موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
 • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
 • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد جعاله

مشاوره حقوقی عقد جعاله

مشاوره حقوقی عقد جعاله به شما ابراز دارد که این عقد در زمره عقود حقوقی بسیار مهم است؛ عقد جعاله با برخورداری از جنبه ­های حقوقی بسیار، نیازمند تنظیم، بررسی و دقت کارشناسانه یک وکیل پایه یک انعقاد عقود جعاله کاردان و دارای تجربه در حوزه امر است؛ با ما همراه باشید تا از 0 تا 100 عقد جعاله را مورد بررسی قرار دهیم.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص حقوق لازم الاجرا در خصوص قراردادها

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

عقد جعاله به چه معناست؟

 

Contract of Reward Concept

تماس فوری با وکیل متخصص امور قرارداد جعاله

 

مطابق ماده 561 قانون مدنی، جعاله عبارت است از التزام شخصی به اداءِ اجرتِ معلوم در مقابل عملی، اعم از اینکه طرف معین باشد یا غیر معین؛ بر این اساس واژه جعاله به معنای دستمزدی است که، برای شخصی که عامل به امری باشد، مقرر گردیده باشد؛ بنابراین طرفین قرارداد در عقد جعاله، از طرفی شخصی (معین یا نامعین) است که عملی مشخص را انجام می­ دهد، که مستحق اجرت و دستمزد است و طرف دیگر شخصی است که در برابر عمل انجام شده توسط دیگری، ملزم به اداء و پرداخت اجرت به او است.

شخص در اینجا اعم از یک یا چند نفر و شخصِ حقیقی یا حقوقی است؛ عقد جعاله در زمره عقود معین و جایز است و البته ممکن است به طور خاص یا عام باشد:

 • در جعاله خاص: از فرد مشخصی درخواست به انجام عمل شده.

 • در جعاله عام: تفاوتی ندارد که عاملِ انجام دهنده عمل کیست.

 • جعاله از منظر فقهی: التزام شخصِ درخواست کننده عمل به دادن عِوضی است در قبال عملِ تحقق یافته، که حلال است و مقصود عقلا می ­باشد.

 

اخذ مشاوره حقوقی عقد جعاله، در خصوص ماهیت و مفهوم جعاله و چگونگی آن، مفید فایده خواهد بود. جهت طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی در ارتباط با جعاله، امکان دریافت راهکارهای حقوقی از بهترین وکلای خانم و آقا در سطح کشور، توسط مجموعه ما مهیا می ­ باشد.

 

عوضین در عقد جعاله چیست؟

reward contract conditions

نگارش فوری انواع عقود جعاله به صورت 24 ساعته و آنلاین

 

منظور از عوضین، آن چیزی است که بین طرفین قرارداد مبادله می­ شود؛ بنابراین اجرت و دستمزدی که بایستی پرداخت شود و عمل مشخصی که بایستی به انجام برسد، عوضین عقد جعاله هستند.

لازم به ذکر است که در قراردادهای جعاله، علم داشتن اجمالی طرفینِ قرارداد نسبت به عوضین کفایت می­ کند؛ اما راجع به عوضین جعاله و پرسیدن سایر سوالات حقوقی جهت تنظیم قرارداد عقد جعاله، اخذ مشاوره حقوقی تلفنی عقد جعاله از وکیل ناظر بر عقود جعاله آنلاین و دریافت خدمات مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته ویژه، اکیدا توصیه می­ گردد.

 

ارکان عقد جعاله چیست؟

جعاله دارای سه رکن، متشکل از:

 1. جاعل (شخص درخواست کننده عمل).

 2. عامل (شخص به انجام رساننده عمل).

 3. جُعل (عِوض یا اجرت عمل انجام شده) .

 

مشاوره حقوقی عقد جعاله در خصوص تنظیم قراردادی که بهره ­مند از نکات و ظرایف قانونی است، بسیار مثمر ثمر خواهد بود؛ فلذا جهت اخذ مشاوره حقوقی عقد جعاله از وکیل آنلاین و تلفنی امور جعاله و هم­چنین در خصوص امکان تنظیم فوری و 24 ساعته عقود جعاله و نگارش عقود جعاله فوری به صورت آنلاین و تلفنی، ارتباط با وکلای موسسه وکیل تلفنی مفید فایده می ­باشد.

 

آثار عقد جعاله چیست؟

دو حالت در خصوص امری که به درخواست جاعل انجام می­ شود، متصور است؛ چنانچه این عمل بخش­ پذیر بوده، به طوری که هر بخش به صورت مستقل، نتیجه انجام کاری مستقل را داشته باشد؛ پس از انجام و تحقق هر بخش از تمامیتِ مراحلِ انجام کار، عامل به نسبت عملی که به انجام رسانیده، مستحق دریافت اجرت می ­باشد؛ چنانچه عمل مورد درخواستِ جاعل، بخش­پذیر نباشد و در کلیت یک کار واحد را تشکیل دهد، در صورتی عامل مستحق دریافت اجرت و دستمزد خواهد بود که کار را به اتمام برساند؛ اگرنه انجام امورات مقدماتی در تحقق عمل موجب دریافت اجرت نیست.

آثار جعاله در خصوص فسخ و اتمام عقد جعاله اهمیت می­ یابند، این امر از نکات مهم حقوقی است که با مشاوره حقوقی عقد جعاله می ­توان از آن آگاهی یافت؛ با وجود امکان ارتباط با وکیل آنلاین و 24 ساعته مجموعه حقوقی ما، نیکو است که پیش از اقدامات قانونی، از کارشناسان حوزه امر مشاوره حقوقی عقد جعاله راهکاریابی نمود.

 

جاعل کیست؟

 

who is faker

عقد فوری و 24 ساعته تمامی قراداد های حقوقی نادر و رایج

 

جاعل کسی است که انجام کاری را درخواست نموده و در پرداخت اجرت و دستمزدِ عامل، الزام دارد.

نکته مهم در خصوص جاعل، اینکه ممکن است ناشناخته یا مجهول باشد و یا اینکه حتی فردی خارج از قرارداد باشد، اما ضروری است که جاعل اهلیت داشته باشد؛ یعنی بایستی عاقل و بالغ و رشید بوده و قابلیت تصرف و استیفای اموال خود را دارا باشد، لیکن در خصوص عامل، وجود این شروط ضرورتی ندارد.

در عقود جعاله عام، جاعل نسبت به اولین فردی که عمل مورد نظر را به انجام رسانیده است، ملزم به پرداخت دستمزد و اجرت می ­باشد؛ جهت طرح سایر سوالات، مشاوره حقوقی عقد جعاله به صورت آنلاین و تلفنی توسط موسسه وکیل تلفنی ارائه می ­گردد.

 

نحوه تنظیم قرارداد جعاله چگونه است؟

مطابق مفاد مواد 561 تا 570 قانون مدنی در قرارداد جعاله موارد زیر می بایست ذکر گردند:

 • طرفین قرارداد (با شرایط فوق ­الذکر).

 • موضوع قرارداد به طور اجمالی.

 • مدت قرارداد.

 • جُعل موضوع قرارداد و ... .

 

در تحقق عقد جعاله، ایجاب یا قبول به صورت عام یا خاص از طرف جاعل است که ممکن است صریح یا ضمنی باشد؛ ضمن در نظر داشتن ظرایف حقوقی قراردادها، مسلماً فردی که تجربه و کارآزمودگی خود را با استمرار در حوزه امری حقوقی و تخصصی گذرانده باشد، نسبت به این نکات و اهمیت کلیدی آن در طرح و تنظیم و عمل به قراردادها، کاملاً واقف بوده و حقوق و منافع طرفین را حفظ خواهد نمود.

هم­چنین بهره­ مندی از چنین متخصصی به طرز چشمگیری هزینه­ های مالی و زمانی افراد را کاهش می­ دهد؛ در حال حاضر، تنظیم تلفنی و آنلاین عقد جعاله فوری با استفاده از تخصص وکلای حقوقی موسسه ما میسر می ­باشد؛ در خصوص قرارداد جعاله با بانک­ها و شرکت­ها نیز مشاوره حقوقی عقد جعاله راهگشا می ­باشد و شما می توانید از ما کمک بگیرید.

 

حل فوری مشکلات آپارتمانی

بهترین روش انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت

همه چیز در خصوص ضمانت وام مسکن

دستور موقت دادگاه در خصوص یک ملک

بررسی هدیه دادن یک مال (قانون هبه)

نگارش فوری انواع دادخواست های ملکی

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و عرض ادب، مشاوره حقوقی عقد جعاله، در زمره عقود حقوقی بسیار مهم است؛ عقد جعاله با برخورداری از جنبه ­های حقوقی بسیار، نیازمند تنظیم، بررسی و دقت کارشناسانه یک وکیل پایه یک، کاردان و دارای تجربه در حوزه امر است. لذا جهت دریافت هرگونه راهنمایی با موسسه تماس حاصل فرمایید. پایدار باشید.
سلام خسته نباشید ... یکی از مواردی که در عقد جعاله حایز اهمیت است این موضوع است که آیا باید جعل ( اجرت ) تفصیلا مشخص شود و تعیین شود ؟ طبق قانون الزامی برای تعیین عامل و جعل وجود ندارد . ممنون از سایت خوب شما برای نشر اطلاعات بسیار مفید و کاربردی .
سلام وقتتون بخیر از سایت وکیل تلفنی نهایت تشکروقدردانی رو دارم که باوجود مشغله زیاد وکلا همچنان وکلای باسابقه و باسوادی رو کنار هم جمع کردن برای خدمت به مردم و با هزینه کم وقت گرانبهاشونو در اختیار ما برای حل مشکلاتمون میدارند.سپاسگزارم
با سلام و احترام مستحضرید که یکی از مهم ترین و تخصصی ترین حوزه از فعالیت های اقتصادی بخش انعقاد قرارداد می باشد چنانچه شما قراردادهای خود را به وسیله وکلا و مشاورین حقوقی مطرح نمایید از بسیاری اتفاقات ناگوار احتمالی جلوگیری خواهید کرد.موسسه وکیل تلفنی با داشتن کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی در و ارائه مشاوره در حوزه قردادها می باشد .
سلام. با توجه به ماده ۵۶۱ قانون مدنی در حقوق ایران جعاله عقدی معین می باشد که شخص ملتزم به انجام دادن کاری است و در مقابل آن پاداش یا اجرتی دریافت می کند. شخصی که ملتزم به دادن عوضی می شود جاعل می گویند در مقابل به فردی که ملتزم به انجام دادن کار هست عامل می گویند و در نهایت به دستمزدی که داده می شود جُعل گفته می شود. از دیدگاه فقهی جعاله به همین معنا می باشد که جاعل یا کارفرما ملتزم به دادن مبلغ یا اجرتی معلوم در برابر فعلی حلال و معقول می شود.
سلام خسته نباشید با آرزوی قبولی عبادات موضوع عقد جعاله بارها شنیده بودم و بسیار برام جالب بود که مفهوم و معنای قانونی این مبحث چیه با مطالعه مقاله بالا تا حد زیادی با این مبحث آشنا شدم و جای تقدیر داره که شما برای تولید محتوای سایت زحمت میکشید و جهت افزایش آگاهی های مردم این اطلاعات را رایگان در اختیار قرار میدهید. یک بار تفاضای مشاوره تلفنی نیز ثبت کردم در امور خانواده که نهایت رضایت را داشتم. از مدیریت موسسه کمال تشکر دارم که چنین موسسه ای تاسیس نموده اند تا امکان دسترسی به وکلای مجرب در همه ساعات و در تمام نقاط کشور برای مردم فراهم باشد
با توجه به ماده ۵۶۱ قانون مدنی در حقوق ایران جعاله عقدی معین می باشد که شخص ملتزم به انجام دادن کاری است و در مقابل آن پاداش یا اجرتی دریافت می کند. شخصی که ملتزم به دادن عوضی می شود جاعل می گویند در مقابل به فردی که ملتزم به انجام دادن کار هست عامل می گویند و در نهایت به دستمزدی که داده می شود جُعل گفته می شود. از دیدگاه فقهی جعاله به همین معنا می باشد که جاعل یا کارفرما ملتزم به دادن مبلغ یا اجرتی معلوم در برابر فعلی حلال و معقول می شود. اغلب فقهای شیعه و اهل سنت این عقد را مشروع اعلام کردند البته به جز حنفیان. با مطالعه قران در سوره یوسف، آیه ۷۲ نمونه ای از جعاله بیان شده است به این صورت که حضرت یوسف ملتزم می شود به دادن یک بار شتر به فردی که پیمانه را بیابد.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .تماس فوری با وکیل متخصص امور قرارداد جعاله مطابق ماده ۵۶۱ قانون مدنی، جعاله عبارت است از التزام شخصی به اداءِ اجرتِ معلوم در مقابل عملی، اعم از اینکه طرف معین باشد یا غیر معین؛ بر این اساس واژه جعاله به معنای دستمزدی است که، برای شخصی که عامل به امری باشد، مقرر گردیده باشد؛ بنابراین طرفین قرارداد در عقد جعاله، از طرفی شخصی (معین یا نامعین) است که عملی مشخص را انجام می­ دهد، که مستحق اجرت و دستمزد است و طرف دیگر شخصی است که در برابر عمل انجام شده توسط دیگری، ملزم به اداء و پرداخت اجرت به او است.
با توجه به ماده ۵۶۱ قانون مدنی در حقوق ایران جعاله عقدی معین می باشد که شخص ملتزم به انجام دادن کاری است و در مقابل آن پاداش یا اجرتی دریافت می کند. شخصی که ملتزم به دادن عوضی می شود جاعل می گویند در مقابل به فردی که ملتزم به انجام دادن کار هست عامل می گویند و در نهایت به دستمزدی که داده می شود جُعل گفته می شود. از دیدگاه فقهی جعاله به همین معنا می باشد که جاعل یا کارفرما ملتزم به دادن مبلغ یا اجرتی معلوم در برابر فعلی حلال و معقول می شود. اغلب فقهای شیعه و اهل سنت این عقد را مشروع اعلام کردند البته به جز حنفیان. با مطالعه قران در سوره یوسف، آیه ۷۲ نمونه ای از جعاله بیان شده است به این صورت که حضرت یوسف ملتزم می شود به دادن یک بار شتر به فردی که پیمانه را بیابد. نکته ی قابل ذکر این میباشد که جعاله یک عقد جایز می باشد به این معنا که هریک از طرفین مختار هستند بدون نیاز به دلیلی هر زمان یا در مواقعی که کار به اتمام نرسیده عقد را فسخ بکنند. قابل توجه این می باشد که جاعل در میان کار رجوع بکند موظف است اجرت‌المثل عامل را بدهد چرا که در این زمان فسخ از طرف جاعل ضرر وارد می کند. جعاله از دسته عقود مبادله ای می باشد. حداکثر مدت زمان برای انجام دادن کار و همچنین تسویه مطالبات بر اساس فعالیت مورد نظر در قرارداد ذکر می شود. نرخ سود عقد های مبادله ای بر اساس آخرین ضوابط اعلامی توسط بانک مرکزی است. اگر عمل، شرایط ذیل را داشته باشد جعاله باطل میباشد: اگر عمل نامشروع باشد مثل حمل مواد مخدر اگر عمل غیر عقلایی و بیهوده باشد. درصورتی که عمل برای جاعل واجب می باشد . جعاله ۲ نوع می باشد : جعاله عام : جعاله عام به این صورت می باشد که فردی پیشنهاد بکند مالش را هر کسی پیدا بکند به او جایزه میدهد بنابراین برای جاعل فرقی ندارد چه شخصی مال را پیدا بکند در این مورد تنها چیزی که برای جاعل مهم می باشد این است که به نتیجه مطلوب برسد. جعاله خاص : جاعل برای انجام دادن کارش فرد یا افراد خاصی را در نظر دارد؛ درصورتی که شخص دیگری کار را انجام بدهد نمی تواند جعل را بگیرد. در جعاله خاص مسئله مهم این میباشد که چه کسی کار را انجام میدهد. ارکان جعاله جعاله شامل ۳ رکن می باشد که از قرار ذیل است: جاعل که کارفرما هم میتوان به آن گفت. شخص جاعل کسی هست که به پرداخت اجرت ملتزم می شود. در رابطه با جاعل حقوقدانان معتقد هستن که جاعل باید اهلیت در تصرف داشته باشد و با قصد و اختیار خود عقد را منعقد بکند. عامل که به اصطلاح مجعولٌ له یا پیمانکار گفته می شود. شخص مجعولٌ له کسی است که اقدام به انجام کار می کند. از نظر فقها عامل باید برای انجام دادن کار قدرت داشته باشد

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی