موسسه وکیل تلفنی

  • ف احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۳:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
  • Morteza Dorosti گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
  • محمد مصطفائی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
  • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
  • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
  • اعظم گیوه‌کی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۲۴:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۲۵:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
  • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
  • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
  • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

کاهش سرمایه

کاهش سرمایه

امروزه عمده فعالیت­ های اقتصادی اجتماعی، خدماتی و ... در قالب شرکت­ های تجاری صورت می گیرد، شرکت ­های تجاری انواع گوناگونی دارند که با توجه به نوع سرمایه و هدف تشکیل شرکت با یکدیگر متفاوت اند، گاهی بر اثر یک سری اتفاقات ناخواسته شرکت منحل می شود و در مواقعی هم شرکت دست به کاهش اختیاری یا اجباری سرمایه خود می زند، شرکت­ های تجاری طبق ماده 20 قانون تجارت به 7 دسته تقسیم می شوند؛ لذا با ما همراه باشید تا کاهش سرمایه در انواع شرکت ها را طبق این ماده قانونی مورد شرح قرار دهیم.

 

دعاوی رایج شرکت ها (توصیات یکی از بانوان وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 
 

 

capital decreasing concept

وکیل متخصص کاهش سرمایه آنلاین و 24 ساعته

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت مختلط سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی تولید و مصرف و ...؛ باید دانست که کاهش سرمایه در این شرکت­ ها بر اساس شرایط مختلف اتفاق می افتد که هر کدام از این موارد مذکور به نوبه خود مسائل حقوقی متفاوتی را مشمول می شوند؛ از آنجا که این مسائل حقوقی همگی در گرو تضمین موفقیت آن شرکت می باشند، نمی توان درخصوص این موارد، سطحی و حتی خودسرانه عمل نمود و دریافت راهکارهای حقوقی که هم ارزان باشد و هم تضمینی وظیفه هر شرکتی در قبال این مسائل حقوقی می باشد؛ بنا بر ملاحظات ذکر شده، موسسه حقوقی ما با همکاری بهترین وکلای متخصص امور تجاری شرکت ها اقدام به ارائه خدمات حقوقی شرکت ها به صورت 24 ساعته نموده است؛ طی این خدمت گذاری موسسه حقوقی ما، شما عزیزان می توانید به صورت 24 ساعته با وکلای پایه یک ما تماس حاصل نموده و بهترین راهکار های حقوقی را در خصوص مشکل حقوقی شرکت تان اعم از کاهش سرمایه آن، دریافت نمایید؛ برای اینکار تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

کاهش سرمایه چیست و به چه منظوری در شرکت­ ها صورت می­ گیرد؟

 

capital decreasing concept

کاهش سرمایه فوری انواع شرکت ها به صورت آنلاین و تضمینی

 

نحوه کاهش سرمایه در انواع  شرکت­ ها به دو صورت است؛ یا اختیاری است و یا اجباری، که توضیح هر کدام به شرح زیر می باشد:

1. کاهش سرمایه اختیاری، زمانی صورت می گیرد که شرکت به اهداف مورد نظر خود رسیده باشد، اما میزان اضافی تری سرمایه در اختیار دارد؛ بنابراین هیئت مدیره جلسه ای را تشکیل می دهند و مبلغ سرمایه اضافی را به شرکا باز می گردانند.

 

2. کاهش اجباری نیز سرمایه زمانی اتفاق می افتد که میزان درآمد شرکت کم ­تر از میزان مورد نظر باشد و به عبارتی شرکت به جای سود، ضرر بدهد؛ در این مواقع هیئت مدیره و اعضا جلسه  ­ای جهت انحلال یا بقا شرکت تشکیل می دهند، مجمع عمومی تصمیم را بر پایه انتشار سهام، کاهش اجباری سرمایه و یا انحلال شرکت خواهد گرفت؛ در این حالت تصمیم مجمع توسط هیئت مدیره به اطلاع ثبت شرکت­ ها خواهد رسید و در صورت عدم انحلال یا انتشار سرمایه هیئت فوق ­العاده تصمیم به کاهش سرمایه شرکت به میزان سرمایه موجود می گیرد.

 

کاهش عمدی سرمایه شرکت قانونی است؟

پس از اینکه هیئت مدیره بررسی­ های خود را انجام داد و متوجه سرمایه اضافی شد و تصمیم بر استرداد سرمایه اضافی به سهامداران گرفته شد؛ رعایت موازین قانونی مانند کاهش سرمایه صاحبان سهام به میزان مساوی، کاهش سرمایه به گونه ­ای که به حقوق طلبکاران لطمه ای وارد نشود و در آخر حداقل سرمایه قانونی سهام­ داران باید حتما مد نظر قرار گیرد؛ یعنی کسر سرمایه باید به میزان حداقل مبلغ قانونی سرمایه سهام­داران باشد تا آن ها ناراضی یا متضرر نشوند.

معمولاً شرکت­ها یک وکیل مخصوص به خود را دارند چرا که شرکت خود یک شخص حقوقی محسوب می شود، حتی اگر هم در شرکتی شخصی به عنوان وکیل وجود نداشته باشد می توان به یک مشاور حقوقی به صورت حضوری جهت مشورت مراجعه نمود در صورت عدم امکان مراجعه حضوری به مشاور یا وکیل می توان از تیم وکیل تلفنی مشاوره حقوقی تلفنی دریافت کرد.

 

مشاوره حقوقی کاهش سرمایه شرکت، چه کمکی به ما می تواند بکند؟