موسسه وکیل تلفنی

 • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
 • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی قراردادهای بین المللی

قرارداد بین المللی چه مشخصه هایی دارد؟

قرارداد بین المللی باید یک عنصر خارجی مانند محل انعقاد قرارداد، تابعیت طرفین، محل اجرای قرارداد و ... در آن وجود داشته باشد. قراردادهای بین المللی نوع های مختلفی دارد که بر اساس روابط کاری و معامله ای که انجام می شود نوع آن تعیین خواهد شد. قراردادها زمانی وصف بین المللی خواهند گرفت که یکی از طرفین در دو کشور مختلف اقامت داشته باشند یا اینکه محل اجرای قرارداد در کشوری دیگر باشد.

مشاوره حقوقی برای تنظیم قراردادهای بین المللی

طرفین قراردادهای بین المللی در مورد نوع قرارداد، کیفیت، نوع ارز، تضامین قراردادی، پرداخت بها و زمان تحویل خدمت یا کالا به توافق خواهند رسید. قرارداد بین المللی نیز به مانند تمامی قراردادها مکتوب منعقد خواهد شد. قراردادهای بین المللی تجاری تحت قوانین بین المللی قرار می گیرند مگر اینکه طرفین تصمیم بگیرند که قرارداد تحت قانون کشور بخصوصی قرار بگیرد.

انواع قرارداد بین المللی

قراردادهای بین المللی در کل به سه بخش به شرح زیر دسته بندی می شوند.

 •     قراردادهای بین المللی خدمات
 •     قراردادهای بین المللی فروش
 •     قراردادهای بین المللی ترکیبی که هم فروش و هم خدمات در آنها وجود دارد

از مهم ترین قراردادهای بین المللی می توان به قراردادهای تامین مالی، قرارداد کلید در دست، قراردادهای بیع متقابل، قرارداد لیسانس، قراردادهای جوینت ونچر، قراردادهای نمایندگی بین المللی و قرارداد فرانشیز اشاره کرد.

 

نحوه تنظیم قراردادهای بین المللی

تمامی قراردادها اعم از داخلی و بین المللی شکل خاصی دارند و باید نکات حقوقی با اهمیتی در آن درج شود که شامل مشخصات طرفین قرارداد، موضوع قرارداد، تعهدات، مدت زمان قرارداد، تضمین قرارداد، نحوه اجرای تعهد، گارانتی و تضمین، حوادث قهری، بهای کالا، قانون حاکم بر قرارداد، موارد فسخ یا انفساخ قرارداد و شیوه حل و فصل اختلافات می باشد.

عبارت های که در قرارداد درج می شود باید کاملا واضح و شفاف باشد و نباید عبارت درج شده به گونه ای باشد که چندین برداشت از آن انجام شود. کلمات و جملات مبهم در قرارداد وجود نداشته باشد همچنین قالب و شکل قرارداد به گونه ای باشد که قسمت های جدا از هم داشته باشد.

یکی از نکات مهم در قراردادها امضای تمام صفحات قرارداد است. قراردادها ممکن است در چندین صفحه نوشته شوند و دارای چند نسخه باشند به همین دلیل باید جهت جلوگیری از مشکلات حقوقی تمام صفحات آن توسط طرفین امضا شود.

مدت قرارداد و زمان هایی که در قرارداد درج خواهد شد بسیار مهم هستند حتما علاوه بر اینکه تاریخ به صورت عددی نوشته می شود به صورت حروف نیز در قرارداد درج شود. در بحث مبلغ قرارداد نیز حتما نحوه وصول و پرداخت و دوره های زمانی به دقت درج شود.

نگارش قرارداد بین المللی

خصوصیات وکیل متبحر در حوزه قراردادهای بین المللی

با توجه به اینکه قوانین دارای تغییر هستند هیچ وکیلی نمی تواند بر تمام حوزه های حقوقی تسلط کافی داشته باشد و کمتر وکیلی وقت خواهد گذاشت که در تمام حوزه های حقوقی متخصص شود. برخی از وکلا در حقوقی بین المللی متخصص می شوند که حقوق بین المللی نیز شاخه های گوناگونی دارد که یکی از این شاخه ها، حوزه قراردادهای بین المللی است.

وکیل متبحر در حوزه قراردادهای بین المللی دارای دانش حقوقی بالا، مهارت، تسلط بر قوانین بین المللی، تسلط بر انواع قراردادها و ... است. یک وکیل خوب در حین تنظیم قرارداد بین المللی تمام جوانب حقوقی را در نظر خواهد گرفت و موکل خود را از عواقب حقوقی تمامی بندهای قرارداد آشنا می سازد و تک به تک بندها را برای موکل خود تشریح خواهد کرد.

موسسه حقوقی وکیل تلفنی با بهره گیری از خبره ترین وکلا و مشاوران حقوقی در تمامی حوزه ها بویژه مسائل حقوقی بین المللی مشاوره با تعرفه مناسبی را ارائه خواهد داد که بهترین نکته مشاوره های ارائه داده شده مشاوره حقوقی 24 ساعته است که در کمترین زمان ممکن به سوالات حقوقی پاسخ داده خواهد شد.

هزینه مشاوره قراردادهای بین المللی

هزینه مشاوره های حقوقی به میزان تخصص مشاوره دهنده، موضوع مطرح شده و زمانی که برای مشاوره در نظر گرفته می شود بستگی دارد. معمولا مشاوره ها به صورت دقیقه ای محاسبه می شود. برخی افراد در حد یک سوال نیاز به مشاوره دارند که قطعا مبلغ کمتری را بابت مشاوره می پردازند و افرادی نیز برای حل یک مشکل حقوقی نیاز به مشاوره دارند که ممکن است چند جلسه مشاوره حقوقی آنها به طول بینجامد.

معمولا هزینه مشاوره در ارتباط با قراردادهای بین المللی نیز به نوع و موضوع قرارداد بستگی دارد و مشاوره ای که ارائه داده خواهد شد بر اساس تعرفه محاسبه خواهد شد.

این امکان توسط موسسه وکیل تلفنی فراهم شده است به صورت آنلاین از طریق وکیل 24 ساعته مشاوره با وکلای پایه یک دادگستری انجام شود همچنین افرادی که تمایل به مشاوره آنلاین دارند می توانند از طریق مشاوره واتس اپی سوالات و مشکل حقوقی خود را مطرح کنند.

 

نکات حقوقی کلیدی در تنظیم قراردادهای بین المللی

در تنظیم قراردادهای بین المللی باید هدف و خواسته طرفین کاملا مشخص باشد در چنین حالتی چارچوب کلی مشخص خواهد شد. پیش نویسی آماده گردد که با استفاده از آن طرفین مذاکراتی جهت تنظیم بهتر قرارداد اصلی انجام خواهند داد.

باید نوع قرارداد بین المللی مشخص شود و اگر این قرارداد خدماتی است باید به نوع و محل انجام خدمات اشاره دقیقی شود. مشکلات زیادی در اجرای قراردادهای بین المللی وجود دارد از جمله روابط بین کشورها که ممکن است روابط کشورها با مشکل مواجه شود و امکان اجرای قرارداد بر اساس قوانین موجود وجود نداشته باشد.

مشکلات برگرفته از فقدان اطلاعات، مشکلات ناشی از حل اختلافات و مشکلات ناشی از تفاوت مفاهیم حقوقی از جمله مشکلات دیگری است که اجرای قراردادهای بین المللی را با مشکل مواجه می سازد. اگر نیازمند مشاوره حقوقی فوری هستید از طریق وکیل 24 ساعته با وکلای مجرب مشاوره حقوقی خود را در سامانه وکیل تلفنی انجام دهید.

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی