موسسه وکیل تلفنی

 • منصور تقی فام گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۰
 • ناهید جهانگیر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۹:۱۷ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۹
 • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
 • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
انجمن وکیل تلفنی

اثبات حق ارتفاق یا حق عبور

اثبات حق ارتفاق یا حق عبور یعنی چه؟

حق ارتفاق درواقع مالک را در استفاده از زمین خود محدود می کند و در سند رسمی ملک هم معمولاً نوشته می شود؛ اگر به هردلیلی نوشته نشود، کسی که برای خود در ملک مجاور، حق ارتفاقی می داند و این حق در سند رسمی یا قرارداد ذکر نشده است، برای اثبات حق ارتفاق خود، می تواند به مراجع قضایی اقامه ی دعوا کند، از طرف دیگر مالک هم می تواند برای حق ارتفاق، درخواست ثبت در سند رسمی کند؛ در دعوای اثبات حق ارتفاق، خواهان و خوانده وجود دارد؛ خواهان در اینجا کسی است که برای خود در زمین همسایه یا مجاور حق ارتفاق قائل است، خوانده در اینجا مالک ملک محسوب می شود؛ بعد از اینکه خواهان حق ارتفاق، در ملک مجاور حقی را خواستار شد و اثبات کرد، حکم به صورت ابلاغیه به مالک اعلام می شود و خواهان حق ارتفاق می تواند با حکم قاضی دادخواست ثبت حق ارتفاق، در سند رسمی زمین کند و درخواست رفع مزاحمت یا مانع شدن مالک، در استفاده از حق ارتفاق، وی شود.

 

توصیه های عملی و علمی یکی از وکلای خانم در خصوص دعاوی رایج ملکی

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"حق ارتفاق یکی از دعاوی رایج ملکی است که بین همسایگان مجاور هم اتفاق می افتد و بین آنها اختلافات بوجود آورد؛ شما با ثبت ارتفاق خود در سند ملک، می توانید تا حدود بسیار زیادی از این دعاوی جلوگیری نمایید؛ اما در صورتیکه این کار را انجام نداده اید و دعاوی شکل گرفته یا اینکه این دعاوی به دلایل دیگریست، جای نگرانی نیست؛ چراکه شما در هر موقع از شبانه روز که باشید می توانید با وکلای متخصص و پایه یک ما در خصوص دعاوی ملکی تماس گرفته و بهترین راهکار های حقوقی ممکن و به روز را دریافت نمایید"

 

 

حق ارتفاق چگونه ایجاد می شود؟

 

Right of way ئشنهدل

حل فوری و 24 ساعته دعاوی حق ارتفاق ملکی یه صورت آنلاین و تلفنی

 

ماده ی 93 قانون مدنی می گوید: (ارتفاق حقی است برای شخص در ملک دیگری؛ بنابراین حق ارتفاق، حقی است که به موجب آن صاحب ملکی به اعتبار مالکیت خود، می تواند از ملک دیگری استفاده کند به عنوان مثال: حق عبور از ملک دیگری، یا حق داشتن ناودان در ملک مجاور).

 

با توجه به این ماده ی قانون تا حدودی متوجه شدیم که منظور از حق ارتفاق چیست، حالا باید با روش های ایجاد حق ارتفاق آشنا شویم:

 1. یکی از روش های حق ارتفاق نوشتن قرارداد بین مالک وصاحب حق ارتفاق است؛ نوشتن قرارداد از مهمترین روش ثبت حق ارتفاق است؛ گاهی مواقع اگر حق ارتفاق در سند یا قراداد نوشته نشده باشد، صاحب حق ارتفاق می تواند با مراجعه به قانون، واثبات حق خود، خواستار ثبت آن در سند شود، این هم راه دیگر ایجاد حق ارتفاق است.

 2. امکان دارد که مالک، بدون نوشتن قرارداد و یا حکم قضایی به میل خود، با توجه به شرایط زمین مجاور حق ارتفاق برای وی قائل شده است و این هم نوع دیگر ایجاد حق ارتفاق، محسوب می شود.

 

در موسسه حقوقی ما، مشاوران و وکلای مجربی هستند که می توانند، شما را در چگونگی ایجاد حق ارتفاق، کمک و راهنمایی کنند؛ این وکلا با آگاهی کامل می توانند، شما را با حق ارتفاق آشنا کنند و به صورت شبانه روز به صورت آنلاین و تلفنی، در خدمت گذاری حاضر هستند.

 

تفاوت حق ارتفاق و حق انتفاع چیست؟