موسسه وکیل تلفنی

  • جواد فدایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۳۶:۵۳ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • سمیه سوادکوهی سمیه سوادکوهی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۱۳:۳۸ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • فرنام ایزدی ثمرین گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۳:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • حمید ابوترابیان گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۲:۴۸ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • مهدی محمدپور مهدی محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۳۷:۱۲ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • تینا راد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۴۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • سید محمد موسوی سید محمد موسوی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۲۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۱۵:۲۸ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • بهمن غیاثوند بهمن غیاثوند گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۵۲:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
  • فرهاد محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۲۹:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مهریه

مشاوره حقوقي مهریه توسط وكيل دادگستري

مهریه مالی است که مرد هنگام عقدِ ازدواج به همسر خود می پردازد یا مکلف به پرداخت می شود. زن به محض جاری شدن عقد می تواند مهریه خود را طلب کند و این موضوع ربطی به طلاق ندارد. امروزه مهریه را وجه ضمان طلاق زن می دانند. البته میزان مهریه ب توافق زن و مرد وابسته می باشد؛ از این رو بسیار مهم است که قبل از هر اقدام برای دریافت یا پرداخت مهریه، حداقل یک مشاورۀ تلفنی با یک وکیل داشته باشید.

 

توصیه های وکیل زن متخصص در وصول مهریه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"سایت وکیل تلفنی اولین سایت حقوقی ایرانی بوده است که با اعمال فیلتر های سخت موفق به استخدام 1000 وکیل متخصص در زمینه های مختلف شده است که از این تعداد، نزدیک به 17% آنها وکلای متخصص در زمینه مهریه و امور مربوط آن هستند که به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمت به هم میهنان اند و لمس تصویرک زیر امکان برقراری ارتباط تلفنی با آنها را برای شما ممکن می سازد"

 

 

آخرین قانون در خصوص مهریه و جلب بدهکاران مهریه

 

dowry

دریافت مهریه بدون هیچگونه ارتباط با شوهر 

 

یکی از مهم ترین مسائلی که این روزها در جلسات مشاوره حقوقی مهریه بسیار مورد پرسش قرار می گیرد آن است که آخرین قانون در خصوص مهریه و جلب بدهکاران مهریه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید به قانون 22 حمایت از خانواده و ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی اشاره کرد.

هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا یکصد و ده سکه تمام بهارآزادی یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول مقررات ماده (۲) قانون اجرای محکومیت‌های مالی است. (اگر مرد نتواند مهریه را تامین کند و معسر بودن او نیز در دادگاه به اثبات نرسد، حبس خواهد شد) چنانچه مهریه، بیشتر از این میزان باشد در خصوص مازاد، فقط ملائت زوج ملاک پرداخت است. رعایت مقررات مربوط به محاسبه مهریه به نرخ روز کماکان الزامی است.

اما حقیقت آن است که بر اساس آخرین تغییرات بوجود آمده در قوانین مربوط به مهریه دیگر بر اساس ماده ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، مرد زندان نمی‌رود یا اگر حبس باشد آزاد می‌شود و پرداخت مابقی مطالبه به صورت عندالاستطاعه خواهد بود. در این ماده آمده است که اگر استیفای محکومٌ‌به از طریق مذکور در این قانون ممکن نگردد محکومٌ‌علیه به تقاضای محکومٌ‌له تا زمان اجرای حکم یا پذیرفته‌شدن ادعای اعسار او یا جلب رضایت محکومٌ‌له حبس می‌شود. چنانچه محکومٌ‌علیه تا سی روز پس از ابلاغ اجرائیه، ضمن ارائه صورت کلیه اموال خود، دعوای اعسار خویش را اقامه کرده ‌باشد حبس نمی‌شود، مگر اینکه دعوای اعسار مسترد یا به موجب حکم قطعی رد شود.

 

میزان مهریه پرداختی زن در دوران نامزدی چقدر است؟

 

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص مهریه در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart Button

 

یکی از مهم ترین مسائلی که می توان در مشاوره حقوقی مهریه در مورد آگاهی یافت راجع به چگونگی دریافت مهریه در دوران نامزدی است. اولین و مهم ترین مسئله ای که باید در مورد مهریه به خاطر بسپارید آن است که در ماده 1082 قانون مدنی آمده است، به مجرد عقد زن مالک مهریه می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.

 بنابراین مهریه حق زن است و نمی توان آن را از او منع کرد.اما شما باید توجه داشته باشید که اگر منظور از کلمه ی نامزدی قبل از خوانده شدن عقد نکاح است، باید گفت که در این حالت زن اجازه ی دریافت مهریه را ندارد، اما اگر منظور از دوران نامزدی پس از خوانده شدن خطبه ی عقد است و قبل از وارد شدن زن به خانه ی همسر و مستقر شدن در آنجا است، باید گفت که میزان مهریه به روابط زناشویی میان زوجین وابسته است.

به عنوان یک قاعده ی کلی باید گفت که اگر خطبه ی عقد جاری شده باشد و زن و مرد با یکدیگر رابطه ی زناشویی نداشته باشند و زن باکره باشد، نصف مهریه به او تعلق می گیرد و اگر رابطه زناشویی صورت گرفته باشد و زن باکره نباشد، تمام مهریه به او تعلق خواهد گرفت.

برای دریافت مشاوره حقوقی مهریه شما می توانید به راحتی با استفاده از مشاوره حقوقی فوری تلفنی از مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته استفاده کنید و پاسخ تمام سوالات حقوقی خود را دریافت کنید.

 

آیا با استفاده از مشاوره حقوقی مهریه می توان برای توقیف دستمزد کارگر مرد یا کارمند برای وصول مهریه اقدام کرد و از شرایط قانونی آن اطلاع حاصل کرد؟

با کمک مشاوره حقوقی مهریه شما می توانید در مورد شرایط توقیف دستمزد کارگران و کارمندان مرد اطلاع حاصل نمایید. بر اساس ماده 34 قانون اجرای احکام مدنی همین که اجراییه به محکوم‌علیه ابلاغ شد محکوم‌علیه مکلف است ظرف ده روز مفاد آن را به موقع اجرا بگذارد یا ترتیبی برای پرداخت‌محکوم به بدهد یا مالی معرفی کند که اجرای حکم و استیفاء محکوم به از آن می‌سر باشد و در صورتی که خود را قادر به اجرای مفاد اجراییه نداند باید‌ظرف مهلت مزبور جامع دارایی خود را به قسمت اجرا تسلیم کند و اگر مالی ندارد صریحاً اعلام نماید هر‌گاه ظرف سه سال بعد از انقضاء مهلت مذکور‌معلوم شود که محکوم‌علیه قادر به اجرای حکم و پرداخت محکوم به بوده لیکن برای فرار از آن اموال خود را معرفی نکرده یا صورت خلاف واقع از‌دارایی خود داده به نحوی که اجرای تمام یا قسمتی از مفاد اجراییه متعسر گردیده باشد به حبس جنحه‌ای از شصت و یک روز تا شش ماه محکوم‌خواهد شد.

در نتیجه اگر مرد هیچ مالی نداشته باشد که برای پرداخت مهریه همسرش توقیف شود، از آنجایی که زن طلبکار محسوب می شود می تواند از مزایای ماده 49 قانون اجرای احکام مدنی استفاده کند و درخواست کند تا معادل محکومٌ‌به از اموال محکومٌ‌علیه توقیف شود.  از آنجایی که حقوق و مزایای کارمندان و کارگران نیز به عنوان بخشی از اموال مرد محسوب می شود، بخشی از آن برای پرداخت مهریه ی زن توقیف خواهد شد.

در مشاوره حقوقی با وکیل تلفنی می توانید از جزییات قانونی توقیف اموال و دستمزد مرد آگاهی پیدا کنید اما به عنوان یک قاعده ی کلی می توان گفت که حدود یک چهارم حقوق و مزایا مرد توقیف می شود و تمام حقوق او قابل توقیف نیست.

 

آیا به خاطر مهریه می شود مرد را ممنوع الخروج از کشور نمود؟