موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

الزام به ثبت ولادت

الزام به ثبت ولادت

شاید صحبت در مورد این موضوع که برخی افراد هنوز تولدشان ثبت رسمی نشده است، ابتدا خنده دار به نظر برسد، اما متاسفانه این موضوع یک واقعیت غیر قابل انکار می باشد؛ البته رسمی نشدن ولادت دلایل گوناگونی دارد؛ برخی افراد متاسفانه به دلیل اینکه در مناطق محروم به دنیا می‌آیند، امکانات لازم برای ثبت رسمی تولد آن ها وجود ندارد و شاید مظلوم ترین افراد در این زمینه همین ساکنین مناطق محروم هستند که حتی به دلیل عدم ثبت تولد رسمی آن ها تا سال ها ممکن است مدارک رسمی و شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه دریافت نکنند و از خدمات مختلف در کشور محروم بمانند؛ دسته دیگری که در این زمینه دچار مشکل می شوند، افرادی هستند که خودشان اتباع کشورهای دیگر می باشند؛ اما فرزندشان در خاک ایران به دنیا آمده است و برای الزام به ثبت ولادت باید در ایران اقدام کنند؛ الزام به ثبت ولادت به این شکل در مورد اتباع افغانستانی به شدت صدق می کند؛ به هر حال ممکن است به دلایل گوناگون ثبت احوال و یا بیمارستان در مسیر ثبت ولادت فرزندان اتباع خارجی مشکلاتی ایجاد کند که برای آن راهکارهای حقوقی وجود دارد و در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

 

علت ثبت واقعه ولادت؟

 

reason of registering birthday

مشاوره حقوقی الزام به ثبت ولادت

 

ثبت واقعه ولادت و الزام به ثبت ولادت بر عهده پدر فرزند می باشد؛ یکی از مهم ترین اتفاقاتی که قطعاً برای خانواده ها پیش می آید قطعاً فرزند دار شدن آن ها می باشد. مطابق قانون ثبت احوال به محض به دنیا آمدن افراد باید برای آنها شناسنامه صادر شود. دلیل این کار هم این است که فرد از بدو تولد باید از حقوق مختلفی برخوردار باشد که تنها با در اختیار داشتن شناسنامه برای امکان پذیر می شود؛ در حقیقت انسان ها برای انجام امور مالی و غیرمالی خودشان و هر کاری که در کشور بخواهند انجام دهند اعم از معاملات اقتصادی، تحصیلات در مقاطع مختلف، برخورداری از امکانات دولتی و همچنین استخدام و سایر موارد نیاز به استفاده از شناسنامه دارند؛ در واقع صدور شناسنامه باعث می شود تا شخص از جهت مدنی ثابت گردد و این موضوع هم تنها با داشتن یک هویت مشخص و ثبت شده امکان پذیر است.

اولین لازمه برای صدور شناسنامه الزام به ثبت ولادت است و این موضوع بر عهده سرپرست نوزاد می باشد؛ این قانون یک قانون اجباری در کشور ما محسوب می‌شود و در بدو تولد باید انجام گیرد، اگر علاقه دارید در مورد الزام به ثبت ولادت بیشتر اطلاعات به دست آورید می توانید از طریق مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین وکیل تلفنی، موضوعات مختلف را در این زمینه جویا شوید.

 

آثار ثبت واقعه ولادت؟

 

طبیعتاً ثبت واقعه ولادت هم مانند هر اتفاق قانونی و حقوقی دیگری آثار و پیامد های خودش را دارد؛ مهم ترین پیامدی که الزام به ثبت ولادت برای فرزندان و خانواده آنها دارد، تکلیف اداره ثبت احوال برای صدور شناسنامه میباشد. تعهد این کار بر عهده افرادی می باشد که سرپرستی و حضانت طفل را بر عهده دارد. همچنین با الزام به ثبت ولادت ، اعلامیه ای جهت ثبت واقعه در دفتر ثبت وقایع صفحه مخصوص پدر و مادر به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه آنان ارسال می گردد و بدین شکل در اداره ثبت احوال و در شناسنامه پدر و مادر نیز نام فرزند ثبت می گردد. شاید تمام این مواردی که برای شما گفتیم چیز عجیبی نباشد اما اگر دیر اقدام کنید و برای الزام به ثبت ولادت فرزندتان دچار مشکل شوید آنوقت اهمیت آثار ثبت این واقعه را بهتر متوجه خواهید شد و اهمیت موضوعات که خدمت شما بیان کردیم را بهتر درک خواهید کرد. البته در صورتی که با چنین مشکلاتی هم درگیر هستید می توانید از طریق مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته وکیل تلفنی مشکل خودتان را بیان و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 

شرایط ثبت واقعه ولادت؟

 

conditions of registering the birthday

وکیل برای پرونده ثبت احوال

 

الزام به ثبت ولادت به این راحتی ها هم که فکر می کنید نیست و شرایط خاص خودش را دارد ...

 • برای انجام این کار ابتدا باید وقوع آن به وسیله اشخاصی که حضانت طفل را برعهده دارند به امور ثبت احوال اعلام گردد؛ در مرحله بعدی برای انجام این کار باید ولادت طفل به تصدیق و گواهی پزشک مورد اعتماد هم برسد؛ البته بهتر است گواهی تولد فرزند در مکانی که در آنجا متولد شده است آماده شده و برای اداره ثبت احوال ارسال گردد؛ در صورتی که این اتفاق نیفتد ثبت واقعه ولادت به تصدیق دو گواه انجام می شود، شما می توانید با استفاده از مشاوره ارزان ثبت ولادت از یک وکیل برای مشکل ثبت احوال در صورتی که اتفاق بیفتد کمک بگیرید؛ این وکلا در مجموعه ما حضور دارد و تنها کافی است برای مشورت با آن ها به وکیل تلفنی مراجعه کنید.

 

ثبت واقعه ولادت طفل طبیعی؟

 

درخواست مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

 

مطابق قوانین در کشور ما فرزندی که به طور طبیعی به دنیا می‌آید از کلیه حقوقی که بر عهده پدر و مادر نسبت به او می باشد برخوردار می گردد؛ طبیعتاً اولین حق فرزند الزام به ثبت ولادت و دریافت شناسنامه برای او توسط پدرش می باشد؛ اما افراد بسیار زیادی هستند که یا ازدواج موقت می‌کنند و ازدواج آن ها در جایی ثبت نشده است و یا متاسفانه دچار روابط نامشروع شده اند و فرزند حاصل هم از همین روابط بوده است؛ در چنین شرایطی امضای اسناد مربوط به ولادت فرزند هم بر عهده پدر و هم بر عهده مادر خواهد بود؛ همچنین در صورتیکه مادر به تنهایی روند قانونی را پی بگیرد، مشخصات خانوادگی او برای فرزند ثبت می گردد.

در مجموع اگر در مورد الزام به ثبت ولادت دچار مشکل شده اید می توانید از طریق قسمت پرسش و پاسخ فوری حقوقی در مجموعه وکیل تلفنی مشکل خودتان را با مشاوران ما در میان بگذارید و از آن ها راه‌ حل بخواهید؛ مطمئن باشید بهترین وکیل برای مشکل ثبت احوال را در مجموعه وکیل تلفنی پیدا خواهید کرد.

 

ثبت واقعی طفل با پدر و مادر نامعلوم؟

 

Registering the birthday of a bastard homeless kid

آموزش شناسنامه گرفتن در ثبت احوال

 

اگر به یاد بیاورید در ابتدای مطلب هم گفتیم که الزام به ثبت ولادت همیشه راحت نیست؛ شاید سخت ترین و پیچیده ترین پرونده هایی که در این زمینه در دادگاه وجود دارد و به شدت اهمیت دارند، پرونده های مربوط به اطفالی است که پدر و مادر آنها نامعلوم می باشد. عمدتاً چنین فرزندانی حاصل روابط نامشروع هستند و پدر و مادر آنها برای رهایی از حرف مردم و قانون، صورت مسئله را پاک کرده و آن ها را در کنار خیابان رها می کنند؛ در چنین شرایطی این فرزندان در صورتی که توسط افراد مختلف پیدا شوند یا توسط همان ها به سرپرستی گرفته می شوند و یا اینکه به نهادهای حمایتی تحویل داده می‌شوند، اما با توجه به این که پدر و مادر آنها نامعلوم است، روند ثبت ولادت آن ها و اخذ شناسنامه برای آن ها با مشکل مواجه می گردد. شما می توانید با مراجعه به مجموعه عدل ایران و قسمت قوه قضاییه در آن نمونه‌هایی از مشکلات الزام به ثبت ولادت را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که در چنین شرایطی تنها استفاده از وکیل دعاوی ثبت احوال آنلاین و 24 ساعته که مشاوره ارزان ثبت ولادت را انجام می دهد می‌تواند کمک حال شما باشد.

 

مدارک و منضمات مورد نیاز جهت طرح دعوای ثبت واقعه ولادت؟

 

اگر در زمینه الزام به ثبت ولادت به مشکل برخورده اید و به دنبال طرح دعوا برای آن هستید ابتدا باید مدارک و منضمات مختلفی را برای دادگاه آماده کنید؛ شما باید تصویر سند ازدواج خودتان را به همراه تصویر گواهی ولادت به همراه داشته باشید. همچنین در کنار این موارد شما باید کارت ملی برای احراز هویت و کارت عابر بانک برای پرداخت هزینه های مربوطه همراه خود به دادگاه ببرید؛ دقت داشته باشید که در این زمینه موارد مختلف مطرح می شود و برای حل مشکل خودتان بهتر است با مراجعه به ثبت آنلاین تولد فرزند با وکیل تلفنی از روندی که لزوم ثبت تولد فرزند را نشان می دهند آگاه شوید و با دستی پرتر در جلسه دادگاه حضور پیدا کنید.

 

گواهی تولد فرزند چیست و چه تاثیری در ثبت ولادت دارد؟

 

license of child birth concept and its usage

مشاوره فوری با وکیل ثبت احول

 

دریافت گواهی ولادت فرزند از بیمارستان اولین مرحله الزام به ثبت ولادت می باشد؛ برای دریافت این گواهی حتماً یکی از والدین به همراه اصل شناسنامه هم پدر و هم مادر و همچنین کارت‌های ملی آن ها لازم است به قسمت مربوطه در بیمارستان مراجعه کند و گواهی را دریافت کنند؛ البته توجه داشته باشید که معمولاً بیمارستان ها ساعات مشخصی را برای تحویل این گواهی در نظر می گیرند و حتماً باید ظرف همان ساعت مشخص شده برای دریافت این گواهی مراجعه کنید.

در این زمینه هم اگر سوالی دارید می توانید با مراجعه به مجموعه وکیل تلفنی، از مشاوره حقوقی این مجموعه کمک بگیرید؛ مشاوران و وکلایی که در وکیل تلفنی حضور دارند در کشور ما بهترین هستند و قطعاً نظیر آن ها را در هیچ مجموعه دیگری پیدا نخواهید کرد.

 

قوانین ثبت احوال برای نامگذاری؟

 

انتخاب نام برای فرزند مطابق دستورالعمل خاصی که ثبت احوال در نظر گرفته است انجام می‌شود و تمامی مواردی که در این دستورالعمل قرار گرفته است باید رعایت شوند؛ مثلاً نامی که انتخاب می شود در صورتی که در فرهنگ نام و نام گزینی یا مجموعه‌ی نام های مناسبی که در مجموعه ثبت احوال کشور ثبت شده است باشد مشکلی ایجاد نخواهد شد؛ اما در صورتیکه این نام در لیست های ثبت احوال وجود نداشته باشد، انتخاب آن و تایید آن منوط به نظر کمیته مشورتی نام استان مربوطه است؛ در صورتی که کمیته مشورتی نام را تایید کند، مشکلی ایجاد نخواهد شد، اما در غیر این صورت، اسمی که خانواده انتخاب کردند نمی تواند بر روی فرزندان ها باشد. توجه داشته باشید که انتخاب نام یکی دیگر از مراحل مهم الزام به ثبت ولادت است.

 

مهلت قانونی برای ثبت ولادت

نکته بسیار مهمی که رعایت نکردن آن ممکن است موجبات مشکل را در الزام به ثبت ولادت فرزند ایجاد کند، ثبت نشدن ولادت او در مهلت مقرر است؛ مهلت قانونی برای ثبت ولادت فرزندان ۱۵ روز می باشد. البته تا به امروز بیش از ۹۹ درصد خانواده ها ولادت فرزند خودشان را در مورد مقرر ثبت کرده اند، اما باید توجه داشته باشید که در صورت الزام به ثبت ولادت در خارج از مهلت قانونی هزینه بیشتری برای خانواده‌ها به همراه خواهد داشت و البته علاوه بر هزینه، ممکن است مشکلات قانونی دیگری را هم برای پدر و مادر ایجاد کند؛ در هر صورت بهتر است به محض به دنیا آمدن فرزند برای ثبت ولادت و دریافت شناسنامه برای او اقدام گردد؛ شما نیز می توانید از مشاوره حقوقی موسسه وکیل تلفنی استفاده نموده و مشکلات خود را حل نمایید.

 

 

اثبات سیادت فوری و ارزان در ثبت احوال

دریافت فوری و 24 ساعته گواهی فوت

بهترین روش باطل کردن فوری شناسنامه

مشاوره حقوقی حذف سریع نام همسر

تغییر سن و تغییر راهکار های حقوقی

تغییر نام فوری در شناسنامه

اثبات نسب فوری

درباره ما

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی، ثبت ولادت طفل طبق قانون ثبت احوال ایران الزامی بوده و ظرف 10 روز از تاریخ ولادت باید به سازمان اعلام گردد بیمارستان ها و نهادهای متولی و والدین وظیفه این امر را به عهده دارند، زیرا تاریح تولد آثار حقوقی بسیاری از جمله نسب مشروع و دعاوی ارث درصورت ازدواج مجدد زن حداقل پس از 6 ماه و حداکثر 10 ماه دارد و تغییر نام نیز از صلاحیت های کمیسون تخصصی سازمان ثبت احوال بوده و می‌توان با در صورت دارا بودن شرایط آن و عدم نام هاي ممنوع می‌توان آن را تغییر داد و در صورت اختلاف می‌توان در دادگاه حقوقی بر علیه ثبت احوال دادخواست تقدیم کرد خدمات آنلاین موسسه وکیل تلفنی در شرایط بیماری کرونا و ترافیک سنگین باعث حذف هزینه های غیر ضروری و افرایش راندمان کاری هم برای مشاور حقوقی هم برای کاربر می‌گردد، همچنین هزینه بسیار مناسب و تعرفه مربوطه به نفع کاربر بوده و می‌توان با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز از خدمات موسسه بهرمند گردید. اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم. با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل محترم
سلام وقت بخیر ... موضوع تولد فرزند و تکالیف بعد از آن برای والدین خیلی موضوع مهمی است . زوجین باید بدانند که بعد از تولد دیگر مسئولیت آن ها 10 برابر شده است و باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا زندگی خوبی را برای فرزند خود بسازند . اعلام ولادت ظرف 15 روز از تاریخ تولد نیز برای اخذ شناسنامه صروری است . به امید روزهای بهتر برای تمام خانواده های ایرانی در سراسر جهان .
با سلام و عرض ادب، مهلت قانونی برای ثبت ولادت فرزندان ۱۵ روز می باشد. البته تا به امروز بیش از ۹۹ درصد خانواده ها ولادت فرزند خودشان را در مورد مقرر ثبت کرده اند، اما باید توجه داشته باشید که در صورت الزام به ثبت ولادت در خارج از مهلت قانونی هزینه بیشتری برای خانواده‌ها به همراه خواهد داشت و البته علاوه بر هزینه، ممکن است مشکلات قانونی دیگری را هم برای پدر و مادر ایجاد کند؛ اینجانب سحر نیک پور جهت مشاوره تکمیلی در خدمت شما عزیزان می باشم.
سلام وقت بخیر خداقوت میگم به تمامی گروه وکیل تلفنی که همگی جوان و باانگیزه و خوش اخلاق و متعهد هستند خدمات شما در حل کردن مشکلی که گرفتار آن شده بودم بسیار راه گشا بود من مشاوره های تخصصی شمارو به تمام دوستانم پیشنهاد میدم موفق و ماندگار باشید
نام ها هم مثل بسیاری از امور دیگر از قواعد و مقرراتی خاص پیروی می کنند. در اینجا لازم است یادآور شد وقتی از اسم و نام سخن میگوییم منظور نام افراد حقیقی است و اموری مانند تخلص، نام تجاری تابع این مقررات نیست. از جمله ممنوعیت در انتخاب نام حقیقی افراد القاب قدیمی هم مثل فخر الدوله، فخر السلطنه، امین الملک و… است که قبلا رایج بوده و طبق قانون الغای القاب سال ۱۳۰۴ لغو شده است.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .متاسفانه این موضوع یک واقعیت غیر قابل انکار می باشد؛ البته رسمی نشدن ولادت دلایل گوناگونی دارد؛ برخی افراد متاسفانه به دلیل اینکه در مناطق محروم به دنیا می‌آیند، امکانات لازم برای ثبت رسمی تولد آن ها وجود ندارد و شاید مظلوم ترین افراد در این زمینه همین ساکنین مناطق محروم هستند که حتی به دلیل عدم ثبت تولد رسمی آن ها تا سال ها ممکن است مدارک رسمی و شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه دریافت نکنند و از خدمات مختلف در کشور محروم بمانند؛ دسته دیگری که در این زمینه دچار مشکل می شوند، افرادی هستند که خودشان اتباع کشورهای دیگر می باشند؛ اما فرزندشان در خاک ایران به دنیا آمده است و برای الزام به ثبت ولادت باید در ایران اقدام کنند؛ الزام به ثبت ولادت به این شکل در مورد اتباع افغانستانی به شدت صدق می کند.اینجانب آماده مشاوره تکمیلی در این خصوص هستم
به موجب ماده 1 قانون ثبت احوال، با وقوع تولد هر شخص، باید برای او شناسنامه صادر شود. به این جهت که تولد هر شخص می تواند دارای حقوقی باشد و از بدو تولد، دارای اهلیت تمتع خواهد بود. در واقع هر شخص برای انجام امور مالی و حقوقی و همچنین امور غیر مالی خود، نیاز به شناسنامه خواهد داشت، تا با صدور آن، وجود شخص از جهت مدنی ثابت گردد و این میسر نمی شود جز با داشتن یک هویت ثبت شده که در واقع از شرایط صدور شناسنامه می باشد. مقتضی صدور شناسنامه، ثبت واقعه ولادت می باشد که این امر بر هر کسی که مسئول و سرپرست طفل است، واجب می باشد و به حکم قانون ثبت واقعه ولادت، امری است اجتناب ناپذیر و از این جهت که خود زیر بنای تولد و شروع زندگی مدنی و اجتماعی شخص خواهد بود. ثبت واقعه ولادت یکی از حقوق غیر مالی شخص تازه متولد شده می باشد، تا قانون گذار با اطلاع از وجود و ثبت موجودیت او، بتواند بعدها او را در استیفا از حقوقی که در آینده نصیب او می گردد و مستحق برخورداری از آن می باشد، حمایت کند.
با سلام‌و عرض ادب خدمت مدیریت محترم سایت وکیل تلفنی و همکاران گرامی مطابق قانون ثبت احوال به محض به دنیا آمدن افراد باید برای آنها شناسنامه صادر شود تا بتوانند از بدو تولد از حقوق اجتماعی که تنها با داشتن شناسنامه از آن برخوردار خواهند شد استفاده نمایند از جمله این حقوق می توان به تحصیل، امکانات دولتی و همچنین استخدام در ارگان‌های مختلف و غیره اشاره نمود. صدور شناسنامه به منزله هویت یک فرد می باشد و لازمه آن ثبت ولادت است این کار باید توسط پدر صورت پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت وکیل تلفنی مراجعه و از مشاوره با وکلای متخصص در این زمینه بهره مند گردید. با احترام فاطمه سلیمانی
همانگونه که می دانیم بر طبق قانون هر فرد از لحظه ای که دنیا می آید دارای حق و حقوق است یعنی هر فرد از بدو تولد استحقاق برخورداری از حقوقی را داراست که یکی از آن ها حق داشتن نام و هویت است. چرا که تولد شروع زندگی مدنی و اجتماعی است و په بسا حقی در همان لحظه تولد بر فردی مترتب می شود و تاخیر در ثبت ولادت مانع از احقاق حق نوزاد می گردد. برای ثبت ولادت نیاز به گرفتن اطلاعات از یک مشاور داریم سایت وکیل تلفنی بهترین راهکار است
ثبت واقعه ولادت برعهده پدر طفل متولد شده است. تولد هر شخص، واقعه مهمی در زندگی مشترک پدر و مادر است که با به دنیا آمدن فرد، دارای هویت وجودی و جسمی می شود و این هویت به انتخاب پدر و مادر، وی برای او تعیین می شود و تا زمان مرگ خود با این هویت شناخته می شود و در این مدت از لحظه تولد تا مرگ باید هر یک از چهار وقایع زندگی(تولد، وفات، طلاق و ازدواج) ثبت گردد. به موجب ماده 1 قانون ثبت احوال، با وقوع تولد هر شخص، باید برای او شناسنامه صادر شود. به این جهت که تولد هر شخص می تواند دارای حقوقی باشد و از بدو تولد، دارای اهلیت تمتع خواهد بود. در واقع هر شخص برای انجام امور مالی و حقوقی و همچنین امور غیر مالی خود، نیاز به شناسنامه خواهد داشت، تا با صدور آن، وجود شخص از جهت مدنی ثابت گردد و این میسر نمی شود جز با داشتن یک هویت ثبت شده که در واقع از شرایط صدور شناسنامه می باشد. مقتضی صدور شناسنامه، ثبت واقعه ولادت می باشد که این امر بر هر کسی که مسئول و سرپرست طفل است، واجب می باشد و به حکم قانون ثبت واقعه ولادت، امری است اجتناب ناپذیر و از این جهت که خود زیر بنای تولد و شروع زندگی مدنی و اجتماعی شخص خواهد بود. ثبت واقعه ولادت یکی از حقوق غیر مالی شخص تازه متولد شده می باشد، تا قانون گذار با اطلاع از وجود و ثبت موجودیت او، بتواند بعدها او را در استیفا از حقوقی که در آینده نصیب او می گردد و مستحق برخورداری از آن می باشد، حمایت کند. علت ثبت واقعه ولادت اشخاص با تولد خود متمتع از حقوقی می شوند که قانون به طور کلی به تک تک افراد اعطا کرده است و می توانند با استیفا از آن حقوق در زمان سنی لازم، در امور مالی و غیر مالی خود تصرف داشته باشند. اشخاص با تولد خود از دو جهت موجود می گردند یکی از جهت مادی و دیگری از جهت حقوقی و مدنی، جهت مادی در رابطه با خود شخص و اطرافیان وی می باشد، در حالی که جهت مدنی و حقوقی موجب اثبات موجودیت شخص برای حقوق و تکالیف خود با اجتماع می شود چرا که اشخاص در دوران حیات خود دارای معاملات و روابط حقوقی بی شماری هستند و یا در صورتی که شخص بخواهد ازدواج نماید و یا در موقعی که صاحب فرزند شود، که هر کدام از اینها به طرفیت شخص معینی است و معین بودن این شخص جز با شناسنامه و به تبع آن جز با ثبت واقعه ولادت انجام نمی شود. اشخاص، تمایل دارند که با هویت مشخص و معلومی روابط اجتماعی خود را تنظیم کنند و هویت این اشخاص با اسناد قانونی معلوم می شود.
همانگونه که می دانیم بر طبق قانون هر فرد از همان لحظه ای که به دنیا می آید دارای حق وحقوقی است یعنی هر فرد از بدو تولد استحقاق برخورداری از حقوقی را داراست که یکی از آن ها حق داشتن نام و هویت است. چرا که تولد شروع زندگی مدنی و اجتماعی است و په بسا حقی در همان لحظه تولد بر فردی مترتب می شود و تاخیر در ثبت ولادت مانع از احقاق حق نوزاد می گردد. برای اینکه زمان ثبت ولادت را بدانیم بهتر است با یک مشاور حقوقی صحبت کنیم سایت وکیل تلفنی راحتترین راهکار است
همانگونه که می دانیم بر طبق قانون هر فرد از همان لحظه ای که به دنیا می آید دارای حق وحقوقی است یعنی هر فرد از بدو تولد استحقاق برخورداری از حقوقی را داراست که یکی از آن ها حق داشتن نام و هویت است. چرا که تولد شروع زندگی مدنی و اجتماعی است و په بسا حقی در همان لحظه تولد بر فردی مترتب می شود و تاخیر در ثبت ولادت مانع از احقاق حق نوزاد می گردد. برای اینکه زمان ثبت ولادت را بدانیم بهتر است با یک مشاور حقوقی صحبت کنیم سایت وکیل تلفنی راحتترین راهکار است
همانگونه که می دانیم بر طبق قانون هر فرد از همان لحظه ای که به دنیا می آید دارای حق وحقوقی است یعنی هر فرد از بدو تولد استحقاق برخورداری از حقوقی را داراست که یکی از آن ها حق داشتن نام و هویت است. چرا که تولد شروع زندگی مدنی و اجتماعی است و په بسا حقی در همان لحظه تولد بر فردی مترتب می شود و تاخیر در ثبت ولادت مانع از احقاق حق نوزاد می گردد. برای اینکه زمان ثبت ولادت را بدانیم بهتر است با یک مشاور حقوقی صحبت کنیم سایت وکیل تلفنی راحتترین راهکار است
همانگونه که می دانیم بر طبق قانون هر فرد از همان لحظه ای که به دنیا می آید دارای حق وحقوقی است یعنی هر فرد از بدو تولد استحقاق برخورداری از حقوقی را داراست که یکی از آن ها حق داشتن نام و هویت است. چرا که تولد شروع زندگی مدنی و اجتماعی است و په بسا حقی در همان لحظه تولد بر فردی مترتب می شود و تاخیر در ثبت ولادت مانع از احقاق حق نوزاد می گردد. برای اینکه زمان ثبت ولادت را بدانیم بهتر است با یک مشاور حقوقی صحبت کنیم سایت وکیل تلفنی راحتترین راهکار است
همانگونه که می دانیم بر طبق قانون هر فرد از همان لحظه ای که به دنیا می آید دارای حق وحقوقی است یعنی هر فرد از بدو تولد استحقاق برخورداری از حقوقی را داراست که یکی از آن ها حق داشتن نام و هویت است. چرا که تولد شروع زندگی مدنی و اجتماعی است و په بسا حقی در همان لحظه تولد بر فردی مترتب می شود و تاخیر در ثبت ولادت مانع از احقاق حق نوزاد می گردد. برای اینکه زمان ثبت ولادت را بدانیم بهتر است با یک مشاور حقوقی صحبت کنیم سایت وکیل تلفنی راحتترین راهکار است
همانگونه که می دانیم بر طبق قانون هر فرد از همان لحظه ای که به دنیا می آید دارای حق وحقوقی است یعنی هر فرد از بدو تولد استحقاق برخورداری از حقوقی را داراست که یکی از آن ها حق داشتن نام و هویت است. چرا که تولد شروع زندگی مدنی و اجتماعی است و په بسا حقی در همان لحظه تولد بر فردی مترتب می شود و تاخیر در ثبت ولادت مانع از احقاق حق نوزاد می گردد. برای اینکه زمان ثبت ولادت را بدانیم بهتر است با یک مشاور حقوقی صحبت کنیم سایت وکیل تلفنی راحتترین راهکار است
سلام اسم بنده اشرف بود . از بچگی بچه های مدرسه مسخرم می کردن هرچقدر هم تو خونه می گفتم خانوادم کاری نمی کردن در حدی بود که دیگه تو هیج جمعی نمی رفتم تا اینکه سنم بیشتر شد خودم اقدام کردم گفتن نمیشه توی نت سرچ کردم با موسسه وکیل تلفنی مواجه شدم و با وکلای متخصص موسسه وکیل تلفنی صحبت کردم و وکالتم را به یکی از وکلای متعهد موسسه دادم و ایشان تمام امور را پیگیری کردند و بنده اسمم را به محمد تغییر دادم
مشاوره حقوقی در زمینه ولادت چقدر هزینه مشاوره تلفنی چقدره ؟

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی