موسسه وکیل تلفنی

  • درسا نیک سیرت گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۱۹:۳ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۴
  • محمدامین سلمانپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۵۰:۲۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳
  • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

شرایط صحت قرارداد کار چیست؟

قرارداد کار چیست؟

به قراردادی که بین دو شخص حقوقی یا حقیقی به عنوان کارفرما و کارگر نوشته و تنظیم می‌شود، قرارداد کار می‌گویند. همچنین در ماده 7 قانون کار نیز ذکر شده است به قراردادی که به صورت شفاهی یا کتبی بین دو شخص تنظیم می‌شود و به موجب آن کارگر باید طبق مدت زمان ذکر شده این کار را انجام دهند، قرارداد کار می‌گویند. این قرارداد هیچ تشریفاتی ندارد و حتی در برخی از مواقع می‌تواند به صورت شفاهی منعقد شود. اما به یاد داشته باشید که این قرارداد نشان دهنده وظایف کار شما است در نتیجه بهتر است مکتوب باشد. برای تنظیم کردن این نوع قرارداد باید به مسائل حقوقی بسیار مهمی توجه کرد به همین دلیل بهترین گزینه کمک گرفتن و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری است. مرکز وکیل تلفنی با ارائه خدمات مختلفی از جمله مشاوره حقوقی تلفنی می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

شرایط صحت قرارداد کار

شرایط صحت قرارداد کار به شرح زیر است:

: • قوانین سازمانی • ساعت کار، مدت زمان کار، تعطیلات،مرخصی‌ها • شرایط عدم افشا نکردن اطلاعات • شرح وظایف کامل کار • نحوه دریافت حقوق • نحوه محاسبه حقوق و دستمزد • محل خدمت • تاریخ عقد قرارداد و پایان یافتن آن

ذکر چه مواردی در قرارداد کار الزامی است؟

قرارداد کار یکی از مهم‌ترین قراردادهایی است که باید بین کارفرما و کارگر نوشته شود به همین دلیل ذکر برخی از موارد در این نوع قرارداد اهمیت زیادی دارد. از جمله موارد مهمی که باید در قرارداد ذکر شود می‌توان به میزان حقوق، زمان دریافت، نحوه دریافت حقوق، شرح وظایف کارگر، محل خدمت، تاریخ عقد و انقضای قرارداد و .... اشاره کرد. در صورتی که یکی از موارد گفته شده در قرارداد وجود نداشت بهتر است کمی صبر کنید تا وضعیت صحت قرارداد مشخص شود. عدم دانش کافی در این مواقع می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کند به همین دلیل بهتری است از یک وکیل متخصص در این حوزه کمک بگیرید. مجموعه وکیل تلفنی با ارائه مشاوره 24 ساعته یکی از بهترین موسسه‌های حقوقی است. شما می‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی این مجموعه در هر ساعت از روز استفاده کنید.

شرط اهلیت در قرارداد کار به چه مواردی اشاره دارد؟

یکی از مهم‌ترین شرایط قرارداد کار، اهلیت داشتن طرفین است. اما اهلیت در این قراردادها به چه معنا است؟ با توجه ماده 211 قانون فوق الاشعار فردی که بالغ، رشید و عاقل باشد دارای اهلیت است. در زمان عقد قرارداد باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشید در غیر این صورت این قرارداد هیچ اعتباری نخواهد داشت. ممکن است هنگام تنظیم کردن قراردادها با مشکلاتی مواجه شوید بهترین کار در این شرایط کمک گرفتن از یک وکیل است. عدم دانش برای تنظیم کردن قراردادها می‌تواند در بسیاری از مواقع به ضرر شما تمام شود پس در مرحله اول با یک وکیل مشورت کنید و سپس اجازه دهید که وکیل قرارداد را برای شما تنظیم کند. این کار از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری می‌کند، چرا که وکیل به تمام شرایط و مفاد قانونی آشنا است در نتیجه به بهترین شیوه قرارداد را تنظیم می‌کند. مشاوره حقوقی تلفنی با مجموعه وکیل تلفنی بهترین کاری است که می‌توانید در این شرایط انجام دهید.

وضعیت قرارداد کاری در صورت اشتباه در شخصیت طرف به چه صورتی است؟

از جمله مواردی که در قرارداد عقد وجود دارد اشتباه کردن در شخصیت طرف معامله است. در صورتی که اشتباهی در شخصیت طرف معامله کرده باشید این عقد باطل می‌شود. برای اینکه با این موضوع بیشتر آشنا شوید بهتر است مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری داشته باشید. کمک وکیل در این مواقع می‌تواند بسیار موثر باشد. چرا که شما با تمامی ماده‌های قانونی و حقوقی آشنا نیستید در نتیجه بهترین کار کمک گرفتن از یک فرد متخصص است. مرکز وکیل تلفنی با ارائه خدمات مختلفی از جمله مشاوره حقوقی آنلاین امکان مشاوره را برای همه افراد فراهم کرده است.

 
 

ویژگی‌های قرارداد کار چیست؟

• قرارداد کار یک قرارداد معین است و تمامی موارد به صورت مشخص در آن ذکر شده‌اند.

• این قرارداد، کاملا رضایی است و برای عقد آن نیاز به انجام هیچ تشریفاتی نیست. حتی می‌توان قرارداد را به صورت شفاهی منعقد کرد.

• یک قرارداد معوض است و کارگر در ازای انجام آن کار حقوق و دستمزد دریافت می‌کند

• یک قرارداد آمره است و امکان در نظر گرفتن حقوق و مزایای ذکر شده در قانون کار امکان پذیر نیست. تحت چه شرایطی می‌توان قرارداد کار را تعلق کرد؟

• با توجه به ماده 14 قانون کار در صورتی که یکی از طرفین به تعهداتی که دارد عمل نکند، قرارداد کار به حالت تعلیق در می‌آید. بعد از رفع تعلیق با محاسبه کردن سابقه خدمات، دوباره به جریان می‌افتد. در صورتی که کارگران به مرخصی تحصیلی یا دیگر مرخصی‌ها رفته باشند که شامل حقوق و مزایا نمی‌شد در قرارداد به صورت تعلیق در می‌آید.

• در صورت رخ دادن حوادثی که باعث تعطیلی کارگاه می‌شود و نمی‌توان به همکاری ادامه داد، قرارداد تعلیق می‌شود. •

در صورت تعلیق شدن قرارداد توسط کارفرما و توقیف کار توسط مراجع حل اختلاف، این مدت زمان جز سابقه کارگر لحاظ می‌شود و کارفرما باید حقوق و دستمزد کارگر در این مدت را پرداخت کند. چرا مرکز وکیل تلفنی مسائل حقوقی جز مسائلی نیستند که بتوان به سادگی از آن‌ها گذر کرد بلکه نیاز به دانش و تخصص دارند. کمک گرفتن از یک وکیل در این مواقع درست‌ترین کاری است که باید انجام دهید. شرایط قرارداد کار نیز جز این موارد است. برای اینکه بتوانید یک قرارداد مناسب و بدون اشکال را تنظیم کنید بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید. مجموعه وکیل تلفنی با سال‌ها فعالیت در این حوزه یکی از بهترین موسسه‌های حقوقی است. این مجموعه با در اختیار داشتن وکلای متبحر در هر زمینه‌ای به شما کمک می‌کند. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری استفاده کنید.

مشاوره حقوقی 
نگارش دادخواست قانون کار 
نگارش دادخواست بیمه بیکاری از طریق اداره کار 
هزینه مشاوره تلفنی با وکیل قانون کار 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و احترام؛ برای هرکاری باید اصول و قواعد اولیه ان را رعایت نمود تا آسیب های بعدی ان در امان باشیم ف همه ما می دانیم که بسیاری از پروندههای دادگاه تنها بعلت وجود ابهام در مفاد یک قرارداد یا سند سالهای سال درگیر محاکم شده و طرفین دعوا باید وقت و زمان زیادی را جهت اثبات حقانیت خود صرف نمایند لذا با توجه به این اوصاف، تنظیم یک توافق یا قرارداد بسیار مهم و حیاتی می باشد. در قرارداد های بین کارگر و کارفرما بسیار اتفاق افتاده که رعایت همین نکات ریز توانسته تا حد زیادی در استیفای حقوق کارگران تاثیر داشته باشد . در این قرارداد ها باید اصول اولیه کار مانند اهلیت ، قصد و رضای طرفین رعایت شده و با استناد به مواد عام قانون مدنی اقدام به انعقاد آنها نمود . البته راه درست آن است که تنظیم آن را به وکلای کارکشته ای بسپارید که راه و چاه ممکن را شناخته و مکشلات شما را درک نموده و بعد از ان اقدام به انعقاد قرارداد می نمایند.
سلام به عنوان یک کارفرما با داشتن ۲۰کارمند و کارگر نیاز به جلسات مشاوره ای حضوری داشتم که در محل شرکتم برگزار شود بعد از آشنایی با موسسه شما و درخواست حضور وکیل یک فرد متخصص و بسیار حرفه ای با قرار قبلی در دفتر ما حضور پیدا کردند و طی این جلساتی که داشتیم بسیار راضی بودم از خدمات موسسه وکیل تلفنی
با سلام به قراردادی که بین دو شخص حقوقی یا حقیقی به عنوان کارفرما و کارگر نوشته و تنظیم می‌شود، قرارداد کار می‌گویند. همچنین در ماده ۷ قانون کار نیز ذکر شده است به قراردادی که به صورت شفاهی یا کتبی بین دو شخص تنظیم می‌شود و به موجب آن کارگر باید طبق مدت زمان ذکر شده این کار را انجام دهند، قرارداد کار می‌گویند. این قرارداد هیچ تشریفاتی ندارد و حتی در برخی از مواقع می‌تواند به صورت شفاهی منعقد شود. اما به یاد داشته باشید که این قرارداد نشان دهنده وظایف کار شما است در نتیجه بهتر است

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی