موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۳:۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۱۶:۳۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۷:۵۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۵:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۵۰:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۴۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۴۸:۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۸:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۷:۳۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۶:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ابطال فروشنامه

مشاوره حقوقی ابطال فروشنامه

دریافت مشاوره حقوقی در هر زمینه ای کاریست سودمند که نتایج آن دیر یا زود شامل حالتان می گردد؛ اصولاً نه تنها دریافت راهکار حقوقی 24 ساعته از وکلا می تواند گره از بسیاری از مشکلات بزرگنمای زندگی بگشاید بلکه حتی همنشینی یا یک گفتگوی تلفنی با وکلای مجرب و بهره مندی از تجارب آنان می تواند کمک شایانی به پیشگیری از وقوع اتفاقات صعب الحل یا لایحل در زندگی، می کند، یکی از این مشکلات حقوقی سخت باطل کردن فروشنامه است که صرف نظر از قوه ی وکالت یک وکیل به سال ها تجربه نیاز است تا اینکار به درستی و آسانی هر چه تمام تر انجام شود، لذا وکیل تلفنی با به کارگیری تجارب و نیروی وکالت بیش از 1000 وکیل مجرب از سرتاسر ایران به حل این مسئله کمک شایانی نموده است. با ما همراه باشید تا مسائل کلی ابطال فروشنامه را با هم مورد بحث قرار دهیم.

 

بریده ای از سخنان یکی از بانوان وکیل ما در خصوص ابطال فروشنامه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

البته می توانید با یک وکیل تماس حاصل کنید تا از جزئیات دقیق تر نحوه انجام روال فوق مطلع گردید، برای مشاوره تلفنی با وکیل متخصص در این امر می توانید بر روی تصویرک زیر کلیک کنید یا آن را لمس نمایید

 

 

ابطال فروشنامه به چه معناست؟

ابطال فروشنامه یعنی اینکه در زمان انعقاد فروشنامه یا بیع نامه یکی از ارکان فروشنامه  موجود نبوده و به  همین دلیل ان فروشنامه  از نظر مقنن باطل می باشد، مثلاً کسی ملکی به شما می فروشد ولی انی فرد زیر سن 18 سال می باشد و از انجای افراد کمتر از هجده سال نمی توانند معامله  با کسی داشته باشند؛ لذا این فروشنامه از منظر قانون باطل می باشد و یا اینکه  فرد بالای 18  سال می باشد ولی مالی را  که  به  طبق فروشنامه فروخته مالکیتی نسبت به مورد فروشنامه یا مبیع نداشته مثلا فروشنده خودروی را به شما فروخته در حالی که مالک ان خودرو نبوده است لذا این فروشنامه از منظر قانون باطل می باشد.

 

sale document cancel

معنای ابطال فروشنامه

 

چه عواملی در ابطال فروشنامه موثر می باشند؟ 

رکن اساسی معامله مقنن درماده ۱۹۰ قانون مدنی تقنین نموده و مقنن صراحتاً صحت هر بیع و یا فروشنامه را مشروط به وجود چهار شرط مندرج در این ماده کرده است، (هر فروشنامه ای که شرایط معنونه را نداشته باشد باطل خواهد بود). این چهار رکن از قرار زیر هستند:

 

 • رکن اول: اهلیت متعاملین می باشد یعنی خریدار و فروشنده باید به سن رشد رسیده باشند (سن رشد به  سنی گویند که فرد وقتی به  18 سال تمام برسد می تواند نسبت  به  دارای و حق و حقوق خودش دخالت نمایند که  قانو نگذاری  18  سال تمام را  برای این رشد حکم نموده است).


 

 • رکن دوم برای صحت عقد بیع: داشتن قصد معامله می باشد برای اینکه فروشنامه باطل نگردد فروشنده و خریدار باید قصد بیع داشته باشند؛ لذا اگر چنانچه خریدار و فروشنده فاقد قصد بیع باشند مثلا خریدار و یا فروشنده درحالت مستی اقدام به انعقاد عقد بیع نمایند  این معامله به جهت فقدان قصد بیع باطل می باشد و یا انعقاد بیع در حالات اجبار و اکراه از مصادیق فقدان قصد بوده و در صورت اثبات ان فروشنامه به لحاظ فقدان قصد باطل می باشد .

 

 • رکن سوم: فروش مال غیر نیز از مصادیق بطلان عقد بیع یا فروشنامه می باشد، مثلاً در زمانی که فروشنده مل دیگری را  به  شما انتقال دهد ان فروشنامه به  جهت معامله فضولی باطل می باشد و یکی از شرایط صحت عقد بیع یا همان فروشنامه مال مورد فروشنامه یا مورد انتقال باید تحت مالکیت فروشنده باشد؛ فلذا معامله با مال غیر باطل می باشد. 

 

 • رکن چهارم: برای صحت عقد بیع جهت معامله باید مشروع باشد به عبرت دیگر در صورتی هدف و جهت بیع جهت انجام کار غیر قانونی باشد آن بیع باطل و بلااثر می باشد. 

points of aborting a sale document

عوامل مؤثر در ابطال فروشنامه

 

برای اینکه بیع شما صحیح باشد قبلا از اقدام به انعقاد بیع نامه حتماً مشاوره حقوقی تلفنی یا آنلاین با موسسه وکیل تلفنی داشته باشید موسسه وکیل تلفنی با ایجاد زمینه مشاوره حقوقی 24 ساعته در هر زمانی می توانید از خدمات مشاوره حقوقی موسسه استفاده نمایید با استفاده از سامانه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل تلفنی صحت معاملات خودتان را بیمه حقوقی نماید.

 

تیم بزرگ وصول مطالبات (زنده کردن طلب) وکیل تلفنی 

نگارش دادخواست ابطال فروشنامه

مشاوره حقوقی انلاین

مشاوره حقوقی تلفنی

سوالات متداول هم وطنان از وکیل تلفنی

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام.سپاس از مدیریت محترم موسسه وکیل تلفنی و پرسنل محترمشان جهت تمام تلاش‌هایی که در جهت ارتقا فرهنگ وکالت انجام میدهند
سلام واحترام.در این نگارش غلط مسلم و اساسی وجود دارد.اولا در ماده ۱۹۰ قانون مدنی سومین شرط برای صحت معامله، موضوع معامله است ونه تعلق مال مورد معامله به فروشنده.ثانیا معامله مال متعلق به دیگری به هیچ وجه باطل نبوده بلکه غیر نافذ است ودر صورت تایید مالک مال، معامله می تواند صحیح بشود.دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی برای خدمات قضایی مختلف در خدمت شماست۰۹۱۲۴۵۱۸۶۵۰
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
سلام و عرض ادب من تجربه خودم رو با شما در میان میگذارم. برای شرکت در جلسه امضای مبایعنامه برای فروش آپارتمانم از حضور یک مشاور حقوقی استفاده کردم و ایشان به نکاتی در نگارش بیعنامه توجه داشتند و تاکید داشتند نکات خاصی قید شود که اکنون بعد از گذشت ۶ ماه متوجه اهمیت نکاتی که گفتند شدم. چون از مشکلات احتمالی زیادی جلوگیری کردند که امروز به خوبی از آن مشلات آگاه هستم. از این طریق از موسسه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم. موفق باشید
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مقاله حاضر مقاله بسار مفیدی برای کاربران می باشد زیرا در خیلی از موارد فروشنامه ها به صورت صحیح وقانونی تنطیم نشده مثلا فرد فروشنده نابالغ بوده که در این صورت می توان طی دادخواستی تقاضای ابطال فروشنامه را نمود ودر این جهت استفاده از وکیل مجرب تاثیر بسزایی دارد .اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۱۴ اماده مشاوره در این زمینه هستم
سلام خدمت تیم مدیریتی و حقوقی موسسه وکیل تلفنی. تشکر از شما بابت اطلاعات جامع و کاملی که در اختیار ما میگذارید.
باسلام،یکی از مهمترین موضوعات در طرح دعوا مطرح کردن عنوان و موضوع خواسته به نحو صحیح میباشد چنانچه در بیان آنچه از دادگاه و قاضی میخواهید درست عمل ننمایید علی رغم‌ حقانیت شما در موضوع در کسب نتیجه موفق نخواهید شد.با مشاوره و اعتماد به‌ همکاران ما ‌در وکیل‌ تلفنی در طرح دعوا جهت احقاق حق خود گامهای مطمئن بردارید.با احترام
دوستان اگر خواستید بیع نانه ای رو باطل کنید چون فکر میکنید امضاتونو جعل کردن اول کیفری ادعای جعل کنید مستقیم اگر تو دادخواست حقوقی اسم جعل رو بیارید اعلام عدم صلاحیت میزنن
با سلام خدمت کاربران عزیز.بررسی شرایط ابطال یه مبایعنامه یا فروشنامه بسیار مهم و اساسی است.و اینکه هر شرطی را ما نمی توانیم به عنوان شرط ابطال در نظر بگیریم چرا این شرایط در قانون محصور شده است.به همین جهت مسائل در ارتباط با ابطال را با وکلا و مشاورین مجرب وکیل تلفنی در میان بگذارید.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی