موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ابطال فروشنامه

مشاوره حقوقی ابطال فروشنامه

دریافت مشاوره حقوقی در هر زمینه ای کاریست سودمند که نتایج آن دیر یا زود شامل حالتان می گردد؛ اصولاً نه تنها دریافت راهکار حقوقی 24 ساعته از وکلا می تواند گره از بسیاری از مشکلات بزرگنمای زندگی بگشاید بلکه حتی همنشینی یا یک گفتگوی تلفنی با وکلای مجرب و بهره مندی از تجارب آنان می تواند کمک شایانی به پیشگیری از وقوع اتفاقات صعب الحل یا لایحل در زندگی، می کند، یکی از این مشکلات حقوقی سخت باطل کردن فروشنامه است که صرف نظر از قوه ی وکالت یک وکیل به سال ها تجربه نیاز است تا اینکار به درستی و آسانی هر چه تمام تر انجام شود، لذا وکیل تلفنی با به کارگیری تجارب و نیروی وکالت بیش از 1000 وکیل مجرب از سرتاسر ایران به حل این مسئله کمک شایانی نموده است. با ما همراه باشید تا مسائل کلی ابطال فروشنامه را با هم مورد بحث قرار دهیم.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

بریده ای از سخنان یکی از بانوان وکیل ما در خصوص ابطال فروشنامه

 

 

 

ابطال فروشنامه به چه معناست؟

ابطال فروشنامه یعنی اینکه در زمان انعقاد فروشنامه یا بیع نامه یکی از ارکان فروشنامه  موجود نبوده و به  همین دلیل ان فروشنامه  از نظر مقنن باطل می باشد، مثلاً کسی ملکی به شما می فروشد ولی انی فرد زیر سن 18 سال می باشد و از انجای افراد کمتر از هجده سال نمی توانند معامله  با کسی داشته باشند؛ لذا این فروشنامه از منظر قانون باطل می باشد و یا اینکه  فرد بالای 18  سال می باشد ولی مالی را  که  به  طبق فروشنامه فروخته مالکیتی نسبت به مورد فروشنامه یا مبیع نداشته مثلا فروشنده خودروی را به شما فروخته در حالی که مالک ان خودرو نبوده است لذا این فروشنامه از منظر قانون باطل می باشد.

 

sale document cancel

معنای ابطال فروشنامه

 

چه عواملی در ابطال فروشنامه موثر می باشند؟ 

رکن اساسی معامله مقنن درماده ۱۹۰ قانون مدنی تقنین نموده و مقنن صراحتاً صحت هر بیع و یا فروشنامه را مشروط به وجود چهار شرط مندرج در این ماده کرده است، (هر فروشنامه ای که شرایط معنونه را نداشته باشد باطل خواهد بود). این چهار رکن از قرار زیر هستند:

درخواست مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 • رکن اول: اهلیت متعاملین می باشد یعنی خریدار و فروشنده باید به سن رشد رسیده باشند (سن رشد به  سنی گویند که فرد وقتی به  18 سال تمام برسد می تواند نسبت  به  دارای و حق و حقوق خودش دخالت نمایند که  قانو نگذاری  18  سال تمام را  برای این رشد حکم نموده است).


 

 • رکن دوم برای صحت عقد بیع: داشتن قصد معامله می باشد برای اینکه فروشنامه باطل نگردد فروشنده و خریدار باید قصد بیع داشته باشند؛ لذا اگر چنانچه خریدار و فروشنده فاقد قصد بیع باشند مثلا خریدار و یا فروشنده درحالت مستی اقدام به انعقاد عقد بیع نمایند  این معامله به جهت فقدان قصد بیع باطل می باشد و یا انعقاد بیع در حالات اجبار و اکراه از مصادیق فقدان قصد بوده و در صورت اثبات ان فروشنامه به لحاظ فقدان قصد باطل می باشد .

 

 • رکن سوم: فروش مال غیر نیز از مصادیق بطلان عقد بیع یا فروشنامه می باشد، مثلاً در زمانی که فروشنده مل دیگری را  به  شما انتقال دهد ان فروشنامه به  جهت معامله فضولی باطل می باشد و یکی از شرایط صحت عقد بیع یا همان فروشنامه مال مورد فروشنامه یا مورد انتقال باید تحت مالکیت فروشنده باشد؛ فلذا معامله با مال غیر باطل می باشد. 

 

 • رکن چهارم: برای صحت عقد بیع جهت معامله باید مشروع باشد به عبرت دیگر در صورتی هدف و جهت بیع جهت انجام کار غیر قانونی باشد آن بیع باطل و بلااثر می باشد. 

points of aborting a sale document

عوامل مؤثر در ابطال فروشنامه

 

برای اینکه بیع شما صحیح باشد قبلا از اقدام به انعقاد بیع نامه حتماً مشاوره حقوقی تلفنی یا آنلاین با موسسه وکیل تلفنی داشته باشید موسسه وکیل تلفنی با ایجاد زمینه مشاوره حقوقی 24 ساعته در هر زمانی می توانید از خدمات مشاوره حقوقی موسسه استفاده نمایید با استفاده از سامانه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل تلفنی صحت معاملات خودتان را بیمه حقوقی نماید.

 

تیم بزرگ وصول مطالبات (زنده کردن طلب) وکیل تلفنی 

نگارش دادخواست ابطال فروشنامه

مشاوره حقوقی انلاین

مشاوره حقوقی تلفنی

سوالات متداول هم وطنان از وکیل تلفنی

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام.سپاس از مدیریت محترم موسسه وکیل تلفنی و پرسنل محترمشان جهت تمام تلاش‌هایی که در جهت ارتقا فرهنگ وکالت انجام میدهند
سلام واحترام.در این نگارش غلط مسلم و اساسی وجود دارد.اولا در ماده ۱۹۰ قانون مدنی سومین شرط برای صحت معامله، موضوع معامله است ونه تعلق مال مورد معامله به فروشنده.ثانیا معامله مال متعلق به دیگری به هیچ وجه باطل نبوده بلکه غیر نافذ است ودر صورت تایید مالک مال، معامله می تواند صحیح بشود.دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی برای خدمات قضایی مختلف در خدمت شماست۰۹۱۲۴۵۱۸۶۵۰
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
سلام و عرض ادب من تجربه خودم رو با شما در میان میگذارم. برای شرکت در جلسه امضای مبایعنامه برای فروش آپارتمانم از حضور یک مشاور حقوقی استفاده کردم و ایشان به نکاتی در نگارش بیعنامه توجه داشتند و تاکید داشتند نکات خاصی قید شود که اکنون بعد از گذشت ۶ ماه متوجه اهمیت نکاتی که گفتند شدم. چون از مشکلات احتمالی زیادی جلوگیری کردند که امروز به خوبی از آن مشلات آگاه هستم. از این طریق از موسسه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم. موفق باشید
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مقاله حاضر مقاله بسار مفیدی برای کاربران می باشد زیرا در خیلی از موارد فروشنامه ها به صورت صحیح وقانونی تنطیم نشده مثلا فرد فروشنده نابالغ بوده که در این صورت می توان طی دادخواستی تقاضای ابطال فروشنامه را نمود ودر این جهت استفاده از وکیل مجرب تاثیر بسزایی دارد .اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۱۴ اماده مشاوره در این زمینه هستم
سلام خدمت تیم مدیریتی و حقوقی موسسه وکیل تلفنی. تشکر از شما بابت اطلاعات جامع و کاملی که در اختیار ما میگذارید.
باسلام،یکی از مهمترین موضوعات در طرح دعوا مطرح کردن عنوان و موضوع خواسته به نحو صحیح میباشد چنانچه در بیان آنچه از دادگاه و قاضی میخواهید درست عمل ننمایید علی رغم‌ حقانیت شما در موضوع در کسب نتیجه موفق نخواهید شد.با مشاوره و اعتماد به‌ همکاران ما ‌در وکیل‌ تلفنی در طرح دعوا جهت احقاق حق خود گامهای مطمئن بردارید.با احترام
دوستان اگر خواستید بیع نانه ای رو باطل کنید چون فکر میکنید امضاتونو جعل کردن اول کیفری ادعای جعل کنید مستقیم اگر تو دادخواست حقوقی اسم جعل رو بیارید اعلام عدم صلاحیت میزنن
با سلام خدمت کاربران عزیز.بررسی شرایط ابطال یه مبایعنامه یا فروشنامه بسیار مهم و اساسی است.و اینکه هر شرطی را ما نمی توانیم به عنوان شرط ابطال در نظر بگیریم چرا این شرایط در قانون محصور شده است.به همین جهت مسائل در ارتباط با ابطال را با وکلا و مشاورین مجرب وکیل تلفنی در میان بگذارید.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی