موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

شرایط صحت قرارداد کار چیست؟

قرارداد کار چیست؟

به قراردادی که بین دو شخص حقوقی یا حقیقی به عنوان کارفرما و کارگر نوشته و تنظیم می‌شود، قرارداد کار می‌گویند. همچنین در ماده 7 قانون کار نیز ذکر شده است به قراردادی که به صورت شفاهی یا کتبی بین دو شخص تنظیم می‌شود و به موجب آن کارگر باید طبق مدت زمان ذکر شده این کار را انجام دهند، قرارداد کار می‌گویند. این قرارداد هیچ تشریفاتی ندارد و حتی در برخی از مواقع می‌تواند به صورت شفاهی منعقد شود. اما به یاد داشته باشید که این قرارداد نشان دهنده وظایف کار شما است در نتیجه بهتر است مکتوب باشد. برای تنظیم کردن این نوع قرارداد باید به مسائل حقوقی بسیار مهمی توجه کرد به همین دلیل بهترین گزینه کمک گرفتن و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری است. مرکز وکیل تلفنی با ارائه خدمات مختلفی از جمله مشاوره حقوقی تلفنی می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

شرایط صحت قرارداد کار

شرایط صحت قرارداد کار به شرح زیر است:

: • قوانین سازمانی • ساعت کار، مدت زمان کار، تعطیلات،مرخصی‌ها • شرایط عدم افشا نکردن اطلاعات • شرح وظایف کامل کار • نحوه دریافت حقوق • نحوه محاسبه حقوق و دستمزد • محل خدمت • تاریخ عقد قرارداد و پایان یافتن آن

ذکر چه مواردی در قرارداد کار الزامی است؟

قرارداد کار یکی از مهم‌ترین قراردادهایی است که باید بین کارفرما و کارگر نوشته شود به همین دلیل ذکر برخی از موارد در این نوع قرارداد اهمیت زیادی دارد. از جمله موارد مهمی که باید در قرارداد ذکر شود می‌توان به میزان حقوق، زمان دریافت، نحوه دریافت حقوق، شرح وظایف کارگر، محل خدمت، تاریخ عقد و انقضای قرارداد و .... اشاره کرد. در صورتی که یکی از موارد گفته شده در قرارداد وجود نداشت بهتر است کمی صبر کنید تا وضعیت صحت قرارداد مشخص شود. عدم دانش کافی در این مواقع می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کند به همین دلیل بهتری است از یک وکیل متخصص در این حوزه کمک بگیرید. مجموعه وکیل تلفنی با ارائه مشاوره 24 ساعته یکی از بهترین موسسه‌های حقوقی است. شما می‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی این مجموعه در هر ساعت از روز استفاده کنید.

شرط اهلیت در قرارداد کار به چه مواردی اشاره دارد؟

یکی از مهم‌ترین شرایط قرارداد کار، اهلیت داشتن طرفین است. اما اهلیت در این قراردادها به چه معنا است؟ با توجه ماده 211 قانون فوق الاشعار فردی که بالغ، رشید و عاقل باشد دارای اهلیت است. در زمان عقد قرارداد باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشید در غیر این صورت این قرارداد هیچ اعتباری نخواهد داشت. ممکن است هنگام تنظیم کردن قراردادها با مشکلاتی مواجه شوید بهترین کار در این شرایط کمک گرفتن از یک وکیل است. عدم دانش برای تنظیم کردن قراردادها می‌تواند در بسیاری از مواقع به ضرر شما تمام شود پس در مرحله اول با یک وکیل مشورت کنید و سپس اجازه دهید که وکیل قرارداد را برای شما تنظیم کند. این کار از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری می‌کند، چرا که وکیل به تمام شرایط و مفاد قانونی آشنا است در نتیجه به بهترین شیوه قرارداد را تنظیم می‌کند. مشاوره حقوقی تلفنی با مجموعه وکیل تلفنی بهترین کاری است که می‌توانید در این شرایط انجام دهید.

وضعیت قرارداد کاری در صورت اشتباه در شخصیت طرف به چه صورتی است؟

از جمله مواردی که در قرارداد عقد وجود دارد اشتباه کردن در شخصیت طرف معامله است. در صورتی که اشتباهی در شخصیت طرف معامله کرده باشید این عقد باطل می‌شود. برای اینکه با این موضوع بیشتر آشنا شوید بهتر است مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری داشته باشید. کمک وکیل در این مواقع می‌تواند بسیار موثر باشد. چرا که شما با تمامی ماده‌های قانونی و حقوقی آشنا نیستید در نتیجه بهترین کار کمک گرفتن از یک فرد متخصص است. مرکز وکیل تلفنی با ارائه خدمات مختلفی از جمله مشاوره حقوقی آنلاین امکان مشاوره را برای همه افراد فراهم کرده است.

ویژگی‌های قرارداد کار چیست؟

• قرارداد کار یک قرارداد معین است و تمامی موارد به صورت مشخص در آن ذکر شده‌اند.

• این قرارداد، کاملا رضایی است و برای عقد آن نیاز به انجام هیچ تشریفاتی نیست. حتی می‌توان قرارداد را به صورت شفاهی منعقد کرد.

• یک قرارداد معوض است و کارگر در ازای انجام آن کار حقوق و دستمزد دریافت می‌کند

• یک قرارداد آمره است و امکان در نظر گرفتن حقوق و مزایای ذکر شده در قانون کار امکان پذیر نیست. تحت چه شرایطی می‌توان قرارداد کار را تعلق کرد؟

• با توجه به ماده 14 قانون کار در صورتی که یکی از طرفین به تعهداتی که دارد عمل نکند، قرارداد کار به حالت تعلیق در می‌آید. بعد از رفع تعلیق با محاسبه کردن سابقه خدمات، دوباره به جریان می‌افتد. در صورتی که کارگران به مرخصی تحصیلی یا دیگر مرخصی‌ها رفته باشند که شامل حقوق و مزایا نمی‌شد در قرارداد به صورت تعلیق در می‌آید.

• در صورت رخ دادن حوادثی که باعث تعطیلی کارگاه می‌شود و نمی‌توان به همکاری ادامه داد، قرارداد تعلیق می‌شود. •

در صورت تعلیق شدن قرارداد توسط کارفرما و توقیف کار توسط مراجع حل اختلاف، این مدت زمان جز سابقه کارگر لحاظ می‌شود و کارفرما باید حقوق و دستمزد کارگر در این مدت را پرداخت کند. چرا مرکز وکیل تلفنی مسائل حقوقی جز مسائلی نیستند که بتوان به سادگی از آن‌ها گذر کرد بلکه نیاز به دانش و تخصص دارند. کمک گرفتن از یک وکیل در این مواقع درست‌ترین کاری است که باید انجام دهید. شرایط قرارداد کار نیز جز این موارد است. برای اینکه بتوانید یک قرارداد مناسب و بدون اشکال را تنظیم کنید بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید. مجموعه وکیل تلفنی با سال‌ها فعالیت در این حوزه یکی از بهترین موسسه‌های حقوقی است. این مجموعه با در اختیار داشتن وکلای متبحر در هر زمینه‌ای به شما کمک می‌کند. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری استفاده کنید.

مشاوره حقوقی 
نگارش دادخواست قانون کار 
نگارش دادخواست بیمه بیکاری از طریق اداره کار 
هزینه مشاوره تلفنی با وکیل قانون کار 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی