موسسه وکیل تلفنی

 • محمد خدابخش محمد خدابخش گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۴:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۳۸:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۳۱:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۰ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • علی ملکی علی ملکی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۶:۳۸ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • محمد علی بابا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۲۷:۴۴ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۱:۳ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • محمد مشعوف محمد مشعوف گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۹:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • ملیحه نیک خواه ملیحه نیک خواه گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۱:۵۰ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۱۰:۳۷ تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی خیانت در امانت

مشاوره حقوقي خيانت در امانت

اگر امین، مال مورد امانت را در جهتی که منظور صاحب مال نباشد استعمال نماید، خیانت در امانت رخ داده است. برای اینکه جرم خیانت در امانت اتفاق بیافتد سه شرط باید وجودداشته باشد:

 

 1. قرارداد قبلی باید وجود داشته باشد.

 2. شیئی باید وجود داشته باشد.

 3. آن شیء باید تحویل امین داده شده باشد.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹00

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"خیانت در امانت قابل اثبات و پیگیریست، فقط کافیست که بدانید چطور اینکار را انجام دهید؛ برای اینکار کافیست تا با یک وکیل کاردان و با تجربه در خصوص این امر مشاوره حقوقی داشته باشید که البته به خاطر شرایط انتشار ویروس کرونا بهتر است از طریق لمس تصویرک زیر با او تماس بگیرید"

 

مجازات جرم خیانت در امانت

 

breaking trust crime

مجازات جرم خیانت در امانت

 

مجازات اصلی جرم خیانت در امانت به موجب ماده 674 قانون مجازات اسلامی شش ماه تا سه سال حبس می باشد. اما با توجه به اینکه بزه خیانت در امانت داری انواع مختلف می باشد، لذا مجازاتهای مختلف برای این جرم در نظر گرفته شده است.

 

 1. مجازات جرم خیانت در امانت از نوع سوء استفاده از ضعف نفس اشخاص طبق ماده 668 قانون مجازات اسلامی سه ماه تا دوسال حبس و 74 ضربه شلاق می باشد.

 2. مجازات جرم خیانت در امانت از نوع سوء استفاده از سفید مهر یک تا سه سال حبس می باشد.

 3. مجازات جرایم خیانت در امانت در قانون تجارت شش ماه تا سه سال حبس می باشد.

 4. مجازات جرم خیانت در امانت در قانون تصدیق انحصار وراثت مطابق ماده 6 قانون تصدیق انحصار وراثت شش ماه تا سه سال حبس می باشد. 

 5. مجازات خیانت در امانت در قانون ثبت اسناد و املاک که برابر ماده 28 قانون ثبت اسناد و املاک شش ماه تا سه سال حبس می باشد.

 6. مجازات خیانت در امانت در قانون شرکت های تعاونی برابر ماده 128 قانون شرکتهای تعاونی شش ماه تا سه سال حبس می باشد.

 

 

مشاوره حقوقي خيانت در امانت

يكي از شايع ترين جرايم در حوزه  اموال جرم خيانت در امانت هست كه از قديم الايام در جوامع بشري شايع بوده است خيانت در امانت در سال 1304 در ماده 241 قانون مجازات اسلامي جرم انگاري كه مجازات ان شش ماه تا سه سال حبس مي باشد و در نهايت در قانون تعزيرات سال 1375 در ماده 674 حال اينكه تعريف اين جرم  از منظر قانوني در قانون مجازات اسلامي عبارتند از هر گاه اموال منقول یا غیر منقول یا نوشته‌هایی از قبیل سفته و چک و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت یا هر کار با اجرت یا بی‌اجرت، به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که اشیاء مذکور، مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیاء نزد او بوده آنها را به ضرر مالکین یا متصرفین آنها استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد 

 

فرق بين جرم خيانت در امانت و كلاهبرداري

فرق بين جرم خيانت در امانت و كلاهبرداري اين هست كه در جرم كلاهبرداري، شاكي در اثر فريب و نيرنگ و اغفال كلاهبردار مالش را در اختيار كلاهبردار قرار مي دهد در حالي كه در بزه خيانت در امانت شاكي با رضايت خودش مالش را در اختيار خائن قرار مي دهد و جرم كلاهبرداري بعد از دريافت مال از سوي كلاهبردار اين حرم اتفاق افتاده تلقي مي گردد در حالي كه در بزه خيانت در امانت ممكن از است خائن بعد از اخذ مال از شاكي اقداماتي را روي مال انجام دهد كه جرم خيانت در امانت ارتكاب يابد مثلاً صاحب پاركينگ بعد از پارك ماشين اقدام به تصاحب ماشين پارك شده شاكي نمايند، يا در مثال ديگر شما خودروي خودتان را براي تعمير نزد مكانيك برده ايد ولي ايشان بعد تعمير اقدام به استفاده شخصي خودروي شما نمايد در حالي كه استفاده از خودروي شما نياز به اذن شما داشته است.

 

 

difference between trust and fraud

تفاوت بین خیانت و کلاهبرداری

 

آيا جرم خيانت در امانت مشمول مرور زمان مي گردد؟

پرسش:  مثلا اگر خودروي شما توسط مكانيك صاحب پاركينگ فوق مورد تصاحب يا استفاده برخلاف نظر شما گردد شما تا چه زماني حق شكايت عليه مجرم داريد؟

 

پاسخ: با توجه به  ماده 104 قانون مجازات اسلامي و ماده 105 قانون مجازات اسلامي اين جرم مشمول مرور زمان تعقيب ميگردد و از تاريخ وقوع جرم  به مدت هفت سال شاكي فرصت دارد نسبت به  اعلام شكايت از خائن اقدام نمايند.

 

مجرم در چه صورتي محكوم به جرم خيانت در امانت مي گردد؟

چند اقدام در قانون مجازات اسلامي امده كه هرگاه هريك از اين اقدامات را مجرم انجام دهد، محكوم به جرم خيانت در امانت مي گردد؛ مثلاً خودروي كه شما تحويل متصدي يا مالك پاركينگ داده ايد كه ايشان از خودروي شما محافظت نمايند ولي متصدي پاركينگ اقدام به استفاده شخص از خودروي شما نمايد اين متصدي پاركينگ الان مرتكب جرم خيانت در امانت شده است.

يا متصدي پاركينگ اقدام به اتلاف و اتش زدن خودروي شما نمايند جرم خيانت در امانت در اينجا محرز مي باشد.

موضوعي كه خيلي از خانم ها بدون توجه و اخذ مشاوره حقوقي خيانت در امانت اقدام به شكايت عليه همسرشان داير بر خيانت در امانت جهيزيه مطرح مي كنند در حالي كه اين اتهام خيانت در امانت جهيزيه وارد نيست چرا كه استفاده از جهيزيه از سوي زوج، با اذن زوجه بوده و اصولا آوردن جهيزيه  از سوي زوجه بدين منظور بده است حال اگر بعد طلاق زوج از استرداد جهيزيه خوداري نمايد و يا اقدام به  فروش، تصاحب، اتلاف، نمايد اين اقدام زوج از مصاديق خيانت در امانت مي باشد.

شاید شما هم در این موقعیت غافلگیرانه قرار گرفته باشید؛ فرضاً هنگامی که قصد سفر کرده‌اید و مال خود را به عنوان امانت به کسی که به او اعتماد دارید سپرده باشید تا از حوادثی از قبیل سرقت و ... محفوظ بماند.

اما بعد از برگشت از مسافرت ناگهان متوجه می‌شوید که امین مورد اعتمادتان؛ مال شما را به قصد ضرر زدن یا مصرف کرده یا از بین برده است.

آه از نهادتان بلند می‌شود؛ نمی‌دانید در قبال این رخداد غیرمنتظره چه واکنشی نشان دهید؛ خشم سر تا پای وجودتان را فرا می‌گیرد، از یک طرف مال خود را از دست داده‌اید؛ از طرف دیگر از اعتماد شما سوء استفاده شده است.

 

crime of dosobial of trust

محکوم شدن به جرم خیانت در امانت

 

زشتی عمل صورت گرفته شما را وادار به عکس العمل می‌کند. تصمیم به طرح شکایت می‌گیرید اما نمی‌دانید از کجا و چگونه شروع کنید؛ به شما توصیه می‌کنم در خواندن نکات زیر ما را همراهی نمائید تا متوجه شوید مشکل شما نیز راه حلی دارد:

 

 

 

 1. اولین قدم شما به عنوان شاکی تنظیم شکوائیه می‌باشد؛ در مورد نحوه تنظیم شکوائیه و شرایط آن می‌توانید شخصاً یا توسط وکیل دادگستری اقدام کنید. برای راحتی شما قوه قضائیه اوراق مخصوصی که شامل موارد ضروری شکایت می‌باشد تهیه کرده و در اختیار مراجعان قرار می‌دهد تا در تنظیم شکوائیه مورد استفاده قرار گیرد.

 2. دومین قدم شما مراجعه به دادسرای صالح برای تقدیم شکوائیه می‌باشد. حال ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که دادسرای صالح کجا می‌باشد؟ دادسرای صالح محلی می‌باشد که امین مال شما را از بین برده است؛ که به آن دادسرای محل وقوع جرم گفته می‌شود.

 3. حال که پرونده شما در دادسرا صالح به ثبت رسید؛ می‌بایستی به یکی از شعب دادیاری یا بازپرسی که در قسمت پایین شکوائیه نوشته می‌شود مراجعه کنید. مقام قضایی رسیدگی کننده به پرونده شما (بازپرس یا دادیار) جهت روشن شدن موضوع دستور تحقیقاتی را می‌نماید؛ یادتان باشد اگر در هنگام سپردن مال به شخص رسیدی از او دریافت کردید حتماً در این مرحله ارائه نمائید.

 4. در این مرحله؛ که به آن مرحله تحقیقات مقدماتی گفته می‌شود؛ بازپرس از شما می‌خواهد مدارکی که نشان دهنده مالکیت شما بر مال امانی می‌باشد را ارائه نمائید یا چنانچه در جریان سپردن مال توسط شما به امین شاهد یا شاهدانی وجود داشته باشد اسامی و آدرس آنان را اعلام نمائید. این تحقیقات یا شخصاً توسط مقام قضایی صورت می‌گیرد یا طی دستوراتی به کلانتری مربوطه انجام آن را تقاضا می‌نماید.

 5. بعد از انجام این تحقیقات؛ مقام قضایی در صورتی که به این باور رسیده باشد که جرم از ناحیه امین صورت گرفته باشد در غالب اخطاریه‌ای که در آن وقت رسیدگی (به ساعت ـ روز ـ ماه ـ سال) مشخص شده است؛ از او دعوت به حضور می‌نماید. پس از شنیدن اظهارات وی، در صورتی که همچنان عقیده بر مجرم بودن امین داشته باشد قرار جلب دادرسی صادر می‌کند. در غیر اینصورت قرار منع تعقیب صادر می‌کند که این قرار از جانب شما به عنوان شاکی ظرف 10 روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض است.

 6. حال پرونده شما پس از طی تشریفاتی؛ آماده رسیدگی در دادگاه صالح می‌باشد در صورتی که پرونده کامل باشد قاضی دستور تعیین وقت رسیدگی و ابلاغ آن به اطراف شکوائیه (شاکی متهم) را خواهد داد؛ در جلسه رسیدگی اسناد و مدارک موجود مجدداً مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و حتی در صورتی که شما شاهد یا شاهدانی معرفی کرده باشید از آنان دعوت به حضور برای ادای شهادت بیاید.

 7. در این مرحله دادگاه بدوی با توجه به مدارک و اظهارات یا جرم را قابل انتساب به متهم (امین) می‌داند که در این صورت حکم محکومیت وی صادر می‌شود که این حکم از ناحیه وی ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی می‌باشد یا آن که معتقد به ارتکاب جرم از ناحیه متهم نمی‌باشد که در این صورت رأی بر برائت وی صادر می‌کند که ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه صالح می‌باشد.

 8. حال پرونده در نتیجه اعتراض شما (شاکی) یا امین (متهم) به دادگاه تجدید نظر ارسال شده است؛ دادگاه تجدید نظر با رسیدگی مجدد تصمیم قطعی می‌گیرد و رأی را به اصحاب دعوا (شاکی ـ متهم) ابلاغ می‌نماید.

 9. در صورتی که رأی قطعی از دادگاه تجدیدنظر مبنی بر محکومیت متهم (امین) باشد پرونده برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام کیفری به دادسرایی که در ابتدا از آن جا طرح شکایت نمودید ارجاع می‌شود و این دادسرا وفق مقررات حکم را اجرا خواهد نمود.

 10. مجازات جرم خیانت در امانت حبس از شش ماه تا سه سال می‌باشد؛ فراموش نکنید شما می‌توانید ضرر و زیانی که در راستای ارتکاب این جرم بر شما وارد شده است با تقدیم دادخواست از دادگاه بدوی صالح که به امر کیفری رسیدگی می‌کند تقاضا نمائید. تا علاوه بر محکومیت حبس به ضرر و زیان شما نیز حکم نماید.

 

نکته: البته در حال حاضر که ثبت شکوائیه در دفتر خدمات قضایی صورت می‌گیرد؛ این دفاتر شکوائیه را به دادسرای صالح ارسال می‌نمایند.

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹
چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری
مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام اینجانب در بانک انصار نزد ریس بانک چک پشت نویسی شده در ۸سال پیش بابت ضمانت شخصی تقدیم کردم ولی شخصی دیگری در 7/11/99 با همان چک اینجانب را ضامن خود قرار داده و وام برداشته و کلیه حسابهای اینجا مسدود کردن در صورت امکان خواهشاً راهنمایی کنید ممنون
با سلام اینجانب در بانک انصار نزد ریس بانک چک پشت نویسی شده در ۸سال پیش بابت ضمانت شخصی تقدیم کردم ولی شخصی دیگری در 7/11/99 با همان چک اینجانب را ضامن خود قرار داده و وام برداشته و کلیه حسابهای اینجا مسدود کردن در صورت امکان خواهشاً راهنمایی کنید ممنون
با سلام اینجانب در بانک انصار نزد ریس بانک چک پشت نویسی شده در ۸سال پیش بابت ضمانت شخصی تقدیم کردم ولی شخصی دیگری در 7/11/99 با همان چک اینجانب را ضامن خود قرار داده و وام برداشته و کلیه حسابهای اینجا مسدود کردن در صورت امکان خواهشاً راهنمایی کنید ممنون

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی