موسسه وکیل تلفنی

  • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

الزام به اخذ صورت‌ مجلس تفکیکی

الزام به اخذ صورت ‌مجلس تفکیکی

الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی، مربوط به زمان انجام مراحل پایانِ کارِ احداثِ ساختمان، دریافت سند مالکیت تفکیکی و جداگانه هر واحد، هر قسمت از پارکینگ­ ها، انباری و سایر قسمت­ های مشاعات ساختمان است؛ از این رو دریافت مشاوره در خصوص الزام به اخذ صورت ‌مجلس تفکیکی، امری مهم به شمار می رود؛ با ما همراه باشید تا تمامی رویه های حقوقی به روز در خصوص الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی را بررسی نماییم.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص یکی از رایج ترین دعاوی آپارتمانی 

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که در موارد مذکور بیان شد؛ ممکن است حین تنظیم سند با چالش­ های قانونی بسیاری در خصوص مالکیت، تفکیک مالکیت نسبت به قسمت­ های مختلف ساختمان و بسیاری موارد مربوطه دیگر، مواجه شوید که اتخاذ یک تصمیم درست را برای شما سخت می کنند؛ اما جای نگرانی نیست، چراکه وکلای ما این تصمیم درست را در دست دارند و  فقط منتظرند تا آن را به نحوی به دست شما برسانند؛ برای دریافت این راهکار های مطمئن تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید تا به وکیل متخصص در این امر منتقل شوید و به صورت 24 ساعته چاره جویی نمایید"

 

 

صورت‌مجلس تفکیکی چیست؟ چه مدارکی برای ثبت دادخواست صورت ‌مجلس تفکیکی، ضرورت دارد؟

 

separated Assignment concept

اخذ فوری و ارزان صورت مجلس تفکیکی به صورت 24 ساعته

 

صورت ‌مجلس تفکیکی، در رابطه با تفکیک مالِ غیر منقول به قطعات کوچک ‌تر، جهت احراز مالکیت ­های مجزا نسبت به هر قطعه است؛ لیکن در صورت‌مجلس تفکیکی به مالکیت ­های معین پرداخته نمی­ شود و چنانچه ملک غیر منقولی دارای تعدادی مالکین مشاعی باشد که قدر­السهم هریک مشخص است، مالکیت آن­ها به صورت مشاعی محفوظ خواهد بود.

در صورت‌ مجلس تفکیکی، صرفاً به ذکر حدود اربعه، مساحت و شماره ‌گذاری مربوط به هریک از قطعات کوچک ‌تر پرداخته می­ شود و فاقد ذکر مالکیت­ های خصوصی واحد­ های مجزا است.

این اقدامات جهت دریافت تقسیم­ نامه و تعیین مالکیت­ های مجزا در گام بعدی ضروری است؛ بدین منظور بایستی به اداره ثبت اسناد و املاک کشور واقع در محل وقوع ملک، مراجعه شود و ارائه مدارکی از جمله گواهی پایان کار ساختمان (که با مراجعه به شهرداری منطقه ضمن تقاضای نقشه تفکیکی و با رعایت ماده 101 شهرداری بدست می­ آید)، برگه استعلام از دفترخانه اسناد رسمی (که از اداره ثبت تقاضای استعلام جهت تفکیک پلاک ثبتی صورت می­گیرد)، الزامی است؛ هم­چنین ارائه مدارک شناسایی و هویتی مالک یا مالکین و سند مالکیت آنان الزامی است.

جهت طرح پرسش و پاسخ فوری در موضوع الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی و یا ضرورت اخذ صورت‌مجلس تفکیکی فوری، با برقراری تماس فوری با وکیل دعاوی ملکی یا وکیل 24 ساعته اخذ صورت ‌مجلس، با موسسه وکیل تلفنی در ارتباط باشید؛ مشاوره در خصوص اخذ صورت‌ مجلس 24 ساعته و الزام به اخذ صورت‌ مجلس تفکیکی به صورت تلفنی، آنلاین، فوری و شبانه ­روزی میسر می ­باشد.

 

هدف از تفکیک ملک و گرفتن صورت ‌مجلس تفکیکی چیست؟

 

point of separating the property

اخذ تضمینی صورت مجلس تفکیکی به صورت 24 ساعته

 

در گام اول، این اقدام به منظور تعیین حدود هریک از واحدهای ملک است و در گام بعدی، جهت تعیین حدود مالکیت نسبت به هر واحد و انتقال سند مالکیت آن به مالک یا مالکین جدید است که ضرورت می ­یابد.

انجام کلیه مراحل اداری در اخذ گواهی پایان­ کار، صورت‌ مجلس تفکیکی، استعلام از دفترخانه، گواهی عدم تجاوز ملک (به شوارع، حریم و املاک مجاور) و... بر عهده مالک یا مالکین فعلی است؛

مالک یا مالکین بعدی که سند مالکیت جدید بایستی بنام آن­ ها صادر شود، مسئولیتی در این خصوص ندارند؛ مگر در طرح دعوی در الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی یا الزام به اخذ گواهی پایان­ کار ساختمان و مانند آن.

در این خصوص می­توان با وکیل تفکیک ملک و مالکیت که در تمامی موارد مذکور واجد تخصص و تجربه کافی است، مشاوره نمود و ضمن پرسیدن سوالات حقوقی، راهکار های حقوقی مناسب نیز دریافت نمود.

 

دعوی الزام به اخذ صورت ‌مجلس تفکیکی در چه دادگاهی مطرح می ­شود؟

همان‌طور که ملاحظه شد، موضوع الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی، واجد مسائل و چالش ­های حقوقی است و ممکن است به طرح دعوی نیز منجر شود؛ بدین جهت، موارد مربوط به دادگاه صالح به رسیدگیِ دعاوی آن، مورد اهمیت است.

دعوی الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی در زمره دعاوی ملکی و ثبتی است که معمولاً، در صورت امتناع مالکِ اولیه (فروشنده)، از انجام تکالیف قراردادی در اخذ پایان کار و صورت ‌مجلس تفکیکی ملک غیر منقول، توسط خریدار طرح می­ گردد.

دادخواست الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی در دادگاه حقوقی طرح می­ شود و در زمره دعاوی مالی است و حسب شرایط مرجع صالح رسیدگی، دادگاه یا شورای حل اختلاف خواهد بود.

در خصوص شرایط و طرح دادخواست و نحوه پیگیری موضوع الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی، مشاوره با بهترین وکلای خانم و آقا مجموعه حقوقی وکیل تلفنی که به صورت 24 ساعته، فوری، آنلاین، تلفنی، تصویری و چت، مشاوره و راهکارهای حقوقی مناسب ارائه می ­نمایند؛ یقیناً مثمر ثمر می ­باشد.

 

ابطال صورت ‌مجلس تفکیکی چگونه امکان ­پذیر است؟

 

cancelation of seperated assignment

ابطال صورت مجلس تفکیکی به صورت آنلاین و 24 ساعته

 

تا پیش از ثبت صورت‌ مجلس تفکیکی در دفتر املاکِ اداره ثبت اسناد و املاک کشور، صورت ‌مجلس مذکور هم­ چنان بی ­اثر است؛ ملک غیر منقول هم­ چنان وضعیت مشاعی داشته و مالک یا مالکین می ­توانند تقاضای ابطال آن را بنمایند.

از دیگر موارد درخواست ابطال صورت‌ مجلس تفکیکی توسط خواهان، می­توان ادعای عدم حضور خواهان در محل، عدم امضای او و ادعای جعل امضای خواهان و یا ادعای عدم رعایت موازین و مقررات قانونی در تنظیم صورت‌ مجلس تفکیکی را نام برد.

جهت اطلاعات بیشتر با مجموعه وکیل تلفنی در ارتباط باشید.

 

چگونه دعوای الزام خوانده به صورت‌ مجلس تفکیکی را مطرح کنیم؟

در پاسخ به این پرسش بایستی بیان نمود که اولین نکته و مهم ‌ترین آن، پیش از انجام هرگونه عمل حقوقی، مراجعه به شخص متخصص و با تجربه و کار آزموده‌ای است که تسلط کافی در موضوع مطروحه داشته باشد.

بنابراین؛ در طرح دعوای الزام به اخذ صورت ‌مجلس تفکیکی نیز این امر صادق خواهد بود و به شدت توصیه می ­شود.

پس از امتناعِ مالک از انجام تعهدات قراردادی و عدم اخذ گواهی پایان ­کار و صورت‌مجلس تفکیکی، ضمن در اختیار داشتن قرارداد مذکور، با مراجعه به دادگاه محل وقوع ملک، تقاضای محکومیت خوانده و درخواست الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی و یا در صورت لزوم درخواست الزام به اخذ گواهی پایان­ کار و سایر موارد مربوطه طرح می­ شود.

دادگاه نیز ضمن بررسی دلایل و مستندات با صدور حکم محکومیت، الزام خوانده را خواهد خواست؛ با صدور حکم و ابلاغ اجراییه در صورت امتناع مجدد خوانده، خواهان می­ تواند اقدام به اخذ صورت‌ مجلس و سایر موارد لازمه نموده و هزینه­ های مربوطه را از خوانده دریافت نماید.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

بهترین راه پیش فروش آپارتمان ها

بهترین راهکار ها برای ضمانت وام مسکن

همه چیز در مورد ملک وقفی

مشکلات پیش فروش و پیش خرید آپارتمان ها

راه های ساده و کاربردی ابطال فروشنامه

اثبات مالکیت یک ملک بدون سند مالکیت

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین