موسسه وکیل تلفنی

 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد مزارعه

مشاوره حقوقی عقد مزارعه

مشاوره حقوقی عقد مزارعه در خصوص یکی از عقود مشارکتی است که ماده ۱۸ آیین­نامه تسهیلات اعطایی بانکی، به آن پرداخته است و لازم به ذکر است که طبق این ماده مشارکت مدنی عبارت است از درآمیختن سهم‌الشرکه نقدی و یا غیر نقدی به اشخاص حقیقی و یا حقوقی متعدد به نحو مشاع به منظور انتفاع، طبق‌ قراردادی که کیفیات معینی دارد؛ به عبارت دیگر، عقود مشارکت مدنی از زمره عقود واجد جنبه­ های حقوقی حائز اهمیت هستند که ضرورت اخذ مشورت از کارشناس حقوقی را در حیطه امر می ­طلبد؛ چراکه اقدامات حقوقی، توام با عدم آگاهی نسبت به موضوع و پیامدهای حقوقی آن، عواقب سنگینی را در پی خواهد داشت.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص یکی از موارد رایج حقوقی در انواع قراردادها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"عقد مزارعه در خصوص زمین های کشاورزی، باغات، گلخانه ها و ... کاربرد دارد؛ این عقد همانند تمامی عقود دیگر بین طرفین منعقد شده، لذا مشکلات حقوقی خاص خود را دارد؛ اما اگر هنوز این عقد را نگارش ننموده اید، دست نگه دارید تا با وکیل متخصص و کاردان در این خصوص مشورت نمایید و از عواقب حقوقیِ احتمالی مورد نظر پیشگیری نمایید؛ برای اینکار تنها کافیست تصویرک زیر را لمس نمایید تا به صفحه تماس تلفنی با وکیل متخصص رجوع کرده و مقدمات تماس با او فراهم گردد"

 

 

تعیین چه مواردی در عقد مزارعه ضروری است؟

 

farming contracts necessity

انعقاد فوری و آنلاین عقد مزارعه 24 ساعته

 

مزارعه، در خصوص زراعت است، به این صورت که یکی از طرفین صاحب زمین (سرمایه) و دیگری عامل زراعت است؛ در  خصوص تعیین برخی موارد در تنظیم این قرارداد، بسیار ضروری است که یک مشاوره حقوقی از کارشناس مجرب و وکیل عقود مزارعهT دریافت کنید.

 

از جمله ضروریاتی که می بایست در یک قرارداد مزارعه قید گردند به شرح زیر اند:

 

 • مدت عقد مزارعه: (چنانچه مدت ذکر نشود یا برای کشت محصول مورد نظر کافی نباشد، در هر صورت عقد باطل است).

 • نوع محصول مورد نظر زراعت: (چنانچه عقد مطلقاً به جهت زراعت باشد، عامل یا زارع اختیار انتخاب هر نوع از محصول را جهت زراعت دارا است)

 • هزینه­ های مزارعه: (در صورتیکه چگونگی و پرداخت هزینه­ ها، از جمله خرید بذر و کود و آبیاری و... معین نشود عقد مزارعه باطل می­ گردد).

 •  شروط ضمن عقد، که هریک از طرفین اختیار ذکر شروطی را در قرارداد خواهند داشت.

نکته مهم: اصلح است که ضمن مداقه در قواعد و اصول تنظیم قرارداد، حتماً از وکیل امور باغات و مزارع مشاوره حقوقی قرارداد مزارعه دریافت گردد.

 

عقد مزارعه چه نوع عقدی است؟

 

type of farming contract

اورژانس حقوقی 24 ساعته امور زراعتی

 

عقد مزارعه از عقود معین است که در زمره عقود لازم نیز به شمار می­ رود؛ عقد لازم، عقدی است که پس از انعقاد، هیچیک از طرفین، حق فسخ آن را ندارد؛ البته طی شرایطی قانونی می­توان این عقد را فسخ نمود که جهت بررسی آنلاین و فوری عقد مزارعه تماس تلفنی با وکیل متخصص در امور مزرعه و باغات به منظور اخذ مشاوره حقوقی عقد مزارعه توصیه می­ شود.

علاوه بر آن موسسه وکیل تلفنی، امکان مشاوره آنلاینِ صوتی و تصویری را جهت طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی، فراهم آورده است.

 

شرایط عقد مزارعه چیست؟

قراردادها دارای شرایطی اساسی هستند که عدم درج آنها، مانع صحت قرارداد می­ گردد؛ از جمله آنها:

 • قصد طرفین و رضایت آنها: (قراردادی که در اثر اکراه، اجبار، زور و تهدید منعقد شود، صحیح نیست).

 • اهلیت طرفین: (طرفین بایستی در انجام قرارداد اهلیت داشته باشند و از منظر رشد و بلوغ سنی، عقلی، فکری و قانونی صلاحیتِ انجام قرارداد و اداره اموال و دارایی­ های خود را داشته باشند).

 • موضوع معین مورد معامله: (یعنی موضوع قرارداد مشخص باشد که امکان دارد انجام عمل یا مالی مورد معامله باشد که طرفین به آن دیگری تعهد انتقال یا پرداخت آن را بدهند).

 • مشروعیت جهت معامله: (جهت معامله بایستی مشروع باشد؛ در غیر اینصورت چنانچه جهت نامشروع در قرارداد ذکر گردد، قرارداد باطل است).

 

جهت پرسیدن سوالات حقوقی خود و اخذ راهکارهای پیشگیرانه، مشاوره حقوقی عقد مزارعه توسط بهترین وکیل مزارعه و مساقات 24 ساعته، به صورت تلفنی و آنلاین ارائه می­گردد.

 

اوصاف عقد مزارعه چیست؟

 

explanation of farming contract

تماس تلفنی فوری با وکیل ملکی-زراعتی 24 ساعته 

 

عقد مزارعه جهت زراعت محصول معینی به توافق طرفین است؛ زمین از طرف مزارع و زراعت از طرف عامل می­ باشد؛  بنابراین، مزارعه عقدی معوض است و محصول نهایی به طور مشاعی تقسیم می­ گردد.

مواد 518 الی 542 ق.م به عقد مزارعه اختصاص دارد و مواد 543 الی 545 مربوط به مساقات است که بیان می دارد در مزارعه علاوه بر تعیین حصه هریک از طرفین، جایز است که شرط شود تا یکی از طرفین مال دیگری نیز به طرف مقابل بدهد.

نظر به امکان طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی، در خصوص مشاوره حقوقی عقد مزارعه توسط واحد اورژانس 24 ساعته مزارعه و مساقات موسسه وکیل تلفنی ارائه می ­گیرد؛ علاوه بر آن راجع به انعقاد تمامی عقود مزارعه به صورت 24 ساعته و تلفنی و آنلاینِ تصویری می­توان از مشاوره مجموعه و بنیاد وکلای مزارعات و مساقات 24 ساعته، وکیل تلفنی بهره­ مند گردید.

 

ارکان عقد مزارعه چیست؟

زمین جهت زراعت باید توسط مزارع داده شود و در