موسسه وکیل تلفنی

 • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۱:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
 • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۵۶:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۲۲:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵۷:۱۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۵۰:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۷:۳۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
 • ف م گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۱:۵۸:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
 • وکیل عادل محمودی مرکید گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۴۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
 • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ابطال رای داوری

مشاوره حقوقی ابطال رای داوری

شاید این جمله مشاوره حقوقی ابطال رای داوری برای من و شما قابل درک نباشد چرا که ممکن است که شما جز آن دسته از افراد باشید که با داور و وظایف او آشنایی ندارید و اصلا نمی­دانید داور چرا و در چه مواقعی تعیین می­شود. معمولا اسم داور و داوری را در فوتبال شنیده­ایم شخصی که وظیفه دارد خطاهای بازیکنان را تشخیص داده و به آن­ها اخطار دهد و در صورت لزوم بازیکن خاطی را اخراج نماید و این عمل او باید کاملا عادلانه و بدون کینه، غرض و بی طرفانه باشد. چنین شخصی در دنیای خارج از فوتبال هم می­تواند وجود داشته باشد تا در صورت بروز مشکل مابین ما به نحوی بزرگتری و ریش سفیدی کند و به صورت عادلانه اختلافات به وجود آمده را فیصله دهد، این فرد در قانون ایران پذیرفته شده است و رای و نظر او قابل قبول و لازم­الاجراست. در صورتی که فردی به عنوان داور به دعوای شما خاتمه داده اما فکر می­کنید که این بین حقی از شما ضایع شده و می­خواهید راه صحیح ابطال رای داوری را بدانید همین حالا می­توانید با وکیل تلفنی تماس بگیرید و مشاوره حقوقی ابطال رای داوری دریافت کنید. وکلای موسسه وکیل تلفنی در 24 ساعت شبانه روز در حال ارائه مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین در رابطه با موضوعات مختلف حقوقی اعم از مدنی و جزایی مانند چک، مشاوره حقوقی ملکی و ابطال رای مانند رای داوری می­باشند.

مشاوره حقوقی ابطال رای داوری

 

نقش داور در محکمه قضایی

داور یک دادرس اختصاصی است و به سه صورت از طرف اصحاب دعوا، شخص ثالث و یا دادگاه تعیین می­شود. طبق ماده 477 قانون آیین دادرسی مدنی داور در رسیدگی و رای تابع قوانین آیین دادرسی مدنی نیست اما باید مقررات مربوط به داوری را رعایت کند. وظیفه داور فیصله دعوا با توجه به توافقی که مابین طرفین اتفاق می­افتد است و آرای وی جز در موارد محدود قابل اعتراض نیست، برای نمونه در صورتی که شخصی یک چک را در قبال عملی یا خرید کالایی به شما داده باشد و شما بخواهید از سامانه استعلام موجودی چک بخش استعلام موجودی چک از صحت اعتبار و مبلغ چک مطمئن شوید اما پس از استعلام متوجه شوید که هیچ مبلغی در حساب چک نیست بهتر است قبل از مراجعه به دادگاه یک نفر را به عنوان داور انتخاب کنید تا مشکل شما را حل و فصل کند اینگونه دردسرهای شما کمتر خواهد بود و بدون هیچ اتلاف وقت و هزینه­ای به پولتان خواهید رسید. در صورتی هم که نسبت به رای داور اعتراض دارید می­توانید با وکیل تلفنی تماس بگیرید و با بخش مشاوره حقوقی ابطال رای داوری مجموعه گفت و گو کنید تا شما را راهنمایی کند.

 

چگونگی تعیین داور در پرونده های حقوقی

چگونگی تعیین داور در پرونده­های حقوقی به دو صورت است یا دادگاه صالحی که خود طرفین جهت حل مشکل انتخاب کرده­اند به عنوان داور عمل می­کند و یا همان دادگاهی که طرفین در آنجا طرح دعوا نموده­اند و مسئول رسیدگی به پرونده شکایت است داور را انتخاب می­کند. داور از بین تعدادی از افرادی که صلاحیت داوری را دارند به قید قرعه انتخاب می­شود. پس از انتخاب داور مشخصات، موضوع اختلافی و مدت داوری هم به خود داور و هم به طرفین ابلاغ می شود. پس از آنکه داور انتخاب شد و رای خود را صادر کرد و از رای صادره ناراضی بودید می­توانید با مجموعه وکیل تلفنی تماس بگیرید و از بخش مشاوره حقوقی ابطال رای داوری چگونگی ابطال رای داور را بیاموزید.

وکیل برای ابطال رای داوری

چه اشخاصی از داوری محروم هستند؟

درست است که داور یک دادرس اختصاصی است اما به دلیل اینکه در قانون پذیرفته شده است در انتخاب وی قوانینی باید رعایت شود و داور یک سری ویژگی­ها را باید داشته باشد تا به عنوان داور انتخاب شود در ادامه افرادی را که از داوری محروم هستند خدمتتان بیان می­کنیم؛

 • افراد مجنون، ورشکسته، سفیه و صغیر
 • کسانی که خود دادگاه از داوری محروم نموده باشد
 • افراد زیر 25 سال
 • افراد ذی نفع از موضوع اختلافی
 • افرادی که با طرفین نسبت نزدیک فامیلی تا درجات دوم و سوم دارند
 • فردی که قیم، مباشر یا کفیل یکی از طرفین باشد
 • شخصی که خود یا همسرش وارث یکی از طرفین باشد
 • کارمندان دولتی در حوزه شغلی خودشان

چنانچه داور انتخاب شده یکی از این افراد با شرایط ذکر شده است و رای خود را هم صادر کرده است اصلا نگران نباشید چرا که تیم مشاوره حقوقی ابطال رای داوری مجموعه وکیل تلفنی در 24 ساعت شبانه روز آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان است.

چه اشخاصی را می­توان با توافق به عنوان داور تعیین کرد؟

در قسمت قبل افرادی را که از داوری محروم هستند خدمتتان بیان کردیم پس داور جز در موارد ذکر شده قابل قبول است. در صورتی که به رای داور اعتراض دارید تیم مشاوره حقوقی ابطال رای داوری مجموعه وکیل تلفنی جهت کمک به شما در کنارتان است و اما افراد دارای صلاحیت داوری باید شرایط زیر را دارا باشند

 • فردی که عاقل باشد
 • ورشکسته نباشد
 • از سوی دادگاه از داوری محروم نشده باشد
 • بالای 25 سال باشد
 • از موضوع اختلافی نفعی نبرد
 • با طرفین نسبت فامیلی نزدیک نداشته باشد
 • قیم، مباشر یا کفیل هیچ یک از طرفین نباشد
 • خود یا همسر وارث هیچ یک ز طرفین نباشند
 • در صورت کارمند بودن در حوزه شغلی خودش نباشد.

مشاوره با وکیل تخصصی

 

کدام آرای داوران قابل ابطال است؟

مواردی را که طبق آن­ها آراء داوری قابل ابطال است در ماده 489 قانون آیین دادرسی مدنی بیان شده است که شامل؛

۱- رای صادره مخالف با قوانین موجد حق باشد.

۲- داور نسبت به مطلبی که موضوع داوری نبوده رای صادر کرده است.

۳- داور خارج از حدود اختیار خود رای صادر نموده باشد، در این صورت فقط آن قسمت از رای که خارج از اختیارات داور است ابطال می گردد.

۴- رای داور پس از انقضای مدت داوری صادر و تسلیم شده باشد.

۵- رای داور با آنچه در دفتر املاک یا بین اصحاب دعوا در دفتر اسناد رسمی ثبت شده و دارای اعتبار قانونی است مخالف باشد.

۶- رای به وسیله داورانی صادر شده که مجاز به صدور رای نبوده اند.

۷- قرارداد رجوع به داوری بی اعتبار بوده باشد.

در صورت مشاهده هر گونه از مواردی که در این ماده قانونی بیان شده قبل از هر اقدامی با تیم مشاوره حقوقی ابطال رای داوری مجموعه وکیل تلفنی تماس بگیرید سپس نسبت به رای داور اعتراض دهید.

اگر مدت داوری ذکر نشود تکلیف چیست؟

در صورتی که پس از ابلاغ به داور و مشخص شدن موضوع اختلافی تاریخ ذکر نشده باشد از همان روزی که ابلاغیه برای وی ارسال شده تا 3 ماه می­تواند نسبت به وظیفه داوری اقدام کند، چنانچه طی این مدت داور کار خود را انجام داد اما شما از رایی که صادر کرده ناراضی بودید می­توانید وارد سایت موسسه وکیل تلفنی شوید و با تیم مشاوره حقوقی ابطال رای داوری مجموعه نسبت به نحوه اعتراض به رای داوری گفت و گو کنید.

 

اگر داور تعیین شده  از داوری استنکاف ورزید تکلیف چیست؟

خودداری کردن داور یا موجه است یا غیر موجه در صورتی که عذر داور موجه باشد مثلا در مسافرت به سر ببرد، دچار بیماری سخت شده باشد یا از موضوع موردنظر درکی نداشته باشد و اصلا سر نیاورد و تا بخواهد در رابطه با آن تحقیق کند و اطلاعات به دست آورد مدت داوری تمام شود هم می تواند از دلایل موجه استعفا باشد مثلا اینکه موضوع اختلافی مربوط به زمین دیجیتال یا خرید زمین مجازی باشد، در این صورت با داور جدید جایگزین می­شود اما شرایط استنکاف داور بدون عذر موجه در ماده 473 آیین دادرسی مدنی به این صورت بیان شده است؛ چنانچه داور پس از قبول داوری بدون عذرموجه از قبیل مسافرت یا بیماری و امثال آن در جلسات داوری حاضر نشود و استعفا دهد و یا از دادن رای امتناع نماید، علاوه بر جبران خسارت وارده تا 5 سال از حق انتخاب شدن به داوری محروم خواهد بود. چنانچه راجعبه این ماده قانونی سوالی دارید و نیازمند مشاوره حقوقی در این رابطه هستید با تیم مشاوره حقوقی ابطال رای داوری مجموعه وکیل تلفنی تماس بگیرید و سوالات خود را از آن­ها بپرسید.

حقوق داور در پرونده حقوقی توسط چه کسی پرداخت می­شود؟

پرداخت حق­الزحمه داور در قانون آیین دادرسی مدنی بیان شده است. طبق ماده 497 آیین دادرسی مدنی پرداخت حق­الزحمه داوران بر عهده طرفین می­باشد مگر آنکه در قرارداد داوری ترتیب دیگری مقرر شده باشد. سوالات خود در رابطه با حدود اختیارات داور، حق­الزحمه و ... را از تیم مشاوره حقوقی ابطال رای داوری موسسه وکیل تلفنی بپرسید.

مشاوره حقوقی ملکی  مشاوره حقوقی با وکیل تخصصی 
مشاوره حقوقی ابطال سند  وکیل تلفنی 
مشاوره حقوقی دعاوی خانواده  درباره ما 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

باعرض سلام و خسته نباشید سپاس بیکران از تمامی خدمات وب سایت عالی وکیل تلفنی
سلام بحث داوری یکی از راه هایی است که به کمک آن میتوان از ارجاع پرونده به مراجع قضایی جلوگیری کرد. از آنجا که متاسفانه حجم ورود پرونده ها به مراجع قضایی بسیار بالاست و به کمک داوری میتوان بار سنگینی از روی دوش سیستم قضایی کشور برداشت. لذا بسیار خوب است که عموم جامعه از شرایط قوانین مربوط به درج شرط داوری در قراردادهای خود آگاه شوند.
ضمن عرض سلام و احترام خدمت دوستان و همكاران گرامي باستحضار مي رساند بر اساس نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه در خصوص لزوم درخواست ابطال ، هر چند رای داوری از موارد قابل ابطال باشد ، مادام که شخص ذینفع درخواست ابطال آن را نکرده است باید نسبت به اجرای آن اقدام شود . بنابراين تحت شرايطي راي داور قابل ابطال مي باشد با تشكر
به نظر می رسد داور در هر دعوایی علاوه بر اطلاعات ودانش حقوقی باید از مشاوره افراد متخصص در موضوع مورد داوری نیز بهره ببرد بنا براین صرف داشتن اطلاعات حقوقی برای داوری کافی نیست
با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی.داوری تقریبا از مسائل حقوقی ای به شمار می رود که چندان اطلاعات دقیقی از آن در دست مردم نیست و اطلاعات حقوقی کمی در مورد آن دارند در موسسه وکیل تلفنی با توجه به مطالبی که زحمت می کشند قرار می دهند شما کاربران از صفر تا صد موضوع را پی خواهید برد و من جمله یکی از مسائل داوری ابطال رای داور است که مهم هم هست.موفق باشید مسیح آقاداودی وکیل موسسه وکیل تلفنی
سلام. من خونه ای خریدم الان با فروشنده مشکل پیدا کردم. تو قراردادمون شرط داوری هست ولی نمیخوام به داور ارجاع بشه و مستقیم میخوام برم دادگاه. امکانش هست؟

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی