشود.از جمله انان میتوان بدین موارد اشاره داشت: ا.د‌.م یا ایین دادرسی مدنی ا.د.ک یا ایین دادرسی کیفری ح.م یا حقوق مدنی ح.ت یا حقوق تجارت ح.ا یا حقوق اساسی ق.ا.ا.م یا قانون اجرای احکام مدنی ق.ا.ح یا قانون امور حسبی ق.م.ا یا قانون مجازات اسلامی آ.و.ر یا ارای وحدت رویه سعید ربیعی کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
بسیار مفید و کاربردی مخصوصا اپلیکیشن گوشی موبایل جایگزین خوبی برای ترمینولوژی کتابی میتونه باشه
-مشاور حقوقی دارای وظایف متفاوتی می باشد. اما تکلیف اصلی مشاوره راهنمایی حقوقی می باشد. او باید اطلاعات لازم حقوقی را داشته باشد تا بتواند متن قرارداد را تنظیم نماید و بر شکل گیری عقد نظارت کند. - مشاور حقوقی در هر زمینه ای باید اطلاعات دقیق راجع به آن موضوع و استفاده صحیح از قوانین را در در روند کار خود قرار دهد. - مشاور حقوقی در امور حقوقی و کیفری راجع به روابط خصوصی افراد نقش پررنگی دارد. - مشاور حقوقی قادر است در مسائل کاری و اداری و مربوط به مهاجرت و امور تجاری و موضوعات بین الملل به افراد کمک کند. . امور راجع به معاملات و قراردادها - مشاور حقوقی ابتدا پیش نویسی از متن قرارداد تنظیم می نماید و بر پیشبرد یک قرارداد و مواد مذکور در آن نظارت کننده است و در صورت لزوم باید اشخاص را نسبت به شرایط و اثراتی که در هر بند قرارداد درج شده است مطلع کند، تا کسی زیان نبیند.  - مشاور حقوقی قادر است در معاملات ملکی مثل رهن و وکالت خرید و فروش و نیز موضوعات راجع به خانواده مثل طلاق ، حضانت ، نفقه و مهریه به افراد راهنمایی نماید.  امور راجع به دعاوی کیفری  مشاوره حقوقی این امکان را دارد که لایحه را تنظیم نموده و در پیگیری دعاوی به اشخاص راهنمایی و مشاوره بدهد.در شرایطی که پروانه وکالت داشته باشد قادر است به طور شخصی و مستقیم پرونده را به عهده بگیرد. مشاور در امر کیفری مثل قتل، اختلاس، کلاهبرداری ، خیانت در امانت ،چک بلامحل و دیگر عناوین، نقش پررنگی دارد و بعد از آن که مشاور کار خود را به درستی انجام دهد با توجه به موضوع مورد دعوا قادر است موکل را به وکیل معرفی کند. مثلاً اگر کسی خواهان مشاوره در مورد دعوای چک می باشد و کیل چک قادر است به او کمک کند.  خصوصیات مشاور حقوقی خوب  سن و جنس مشاورحقوقی اثری در ارائه کیفیت مشاوره او نخواهد داشت. بلکه باید مسلط به قوانین و دارای تجربه باشد. البته نکته قابل توجه این که پیش از مشاوره گرفتن از یک مشاور حقوقی باید در مورد او تحقیق به عمل آورد و تبلیغات به تنهایی کفایت نمی کن.د باید سوابق مشاوره را مورد بررسی قرار داد و ملاحظه نمود که چه تعداد مراجعان قبلاً در اولین قدم باید به وکلای پایه یک دادگستری رجوع نمود. چون آن ها به مقررات و رویه قضایی مسلط هستند، قادرند به بهترین شکل افراد را راهنمایی کنند. یک مشاور حقوقی خوب فردی است با تجربه که به مسائل و مقررات حقوقی اشراف دارد و صادق و امانت دار و متعهد است و در زمان مناسبی اتخاذ تصمیم می نماید و با قدرت تجزیه و تحلیل ، نسبت به امور حقوقی آگاهی دارد.  
با سلام بازار منظم یا بازار مقید یا بورس (رک.بورس)در بورس یا بازار رسمی اشیاءسریع الفساد معامله نمی شود و معاملات به وعده تابع مقررات بورس می باشد جنس کالا و موعد تسلیم مورد معامله و طرز پرداخت بها و کلیه خصوصیات داد و ستد تابع ایین نامه خاصی است که قبلا مقرر شده است و دولت در امور بازرگانی این بازار و نظم داخلی ان دخالت فراوانی دارد .

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی