موسسه وکیل تلفنی

 • مجید حدادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۳:۵۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • علی حیدر بیرانوند گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۲۷:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • الهام محمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۰:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • محمدمهدی فروردین گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۴۵:۱۲ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • میلاد خانزادی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۴۱:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۶:۵۵ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۴:۳۴ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۱۱:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد مزارعه

مشاوره حقوقی عقد مزارعه

مشاوره حقوقی عقد مزارعه در خصوص یکی از عقود مشارکتی است که ماده ۱۸ آیین­نامه تسهیلات اعطایی بانکی، به آن پرداخته است و لازم به ذکر است که طبق این ماده مشارکت مدنی عبارت است از درآمیختن سهم‌الشرکه نقدی و یا غیر نقدی به اشخاص حقیقی و یا حقوقی متعدد به نحو مشاع به منظور انتفاع، طبق‌ قراردادی که کیفیات معینی دارد؛ به عبارت دیگر، عقود مشارکت مدنی از زمره عقود واجد جنبه­ های حقوقی حائز اهمیت هستند که ضرورت اخذ مشورت از کارشناس حقوقی را در حیطه امر می ­طلبد؛ چراکه اقدامات حقوقی، توام با عدم آگاهی نسبت به موضوع و پیامدهای حقوقی آن، عواقب سنگینی را در پی خواهد داشت.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
30000 تومان
۱۰ دقیقه
50000  تومان
۱۵ دقیقه
70000 تومان
۲۰ دقیقه
100000  تومان
۳۰ دقیقه
150000  تومان
۱ ساعت
250000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 200.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 100.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.


 

 

 

تعیین چه مواردی در عقد مزارعه ضروری است؟

 

farming contracts necessity

 

مزارعه، در خصوص زراعت است، به این صورت که یکی از طرفین صاحب زمین (سرمایه) و دیگری عامل زراعت است؛ در  خصوص تعیین برخی موارد در تنظیم این قرارداد، بسیار ضروری است که یک مشاوره حقوقی از کارشناس مجرب و وکیل عقود مزارعهT دریافت کنید.

 

از جمله ضروریاتی که می بایست در یک قرارداد مزارعه قید گردند به شرح زیر اند:

 

 • مدت عقد مزارعه: (چنانچه مدت ذکر نشود یا برای کشت محصول مورد نظر کافی نباشد، در هر صورت عقد باطل است).

 • نوع محصول مورد نظر زراعت: (چنانچه عقد مطلقاً به جهت زراعت باشد، عامل یا زارع اختیار انتخاب هر نوع از محصول را جهت زراعت دارا است)

 • هزینه­ های مزارعه: (در صورتیکه چگونگی و پرداخت هزینه­ ها، از جمله خرید بذر و کود و آبیاری و... معین نشود عقد مزارعه باطل می­ گردد).

 •  شروط ضمن عقد، که هریک از طرفین اختیار ذکر شروطی را در قرارداد خواهند داشت.

نکته مهم: اصلح است که ضمن مداقه در قواعد و اصول تنظیم قرارداد، حتماً از وکیل امور باغات و مزارع مشاوره حقوقی قرارداد مزارعه دریافت گردد.

 

عقد مزارعه چه نوع عقدی است؟

 

type of farming contract

 

عقد مزارعه از عقود معین است که در زمره عقود لازم نیز به شمار می­ رود؛ عقد لازم، عقدی است که پس از انعقاد، هیچیک از طرفین، حق فسخ آن را ندارد؛ البته طی شرایطی قانونی می­توان این عقد را فسخ نمود که جهت بررسی آنلاین و فوری عقد مزارعه تماس تلفنی با وکیل متخصص در امور مزرعه و باغات به منظور اخذ مشاوره حقوقی عقد مزارعه توصیه می­ شود.

علاوه بر آن موسسه وکیل تلفنی، امکان مشاوره آنلاینِ صوتی و تصویری را جهت طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی، فراهم آورده است.

 

شرایط عقد مزارعه چیست؟

قراردادها دارای شرایطی اساسی هستند که عدم درج آنها، مانع صحت قرارداد می­ گردد؛ از جمله آنها:

 • قصد طرفین و رضایت آنها: (قراردادی که در اثر اکراه، اجبار، زور و تهدید منعقد شود، صحیح نیست).

 • اهلیت طرفین: (طرفین بایستی در انجام قرارداد اهلیت داشته باشند و از منظر رشد و بلوغ سنی، عقلی، فکری و قانونی صلاحیتِ انجام قرارداد و اداره اموال و دارایی­ های خود را داشته باشند).

 • موضوع معین مورد معامله: (یعنی موضوع قرارداد مشخص باشد که امکان دارد انجام عمل یا مالی مورد معامله باشد که طرفین به آن دیگری تعهد انتقال یا پرداخت آن را بدهند).

 • مشروعیت جهت معامله: (جهت معامله بایستی مشروع باشد؛ در غیر اینصورت چنانچه جهت نامشروع در قرارداد ذکر گردد، قرارداد باطل است).

 

جهت پرسیدن سوالات حقوقی خود و اخذ راهکارهای پیشگیرانه، مشاوره حقوقی عقد مزارعه توسط بهترین وکیل مزارعه و مساقات 24 ساعته، به صورت تلفنی و آنلاین ارائه می­گردد.

 

اوصاف عقد مزارعه چیست؟

 

explanation of farming contract

 

 

عقد مزارعه جهت زراعت محصول معینی به توافق طرفین است؛ زمین از طرف مزارع و زراعت از طرف عامل می­ باشد؛  بنابراین، مزارعه عقدی معوض است و محصول نهایی به طور مشاعی تقسیم می­ گردد.

مواد 518 الی 542 ق.م به عقد مزارعه اختصاص دارد و مواد 543 الی 545 مربوط به مساقات است که بیان می دارد در مزارعه علاوه بر تعیین حصه هریک از طرفین، جایز است که شرط شود تا یکی از طرفین مال دیگری نیز به طرف مقابل بدهد.

نظر به امکان طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی، در خصوص مشاوره حقوقی عقد مزارعه توسط واحد اورژانس 24 ساعته مزارعه و مساقات موسسه وکیل تلفنی ارائه می ­گیرد؛ علاوه بر آن راجع به انعقاد تمامی عقود مزارعه به صورت 24 ساعته و تلفنی و آنلاینِ تصویری می­توان از مشاوره مجموعه و بنیاد وکلای مزارعات و مساقات 24 ساعته، وکیل تلفنی بهره­ مند گردید.

مشاوره حقوقی فوری با وکیل پایه یک

ارکان عقد مزارعه چیست؟

زمین جهت زراعت باید توسط مزارع داده شود و در این خصوص فرقی نمی­ کند که مزارع مالک زمین باشد یا دارای حق انتفاع نسبت به زمین باشد (مستاجر، متولی، ولی و...).

زمین بایستی قابل کشت و آبیاری و پرورش محصولِ مدنظر باشد؛ مساحت اختصاص داده شده جهت زراعت بایستی به طور دقیق تعیین گردد و هم­چنین باید جهت همان زراعتی قابلیت داشته باشد که در مزارعه معین می­ گردد.

در خصوص عوامل و لوازم کشاورزی جهت زراعت محصول مدنظر، بایستی سهم مشخص هریک از طرفین در تامین آن معین گردد.

در خصوص ارکان عقود مشارکتی و امکان تنظیم و انعقاد عقد آنلاین و فوری مزارعه، می­ توان با برقراری تماس فوری با وکیل امور باغات و مزارع، در حین اخذ مشاوره حقوقی عقد مزارعه، سوالات حقوقی خود را طرح نمود و بهترین راهکار حقوقی ممکن را دریافت کرد.

موسسه وکیل تلفنی، در تعیین آنلاین موارد اساسی عقد مزارعه، مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته ارائه می ­نماید.

 

چه میزان از میوه یا محصولی که برداشت می­ شود، به مالک زمین تعلق می­ گیرد؟

 

Fruit harvesting situations in farming contract

بنیاد حقوقی 24 ساعته وکلای امور کشاورزان

 

در مزارعه، تعیین و ذکر سهم هریک از طرفین (مُزارع و عامل) به صورت مشاعی مانند نصف، ثلث و... ضروری است؛ چنانچه مشاعی نباشد احکام عقد مزارعه جاری نمی­ شود، هم­چنین امکانِ شرطِ تعلقِ تمامی محصول به یک نفر وجود ندارد.

اساساً تعیین سهم طرفین به تراضی آنان و به صورت مشاعی می­ باشد؛ مشاوره حقوقی عقد مزارعه سبب می­ گردد تا در خصوص چگونگی تراضی در تعیین سهم، تنظیم قرارداد و ثبت شروط صحیح، بتوان با آگاهی حقوقی بیشتری، امر مطلوب را به ثمر رساند.

 

منظور از مزارعه و مساقات چیست؟

 • مزارعه: عقدی است که یکی از طرفین زمینی را برای مدت معینی جهت زراعت، در اختیار طرف دیگر قرار می­ دهد که بعد از اتمام زراعت و برداشت محصول، آن را باهم تقسیم نمایند.

 • مساقات: همانند عقد مزارعه است با این وصف که مساقات معامله­ ای است بین صاحب درخت و امثال آن یا عامل، که در مقابل حصه مشاعِ معین از ثمره واقع می­ شود.

توجه: مزارعه و مساقات به حدی مشابهت دارند که دریافت مشاوره حقوقی عقد مزارعه جهت اشراف به موضوع ضروری خواهد بود.

 

 

مشاوره حقوقی با وکیل دعاوی آپارتمان ها

مشکلات حقوقی ضمانت وام مسکن

همه چیز در خصوص دستور موقت

نکات قابل توجه در پش فروش و پیش خرید آپارتمان ها

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های  حقوقی

وکیل حامی مستأجران

درباره ما

 

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام.از آنجا که عقد مزارعه عقدی لازم است به فوت هیچ کدام از متعاملین باطل نمی شود مگر اینکه در عقد شرط مباشرت عامل آمده باشد ودر این صورت به فوت وی عقد منفسخ می شود البته باید مباشرت قید تراضی در عقد باشد نه به صورت شرط فرعی.البته گفته شده انفساخ را باید ناظر به بطلان عقد در آینده دانست.همچنین اگر کسی مالک منافع زمین برای مدت عمر خود باشد وآن زمین را به مزارعه بدهد با فوت او مزارعه منفسخ می شود. دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی آماده ارائه مشاوره به شما کاربر عزیز است09124518650
سلام و خسته نباشید خدمت تیم وکیل تلفنی از بابت اطلاعات مفیدی که در سایتتون قرار میدهید بسیار سپاسگزارم چون با مطالعه این مطالب به بسیاری از حق و حقوقی که داریم آگاه میشویم. من چندباری از مشاوره های متخصصین شما استفاده کردم. بسیار وقت شناس و حرفه ای و با حوصله پاسخگو بودند و هرساعتی که تماس گرفتم مشاوره انجام شد حتی در روزهای تعطیل از مدیریت موسسه آقای دکتر توکلی ممنونم موفق باشید
سلام. من زمین کشاورزی دارم که آماده کشت برنج میباشد. به شخصی دادم که کشت و کار را انجام و در محصول مشاعا شریک باشیم. و برای همین با سایت شما ارتباط گرفتم که قرارداد رو برام بنویسید. ممنونم ازتون. مستدام باشید
سلام وقت بخیر عقد مزارعه از جمله عقود معوض و قدیمی و پر کاربرد بین مردم است و اکثر قدیمی ها با این عقد آشنایی جزیی دارند. ممنون که به صورت کلمل توضیح دادید.تشکر
باسلام. در زمان تنظیم عقد و قرارداد باید توجه داشته باشیم که مفاد قرارداد چگونه تنظیم شده، چون اسم و عنوان عقد مهم نیست بلکه مفادش تعیین میکنه که نوع عقد چیست
با سلام و احترام،متن خیلی خوب و مفیدی بود.تشکر میکنم از زحماتتون،خیلی مطالب مفید و کاربردی ارائه می‌دین
با سلام خدمت تمامی پرسنل و همکاران محترم موسسه وکیل تلفنی و تمامی کاربران محترم.قبل از هر اقدامی در خصوص انعقاد عقود اسلامی و درج گردیده در قانون مدنی مشاوره و راهنمایی متخصصان امر در این زمبنه را فراموش نکنید چرا که یک راه را درست رفتن بسیار کم هزینه تر از یک راه را صدبار رفتن است و با تبعات سویی که راه اشتباه در امور قضایی دارد ضربات جبران ناپدیری بوجود می اورد.مطالعه مطالب موسسه وکیل تلفنی در مواجهه با مشکلات حقوقی به یاد داشته باشید.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
قوانین حقوقی کشور ما بسیار جامع هست ودر مورد همه ی مسائل و مشکلات ماده های قانونی دارد که اگر براساس آنها کار فعالیتی صورت گیرد حتما مورد تایید کشور و جامعه هست برای آشنا شدن با این قوانین بهتر است از متخصصین و مشاوران متخصص حقوقی کمک بگیریم تا با راه و چاه آشنا شویم، سایت وکیل تلفنی با داشتن بیش از هزار وکیل مجرب در سراسر کشور به صورت آنلاین و تلفنی مشاوره می دهد ویا صرفه جویی در وقت و هزینه ی کمتر، فوری مشاوره می دهد و تنها با یک تماس می توان با سایت ارتباط برقرار کرد.
با سلام.مسلما اگر قبل از انجام هر کار حقوقی با وکلا مشورت شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
از توضیحات خیلی خوب وکیل محترم تشکر میکنم
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی