موسسه وکیل تلفنی

 • فرناز بختیاری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۲۰:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • ميلاد صادق سميعي گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۴۴:۲۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • عباس مومنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۶:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • رضا طوسی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۵۴:۱۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • مجتبی درچه گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۳۹:۲۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • میرزا بایرامی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۴:۳۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۸:۴۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۴:۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
 • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۳۰:۱۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
انجمن وکیل تلفنی

قرارداد سبدگردانی اختصاصی اوراق بهادار

قرارداد سبد گردانی اختصاصی اوراق بهادار

قرارداد سبد گردانی اوراق بهادار یکی از قرارداد های رایج و پر مایه در حوزه قراردادهای اوراق بهادار بوده که به نوبه خود مشکلات حقوقی فراوانی را شامل می گردد؛ با ما همراه باشید تا با مواد و تبصره های موجود در این قرارداد، به طور کامل آشنا شویم و به لزوم دریافت یک مشاوره حقوقی در خصوص این مورد، پی ببریم.

 

توصیات بانوی وکیل در خصوص امور ملزوم الرعایه در امور قراردادها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"این قرارداد نیز همانند بسیاری از قراردهای دیگر، شامل حقوق خاصی می شود که اگر در هنگام نگارش آن رعایت نگردند؛ در آینده ای دور یا نزدیک دردسر ساز خواهند شند؛ لذا بهتر است کار را به یک کاردان سپرده یا حداقل از او در این کار مشورت گرفت؛ برای اینکار می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید تا به صفحه تماس وکیل متخصص در بورس اوراق بهادار منتقل شده و با او مشورت های لازمه را انجام دهید"

 

 

طرفین قرارداد

 

basket turning in contracts

تنظیم فوری و آنلاین قرارداد سبدگردانی

 

ماده (1): این قرارداد بین سبدگردان با مشخصات زیر است:

 • نام:

 • شماره ثبت:

 • تاریخ ثبت:

 •  محل ثبت:  

 •  نشانی:

 • شماره تلفن:

 • شماره نمابر:

 

نمایندگی و سرمایه گذار با مشخصات:

 • نام:

 • نام خانوادگی:

 • نام پدر:

 • شماره شناسنامه:

 • تاریخ تولد:

 • محل صدور شناسنامه:

 • نشانی:

 • شماره تلفن:

 • شماره نمابر:

 • کدپستی:

 • کدملی:

 • کد معامالتی:

بشرح مواد آتی منعقد گردید.

 

تعاریفی که در قرارداد سبد گردانی اختصاصی اوراق بهادار با آنها طرف هستیم به شرح زیر اند

 

basket cycling in contracts descriptions

وکیل 24 ساعته امور سبدگردانی ها

 

ماده (2): اصطلاحات به کار رفته در این قرارداد، دارای معانی زیر هستند:

 

 1. سرمایه گذار: منظور سرمایه گذار طرف این قرارداد است که مشخصات آن در مادۀ 1 آمده است.

 

 1. سبد گردان: منظور سبدگردان در طرف این قرارداد است که مشخصات آن در مادۀ 1 آمده است.

 

 1. سبد اختصاصی: منظور مجموع دارایی های متعلق به سرمایه گذار است، که براساس این قرارداد یا متمم های آن به منظور سبدگردانی در اختیار سبدگردان قرارداده شده یا می شود.

 

 1. سبد گردانی: تصمیم به خرید، فروش یا نگهداری اوراق بهادار یا افتتاح سپرده های بانکی یا انجام هرگونه سرمایه گذاری توسط سبدگردان به نام سرمایه گذار از محل سب پرداخت اختصاصی وی به منظور کسب انتفاع برای سرمایه گذار.

 

 1. قیمت پایانی: قیمت پایانی هر ورقۀ بهادار در هرروز، برابر قیمتی است که طبق مقررات در بازار رسمی به عنوان قیمت پایانی آن ورقه بهادار اعلام یا تعیین می شود.

 

 1. قرارداد: منظور قرارداد حاضر است. در صورتی که منظور قرارداد دیگری باشد، قرارداد موردنظر نصریح می گردد.

 

 1. دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان: منظور دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان مصوب هیأت مدیرۀ سازمان است.

 

 1. سازمان: منظور سازمان بورس و اوراق بهادار موضوع مادۀ 5 قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه 1384 مجلس شورای اسلامی است.

 

 1. امین: شخص حقوقی است که مطابق دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان انتخاب شده و ضمن انعقاد قرارداد با سبدگردان، وظایف پیش بینی شده در دستورالعمل یاد شده را در قبال سبدگردان به عهده گرفته است.

 

 1. روزکاری: منظور روزهای شنبه تا چهار شنبۀ هر هفته به استثنای روزهایی که طبق مقررات ایران تعطیل رسمی می باشد، از ساعت 8 لغایت 16 به وقت محلی تهران است.

 

موضوع قرارداد به شرح زیر است:

 

different types of contracts

بررسی و اصلاح آنلاین قراردادها به صورت 24 ساعته

 

ماده (4): موضوع قرارداد عبارتست از سبدگردانی سبداختصاصی (موضوع مادۀ 4)، توسط سبدگردان با رعایت اهداف، اصول و محدودیت های لازم الرعایۀ پیوست شمارۀ 2 این قرارداد.

 

مدت قرارداد و تاریخ اجرایی شدن آن

این قرارداد از تاریخی که به موجب مادۀ 5 اجرایی می شود منعقد شده و تا تاریخ .../.../ ...... اعتبار دارد.

 

ماده (5): این قرارداد از زمانی اجرایی می شود که (الف) وجوه نقد مو ضوع مادۀ 6 به حساب بانکی مربوطه واریز و (ب) در صورتی که اجرای موضوع قرارداد منوط به تسلیم اوراق بهادار موضوع مادۀ 6 به سبدگردان باشد، اوراق بهادار یادشده به سبدگردان تسلیم شده باشد. درصورتی که بخشی از وجوه نقد واریز یا بخشی از اوراق بهاداری که باید تسلیم شوند، تسلیم شده باشد و سبدگردان ظرف 7 روز کاری از تاریخ واریز وجوه نقد یا تسلیم اوراق بهادار یاد شده، عدم موافقت با اجرای موضوع قرارداد را برای همان بخش از وجوه یا اوراق بهادار به سرمایه گذار اطاع ندهد، قرارداد باید در مورد آن بخش از وجوه یا اوراق بهادار که تسلیم شده است، اجرا شود.

 

سبد اختصاصی

 

private basket

تنظیم سبد اختصاصی آنلاین اوراق بهادار به صورت 24 ساعته

 

ماده (6): سرمایه گذار پس از انعقاد قرارداد جمعاً ... ريال از دارایی خود را شامل اوراق بهادار به شرح پیوست شماره ی 1 این قرارداد که به ارزش ... ريال تقویم شده است، ... ريال مطالبات سود سهام و ... ريال وجه نقد، به منظور سبدگردانی در اختیار سبدگردان گذاشته است. هرگونه برداشت و پرداخت وجه نقد یا اوراق بهادار توسط سرمایه گذار که مربوط به این قرارداد باشد در تاریخ برداشت یا 4 پرداخت، از مجموع مبالغ و اوراق بهادار ذکر شده در این ماده که در اختیار سبدگردان گذاشته شده یا می شود، به ترتیب کسر یا به آن اضافه می گردد تا سبد اختصاصی سرمایه گذار در آن تاریخ، معین شود.

 

 • تبصره 1: وجه نقد موضوع این ماده باید به حساب بانکی مخصوصی واریز گردد که سبدگردان مطابق دستور العمل تأسیس و فعالیت سبد گردان افتتاح کرده و به سرمایه گذار اعلام نموده است.

 

 • تبصره 2: سرمایه گذار اذعان میکند که اوراق بهادار موضوع پیوست 1، به وی تعلق دارد و تصرف وی در آن اوراق بهادار به هیچ وجه محدود، مقید یا ممنوع نمی باشد. در صورتی که خلاف این امر ثابت شود، مسئولیتی متوجه سبدگردان نخواهد بود. هرگاه سبدگردان از این امر مطلش شود که تمام یا بخشی از اوراق بهادار موضوع پیوست1، به سرمایه گذار تعلق ندارد یا تصرف وی در تمام یا بخشی از این اوراق بهادار مقید، محدود یا ممنوع است، یا هرگاه سبدگردان آگاهی یابد که نمیتواند موضوع قرارداد را در خصوص تمام یا قسمتی از سبداختصاصی اجرا کند، باید موضوع را بالفاصله به سرمایه گذار اطاع دهد.

 

 • تبصره 3: سبدگردان موظف است هنگام دریافت اوراق بهادار، رسید دریافت اوراق بهادار را در فرم مشابه پیوست 1 این قرارداد تنظیم و به سرمایه گذار ارائه دهد. در صورتی که تعداد اوراق بهادار از یک نوع که به سبدگردان تسلیم می شود، بیشتر از تعداد اوراق بهادار مذکور در پیوست 1 باشد، آن گاه سبدگردان موظف است پس از انتقال تعداد لازم از اوراق بهادار به کد سبدگردانی اختصاصی، گواهی مربوط به تعداد باقی مانده را از مرجع مربوطه اخذ و ظرف یک هفته به سرمایه گذار تسلیم کند.

 

کارمزد سبدگردان و هزینه های سبد

ماده (7): کارمزد روزانه ی خدمات سبدگردان برابر مجموع موارد زیراست:

 1. 1 + (1/365) درصد از ارزش سهام و سایر اوراق بهادار سبد اختصاصی سرمایه گذار به قیمت پایانی همان روز.

 

 1. به شرط عبور از... در صد بازدهی سالانه در مقاطع محاسباتی یک ساله و نیز هنگام خاتمه قرارداد برای سبد اختصاصی،... درصد از بازدهی مازاد.

 

تبصره: سبدگردان هر یکسار یکبار، صورتحساب کارمزد متعلقه را طبق این ماده تهیه کرده و به سرمایه گذار تسلیم یا برای وی ارسال می کند. سرمایه گذار باید ظرف 7 روز کاری از زمان دریافت صورتحساب، نسبت به پرداخت کارمزد از طریق واریز به حساب سبدگردان اقدام کند؛ در صورت عدم پرداخت طی این مدت، سبدگردان مجاز خواهد بود تا کارمزد خود را از محل وجوه نقد یا اوراق بهادار سرمایه گذار که نزد وی است، برداشت نماید مشروط به اینکه بلافاصله رسید لازم را به سرمایه گذار تسلیم کند؛ برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از وکلای متخصص ما درامور قرارداد ها، به روش های مختلف تلفنی یا آنلاین، راهکار و مشاوره حقوقی دریافت نمایید.

 

ماده (8): هزینه های اجرای موضوع قرارداد که به عهده سرمایه گذار است، منحصراً به قرار زیرند:

 

 expense of contract topic execution

وکیل فوری امور قرارداد های 24 ساعته

 

 1. کارمزد سبدگردان مطابق مادۀ (7).

 2. کارمزد انجام معامالت دارایی های سبد اختصاصی که مطابق مقررات مربوطه تعیین و پرداخت می شود.

 3. مالیات فروش و نقل و انتقار دارایی های سبد اختصاصی که در اجرای موضوع قرارداد لازم باشد.

 4. کارمزد سبدگردان برای فروش دارایی ها پس از خاتمه قرارداد، درصورتی که پس از خاتمه قرارداد دارایی ها طبق تبصره ماده 26 توسط سبدگردان به فروش رود.

 

تبصره 1: به جز هزینه های مذکور در این ماده، سایر هزینه های مربوط به اجرای موضوع قرارداد به عهده ی سبدگردان می باشد و سرمایه گذار تعهد و مسئولیتی در پرداخت آن هزینه ها ندارد.

تبصره 2: هزینه های موضوع بندهای (ب)، (ج) و (د) این ماده مستقیماً از محل سبد اختصاصی پرداخت می شود و در مورد پرداخت هزینه های موضوع بند (الف) این ماده، بر اساس تبصرۀ مادۀ 7 عمل می شود.

 

اهداف، اصول و محدودیت های لازم الرعایه

ماده (9): سبدگردان باید اهداف، اصول و محدودیت های لازم الرعایه را که سرمایه گذار مطابق پیوست شمارۀ (2) این قرارداد تعیین کرده است، در اجرای موضوع قرارداد مراعات کند. هرگونه تغییر در اهداف، اصول و محدودیت های لازم الرعایه و مهلتی که به سبدگردان برای اعمال این تغییرات داده می شود، باید طی متمم قرارداد به تأئید طرفین قرارداد برسد.

 

گزارش دهی

ماده (10): سبدگردان موظف است بازدهی سبد اختصاصی را در دوره های زمانی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه و بازدهی سالانه شدۀ هرکدام از دوره هایی که کمتر از یک سال است را مطابق دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان، محاسبه و حداکثر تا روز کاری بعد از پایان هر دوره از طریق سایت اینترنتی خود صرفاً در اختیار سرمایه گذار قراردهد. سبدگردان همچنین باید گزارش عملکرد خود در خصوص موضوع این قرارداد را در دوره ای سه ماهه حداکثر 7 روز کاری پس از پایان هر دوره و همچنین برای آخرین دوره حداکثر 10 روز کاری پس از خاتمۀ قرارداد، تهیه کرده و همزمان به سرمایه گذار و سازمان ارسال یا ارائه کند. این گزارش شامل اطلاعات زیر است:

 

 • (الف): دورۀ گزارش، تاریخ تهیه، مشخصات سرمایه گذار، شماره و تاریخ قرارداد و مشخصات سبدگردان.

 • (ب): صورت های مالی برای سرمایه گذار به عنوان یک واحد مستقل حسابداری طبق اصول و رویه های حسابداری شامل ترازنامه، صورت حساب سود و زیان و صورت گردش وجوه نقد به همراه یادداشت های همراه.

 • (ج): خالصه ی عملکرد سبدگردان و دارایی های سرمایه گذار که به تفکیک هر دارایی به شرح زیر تهیه شده و در یادداشت های همراه صورت های مالی موضوع بند (ب) فوق، افشا می شود:

  1. شرح، تعداد، قیمت تمام شده و ارزش روز دارایی در ابتدای دوره ی گزارش.

  2. تعداد و قیمت تمام شدۀ دارایی خریداری شده طی دورۀ گزارش.

  3. تعداد، قیمت تمام شده و قیمت فروش دارایی فروخته شده طی دورۀ گزارش.

  4. تعداد، قیمت تمام شده و ارزش روز دارایی در انتهای دورۀ گزارش.

  5. ارزش مزایای تعلق گرفته به دارایی ها و سرمایه گذار طی دورۀ گزارش.

  6. سود یا زیان حاصله طی دوره برای هر دارایی.

 

 • (د): جزئیات اطلاعات معاملات انجام شده به نام سرمایه گذار طی دوره ی گزارش به تفکیک هر دارایی معامله شده شامل تاریخ انجام معامله، تعداد و قیمت خرید دارایی خریداری شده، تعداد و قیمت فروش دارایی فروخته شده که در یادداشت های همراه صورت های مالی موضوع بند (ب) فوق افشاء می شود.

 

 • (ه): جزئیات مزایای تعلق گرفته به دارایی های سرمایه گذار طی دورۀ گزارش از قبیل سود، بهره، سود سهمی و حقتقدم خرید به همراه تاریخ تعلق هریک که در یادداشت های همراه صورت های مالی مو ضوع بند (ب) فوق افشا می شود.

 

تبصره: منظور از ارزش روز در این ماده، ارزش دارایی براساس قیمت پایانی در تاریخ پایان دورۀ گزارش است.

 

 • ماده (11): سبدگردان در طور مدت قرارداد حداکثر 7 روز کاری پس از پایان هرماه، موظف است مستندات مربوط به معاملات اوراق بهادار را که در رابطه با این قرارداد در آن ماه انجام داده است، به سرمایه گذار تسلیم کند.

 

 • ماده (12): در صورت درخواست سرمایه گذار برای ارائۀ گزارش خاص و فوقا لعاده، سبدگردان موظف است در مقابل دریافت هزینۀ مورد توافق طرفین، ظرف مدت 5 روز کاری گزارش مزبور را در اختیار وی قرار دهد.

 

نرم افزار سبدگردانی

 

basket turner contract app

سبد گردانی آنلاین و فوری به صورت 24 ساعته

 

ماده (13): سبدگردان موظف است نرم افزار ویژه ای که برای عملیات سبدگردانی به تأیید سازمان رسیده است، به منظور اجرای این قرارداد تهیه کند و اطلاعات مربوط به کلیۀ دارایی ها و بدهی های سرمایه گذار که در رابطه با این قرارداد می باشند را در هر روز در آن ثبت و نگهداری کند. این نرم افزار باید بتواند گزارش های موضوع مادۀ (10) را در هر تاریخ دلخواه تهیه کند .

 

مجاری ارتباطی سبدگردان با سرمایه گذار

ماده (14): سبدگردان می تواند از هریک از مجاری زیر برای ارسال گزارش های عملکرد یا مطلع ساختن سرمایه گذار از آنچه طبق این قرارداد، سبدگردان باید برای سرمایه گذار ارسال یا به اطلاع وی برساند، استفاده کند:

 

 • پست سفارشی به نشانی مذکور در ماده (1) و در صورت تغییر، به نشانی جدیدی که سرمایه گذار کتباً به سبدگردان معرفی نماید.

 

 • ارسال رایانامه (E-mail) به نشانی الکترونیکی ... و در صورت تغییر، به نشانی الکترونیکی جدیدی که سرمایه گذار کتباً به سبدگردان معرفی کند.

 

 • ارسال پیامک (SMS) به شمارۀ تلفن ... و در صورت تغییر، به شمارۀ تلفن جدیدی که سرمایه گذار کتباً به سبدگردان معرفی نماید.

 

تبصره 1: اطلاعات و گزارش های مخصوص سرمایه گذار علاوه بر ارسال از یکی از طرق مذکور در این ماده، از طریق سایت اینترنتی سبدگردان به نشانی ... نیز با استفاده از کلمه و رمز عبور مخصوص سرمایه گذار در دسترس سرمایه گذار قرار خواهد داشت.

 

تبصره 2: در مواردی که در قرارداد تسلیم مدار، مستندات و گزارش ها از یک طرف به طرف دیگر پیشبینی شده است، الزامیست مدارک و  مستندات و گزارش های مورد نظر به شخص طرف مقابل یا وکیل، ولی، قیم یا نمایندۀ قانونی وی داده شده و رسید دریافت گردد یا مدارک،  مستندات و گزارش ها از طریق پست سفارشی به نشانی طرف دیگر که در مادۀ 1 آمده و در صورت تغییر به نشانی جدیدی که وی کتباً اعالم نموده، ارسال شود.

 

حقوق و مزایای متعلق به اوراق بهادار

 

rights and benefits of valuable papers

بررسی آنلاین و فوری سود یا ضرر نگهداری یک اوراق بهادار

 

ماده (15): سود سهام، سود اوراق مشارکت، سهام جایزه، سود سایر اوراق بهادار، برگه های حق تقدم و بطور کلی کلیه منافع و مزایایی دارایی های سبد اختصاصی به سرمایه گذار تعلق دارد و جزو سبد اختصاصی وی محسوب شده و موضوع قرارداد درمورد آنها اجرا می شود.

سبدگردان در طور مدت قرارداد و در صورت تمدید تا پایان مهلت تمدید شده، از جانب سرمایه گذار وکالت و وظیفه دارد که این منافع و مزایا را دریافت کند و به سبداختصاصی اضافه نماید. سبدگردان همچنین در اعمال کلیه ی حقوق ناشی از اوراق بهادار سبد اختصاصی اعم از حق حضور در مجامع، حق رای، حق تقدم در خرید سایر اوراق بهادار و حق تبدیل اوراق بهادار به اوراق بهادار دیگر، وکیل سرمایه گذار تلقی می شود و در چگونگی اعمال این حقوق باید مصالح سرمایه گذار را در نظر گیرد.

 

تبصره: در صورت اتمام مهلت قرارداد و عدم تمدید آن و همچنین در صورت فسخ یا انفساخ قرارداد، سبدگردان موظف است ظرف هفت روز کاری موضوع را به شرکت هایی که ناشر اوراق بهادار موجود در سبد اختصاصی محسوب می شوند و سایر اشخاص مرتبط اعلام کند و از آن ها بخواهد که از آن پس حقوق و مزایای متعلق به اوراق بهادار را مستقیماً به سرمایه گذار پرداخت نمایند و مکاتبات، برگهای حق تقدم و سهام جایزه و موارد مشبابه را به نشانی سرمایه گذار ارسال دارند. نشانی و تلفن های تماس سرمایه گذار نیز مطابق ماده (1) و در صورت تغییر، مطابق با نشانی و شماره تلفن هایی که سرمایه گذار کتباً اعالم نموده، توسط سبدگردان به ناشرین اوراق بهادار اعالم می شود.

 

رازداری:

 • ماده (16): طرفین قرارداد باید کلیۀ اطالعاتی را که در رابطه با این قرارداد در اختیار دارند محرمانه تلقی کنند و به جز به سازمان، بازرس قانونی یا حسابرس سبدگردان، امین سبدگردان، کانون مربوطه یا مراجع صالح قضایی، بدون رضایت کتبی طرف مقابل به شخص دیگری ارائه نکند، یا برای عموم افشاء ننمایند.

 

رعایت قوانین و مقررات:

 • ماده (17): سبدگردان باید در اجرای موضوع قرارداد، قوانین و مقررات از جمله قانون بازار اوراق بهادار و مقرراتی که براساس قانون یادشده توسط مراجع ذی صالح تصویب شده یا می شوند به خصوص دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان را رعایت نماید. در صورت تضاد بین این قرارداد و قوانین و مقررات مذکور، سبدگردان موظف به رعایت قوانین و مقررات میبا شد و در این صورت بابت عدم رعایت این قرارداد، مسئولیتی متوجه سبدگردان نیست.

 

وجوه بلا استفاده:

 • ماده (18): سبدگردان باید حداکثر تلاش خود را بنماید تا وجوه نقد سبد اختصاصی را بلافاصله در اجرای موضوع قرارداد به کار گیرد. در هر زمان که وجوه نقد سبد پرداخت اساسی بیش از ده در صد ارزش سبد اختصاصی شود و سبدگردان نتواند ظرف 7 روز کاری از آن زمان، تمام یا قسمتی از این وجوه را در اجرای موضوع قرارداد به کار گیرد یا به نظر وی این امر به صالح سرمایه گذار نباشد، باید سرمایه گذار را از این امر مطلش نماید.

تبصره: وجوه متعلق به سرمایه گذار همواره در حساب یا حساب های بانکی مخصوصی که مطابق دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان افتتاح شده یا می شود واریز و نگهداری می شود.

 

برداشت و واریز سرمایه گذار:

 • ماده (19): سرمایه گذار میتواند در طور مدت قرارداد مبلغی از دارایی های سبد اختصاصی را مطالبه کند. در این صورت سبدگردان باید این مبلغ را ظرف 2 روز کاری پس از درخواست سرمایه گذار از محل وجوه نقد سبد اختصا صی به وی پرداخت کند. در صورتی که وجوه نقد سبد اختصاصی برای پرداخت کل مبلغ مطالبه شده کفایت نکند، سبدگردان باید بلافاصله متناسباً اقدام به فروش میزان لازم از دارایی های سبد اختصا صی کرده و مابقی را ظرف 5 روز کاری پس از فروش دارایی های مذکور به سرمایه گذار پرداخت کند.

تبصره: درصورتیکه به رغم تلاش کافی سبدگردان برای فروش دارایی سرمایه گذار به منظور تأمین وجوه مورد درخواست وی، امکان فروش به دلایلی از جمله عدم وجود خریدار میسر نگردد، مسئولیتی متوجه سبدگردان نخواهد بود.

 

 • ماده (20): سرمایه گذار می تواند در طور مدت قرارداد و با تنظیم متمم قرارداد، مبالغ یا اوراق بهادار دیگری را به سبدگردان پرداخت نماید و سبدگردان موظف است موضوع قرارداد را در قبار آنها نیز اجرا نماید.

 

معرفی قرارداد به امین:

 

introduction of contract to a trusted man

اورژانس وکالت تلفنی و 24 ساعته امور قراردادها

 

 • ماده (21): سبدگردان موظف است ظرف هفت روز کاری پس از اجرایی شدن قرارداد، مشخصات و نسخه ای از قرارداد را برای امین ارسال و در صورتی که مطابق دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان یا سایر مقررات مربوطه، معرفی این قرارداد به امین و پذیرش سمت امین در مورد آن ضروری باشد، تشریفات لازم را به این منظور به انجام رساند. در صورتی که به هر دلیل، امین طرف قرارداد با سبدگردان در اجرای وظایف و مسئولیت های خود طبق دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان، قصور نماید و از این بابت خسارتی به سرمایه گذار وارد شود، سبدگردان به موجب این قرارداد، جبران خسارت مذکور را توسط امین تضمین نموده است.

 

تخلفات و اختلافات

 • ماده (22): مرجش رسیدگی به اختلافات بین سرمایه گذار و سبدگردان براساس قانون بازار اوراق بهادار در صورت عدم سازش در کانون های موضوع ماده 36 این قانون، هیأت داوری مذکور در ماده 37 این قانون است.

تبصره: براساس تبصره ماده 33 قانون بازار اوراق بهادار، تا تشکیل کانون مربوطه وظایف این کانون را در رابطه با این ماده، سازمان انجام می دهد.

 

 • ماده (23): به تخلفات سبدگردان از این قرارداد یا مقررات مذکور در ماده 17 طبق قانون بازار اوراق بهادار و آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی آن قانون رسیدگی می شود.

 

فسخ، انفساخ و تمدید قرارداد

 • ماده (24): هریک از طرفین قرارداد می تواند قرارداد را قبل از انقضای مدت، فسخ کند، مشروط به اینکه این موضوع را کتباً به طرف دیگر اطلاع دهد. در صورتی که مجوز فعالیت سبدگردانی سبدگردان از سوی سازمان لغو شود یا بیش از یک ماه تعلیق شود، این قرارداد بلافاصله از زمان ابلاغ رسمی این تصمیم منفسخ می شود؛ همچنین از زمانیکه سبدگردان به حکم مراجع ذی صلاح ورشکسته اعلام شود یا خود به دادگاه تقاضای ورشکستگی ارائه دهد، این قرارداد منفسخ می شود.

 

 • ماده (25): تمدید این قرارداد از طریق تنظیم متمم قرارداد امکان پذیر است.

 

اقدامات پس از خاتمة قرارداد

 • ماده (26): پس از پایان مهلت قرارداد و عدم تمدید آن و همچنین در صورت فسخ یا انفساخ آن، قرارداد خاتمه یافته تلقی می شود و سبدگردان مجاز نیست در ترکیب دارایی های سرمایه گذار که مربوط به این قرارداد است، تغییری ایجاد کند و موظف است موضوع را بلافاصله به اطلاع سرمایه گذار برساند.

سبدگردان باید کل وجوه نقد متعلق به سرمایه گذار در رابطه با این قرارداد را ظرف 2 روز کاری به سرمایه گذار پرداخت کند و درصورتی که سرمایه گذار مطابق تبصره این ماده فروش سایر دارایی های سبد اختصاصی را از سبدگردان درخواست ننموده باشد، سبدگردان باید جهت انتقال سایر دارایی های سبد اختصاصی از جمله اوراق بهادار مربوطه به نام سرمایه گذار و دریافت و تسلیم گواهینامه های مربوطه ظرف حداکثر 10 روز کاری اقدام نماید.

 

تبصره: درصورت درخواست سرمایه گذار قبل از اینکه پس از خاتمه قرارداد، دارایی های سبد اختصاصی (به استثنای وجوه نقد) به نام سرمایه گذار منتقل شود، سرمایه گذار می تواند از سبدگردان بخواهد که فروش دارایی های سبد اختصاصی را به عهده بگیرد. در این صورت سبدگردان موظف است تالش کافی برای فروش این دارایی ها ظرف مهلتی که سرمایه گذار تعیین می کند با رعایت صرفه و صالح وی بنماید. کارمزد سبدگردان برای این امر 2 دهم درصد از مبلغ فروش دارایی ها است.

 

ضمانت اجرا و بروز حوادث قهری

ماده (27): درصورت نقض مفاد این قرارداد بشرح ذیل اقدام خواهد شد:

 

 • (الف): در صورت عدم رعایت مهلت های مقرر از طرف سبدگردان در تبصره های 2 و 3 ماده ی 6 و عدم رعایت مهلت های مقرر در مواد 10، 11، 12، تبصره ی ماده ی 15، مواد 18، 19، 21 و 26، سبدگردان باید به ازای هر روز تأخیر،000، 50 ريال خسارت تأخیر یا عدم اجرای تعهد به سرمایه گذار پرداخت نماید.

 

 • (ب): در صورت نقض ماده ی 16 قرارداد توسط هر یک از طرفین، طرف نقض کننده باید مبلغ یک میلیون ریال خسارت به طرف دیگر، پرداخت نماید. پرداخت این خسارت مانع از اعمال مجازات های مقرر در قوانین و مقررات نخواهد شد.

 

 • (ج): در صبرتی که در اثر عدم رعایت قوانین و مقررات موضوع ماده ی 17 یا عدم رعایت مفاد قرارداد توسط سبدگردان، خساراتی متوجه سرمایه گذار گردد، سبدگردان مسئول جبران این خسارات خواهد بود. پرداخت این خسارت مانع از اعمال مجازات های مقرر در قوانین و مقررات نخواهد شد.

 

ماده (28): درصورت بروز حوادث قهری مسئولیتی متوجه سبدگردان نخواهد بود.

 

سایر موارد

 

other things

بنیاد حقوقی 24 ساعته امور قراردادها

 

ماده (29): درصورتی که نشانی هر یک از طرفین قرارداد که در ماده (1) ذکر شده تغییر یابد، وی موظف است نشانی جدید خود را کتباً به طرف مقابل اطلاع دهد.

 

ماده (30): سبدگردان موظف است کلیه ی وجوهی را که طبق این قرارداد باید به سرمایه گذار پرداخت کند از طریق واریز به حساب بانکی به شرح زیر و در صورت معرفی حساب بانکی جایگزین طبق تبصرۀ این ماده، از طریق واریز به حساب بانکی جایگزین، انجام دهد:

"نام بانک، نام شعبه، بانک، کد شعبه، شهر محل شعبه، شماره حساب،  ذینفع حساب، نوع حساب"

 

تبصره: سرمایه گذار می تواند حساب بانکی دیگری را که به نام خود در یکی از بانک های دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افتتاح نموده است، به عنوان جایگزین حساب بانکی موضوع این ماده معرفی کند.

 

ماده (31): این قرارداد در 31 ماده و 16 تبصره و یک پیوست در سه نسخه واحد الاعتبار در تاریخ .../.../...... بین طرفین قرارداد منعقد شد،  دو نسخه به سبدگردان و یک نسخه به سرمایه گذار تحویل گردید. سبدگردان باید ظرف هفت روز کاری یک نسخه از قرارداد را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال و نزد این سازمان ثبت نماید.

 

تبصره: نسخ متمم های این قرارداد به تعداد نسخ قرارداد تنظیم و مشابه آن توزیع می شوند.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

همه چیز در مورد سهام عدالت

سرمایه گذاری در بازار ناامن ایران

حل فوری دعاوی بورس به صورت 24 ساعته

آژانس نگارش قرارداد 24 ساعته

نگارش فوری انواع دادخواست های حقوقی نادر و رایج به صورت 24 ساعته

تمامی خدمات ثبت شرکت به صورت آنلاین و 24 ساعت (ویژه شرایط کرونا)

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی