موسسه وکیل تلفنی

 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

جرم روزه خواری در ماه رمضان

جرم روزه خواری در ملأ عام

روزه یکی از فرایض دینی است که در شرع مقدس اسلام امری واجب در نظر گرفته شده است؛ به طور کلی قانون مجازات اسلامی روزه خواری را عنوانی مجرمانه ندانسته و برای آن مجازاتی در نظر نگرفته است؛ اما به موجب همین قانون روزه خواری در ملأ عام به دلیل مرتبط بودن با اخلاق حسنه و شرع،  نوعی جرم خاص محسوب شده است و در این قانون می توان مجازات مورد نظر برای جرم روزه خواری در ملأ عام یافت؛ با ما همراه باشید تا این موارد را با هم بررسی نماییم.

 

چگونه با روزه خواری مجرم شناخته می شویم؟ (توصیات یکی از بانوان وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"جرم روزه خواری در ملأ عام و تظاهر به روزه داری، جرم انگاری شده و همزمان دو عنصر برای آن در نظر گرفته شده است؛ عنصر مادی این جرم به قصد در ملأ عام است، یعنی عمل حتماً باید در حضور عموم صورت بگیرد تا جرم تلقی گردد و عنصر روانی جرم روزه خواری در ملأ عام را می توان همان سوء نیت و قصد خاص روزه خواری در نظر گرفت؛ در صورتی که شما به واسطه روزه خواری مجرم شناخته شده اید، بهتر است با ما به صورت 24 ساعته تماس بگیرید؛ چراکه وکلای کیفری ما تنها کسانی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا اثبات کنید که دو عنصر فوق اتفاق نیافتاده و عنوان مجرم را از گردن خود باز نمایید؛ برای اینکار تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

در چه حالتی روزه خواری در ماه رمضان جرم محسوب می شود؟

 

Fasting breaking crime

بهترین روش کاهش حبس روزه خواری در ماه رمضان

 

همانطور که کمی بالاتر نیز به آن اشاره شد، طبق قانون مجازات اسلامی جرم روزه خواری در ملأ عام و حتی تظاهر به آن، جرم انگاری شده است و شناخته شدن یک فرد به عنوان مجرم در این خصوص شرایط خاصی را به دنبال دارد؛ شخص خاطی باید در عموم اقدام به روزه خواری کند تا طبق این قانون مجازات شود و یا باید به طور خاص به این عمل تظاهر کند.

شرایط خاص این جرم به این دلیل است که روزه خواری اگر در جامعه و عموم نباشد جرم انگاری نشده است؛ اما به طور کلی این جرم اگر جرم هم نباشد، مخالف شرع و اخلاقیات است.

 

مجازات روزه خواری در ماه رمضان به چه مواردی بستگی دارد و برای کاهش آن چه کنیم؟

اگر فردی که اقدام به این کار می کند عذری شرعی و موجه نداشته باشد و در عموم این عمل صورت بگیرد، قابل مجازات خواهد بود.

 

نکته: مجازات جرم روزه خواری در ملأ عام بستگی به ظاهر شدن و انجام عمل در عموم دارد و این رکنی مهم برای تحقق این جرم است.

 

برای کاهش مجازات روزه خواری، بهترین عمل آن است که با یک مشاور حقوقی و وکیل مشورت گردد؛ برای مشورت در مورد این جرم و شرایط خاص آن و برای کاهش مجازات می توانید با وکیل تلفنی تماس حاصل فرمایید و برای سوالات خود پاسخی مناسب بیابید.  

هر ساله رفتار محاکم نسبت به این جرم مورد تغییر قرار می گیرد؛ پس برای آگاهی بیشتر لازم است تا با فردی آگاه و با تجربه مشورت کنید.

 

آیا خوردن آب یا جویدن آدامس در ماه رمضان به دلیل بیماری های عصبی و کلیوی می تواند جرم انگاری شود؟

 

مجازات حمل مواد خوراکی در ماه رمضان

 

خوردن آب نیز به مانند خوردن غذا در ملأ عام می تواند جرم محسوب گردد، آشامیدن و غذا خوردن هردو در عموم، جرم روزه خواری در ملأ عام محسوب می شود؛ اما در حال حاضر جرم روزه خواری به طور معمول و به دلیل بیماری های عصبی و یا کلیوی و دیگر امراض جرم انگاری نشده است.

 

آیا بوی سیگار دادن در ماه رمضان جرم انگاری شده و قابل مجازات است؟

بوی سیگار دادن در ماه رمضان نمی تواند دلیلی بر روزه خواری باشد و همچین چیزی در ماه رمضان به عنوان جرم شناخته نمی شود و قابل مجازات نیست؛ به عبارتی دیگر ... 

 • "یکی از ارکان جرم، رخ دادن آن است، یعنی باید در حین سیگار کشیدن در ماه رمضان دیده شوید و تنها بوی سیگار دادن در ماه رمضان، نمی تواند جرم را نشان دهد"

 

به طور کلی بوی سیگار دادن در ماه رمضان جرم انگاری نشده است و هنگامی که جرم انگاری نشده باشد، قابل مجازات هم نیست.

 

مجازات جرائم در ماه رمضان چه تغییری می کنند؟

 

crime trial changing in Ramadan month

بررسی آنلاین امکان تغییرات دیه و مجازات ها در ماه رمضان

 

ماه رمضان جزئی از ماه های شرعی محسوب نمی شود و به طور کلی مجازات دیگر جرایم در این ماه کاهش و یا افزایش پیدا نمی کند.

تنها چیزی که تغییر پیدا می کند همان خوردن و آشامیدن در ملأ عام است که در ماه رمضان وجهه خوبی ندارد و به دلیل سست کردن روزه داران در حفظ روزه، جرم محسوب می شود.

رویکرد محاکم در برخی موارد نسبت به این جرم متفاوت است و مجازات جرم روزه خواری در عموم دستخوش تغییرات قرار می گیرد.

 

مجازات روزه خواری در ماه رمضان 1400

اگر فردی در ماه رمضان اقدام به روزه خواری در ملأ عام نماید به حبس از 10 روز تا 2 ماه و یا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

در صورتیکه شما را هم به خاطر روزه خواری در ماه رمضان دستگیر کرده اند؛ بهتر است با وکلای متخصص ما تماس حاصل کنید تا حمایت های حقوقی ایشان، نهایت تلاش خود را برای آزاد سازی شما انجام دهیم.

در ادامه می توان اذهان داشت که روزه خواری در ادارات دولتی نیز جرم انگاری شده است و مطابق قانون فرد خاطی قابل مجازات خواهد بود.

به طور کل شما ممکن است طی یک روزه خواری در ملأ عام بازداشت شده و حبس بکشید و از طرفی شلاق هم بخورید؛ حبس روزه خواری امکان پذیر و مدت حبس برای روزه خواری 10 روز تا 2 ماه خواهد بود.