موسسه وکیل تلفنی

 • آتنا پوریامهر گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۹
 • بهرام تبریزی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۵:۴۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۸
 • راحله نیازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۳۴:۲۰ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۷
 • احسان باقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۳:۳۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۶
 • مجتبی سالاری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۹:۴۸:۳۵ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۶
 • زهرا عبدلی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۸:۵۶:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۴۱:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۶
 • امیر امیری گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۱۴:۱۷ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۳۲:۲۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۳۰:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۴
انجمن وکیل تلفنی

اعسار از پرداخت مهریه

اعسار از پرداخت مهریه

اعسار از پرداخت مهریه، از زمره مسائل رایجی است که در زمان مطالبه مهریه مطرح می ­گردد؛ موضوع ناتوانی در پرداخت مهریه و اینکه زوج با وجود اعسار مهریه را چگونه بایستی پرداخت نماید یا موضوع ناتوانی دروغین در پرداخت مهریه، اثبات ملائت در پرداخت مهریه و یا دریافت مهریه با وجود اعسار و... از مسائل درخور اهمیت حقوقی است؛ توفیق در حل مسائل را تنها می توان پس از دریافت مشاوره حقوقی با کارشناس حقوقی و وکیل خبیری که در موضوع اعسار از پرداخت مهریه، مجرب و کارآزموده است، با اخذ مشاوره حقوقی به موقع و مناسب، بدست آورد.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص ناتوانی شوهر در پرداخت مهریه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اعسار از پرداخت مهریه در حقیقت همان ادعای ناتوانی شوهر در پرداخت مهریه است؛ این ادعا می توان راست باشد یا دروغ که در هر حالتی که باشد، شما را ملزم می کند تا یک تصمیم بسیار حساس گرفته و نسبت به آن پیش بروید تا مهریه تان را تا قران آخر وصول نمایید؛ پیشنهاد ما به شما این است که تصویرک زیر را لمس نمایید تا با وکلای متخصص خانم یا آقای ما در خصوص مهریه تماس گرفته و راهکار های عملی و ناب حقوقی در این خصوص را دریافت نمایید"

 

 

اعسار از پرداخت مهریه در اداره اجرای ثبت امکان­ پذیر است؟

 

insolvency of paying dowry

بنیاد حقوقی 24 ساعته وکلای وصول مهریه فوری

 

از منظر قانونی، امکان درخواست اجرای مفاد اسناد لازم­ الاجرا مانند سند ازدواج، از طریق دایره اجرای اسناد و املاک اداره ثبت وجود دارد؛ پس از صدور و ابلاغ برگه اجرائیه از طریق این اداره به محکوم­ علیه، وی موظف به پرداخت مهریه خواهد بود، مگر آنکه خواهانِ طرحِ اعسار باشد؛ لیکن طرح موضوع اعسار از پرداخت مهریه، از طریق اداره اجرای ثبت ممکن نیست و دعاوی اعسار از پرداخت مهریه را بایستی از طریق مراجع دادگستری و دادگاه­ های عمومی حقوقی طرح و پیگیری نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص موضوع اعسار از پرداخت مهریه، مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین با وکلای تمام ­وقت موسسه وکیل تلفنی توصیه می­ گردد.

 

اعسار از پرداخت مهریه چگونه امکان ­پذیر است؟

زوجه در هر زمان که صلاح بداند، می­ تواند از اداره اجرای ثبت و یا دادگاه، از منظر قانونی و شرعی مهریه خود را مطالبه نماید؛ حتی در صورت فوت زوج، پرداخت مهریه زوجه بر سایر دیون زوجِ متوفی اولویت دارد؛ البته وراث متوفی، الزام و وظیفه­ ای به پرداخت بیش از مقدار ماترک در پرداخت مهریه ندارند ...

 

لیکن اگر زوج توانایی در پرداخت مهریه را نداشته باشد و یا اموالش کفایت در تادیه مهریه را نداشته باشد، چه خواهد شد؟

 • در این صورت زوج می ­تواند اعسار خود از پرداخت مهریه را طرح نماید، مطابق ماده 6 قانون نحوه اجرای محکومیت­ های مالی، معسر کسی است که مالی بجز مستثنیات دِین، ندارد و قادر به تادیه دیون خود نیست؛ عدم قابلیت دسترسی به مال نیز، در حکم نداشتن مال است؛ بنابراین زوج، پس از صدور حکم، بایستی به یکی از دفاتر خدمات قضائی مراجعه نموده و درخواست خود مبنی بر اعسار از پرداخت مهریه را طرح نماید.

نکته مهم: در خصوص مصادیق مستثنیات دِین طبق ماده 24 محکومیت های مالی، دریافت مهریه بدون ارتباط با شوهر، وصول مهریه فوری با وجود اعسار و حتی امکان بررسی آنلاین صحت اعسار همسر در پرداخت مهریه و... مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین، با بهترین وکلای زن و مرد کشور، از طریق موسسه وکیل تلفنی میسر می ­باشد.

 

آیا برای اثبات اعسار از پرداخت مهریه، به شهادتِ شهود نیاز می ­باشد؟