موسسه وکیل تلفنی

 • مجيد مددي گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۲۹:۳ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۵۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۲:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۰:۴۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۴۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

قانون آلودگی صوتی

قانون آلودگی صوتی

آلودگی صوتی یکی از انواع آلودگی ها می باشد و این آلودگی در همه جا وجود دارد، خانه یا محل کار، مکان های عمومی، جاده ها، فروشگاه ها، کنار ساحل، دریا و پارک و در هر مکان دیگری این آلودگی وجود دارد؛ آلودگی صوتی روی سلامت شهروندان تاثیراتی می گذارد که از آن ها می توان به کاهش تمرکز، اختلالات عصبی، افزایش فشار خون، استرس و اضطراب اشاره کرد؛ سر و صدا یا ایجاد آلودگی صوتی جرم محسوب شده و طبق قانون آلودگی صوتی، مجازات دارد مخصوص به خود را دارد که در ادامه این مقاله آن را به طور مفصل توضیح خواهیم داد؛ حال قبل از اینکه به ادامه مطلب بپردازیم به شما توصیه می کنیم که ویدئوی یکی دقیقه ای زیر را مشاهده فرمایید.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص دعاوی آپارتمانی

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

راه های کاهش آلودگی صوتی

 

crime of making noise pollution

وکیل آنلاین دعاوی آلودگی صوتی 24 ساعته

 

از شناخته شده ترین و موثر ترین، راهکار ها برای کاهش آلودگی صوتی، نصب دیوار های صوتی در بزرگراه ها می باشد؛ این دیوار ها میانگین تراز صوت را حدود 10  تا 15 دسی بل کاهش می دهد، اما به دلیل معایبی که دارند نمی توان از این راهکار به صورت وسیع استفاده کرد. از جمله این معایب می توان به محدودیت ارتفاع دیوار های صوتی اشاره کرد.

معمولاً دیوار های صوتی شش متری هستند که به همیت دلیل فقط طبقات اول و دوم ساختمان ها را پوشش می دهند؛ از همین رو سایر طبقات بالایی در معرض صدایی بیش از حد استاندارد قرار خواهند داشت؛ در نتیجه این دیوار ها در مواردی که ساختمان های مجاور بزرگراه ارتفاع زیادی داشته باشند، موثر نخواهد بود؛ معمولا دیوار های صوتی هزینه بسیاری دارند.

مکان نصب این دیوار ها در مجاورت بزرگراه ها در مناطق مسکونی و یا کاربری های حساس می باشد؛ همچنین باید فضای کافی برای احداث فونداسیون برای نصب دیوار صوتی وجود داشته باشد. استفاده گسترده از دیوار های صوتی باعث برهم خوردن مناظر شهری می شود.

 

از سایر راهکار های کاهش آلودگی صوتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده از جذب کننده صدا در بدنه ساختمان ها و پنجره های دوجداره استاندارد.

 

 1. رعایت فاصله مناسب بین کاربری مسکونی با بزرگراه.

 

 1. استفاده از پوشش گیاهی به شکل تخصصی.

 

 1. افزایش سطح آگاهی و فرهنگ عمومی در ارتباط با آلودگی صوتی.

 

شما می توانید از طریق لینک مشاوره حقوقی  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قانون آلودگی صوتی با بهترین وکیل قانون آلودگی صوتی در سایت وکیل تلفنی ارتباط برقرار کنید.

 

قانون آلودگی صوتی در قوانین کشور

 

 

در ماده یک آیین نامه اجرائی جلوگیری از آلودگی صوتی، مشتمل به 13 ماده و 6 تبصره مشخص ترین قاعده حقوقی کشور در زمینه جلوگیری از آلودگی صوتی می باشد. در ماده یک این آئین نامه به تعاریف آلودگی صوتی پرداخته شده است ...

 • در ماده سوم آن به مسئولیت شناسایی منابع آلوده کننده به عهده سازمان محیط زیست گذاشته شده و به ذکر اقدامات لازم این سازمان پرداخته شده است. در ماده چهار به معرفی وظایف این سازمان در قبال آلودگی کارخانجات و عاملان آن و در ماده پنجم از بازرسی و اطمینان از رعایت مفاد احکام صحبت شده است.

 

 • از ماده شش تا هشت درباره قوانین مرتبط با منابع آلاینده یا همان وسایل نقلیه صحبت شده است، علاوه بر این در ماده هفت به استناد ماده 32 درباره مجازات عدم رعایت حد مجاز آلودگی صوتی اشاره شده است.

 

در ماده نهم قانون گذار مجبور به تفکیک وسایل نقلیه شده و به رعایت ضوابط و استاندارد های سازمان هوانوردی بین المللی ICAO پرداخته است؛ در ماده ده درباره لزوم انجام ارزیابی اثرات زیست محیطی در فرودگاه ها و محل عبور وسایل نقلیه سنگین صحبت شده است؛ توجه داشته باشید که بر اساس الگوی مصوب شورای عالی حفاظت محیط زیست و تایید سازمان برای استقرار در محل مناسب به منظور رعایت حد مجاز آلودگی صوتی می باشد.

در ماده های یازده و سیزده به صورت جزئی تر درباره استقرار و فعالیت واحدهای آلاینده صوتی و مجازات های مقرر شده برای آن ها اشاره کرده است.

توجه: شما می توانید از طریق لینک مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی، برای مشاوره با وکیل متخصص آلودگی صوتی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قانون آلودگی صوتی از سراسر دنیا به صورت 24 ساعته اقدام کنید.

 

مجازات ایجاد آلودگی صوتی

 

Trial for making noise pollution

گزارش فوری آلودگی صوتی در ایام تعطیل

 

ایجاد هرگونه آلودگی صوتی توسط وسیله نقلیه موتوری، بر اساس تبصره یک ماده 29 قانون هوای پاک، مجازات دارد؛ طبق این قانون ایجاد آلودگی صوتی توسط وسایل نقلیه موتوری برای اولین بار معادل یک میلیون ریال مجازات نقدی می باشد.

 

هشدار: فرد خاطی در صورت تکرار این امر ملزم به پرداخت دو برابر جرایم مذکور می باشد و در صورتی که بیش از دو بار مرتکب این جرم شود به جریمه نقدی معادل سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

 

شما می توانید از طریق لینک پرسش و پاسخ فوری حقوقی برای ارتباط با وکیل متخصص دعاوی آپارتمانی به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قانون آلودگی صوتی و دریافت پاسخ سوالات خود به صورت تخصصی و فوری اقدام نمایید.

 

آیا صداهای شهری رایج می توانند آلودگی صوتی محسوب شوند؟

 

رزرو مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

 

آرامش صوتی یکی از حق های شهروندان می باشد؛ سلب مسئولیت در این امر باعث بروز مشکلاتی مانند: عدم تمرکز، پرخاشگری و اختلالات روحی شهروندان می شود. این امر در بند 6 منشور حقوق شهروندی، بدین صورت آمده است که طبق آن شهروندان حق دارند در انجام مسئولیت های قانونی و تامین منابع مالی مشارکت داشته باشند و بدین ترتیب از هوای پاک، فضای سبز عمومی و بوستان، معابر تمیز و شهری بدون آلودگی صوتی و زیست محیطی برخوردار باشند.

شما می توانید از طریق لینک مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته با وکیل متخصص و مجرب ما به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره قانون آلودگی صوتی و گرفتن مشاوره حقوقی، ارتباط برقرار کنید.

همچنین شما می توانید از لینک های قوه قضاییه، عدل ایران و اداره ثبت اسناد و املاک برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قانون آلودگی صوتی، مجازات سلب آسایش در آپارتمان و قانون 1400 آلودگی صوتی، اقدام نمایید.

 

sound pollution legal advice

مشاوره حقوقی آلودگی صوتی همسایگان

 

 

مقابله با ضرب و جرح

بهترین پاسخ عملی به توهین ها و تهدیدات

آدم ربایی و تقاص آن

جمع آوری مدارک طلاق مبتنی بر غیرت و تعصب بی مورد

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های نادر و رایج حقوقی

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام، یک کارگاه تزذیق پلتستیک کنار خونمه ازصبح تاشب سرصدا داره دسگاهاش چند ساله محل نمیده خاموش نمکینه یا نمیره از اینجا، گوشهامون ضعیف شدن روانی شدیم، پیگیری کنین که بره از اینجا چون محله مسکونیه اینجا، ادرس توس28، امام هادی 16،پایدار15،کارگاافشارپلاک11،درقهوای بزرگه،

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی