موسسه وکیل تلفنی

 • فیروز عباسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۱۶:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • علیرضا ودود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۴۸:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۵
 • محمدرضا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۴۰:۱۷ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۴
 • مهدی بالود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۰:۴ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۸:۵۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وحید نعمتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۵۰:۹ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • امیر حسن فرامرزی اصل گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵۶:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۰
 • زهرا ارشک گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۵۶:۲۵ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۰
انجمن وکیل تلفنی

اعسار از پرداخت مهریه

اعسار از پرداخت مهریه

اعسار از پرداخت مهریه، از زمره مسائل رایجی است که در زمان مطالبه مهریه مطرح می ­گردد؛ موضوع ناتوانی در پرداخت مهریه و اینکه زوج با وجود اعسار مهریه را چگونه بایستی پرداخت نماید یا موضوع ناتوانی دروغین در پرداخت مهریه، اثبات ملائت در پرداخت مهریه و یا دریافت مهریه با وجود اعسار و... از مسائل درخور اهمیت حقوقی است؛ توفیق در حل مسائل را تنها می توان پس از دریافت مشاوره حقوقی با کارشناس حقوقی و وکیل خبیری که در موضوع اعسار از پرداخت مهریه، مجرب و کارآزموده است، با اخذ مشاوره حقوقی به موقع و مناسب، بدست آورد.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص ناتوانی شوهر در پرداخت مهریه

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

اعسار از پرداخت مهریه در اداره اجرای ثبت امکان­ پذیر است؟

 

insolvency of paying dowry

بنیاد حقوقی 24 ساعته وکلای وصول مهریه فوری

 

از منظر قانونی، امکان درخواست اجرای مفاد اسناد لازم­ الاجرا مانند سند ازدواج، از طریق دایره اجرای اسناد و املاک اداره ثبت وجود دارد؛ پس از صدور و ابلاغ برگه اجرائیه از طریق این اداره به محکوم­ علیه، وی موظف به پرداخت مهریه خواهد بود، مگر آنکه خواهانِ طرحِ اعسار باشد؛ لیکن طرح موضوع اعسار از پرداخت مهریه، از طریق اداره اجرای ثبت ممکن نیست و دعاوی اعسار از پرداخت مهریه را بایستی از طریق مراجع دادگستری و دادگاه­ های عمومی حقوقی طرح و پیگیری نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص موضوع اعسار از پرداخت مهریه، مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین با وکلای تمام ­وقت موسسه وکیل تلفنی توصیه می­ گردد.

 

اعسار از پرداخت مهریه چگونه امکان ­پذیر است؟

زوجه در هر زمان که صلاح بداند، می­ تواند از اداره اجرای ثبت و یا دادگاه، از منظر قانونی و شرعی مهریه خود را مطالبه نماید؛ حتی در صورت فوت زوج، پرداخت مهریه زوجه بر سایر دیون زوجِ متوفی اولویت دارد؛ البته وراث متوفی، الزام و وظیفه­ ای به پرداخت بیش از مقدار ماترک در پرداخت مهریه ندارند ...

 

لیکن اگر زوج توانایی در پرداخت مهریه را نداشته باشد و یا اموالش کفایت در تادیه مهریه را نداشته باشد، چه خواهد شد؟

 • در این صورت زوج می ­تواند اعسار خود از پرداخت مهریه را طرح نماید، مطابق ماده 6 قانون نحوه اجرای محکومیت­ های مالی، معسر کسی است که مالی بجز مستثنیات دِین، ندارد و قادر به تادیه دیون خود نیست؛ عدم قابلیت دسترسی به مال نیز، در حکم نداشتن مال است؛ بنابراین زوج، پس از صدور حکم، بایستی به یکی از دفاتر خدمات قضائی مراجعه نموده و درخواست خود مبنی بر اعسار از پرداخت مهریه را طرح نماید.

نکته مهم: در خصوص مصادیق مستثنیات دِین طبق ماده 24 محکومیت های مالی، دریافت مهریه بدون ارتباط با شوهر، وصول مهریه فوری با وجود اعسار و حتی امکان بررسی آنلاین صحت اعسار همسر در پرداخت مهریه و... مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین، با بهترین وکلای زن و مرد کشور، از طریق موسسه وکیل تلفنی میسر می ­باشد.

 

آیا برای اثبات اعسار از پرداخت مهریه، به شهادتِ شهود نیاز می ­باشد؟

 

insolvency of paying dowry proof possibility

تماس فوری و 24 ساعته با وکیل مهریه خانم

 

طبق ماده 6 و 8 همان قانونِ مذکور، اثبات عدم قابلیت دسترسی به مال بر عهده مدیون است؛ بنابراین زوج با طرح دادخواست اعسار از پرداخت مهریه بایستی آن را اثبات نماید؛ این اثبات بایستی همراه با شهادت شهود بوده و شهادت کتبی حداقل دو شاهد که نسبت به وضعیت معیشتِ زوج اطلاع کافی دارند، بایستی به دادخواست ضمیمه گردد.

جهت اطلاع از شرایط شهود و حدود اطلاع ایشان از معیشت زوج، اخذ مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته، جهت اِعمال اقدامات به موقع و مناسب توصیه می ­گردد.

 

مهلت زمانی درخواست اعسار از پرداخت مهریه چقدر خواهد بود؟

پس از صدور حکم، زوج به مدت یک ماه از زمان ابلاغ اجرائیه، فرصت خواهد داشت تا درخواست اعسار از پرداخت مهریه خود را به دادگاه دارای صلاحیت ارائه نماید؛ در غیر این صورت بایستی حکم پرداخت مهریه را اجرا نموده و در صورت امتناع از تادیه مهریه و عدم طرح اعسار، دادگاه حکم به جلب و نهایتا حبس او خواهد داد؛ در برخی اوقات نیز با شرایطی، دادگاه حکمِ به تقسیط مهریه را صادر می ­نماید.

در خصوص آگاهی نسبت به شرایط تقسیط مهریه، هم­چنین امکان دریافت مهریه غیر مستقیم و فوری با قسط­ بندی آنلاین و رسمی مهریه و سایر پیگیری­ ها و اقدامات قانونی در خصوص مسئله اعسار از پرداخت مهریه به روش­ های فوری و آنلاین، اخذ مشاوره حقوقی تلفنی از بهترین وکلای زن و مرد موسسه حقوقی ما، اکیدا توصیه می­ گردد.

 

مدارک لازم جهت دادخواست اعسار از پرداخت مهریه چیست؟

 

evidence for insolvency of paying dowry

وصول مهریه در سریع ترین حالت ممکن

 

پس از مراجعه زوج به یکی از دفاتر خدمات قضائی الکترونیک، ارائه مدارکی جهت دادخواست اعسار از تادیه مهریه ضرورت دارد:

 1. دادخواست اعسار.

 2. حکم صادره از دادگاه مبنی بر پرداخت مهریه.

 3. شهادت‌نامه کتبیِ دو شاهد که فوقا ذکر گردید.

 4. منطبق بر ماده ۸ قانون نحوه اجرای محکومیت ­های مالی، زوج بایستی صورت کلیه اموال منقول و غیر منقول خود به علاوه کلیه حساب­های بانکی و وجوه نقدی، هم­چنین کلیه نقل و انتقالات اموال خود ظرف مدت یک سال گذشته را در فرم مربوطه دفتر خدمات الکترونیک قضائی ثبت نماید.

 

بایستی به این نکته توجه لازم را معطوف نمود که این مسئله دارای جنبه­ ها و زوایای واجد اهمیت حقوقیِ بسیاری است که لزوم اخذ مشاوره از کارشناسان خِبره و کاردان را می­ طلبد.

 

اگر مهریه زن عندالاستطاعه باشد، درخواست اعسار مرد چگونه خواهد بود؟

 

solvency of paying dowry

اورژانس حقوقی 24 ساعته وصول مهریه فوری

 

مطالب فوق­ الذکر در خصوص مهریه عندالمطالبه بوده است؛ در خصوص مهریه عندالاستطاعه، چنانچه زوج مالی به غیر از مستثنیات دِین داشته باشد و زوجه آن را به دادگاه یا اجرای ثبت، جهت توقیف معرفی نماید؛ قابل مطالبه خواهد بود.

 

توجه: لیکن مفهوم عندالاستطاعه یعنی آن زمان که زوج توانایی و استطاعت مالی در پرداخت مهریه داشته باشد.

 

با در نظر گرفتن مفاد ماده 7 قانون محکومیت ­های مالی و آنچه مذکور گشت، اثبات ملائت زوج، با زوجه خواهد بود؛ هرگاه زوجه نتواند ملائت فعلی یا سابق زوج را اثبات نماید یا نزد قاضی محرز نگردد؛ ادعای اعسار با سوگند زوج پذیرفته خواهد شد.

 

وکیل وصول مهریه فوری غیر مستقیم

بررسی طلاق عاطفی و نتیجه آن

ابرا مهریه چیست و چگونه می توان آن را گرفت؟

بررسی جرم فریب (تدلیس) در ازدواج

تجویر ازداج مجدد چگونه صورت می گیرد؟

نگارش فوری انواع دادخواست های خانوادگی

نگارش فوری و 24 ساعته دادخواست طلاق

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و احترام ؛برای مطالعه دوستان عزیزم ؛نظریه مشورتی 4275/7 مورخ 1382 تقسیط دین اعم از مهر یا غیر آن یا غیر آن یا با توافق طرفین است و یا طبق قانون اعسار ،اگر توافق نباشد مدیون باید مطابق قانون اعسار عمل نماید و قانون مذکور،اعسار را نسبت به اجراییه های ثبتی و اجراییه های دادگاه پیش بینی کرده است.بدین ترتیب پس از صدور حکم قطعی بر پرداخت مهر،اگر محکوم علیه مدعی باشد که دفعتاً نمیتواند آن را پرداخت کند باید دادخواست اعسار تقدیم و تقاضای تقسیط نماید و لازم نسیست قبلا بازداشت شده باشد تا از زندان درخواست اعسار کند. با سپاس از شما
کسی که به پرداخت مهریه محکوم میشود (زوج یا ضامن وی) در صورت ناتوانی از پرداخت مهریه و اثبات این ناتوانی و نداشتن مال میتواند از مزایای اعسار یا تقسیط استفاده کند. اعسار به معنی نداشتن هیچ گونه مال به غیر از مستثنیات دین است و نتیجه آن مطابق ماده 277 قانون مدنی دادن مهلت یا تقسیط دین است. البته در صورت پذیرش اعسار و ناتوانی از پرداخت مهریه نتیجه معمولاً تقسیط مهریه است و به ندرت دیده شده که قاضی مهلت بدهد. توجه داشته باشید بر خلاف باور عمومی برای اعسار از پرداخت مهریه می توان وکیل گرفت و هر دو طرف می توانند وکیل داشته باشند.محکومیت به پرداخت مهریه مانند سایر محکومیت های مالی قابلیت این را دارد که فرد با مراجعه به دادگاه صادر کننده رای، تقاضای اعسار و تقسیط کند.اعسار و تقسیط دو مفهوم مشابه و در عین حال متفاوت اند.متقاضی اعسار در واقع با ادعای ناتوانی از پرداخت محکوم به درخواست مهلت میکند ولی تقاضای مدعی تقسیط، از دادگاه قسطی کردن و به اصطلاح ماه به ماه پرداخت کردن بدهی مطابق توان مالی بدهکار است.تشخیص میزان اقساط با قاضی است، ولی ملاک اجمالی آن این است که اقساط باید معادل یک چهارم درآمد ماهیانه فرد بدهکار باشد(البته در صورتی که فرد مجرد باشد یک سوم).
وقتی زوجین تصمیم به طلاق می گیرند باید زوج مهریه ی زن را پرداخت کند چون حق زن است ودر واقع مرد بدهکار به زن هست در این میان اگر مرد توانایی مالی نداشته باشد که یکجا مهریه را پرداخت کند باید اعسار بزند که نمی تواند پرداخت کند برای اینکه در مورد این مسائل اگاهی داشته باشیم بهتر است از یک مشاور کمک بگیریم سایت وکیل تلفنی این وکلا را در اختیار دارد ومی تواند با هزینه ی کمتر وفوری مشاوره دهد
سلام وقت بخیر ... یکی از موضوعات مهم حقوقی بحث اعسار و معسر است ... اعسار برگرفته از عسر و به معنای سختی و نداشتن است. در واقع به عدم توانایی مالی یا عدم دسترسی به اموال و به نوعی در مضیقه قرار داشتن، اعسار گفته می شود. این کلمه در مسائل حقوقی به کار گرفته می شود و به افرادی(افراد حقیقی) که به علت نداشتن دارایی کافی و یا دسترسی نداشتن به اموال خویش(برای مثال در رهن بانک بودن اموال)، قادر به پرداخت دیون و بدهی های خود نباشند، معسر گفته می شود. گاهی افرادی در جریان رسیدگی به پرونده های قضائی، توانایی گرفتن وکیل و پرداخت حق الوکاله وی را نداشته و حتی ممکن است قادر به پرداخت هزینه های مرتبط (از جمله هزینه دادرسی) نباشند. چنین اشخاصی می توانند تقاضای اعسار نموده و در صورت اثبات ادعا از مزایای اعسار بهره مند شوند.
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام همکاران خوبتون. اول از همه تشکر میکنم بابت اطلاعات خوبی که در سایت قرار میدهید چون بسیاری از سوالاتی که ذهن همه افراد جامعه است را پاسخ میدهید. مشاور صرفا فردی نیست که راهکار پیشنهاد دهد ، مشاورین شما به قدری دلسوزانه و متعهد با کاربر صحبت میکنند که نه تنها جنبه حقوقی بلکه جنبه رواتی و روحی فرد را نیز درنظر میگیرند. ازتون ممنونم واقعا
با سلام خدمت موسسه و همكاران ،پس از محکومیت مرد به پرداخت مهریه در صورت ادعای ناتوانی از پرداخت یکجای محکوم به و در فرضی که اموال زوج در مقام تامین خواسته یا اجرای حکم قبلا توقیف نشده باشد محکوم علیه می تواند با ادعای ناتوانی از پرداخت یکجای مهریه، تقاضای اعسار، تقسیط و یا مهلت بنماید.تقاضای اعسار در همان دادگاهی مورد رسیدگی قرار می گیرد که نسبت به اصل خواسته، رسیدگی و حکم صادره شده است.
با سلام خدمت موسسه و همکاران وکیل تلفنی،ضمن تشکر از خدمات ارزندتان در این شرایط خاص و مشکل ساز بیماری به هموطنان عزیز پیشنهاد میکنم با توجه به بودجه بسیار مناسبی که نسبت به حل مشکلات حقوقی خود می‌پردازید از همه مهمتر در زمان خود صرفه جویی میکنید و با تماسی که کمتر از 5دقیقه با شما گرفته میشود از مشاوره وکلای خبره پایه یک بهره مند می شوید و برای مراجعه به دادگاه دیگر استرس و دغدقه چندانی ندارید.باارزوی حل مشکلات حقوقی مردم عزیز.وکیل پایه یک بهاره توکلی پور در زمینه خانواده با کد 30972 در خدمت مردم عزیز هستم.با تشکر
سلام و عرض ادب، اعسار از پرداخت مهریه، از زمره مسائل رایجی است که در زمان مطالبه مهریه مطرح می ­گردد؛ موضوع ناتوانی در پرداخت مهریه و اینکه زوج با وجود اعسار مهریه را چگونه بایستی پرداخت نماید یا موضوع ناتوانی دروغین در پرداخت مهریه، اثبات ملائت در پرداخت مهریه و یا دریافت مهریه با وجود اعسار و... از مسائل درخور اهمیت حقوقی است؛اینجانب سحر نیک پور، آماده مشاوره تکمیلی می باشم،. با تشکر
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی اعسار از پرداخت مهریه، از زمره مسائل رایجی است که در زمان مطالبه مهریه مطرح می ­گردد؛ موضوع ناتوانی در پرداخت مهریه و اینکه زوج با وجود اعسار مهریه را چگونه بایستی پرداخت نماید یا موضوع ناتوانی دروغین در پرداخت مهریه، اثبات ملائت در پرداخت مهریه و یا دریافت مهریه با وجود اعسار و... از مسائل درخور اهمیت حقوقی است؛ توفیق در حل مسائل را تنها می توان پس از دریافت مشاوره حقوقی با کارشناس حقوقی و وکیل خبیری که در موضوع اعسار از پرداخت مهریه، مجرب و کارآزموده است، با اخذ مشاوره حقوقی به موقع و مناسب، بدست آورد.اینجانب فریبرز ذوالفقاری اماده مشاوره تکمیلی هستم
سلام علیکم برادران گرامی با توجه به اینکه در زمان عقد نکاح زوجه عنوان عندالاستطاعه را به جای عنوان عندالمطالبه پذیرفته باشد ، در صورتی می تواند زوجه مهریه را مطالبه نماید که ملائت و توانایی پرداخت زوج را در دادگاه خانواده با دلیل ، مدرک معتبر و سند به اثبات برساند که البته باید این اسناد ارائه شده توسط زوجه الزاماً غیر از مستثنیات دِین باشد لذا اگر بتواند ثابت نماید زوج محکوم به پرداخت مهریه می گردد و باید الزاماً بپردازد ولی اگر زوجه نتواند استطاعت و توانایی مالی زوج را به اثبات برساند (به عنوان مثال زوجی که هیچ سندی به نامش نیست و پولی هم در بانک جهت توقیف ندارد و کارمند هم نباشد که بتواند زوجه یک چهارم آن را به نفع خودش مسدود نماید) در اینحال مطالبه مهریه معلق و منتفی می ماند و زوجه هیچ گونه اقدامی جهت درخواست مهریه و اعمال فشار به زوج را نخواهد داشت البته این فرایند تا زمان استطاعت زوج به قوت خود باقی است مگر آنکه شرایط مالی جدیدی برای زوج پیش بیاید و زوج مستطیع و متمکن شود و الا اگر تا پایان عمرِزوج هم زوج مستطیع نشود امکان مطالبه مهریه برای زوجه به هیچ وجه وجود ندارد. ضمناً در مورد مهریه های عندالاستطاعه به شرط عدم استطاعت و توانایی مالی زوج و پرداخت مهریه توسط زوج ، زوجه : 1- حق حبس ندارد (موضوع ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی ملغی می شود) 2- زوج زندان نمی شود(حق جلب زوج را نخواهد داشت) 3- مهریه تقسیط نمی شود 4- زوج ممنوع الخروج نمی شود و خلاصه هر اهرم فشاری را که زوجه می توانست به واسطه مهریه های سنگین و نامعقول به زوج وارد آورد و پایه های زندگی مشترک را متزلزل و بلکه تخریب نماید از کار انداخت و بی اثر نمود. «والسّلام عليكم و رحمة الله و بركاته»

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی