موسسه وکیل تلفنی

 • گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۵۳:۵۶ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • اسماعیل شیخ پور گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۳۲:۷ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۸:۱:۱۷ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۲۰:۲۰ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۴:۹ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۲ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل لیلا هوشمندد سروستانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۰:۱۴ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵:۳۱ تاریخ ۱۳۹۹/۹/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ابطال رای داوری

مشاوره حقوقی ابطال رای داوری

مشاوره حقوقی در هر زمینه ای چه در خصوص اقدام برای طلاق، مهریه و حتی موارد بسیار نادری همچون سامانه ثنا یا موارد پر رنگی تری چون بروز ورشکستگی الزامی است، اما اهمیت انجام آن در مواردی همچون ابطال رآی داوری اهمیتی شگرف به خود می گیرد که به هیچ عنوان نمیتوان آن را نادیده گرفت با ما همراه باشید تا مسئله ابطال رأی داوری را تحت عناوین مختلف بررسی کنیم و دید تازه این نسبت به اهمیت انجام این مشاوره پیدا کنیم.

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور  بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

داوری در دعاوی چیست ؟

داوری عبارتند از این هست که طرفین توافق میکنند برای حل اختلاف خود نزد یک فردی که مورد اعتماد طرفین هست مراجعه کنند و با نظر این داور مرضی طرفین فصل خصومت انجام میگردد  مثلا دو نفر در  قرارداد اجاره  یا در  قرار مشارکت ساخت توافق می کنند  درصورت حدوث اختلاف در  مواد قرارداد و یا الزام طرف مقابل به  مفاد قرارداد نزد داور مرضی طرفین که درقرارداد نام و مشخصات داور قید شده مراجعه کنند و در ان قرارداد طرفین توافق کردند نظر داوری قطعی و قابل اجرا میباشد و طرفین حق هرگونه اعتراض را  از  خود نسبت  به  رای داوری را  ساقط می کنند.

 

Legal advice attribution award

داوری در دعاوی

 

داوری در دعاوی چه مزایای دارد ؟

انتخاب داور مرضی طرفین برای طرفین بسیار سود آور می باشد، چرا که:

 

 1. اولاً داور را خودشان انتخاب نموده اند و داور شخصی هست که به  اختلافات طرفین واقف می باشد و با آگاهی کامل از موضوع و مشکلات دو طرف اقدام به حل و فصل دعوی و اختلاف دو طرف پرونده می کند

 2. ثانیاً حل اختلاف و رسیدگی به دعاوی از طریق داوری هزینه بسیار پایین میباشد و طرفین با کمترین هزینه از خدمات حقوقی داور استفاده می کنند.

 3. ثالثاً سرعت رسیدگی پرونده در داوری بسیار سریع می باشد برخلاف محاکم دادگستری که سالها برای رسیدگی یک پرونده زمان می برد ولی در رسیدگی و حل اختلاف از طریق نهاد داوری بسیار سریع شاید در  کمتر از یک ماه به  یک دعوی رسیدگی شده و موضوع منجر به صدور حکم قطعی می گردد.

 4. رابعاً در رسیدگی از طریق داوری بعد از صدور رای از طریق داور رای توسط واحد اجرای احکام دادگستری اجرا میشود و طرفین حق اعتراض نسبت به رای داوری ندارند.

 

معایب حل اختلاف از طریق داوری:

هر نهادی که داری مزایای باشد قطعا دارای معایبی می باشد که اجتناب ناپذیر می باشد و عمده مشکل و عیب در نهاد داوری فقدان سواد حقوقی برخی داوران می باشد، مثلاً طرفین یک قرارداد برای تفسیر قرارداد و حل اختلاف به داوری مراجعه می کنند که ممکن است سواد حقوقی نسبت به حل اختلاف طرفین نباشد در اینجا ممکن است داور رای را صادر کند که حق یکی از طرفین ضایع گردد و یا ممکن است طرفین اختلاف را به چالش بکشد.

 

کاربردی ترین راههای ابطال رای داوری:

برای ابطال رای داوری باید بدواً اقدام به نگارش دادخواست ابطال رای داوری نمایید البته شرط ان این است که داور خلاف قوانین موضوعه  خاصه قانون ایین دادرسی مدنی اقدام به صدور رای نموده باشد مثلا خارج  از حدود صلاحیت داوری و شرط داوری اقدام به صدور رای نموده باشد که ان موضوع برای داوری شرط نشده باشد. البته کاربردی بودن این راه ها در بسیاری از عوامل بسته به شرایط موجود است، اگر فکر می کنید که به راه های کاربردی تری نیازدارید، می توانید به این لینک مراجعه کنید تا راهکار های کاربردی حقوقی دریافت کنید.

 

مورد شایع در ابطال رای داوری 

داور در زمان تعیین شده اقدام به صدور رای داوری ننماید و بعد از فرجه مقرر قانونی سه  ماه اقدام به  صدور رای نمایند و یا خارج  از مهلت مقرر در قرارداد داوری اقدام به صدور رای داوری نمایند که در  این خصوص میتوان دادخواست ابطال رای داوری داد. 

 

چه زمانی میتوان اقدام به دادخواست ابطال رای داوری نمود ؟

برای ابطال رای داوری باید دادخواست نگارش گردد ولی قبل از اقامه دعوی ابطال رای داوری باید موارد زیر به دقت بررسی گردد اولا اینکه ایا رای داوری به طریق قانونی به شما ایلاغ شده است یا خیر؟ اگر رای داور به شما ابلاغ شده چه مدتی از زمان ابلاغ را داور گذشته است ؟ می توانید پاسخ این سوالات و هر سوال حقوقی دیگر را با وکیل در میان بگزارید.

 

اعتبار سنجی حقوقی در خصوص ابطال رای داوری

برای اینکه بدانید که ایا رای داور قابل ابطال می باشد یا خیر حتما قبل از هرگونه اقدامی نسبت به اخذ مشاوره حقوقی تلفنی از وکلای وکیل تلفنی بگیرید هزینه مشاوره حقوقی تلفنی بسیار ناچیز در برابر اقدامات قانونی شما میباشد شما برای مشاوره  حقوقی ابطال رای داوری با مبلغ بیست هزار تومان میتوانید بهترین تصمیم را  برای ابطال رای داور بگیرد.

 

legal advice attributions

اعتبار سنجی حقوقی

 

هزینه دادخواست ابطال رای داوری

برای ابطال رای داوری نیازمند نگارش دادخواست تخصصی بهمراه  اعتبار سنجی آن می باشد و برای این موضوع نیاز است تا با یک وکیل مشورت کنید؛ البته  بعد از مشاوره حقوقی با وکیل متخصص ابطال رای داوری از هزینه نگارش دادخواست ابطال رای داوری مطلع شوید.

 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) 021-476259
چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری
مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
5 دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    10.000هزار تومان
10 دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
20 دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40.000 هزار تومان
30 دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
1 ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت 6037997382284538 به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)         021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی                                           09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی                                                                  vakiltel@gmail.com

ایمیل مالی وکیل تلفنی                                                    vakiltelmali@gmail.com

واحد گارانتی مشاوره حقوقی                                        hade_tavakoli@yahoo.com

شماره پیامک مشاوره حقوقی                                                                                     30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب / ابتدای کارگر جنوبی / کوچه رشتچی / پلاک 14 / طبقه اول / واحد 3

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل / روبروی افتاب 60 / مجتمع تجاری محسنی طبقه اول / واحد 102

 

 

وكيل استارتاپ

مشاوره حقوقی بین الملل

ترجمه فوری

تایپ

تولید محتوا

استارتاپ

 

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید