موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲:۰:۳۱ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۶
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۴۹:۲۴ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۶
 • مهدی نعمت زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۳۹:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
 • مهدی نعمت زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۳۷:۴۱ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
 • محسن محسنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲۸:۴۴ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
 • صلاح معروفیان صلاح معروفیان گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
 • اکبر صدق آمیز حقیقی اکبر صدق آمیز حقیقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۱۱:۳۷ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
 • جواد فدایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۷:۴۰:۵۲ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
 • بیژن متقیان گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۱:۸ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
 • آزاده آزاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۳۵:۳۷ تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مجازات رابطه با زن شوهردار

مشاوره حقوقی مجازات رابطه با زن شوهردار 

از نظر حقوقی وکیل های دادگستری و در کل جامعه ی حقوقی و شرعی، رابطه با یک زن شوهر دار گناه بزرگی است و در بسیاری از ادیان حتی غیر از اسلام نیز این نوع رابطه جایز نیست و جزء انحرافات جنسی به شمار می رود، در قانون و شرع اسلام نیز مجازات رابطه با زن شوهر دار مشخص گردیده است.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹00

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

اینگونه روابط در دین اسلام، محاکم حقوقی و کره ی زمین، ناپسند و حرام است و عقل نیز بر زشتی این عمل دلالت دارد. در آیات قرآن نیز آمده است که خداوند فرموده:

 

"بر مومنان اینگونه ازدواج ها حرام است"

 

در چه صورتی رابطه با زن شوهر دار مشمول مجازات نمی شود؟

یک قاعده ی معروف وجود دارد که درباره ی بخشی از مجازات رابطه با زن شوهردار می توان به آن استنباط کرد.

طبق قاعده ی درأ تدرء الحدود بالشبهات می توان گفتی در برخی موارد خاص رابطه با زن شوهردار مشمول مجازات نمی شود. مثلا مردی با زنی رابطه برقرار می کند و به خیال اینکه همسر خودش است در این مورد مرد اصل را بر رابطه با زن و همسر خود گذاشته است، یا اینکه مرد به گمان اینکه زن موانع نکاح ندارد ازدواج کند و رابطه برقرار کند ولی زن مانع نکاح داشته است، یا جایی که طرفین به حکم زنا اطلاع نداشتند و نمی دانستند که یک کار حرام است به حرمت زنا آگاه نبودند، این موارد شامل زنای به شبهه است. در زنای به شبهه نمی توان مجازات اعدام را اعمال کرد.

 

adultery on a married woman

در چه صورتی رابطه با زن شوهر دار مشمول مجازات نمی شود

 

در مثال دیگری زن اطلاع از ایام عده نداشته و نمی داند که بعد از طلاق و فوت باید عده نگه دارد. در صورتیکه به طور کلی طرفین جهل به موضوع داشته باشند، جهل به موضوع خود از موانع مسئولیت کیفری است در اینگونه موارد گفته شده مجازات رابطه با زن شوهر دار برای افراد اعمال نخواهد شد.

 

 

انواع مجازاتی که برای زن در صورت خیانت به همسرش در نظر گرفته شده چیستند؟

 

برای مجازات رابطه با زن شوهر دار چند نوع خیانت در قانون نگاشته شده است که شامل موارد زیر است:

 

 • خلوت با نامحرم.

 • ارتباط نامشروع.

 • دون زناء مانند تقبیل مظاجعه مثل بوسیدن و بغل کردن.

این ها انواع خیانت هستند که موارد و شرایط آن در شرع و قانون مجازات گفته شده است، البته انواع زنا را می توان به این مبحث هم ارتباط داد که رابطه در حد زنا ممکن باشد.

خلوت با نامحرم از نوع مجازات تعزیر است و تعزیر مجازاتی است که مقدار و نوع آن در شرع مقدس نشده است بر خلاف حدود.

دون زنا یعنی شک به اینکه زنا است یا خیر، مجازات رابطه با زن شوهر دار اگر از نوع دون زنا باشد، تعزیر شرعی دارد. تعزیر شرعی یعنی بالاتر از تعزیر است و پایین تر از حدود، شلاق در تعزیر کمتر از 75 ضربه است و مجازات در تعزیر شرعی 99 ضربه شلاق است.

 

Adultery sample

مجازات هایی که برای خیانت زن زناکار در نظر گرفته می شود

 

مجازات رابطه با زن شوهر دار در مورد زنای محصنه یا غیر محصنه متفاوت است. مجازات رابطه با زن شوهر دار در مورد زنای محصنه یا غیر محصنه متفاوت است.

زنای زن و مرد متاهل اگر صورت بگیرد به یکی از دو حالت زیر است:

 

 •  محصنه: زن یا مرد به همسر خود دسترسی دارند و اقدام به برقراری رابطه با فرد نامحرم می کنند این زنا، زنای محصنه است و حدش اعدام.زن یا مرد به همسر خود دسترسی دارند و اقدام به برقراری رابطه با فرد نامحرم می کنند این زنا، زنای محصنه است و حدش اعدام.

 • غیر محصنه: اگر زن یا مرد دسترسی به همسر خود نداشته باشند و در نکاح و ازدواج یکی دیگر باشند و اقدام به برقراری رابطه با فردی دیگری بکنند در صورتی که در همان زمان زنا به همسر خود دسترسی نداشته باشند این زنای غیر محصنه محسوب می شود، برای مثال زن در یک شهر و مرد در شهر دیگری باشد. در همان لحظه ی زنا دسترسی به شوهر نیست و مجازات این جرم حکمش اعدام نیست 100 ضربه تازیانه است. اگر زن یا مرد دسترسی به همسر خود نداشته باشند و در نکاح و ازدواج یکی دیگر باشند و اقدام به برقراری رابطه با فردی دیگری بکنند در صورتی که در همان زمان زنا به همسر خود دسترسی نداشته باشند این زنای غیر محصنه محسوب می شود، برای مثال زن در یک شهر و مرد در شهر دیگری باشد. در همان لحظه ی زنا دسترسی به شوهر نیست و مجازات این جرم حکمش اعدام نیست 100 ضربه تازیانه است.

 

آیا می توان منکر ارتباط با یک زن شوهر دار شد؟

در پاسخ به سوال باید گفت برای مانع شدن از مجازات رابطه با زن شوهر دار، بله می شود منکر ارتباط با یک زن شوهر دار شد. به طور کلی شرع مقدس در حدود اصل را بر انکار و پوشش این نوع جرائم گذاشته است و نباید این نوع جرائم فاش شود. در آیین دادرسی کیفری هم آمده تحقیق در جرائم منافی عفت ممنوع است.

در زنای محصنه هر دو فرد با داشتن شرایط زنا اعدام می شوند اما اگر تجاوز به عنف باشد و این اتفاق برای زنی شوهردار افتاده باشد زن می تواند با اثبات و آوردن دلایل و ادله جرم را اثبات و زانی متجاوز مجازات خواهد شد.

 

اثبات اینکه زن شوهر دار مرد دیگری را برای رابطه با خود تحریک کرده، می تواند تاثیری در مجازات داشته باشد؟

در مجازات رابطه با زن شوهردار این امر که زن باعث تحریک زانی شده است تاثیری در مجازات ندارد، اما اگر مرد فاقد قوه ی اختیار بوده باشد حد از او برداشته می شود، مثل زنا با فرد مجنون. به طور کلی زنا عواقب حقوقی و مجازاتی در بردارد که البته می توان با مشاوره تلفنی و حقوقی با وکلای مجرب از نحوه خلاصی از آن آگاه گشت.

 

adultery simple sample

اثبات تحریک شدن مرد توسط زن شوهر دار

 

در بحث مجازات رابطه با زن شوهر دار می توانید از وکیل ها و مشاور های آگاه در این زمینه بهره بگیرید تا با شرایط و موانع مجازات زنا آشنا شوید.

با استفاده از مشاوره های آنلاین یا تلفنی با صرف هزینه و وقت کمتر می توانید از مشاوره های حقوقی در زمینه های گوناگون استفاده کنید.

 

اگر همسر یک زن از ارتباط او با مرد دیگری با خبر شود و از این موضوع سند داشته باشد، چه احتمالاتی وجود دارد؟

برای تعیین مجازات رابطه با زن شوهر دار مدارک هم باید بررسی شود؛ مثلاً مرد زن را مجبور به نوشتن سند می کند این سند هیچ تاثیری ندارد و با انکار زن فاقد اعتبار می شود. دوربین، نوشته، صدا و فیلم نمی تواند مدرک قطعی باشد (البته بهتر است از یک وکیل متخصص شخصاً بپرسید) فقط می تواند موجب علم قاضی شود این ها جزء ادله ی اثبات دعوا نیستند قرائنی هستند که موجب علم قاضی می شود و حدود الله با علم قاضی اثبات می شود. کمتر بودن شهود، وجود نوشته، فیلم و عکس فقط می تواند موجبات علم قاضی را فراهم کند، اگر قاضی علم را پیدا کند می تواند حکم مجازات را صادر کند.

 

از نظر قانون، مرد زناکار بیشتر مقصر است یا زن خیانتکار؟

در تعیین مجازات رابطه با زن شوهر دار، هر دو فرد به یک اندازه مسئولیت دارند مگر شرایطی باشد برای قاضی محرز شود یکی از طرفین دیگری را اغوا کرده است. گاهی اوقات اتفاق می افتد مردی به بهانه های مختلف که مثلا می گوید زنم بیمار است و طلاق بگیر با تو ازدواج می کنم و از این قبیل مسائل زن را با حیله مجبور به برقراری رابطه می کند و یا زنی که از آبروی خود می ترسد و مرد با او رابطه برقرار می کند، البته هرگونه عنف و اکراه طرف مقابل باعث قاعده ی درأ می شود.

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی