موسسه وکیل تلفنی

 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

اثبات بذل انقضای مدت در ازدواج موقت

اثبات بذل / انقضای مدت در ازدواج موقت

در ابتدا می بایست مبحث ازدواج موقت یا عقد موقت اصلا چیست؟ خیلی ها شاید معنی ازدواج موقت را ندانند؛ در بین مسلمانان مخصوصاً شیعیان برای جلوگیری از فساد یا بی بند و باری در بین جوانان، یا زنان و مردانی که توانایی ازدواج دائم را ندارند، یک فرجه یا راهکاری به نام ازدواج موقت قرار داده شده؛ برای اینکه ازدواج موقت صورت بگیرد، حتماً باید برای آن زمان تعیین شود؛ یعنی زمان به پایان رسیدن عقد موقت یا به اصطلاع صیغه، زمانی است  که مدت این عقد موقت به پایان می رسد و بعد از اتمام آن هر رابطه جنسی جزء زنا و روابط نامشروع محسوب می گردد.

 

توصیه بانوی وکیل در خصوص یکی از موارد رایج در انواع ازدواج

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"خیلی از جوانان برای اینکه در زمان خواستگاری و قبل از عقد دائم، با اخلاق و روحیات  هم دیگر بیشتر آشنا شوند به سراغ عقد موقت می روند؛ این جوانان برای اینکه با جزئیات عقد موقت آشنا شوند، نیاز به دریافت یک مشاوره حقوقی خانواده دارند تا آنها را در این امر یاری کند؛ بنابراین می توانند با هزینه مالی و زمانی کمتر با وکلای خانواده ما تماس گرفته تا دلواپسی های توأم با مشکلات حقوقی آنها حل گردد؛ برای اینکار می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکانات تماس فوری با وکلای خانواده ما فراهم گردد"

 

 

بذل مدت در ازدواج موقت به چه صورت انجام می شود؟

 

Time of Temporary marriage

اورژانس وکالت امورات خانوادگی 24 ساعته

 

وقتی که بین زن و مردی ازدواج موقتی انجام می گیرد، حتماً برای آن مدتی تعیین شده است و هنوز مدت آن به پایان نرسیده است؛ اما زوج می خواهد بقیه ی مدت صیغه را به زوجه ببخشد و در واقع وی را از زندگی مشترک می رهاند؛ به این بخشش زوج، بذل مدت در ازدواج موقت می گویند.

بذل مدت فقط در ازدواج موقت صورت می گیرد، چون در ازدواج دائم وقت تعیین نمی شود، پس یکی از روش های به پایان رسیدن عقد موقت بذل مدت توسط مرد است که در این بذل مدت، نیازی به حضور زن نیست و همینکه بگوید (من این مدت باقیمانده از عقد موقت را به زن بخشیدم ) کفایت می کند.

بذل مدت، پروسه ی پیچیده ی طلاق را ندارد، چون در طلاق باید دو نفر مرد عادل شاهد طلاق باشند؛ اما در بذل مدت کافی است که مرد از روی اختیار خود تصمیم بگیرد که بذل مدت را انجام دهد و با هر لفظی محقق می شود.

بهترین راهکار برای اطلاع از نحوه ی بذل مدت و یا چگونگی آن، مشورت با یک وکیل خانواده و یا به عبارتی مشاوره حقوقی خانواده است؛ برای اینکار نزدیکترین راه ارتباط با سایت وکیل تلفنی است تا از مشاوران حقوقی خانواده ویا وکلای با تجربه ی سایت وکیل تلفنی راهنمایی و مشاوره بگیرید.

 

 

آیا زن می تواند در ازدواج موقت اقدام به بذل مدت کند؟

 

expiration date of white marriage

وکیل صیغه خانم 24 ساعته آنلاین

 

گاهی مواقع بعد از ازدواج موقت، زن از طرف زوج در عسر و حرج می ماند، یعنی مرد به زن توجه نمی کند و وی را از هرلحاظ در تنگنا قرار می دهد؛ بنابراین در اینجا قانون به زن اجازه داده است تا زمانی که در عقد موقت از طرف شوهر در عسر و حرج می ماند به دادگاه مراجعه کند و از دادگاه بخواهد مرد را به بذل مدت عقد موقت اجبارکند که در اینصورت قاضی حکم به بخشیدن مدت باقی مانده ی عقد موقت از طرف مرد می دهد.

گاهی هم اگر در عقد موقت مرد، وکالت بذل مدت به زن بدهد، در این صورت هم زن هر موقع بخواهد می تواند آن را به خود بذل مدت کند.

باید بگوییم که در عقد موقت نفقه به زن تعلق نمی گیرد و  اگر هم در صیغه نامه شرط شده باشد و باز مرد از دادن نفقه کوتاه کند، عمل مجرمانه محسوب نمی شود و زن می تواند از دادگاه بخواهد تا شوهر را مجبور نماید تا طبق صیغه نامه، نفقه ی وی را بپردازد.

 

طبق ماده ی1113: "... در عقد موقت زن حق نفقه ندارد، مگر اینکه شرط شده باشد یا اینکه عقد مبنی بر آن جاری شده باشد"

 

اگر در زمینه ی اینکه آیا زن می تواند در ازدواج موقت اقدام به بذل مدت کند یا نه؟ برای شما سوالی وجود دارد، برای رسیدن به پاسخ مناسب با شرایط شما بهتر است با یکی از وکلای خانواده ما تماس گرفته و در این مورد از آنها مشاوره حقوقی دریافت نمایید.

 

الزام مرد به بذل مدت در ازدواج موقت، یعنی چه؟

 

essentiality of white marriage expiration

وکیل عقد موقت فوری و 24 ساعته

 

همانطور که کمی بالا تر نیز به آن اشاره شد، در بعضی مواقع که مرد توانایی نگهداشتن زن درعقد موقت را ندارد و زن را در عسر و حرج نگه می دارد؛ در این موقع زن می تواند به این دلیل با مراجعه به دادگاه دادخواست الزام به بذل مدت عقد موقت را به دادگاه بدهد؛

 

موارد لازم برای دادخواست الزام به بذل مدت عقد موقت چه می باشند؟

 1. تصویر مصدقِ سند ازدواج (صیغه نامه).
 2. به همراه داشتن کارت ملی و کارت عابر بانک جهت پرداخت هزینه های دادرسی.
 3. دلایل و ضمائمی که برای در عسر و حرج ماندن خود داشته باشد باید ارائه شود؛ دلایلی مثل: شهادت شهود، استناد به پرونده، در خواست استعلام، تحقیقات محلی و ... .

 

در ادامه مبحث فوق، اگر دادگاه ببیند که مرد توانایی اداره ی زن را ندارد و وی را در اعسار نگه می دارد، مرد را الزام به بذل مدت عقد موقت می کند، برای درستی بذل مدت از طرف مرد، مرد باید عاقل و رشید باشد و با اختیار خود تصمیم بگیرد؛

 

نکته: بذل مدت با فسخ نکاح و طلاق متفاوت است ومرد باید با ارده ی خود تصمیم به بذل مدت بگیرد.  

 

برای دریافت راهکار حقوقی آنلاین می توانید با ثبت نام در سایت، سوالات حقوقی خود را ثبت نمایید تا وکلای ما به صورت 24 ساعته آنها را بازدید نموده و به آنها پاسخ لازم را ارائه دهند؛ البته امکان تماس تلفنی فوری نیز با وکلای خانم ما نیز وجود دارد.

 

شرایط بذل مدت در ازدواج موقت چیست؟