موسسه وکیل تلفنی

  • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
  • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

تعلیق قرارداد کار

تعلیق قرارداد کار چیست؟

در زمینه ی قرارداد کار، با اصطلاحی با نام تعلیق قرارداد کار مواجه می شویم. این عبارت در قانون، بیانگر حالتی است که یک کار و شغل به هر دلیلی بعد از عقد قرارداد کار میان کارگر و کارفرما، متوقف شود. به این حالت عقد معلق نیز گفته می شود. تعلیق قرارداد کار معمولا به دو دلیل رخ می دهد. دلیل اول وجود مشکل و ایجاد شرایط خاص برای کارگر است. دلیل دوم مربوط به محیط کار کارگر است. ممکن است کارگاه یا کارخانه ای که کارگر در آن کار می کند، به هر دلیلی( گاه وجود خطرات و حوادثی که ممکن است برای کارگران ایجاد شود و گاهی بازسازی و موارد دیگر مربوط به محیط کارگاه) نتواند به کار ادامه دهد. تعلیق قرارداد در قانون مدنی بیان شده است و ماده ی پانزده قانون کار نیز به این مورد اختصاص یافته است. با دریافت مشاوره حقوقی رایگان از وکیل تلفنی می توانید با تمامی قوانین موجود در زمینه آشنا شوید.

 

رزرو فوری مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل 

 

چه عواملی باعث تعلیق قرارداد کار می شود؟

عوامل زیادی می توانند منجر به تعلیق قرارداد کار شوند. این عوامل میتوانند ارادی و غیر ارادی باشند و منجر به تعلیق قرارداد کار شوند. در صورت بروز هر نوعی از تعلیق قرارداد کار، کارفرما و کارگر نسبت به یکدیگر تعهداتی خواهند داشت که باید نسبت به اجرای کامل آنها اقدام کنند. از دلایل رایج این امر می توان به: سربازی کارگران، بیماری، شرایط بارداری و زایمان، شرایط مربوط به مرخصی تحصیلی، قهوه قهریه، شرایط ایجاد شده برای کارگر و... اشاره کرد. برای این که بتوانید نسبت به موارد دقیق تاثیرگذار روی تعلیق قرارداد اطلاعات کامل تری کسب کنید میتوانید از مشاوره حقوقی آنلاین که توسط موسسه حقوقی وکیل تلفنی به صورت شبانه روزی در دسترس شما عزیزان می باشد، استفاده کنید. همچنین می توانید برای راحتی بیشتر، از مشاوره حقوقی واتس اپی این مجموعه نیز استفاده کنید.

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

تعلیق کار به دلیل خدمت سربازی

خدمت سربازی یکی از مواردی است که منجر به تعلیق قرارداد کار می شود. این مورد یکی از علت های رایج تعلیق قرارداد کار است که به دسته ی عوامل تعلیق مربوط به خود کارگر تعلق می گیرد. ماده نوزدهم از قانون کار بیان می کند که افرادی که قرارداد آنها به علت خدمت سربازی به تعلیق در می آید، پس از اتمام زمان خدمت خود، موظف هستند حداکثر دو ماه پس از زمان پایان خدمت سربازی خود، به شغل خود بازگردند. ممکن است در زمان خدمت سربازی، آن ردیف شغلی حذف شده باشد. در این شرایط کارگر باید مشغول به انجام شغلی مشابه با شغل قبلی خود شود.