موسسه وکیل تلفنی 476259-021

  • نیلوفر کرمی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۱۰:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • ملیکا کریمی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۵:۵۵ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • سعید هوشمند گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۲:۲۴:۰ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • مرجان نیکنامی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۱:۴۶:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۴۰:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۳:۴۳ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۱۹:۴۲ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۳۹:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۱:۴۰ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۵۴:۵۷ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۶
انجمن وکیل تلفنی

لزوم مشاوره حقوقی با وکیل

لزوم مشاوره حقوقی

اهمیت حضور یک وکیل مجرب به اندازه اهمیت یک قرارداد است. به نحوی که عدم مشورت با وکیل، میتواند ناخواسته تعهدات و مسئولیت هایی را برای یک طرف قرارداد بوجود بیاورد. مشاوره حقوقی با وکیل، در عمل میتواند کمک شایانی به اصحاب دعوا نماید. بعلاوه وکیل تلفنی راهکاری بی نقص برای آندسته از موکلین هست که زمان کافی برای مشورت حضوری ندارند.

امروزه روابط انسانها با یکدیگر چنان گسترده و پیچیده شده که هر رفتار و دادوستدی می­بایست در قالب یک قرارداد گنجانده شود تا راه را بر اتفاقات و مشکلات آینده ببندد. مشاوره حقوقی با وکیل یکی از آن راههاست که با اتکا بر آن می­توان از حقوق و البته تکالیف خود در روابط و قراردادها آگاه شد. از سویی دیگر اطلاع از موارد قرارداد و آگاهی از حقوق و تعهدات به تنهایی نمی­تواند مقصود طرفین قرارداد را به نحوی کامل و جامع حاصل کند. به عنوان مثال طبق یک قرارداد فروشنده تعهد می­کند که کالای خود را در قبال یک هزینه مشخص و در یک بازه زمانی معین به دست خریدار برساند ولی به سبب اعمال مقررات سخت گیرانه ای که در قوانین گمرک اعمال می­گردد ترخیص کالای مذکور ممکن است با هزینه بالایی انجام گردد یا رعایت بازه زمانی مورد توافق غیرممکن شود. حال اگر فروشنده با اتکا بر شرایط فورس ماژور از تعهد خود شانه خالی کند، خریدار چه راهی برای احقاق حق خود خواهد داشت؟ راه حل این قبیل موضوعات در جلسه مشاوره حقوقی با وکیل یا استفاده از خدمات وکیل تلفنی خواهد بود.

انواع وکالت و مشاوره حقوقی

گرچه عامه مردم وکالت را تنها در وکیل دادگستری معنا می­کنند اما وکالت در معنای مدنی نیز وجهه قانونی دارد و بر اساس قوانین، وکالت مدنی نیز قالبی از وکالت است که در آن یک شخص برای رسیدگی به برخی امورات خود به دیگری وکالت می­دهد.

وکالت مدنی: موضوع ماده 656 قانون مدنی است که در آن قانونگذار وکالت را عقدی می­داند که در آن یکی از طرفین، دیگری را برای انجام امری نائب خود میکند. برخلاف وکالت دادگستری این نوع از وکالت، محدودیتی ندارد.

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

وکالت دادگستری: عقدی است که طی آن رسیدگی به امور حقوقی و قضایی موکل، به تعهد وکیل درخواهد آمد. مشاوره حقوقی با وکیل صرفا در این مورد مصداق دارد و در وکالت مدنی، موضوعیت نخواهد داشت. تعهد مذکور می­تواند از طرح دعوی آغاز و تا خاتمه دادرسی و صدور رای ادامه داشته باشد، مشروط بر اینکه در عقد وکالت هیچ محدودیتی اعمال نشده باشد. در ضمن هزینه وکیل میتواند رایگان یا در قبال مبلغ معینی باشد.

حضور وکیل مجرب، یک نقطه اتکا برای رسیدن به حقوق خود در محکمه هاست

 

 

مطلق یا مقید؟

جدای از تفکیک عقد وکالت به مدنی و قضایی، وکالت می­تواند بصورت مطلق منعقد شود یا با قید یک موضوع خاص مقید شود. به بیان ساده موکل مختار است انجام همه امور مالی خود را در قالب وکالت به دیگری تنفیذ نماید، یا تنها برای انجام عملی خاص به او نیابت دهد. در هر حال تعیین موضوع غالبا در مشاوره حقوقی با وکیل مطرح میگردد. موضوع ضروری دیگری که لازم است ذیل این عنوان بیان گردد، تخلف از قیود مذکور در عقد است. معاملات خارج از قیود ذکر شده در عقد وکالت، غیر نافذ خواهند بود. گرچه نگاه سخت گیرانه قانون برای حمایت از حقوق موکل گاهی رای به بطلان معاملات وکیل می­دهد اما این موضوع که یک استثنا به حساب می­آید.

خدمات وکیل

از ابتدای لزوم به وجود آمدن جامعه وکلا تا به امروز فراز و نشیب‌های فراوانی در میزان وسعت خدمات وکیل به وجود آمده به عنوان مثال عباراتی چون وکیل پایه دوم و وکیل پایه یک محدودیت‌هایی را برای وکلا به وجود می‌آورد اما برای تساهل در امور وکالتی و ساده‌سازی روابط وکیل و موکل همه وکلای پذیرفته شده در آزمون وکالت با طی کردن یک دوره  کارآموزی به وکیل پایه یک دادگستری بدل می شوند و هیچ محدودیتی در پذیرش پرونده های قضایی ندارند. لزوم مشاوره حقوقی با وکیل تنها در موضوع مورد مناقشه نیست بلکه وکیل، اصحاب دعوا را در شیوه نگارش دادخواست، نوشتن لایحه یا شکواییه یاری می­رساند. در نهایت دایره خدمات ارائه شده توسط وکیل پایه یک دادگستری از مباحث تجارتی و مدنی گرفته تا جزایی و کیفری را شامل میگردد و تفاوتی نمی کند پرونده مطروحه جنبه کیفری داشته باشد یا مدنی. زیرا قانونگذار به صراحت وکیل را در پذیرش تمام پرونده ها آزاد گذاشته است البته استثنائاتی بسیار اندک مبنی بر عدم حضور وکیل طبق مواد قانونی وجود دارد که می‌توانید در مشاوره حقوقی با وکیل از این موارد اطلاع یابید موضوع مهم دیگری که ضروری است مورد توجه قرار گیرد توافق موکل و وکیل است زیرا این توافق تعیین کننده سطح دخالت وکیل در امور محوله می باشد.

لزوم مشاوره حقوقی با وکیل

پیشتر لزوم حضور یک وکیل را برای اثبات ادعای موکلان عنوان کردیم اما عده‌ای ازموکلان به سبب حساسیت موضوع دعاوی حقوقی خود قبل از طرح موضوع مورد نظر و آگاهی یافتن از ذیحق بودن یا نبودن خود به موسسات حقوقی مراجعه می کنند یا از طریق وکیل تلفنی، بدون نیاز به حضور در دفاتر وکلا یا موسسات حقوقی ابهامات در دعوای خود را شفاف می کنند. به هر حال مشاوره حقوقی با وکیل میتواند طرفین دعوا را از مشکلاتی چون رد دادخواست برهاند زیرا علاوه بر شرایط ماهوی شرایط شکلی و تشریفات طرح دعوا یا نگارش دادخواست نیز باید در چارچوب قانون باشد تا شروع رسیدگی به موضوع از سوی دادگاه امکان پذیر گردد و رعایت مواد قانونی در آغاز یک ادعا جزبا سواد حقوقی امکان پذیر نخواهد بود به علاوه آن تجربه مرتبط کمک شایان در به نتیجه رساندن موضوعات مطروحه خواهد کرد پس از مراجعه به یک وکیل مجرب در ابتدای مسیر طرح یک دعوای حقوقی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

وکیل تلفنی راهکاری عالی برای ماوره حقوقی بدون نیاز به رفت و آمد های غیر ضروریست

 

انحلال وکالت

از آنجایی که عقد وکالت از جمله عقود جائز است، انحلال ارادی آن قابل تصور خواهد بود بنابراین از یک سو استعفای وکیل از تعهدات خود را می­توان مجسم کرد و از سویی دیگر عزل وکیل از سوی موکل قابل تصور خواهد بود. این موضوع را در نظر داشته باشید که در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل از شرایط انحلال ارادی می­توان سخن به میان آورد و دغدغه ها را در عقد وکالت منعکس نمود. علاوه بر انحلال به سبب اراده طرفین، انحلال قهری که فارغ از اراده وکیل و موکل هست نیز امکانپذیر خواهد بود. این نوع از انحلال، ریشه در مواد قانونی دارد و طبق قوانین آمره، متعاملین عقد وکالت مجبور به انحلال آن خواهند شد. نمونه این انفساخ، فوت و جنون وکیل یا موکل است. قانونگذار در ماده 678 قانون مدنی صراحتا فوت و جنون موکل یا وکیل را از موارد انقضا وکالت برشمرده است. در هر حال بر خلاف انحلال ارادی، این انحلال را نمی­توان در مشاوره حقوقی با وکیل عنوان کرد و خلاف آن را توافق نمود یا حتی آنرا محدود کرد.

انحلال عقد وکالت ممکن است آثار و تعهدات برای وکیل و موکل بوجود بیاورد

 

آثار انحلال وکالت

ذیل عنوان بالا اسباب انحلال را بیان کردیم اما موضوع مهم دیگری که به لحاظ اهمیت در قد و قواره اسباب انحلال است، آثار و نتایج انحلال وکالت می­باشد. گرچه این موضوع نیازمند بیان نظریات مختلف و متفاوت حقوقدانان مطرح می­باشد اما برای رهایی از اطاله کلام دو عنوان شایع را بصورت مختصر بیان می­کنیم. دو اثر مشهود که در خلال مشاوره حقوقی با وکیل می­تواند عنوان گردد تا با پیش بینی لازم، راه بر نقیصه های احتمالی در آینده بسته شود.

1-اعمال حقوقی پس از عزل: با توجه به صراحت ماده 679 قانون مدنی، موکل هر وقت بخواهد  می­تواند وکیل را عزل کند اما در خصوص اعتبار و صحت اعمال وکیل پس از عزل، قانونگذار موضع سکوت در پیش گرفته است و تنها به بیان ماده 680 بسنده کرده است. این ماده اعمال وکیل را قبل از آگاهی از عزل برای وکیل نافذ میداند ولی برای معاملات پس از آگاهی او، سخنی به میان نیاورده است. در هر حال از منظر قانونگذار هر توافقی میان وکیل و موکل معتبر است لذا می­توان ضمن مشاوره حقوقی با وکیل نفوذ یا عدم نفوذ در معاملات را در هر برهه از دوران وکالت را در قرارداد گنجانید.

2-اعمال حقوقی پس از استعفا: همانطور که پیشتر بیان شد به علت جایز بودن عقد وکالت، استعفای وکیل نیز دارای وجاهت قانونیست. قانونگذار به بیان ماده 681 در این خصوص بسنده کرده است و اشعار می­دارد اقدام وکیل پس از استعفا نیز بلامانع است مادامی که موکل به اذن خود ادامه داده باشد.

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

قدم اول؛ نگارش

‌موفقیت در هر راهی بی شک به اولین قدم بستگی خواهد داشت. گام اول موضوع بسیار مهمی است که در مباحث حقوقی نمود بیشتری پیدا میکند زیرا ممکن است به سبب  عدم آگاهی از موضوعات حقوقی درگیر مشکلات ناخوشایندی شویم که رهایی از آنها گاها غیر ممکن می باشد.حال با این تفکر که می توان طی یک جلسه مشاوره حقوقی با وکیل یا تماس با موسسه حقوقی ارائه خدمات وکیل تلفنی را برای رفاه حال مراجعه کنندگان تدارک دیده اند، قدم اول را به نحوی شایسته برداشت و با نگارش یک دادخواست یا شکواییه مطابق تشریفات آیین دادرسی گامی بلند برای احقاق حق برداریم. به علاوه موضوع نگارش که از اهمیت فوق العاده­ای برخوردار است رعایت زمان های مورد نظر قانون­گذار نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد زیرا پس از انقضاء مدت رسیدگی قضایی انجام نخواهد شد. به عنوان نمونه مطابق ماده ۳۹۷ آیین دادرسی مدنی مهلت درخواست فرجام خواهی برای اشخاص ساکن ایران ۲۰ روز است پس ضروری است قبل از انقضاء مدت مذکور برای اطلاع یافتن از مواردی که ضروری است در درخواست فرجام های قید شوند یک جلسه مشاوره حقوقی با وکیل در برنامه خود بگنجانید.

وکیل خانواده میتواند خاتمه دهنده دغدغه های زوجین در دعاوی خانواده باشد

دعاوی خانواده و اهمیت حضور وکیل خانواده

اغلب اشخاص گمان می کنند حضور یک وکیل در پرونده مطروحه با موضوعات خانواده ضروری نیست و متاسفانه به سبب عدم اطلاع از مواد قانونی بار اثباتی آنها و نحوه نگارش یک دادخواست، خواهان به  آنچه در واقعیت از حقوق او محسوب می شود، نخواهد رسید. مشاوره حقوقی با وکیل می تواند شما را از حقوقی که دارید آگاه کند به علاوه ممکن است طرفین دعوا از تکالیف و تعهدات خود اطلاع نداشته باشند زیرا اکثر جامعه گمان می کنند تعهدات و تکالیف ریشه انتخابی دارد و هیچ تکلیفی بار نخواهد شد مادامی که طرفین ضمن یک قرارداد آن را تعهد کنند اما واقعیت خلاف موضوع است و برخی تعهدات و تکالیف به صرف اثبات یک قرارداد برای طرفین به وجود می آید حتی اگر متعاملین تعهدی را در قرارداد قید نکرده باشند. به طور مثال در موضوع طلاق ‌عده­ای گمان می‌کنند حق طلاق مطلقا در زمره حقوق مردان قرار دارد در صورتی که با احراز شرایطی زوجه نیز می تواند از محکمه تقاضای طلاق کند ولو این حق را در عقد نگنجانده باشند. در هر حال مراجعه به وکیل طلاق می‌تواند  ابهامات زوجین را از دعاوی خانواده مرتفع کند. اشخاص می‌توانند ضمن مشاوره حقوقی با وکیل از حقوق و تکالیف قانونی خود در خصوص مهریه، نفقه و... آگاهی یابند وکیل نفقه و وکیل مهریه بحث با تخصص خود در دعاوی خانواده کمک شایانی به اصحاب دعاوی خانواده خواهند کرد.

تنها مرجع صالح رسیدگی به پرونده های اداری، دیوان عدالت اداری است

رسیدگی به پرونده های اداری

قانونگذار برای رسیدگی به پرونده های حقوقی که یک طرف اصحاب دعوا نهاد دولتی می باشد مرجع دیوان عدالت اداری را در قانون پیش‌بینی کرده است. رعایت تشریفات دادرسی، نحوه نگارش درخواست رسیدگی و دیگر مسائل اینچنینی اسباب سردرگمی غالب مراجعه‌کنندگان به این مرجع رسیدگی است. ابهاماتی که می توان طی یک جلسه یا چند جلسه مشاوره حقوقی با وکیل به آن ها پایان داد و با آگاهی از حقوق و تکالیف خود علیه نهاد و ارگانی که حقوق شما را مورد خدشه قرار داده، بدون واهمه و نگرانی در دیوان عدالت اداری طرح دعوی کرد زیرا بسیاری از روی ترس و نگرانی قصد شکایت از نهاد دولتی و اداری را از ذهن خود بیرون می کنند در حالیکه اگر روال کار و تشریفات طرح دعوا را از طریق مشاوره با وکیل اداری و متخصص در زمینه مباحث حقوقی مرتبط با موضوعات اداری جویا شوند، خواهند دید که نه تنها موضوع دشواری نیست بلکه ضروری است برای احقاق حق پس از آگاهی از حقوق و تکالیف خواهان و خوانده نسبت به طرح دعوا اقدام کنند.

مشاوره حقوقی رایگان

همانطور که قبلا عنوان کردیم حضور در دفاتر وکلا و مراجعه به موسسات حقوقی ممکن است بسیار سخت باشد. این موضوع ممکن است گاهی پررنگ تر نیز شود زیرا عده‌ای به سبب مشکلات پیش آمده ممکن است از حضور در دفاتر وکلا منع شوند؛ مثلاً در مواردی مزاحمت های تلفنی منجر به طلاق شده است زیرا زوج به همسرش رضایت نداده برای اطلاع از حقوق قانونی خود جلسه مشاوره حقوقی با وکیل رزرو نماید و از آنجایی که با موسسه وکیل تلفنی نیز آشنا نبودند، نتوانستند موضوع را حل و فصل کنند و متاسفانه خانواده‌ای که می توانست تا انتهای عمر زوجین بانشاط ادامه پیدا کند، در بن بست طلاق گرفتار آمد.  یا عده بسیاری هستند که به خاطر هزینه های بالای مشاوره حقوقی، از حقوق خود چشم می پوشند در حالیکه می‌توانند به شکل بسیار ساده و بدون پرداخت هزینه با مشاورین حقوقی از طریق تلفن همراه یا تلفن ثابت ارتباط پیدا کنند تا  آگاهی‌های لازم را برای احقاق حق خود از طریق مجاری قضایی کسب کند لذا کافیست برای مشاوره حقوقی با وکیل از طریق وکیل تلفنی یک تماس با موسسه حاصل کنید تا با ثبت نام در موسسه، از وکیل رایگان بهره­مند شوید و به دغدغه های حقوقی خود پایان دهید.

با ثبت یک حساب کاربری در سایت وکیل تلفنی، از مشاوره حقوقی رایگان موسسه استفاده کنید

تعهد به وسیله

تعهدات را می‌توان در دو نوع خلاصه نمود؛ تعهد به نتیجه و تعهد به وسیله. انجام امور وکالتی از سوی وکیل برای موکل از نوع تعهد به وسیله است زیرا وکیل در انشای حکم نقشی ندارد و تنها با گردآوری ادله و بیان استنادات قانونی در محکمه نقش هدایت‌گر را ایفا می کند لذا موکلین نمی توانند تعهد به نتیجه را در مشاوره حقوقی با وکیل شرط کنند زیرا این شرط از منظر قانون، شرطی باطل است. البته بطلان شرط سبب بطلان عقد نخواهد شد و صحت عقد وکالت کماکان پابرجاست. موضوع مهم دیگری که در این مقوله باید بیان شود اختیار وکیل و موکل و توافق نهایی آنهاست. به شرحی دیگر اگر پرداخت حق وکاله وکیل مشروط به حصول نتیجه گردد از نظر قانون گذار بلامانع است و هم شرط صحیح است، هم عقد وکالت. زیرا قانونگذار صراحتاً در قانون مدنی از حمایت خود نسبت به توافق اشخاص و قراردادهای آنان سخن گفته است بنابراین اگر پس از مشاوره حقوقی با وکیل، قید مشروط شدن حق الوکاله وکیل را در وکالتنامه بگنجانند، بی شک این قید و شرط واجد اثر حقوقی می باشد.

تفاوتی نمیکند پرونده شما با چه موضوعی در دادگاه مطرح شده، مشاورین ما آماده پاسخگویی به شما هستند

دعاوی مدنی یاکیفری؟

همانطور که قبلا به عنوان کردیم محدودیت‌های سابق که به واسطه تفکیک میان وکلا وجود داشت امروز دیگر وجود ندارد، لذا تفاوتی نمی کند موضوع دعوای مطروحه شما جنبه کیفری داشته باشند یا یک دعوای مدنی باشد و یا تلفیقی از این دو، در هر حال وکلا در پذیرش پرونده هیچ محدودیتی نخواهند داشت مگر مواردی که به زعم قانون، غیرقابل نیابت باشند. البته ذکر یک نکته بسیار مهم است و آن اینکه لزوم مشاوره حقوقی با وکیل در موضوعات کیفری بسیار پررنگ تر از دعاوی مدنی است زیرا برخلاف دعاوی مدنی موضوعات کیفری دارای جزا و کیفر می باشند. حبس شلاق و پرداخت خسارت های مالی نمونه هایی از این مجازات ها می باشند که در برخی از آنان قانونگذار صراحتاً مواردی را برای تشدید مجازات و مواردی را برای تخفیف مجازات عنوان کرده است این افزایش و کاهش ها اگرچه به دست قاضی پرونده است اما نقش یک وکیل را نمی‌توان در هدایت کردن قاضی نادیده گرفت.

وکیل تلفنی، بالاترین سطح کیفی مشاوره را بدون نیاز به حضور مراجعه کنندگان به اصحاب دعوا ارائه میدهد

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

وکیل تلفنی؛ مزایا و معایب

در عناوین بالا لزوم آگاهی از حقوق و البته تعهدات را حتی قبل از طرح دعوای حقوقی یادآور شدیم اما گاهی به سبب شرایط کاری و نبود زمان کافی مشاوره حضوری مقدور نیست. این موضوع در شهرهای بزرگ کاملا مشهود است به نحوی که واژه هایی چون وکیل تهران، وکیل تلفنی، وکیل آنلاین و .... در صدر جستجوهای اینترنتی قرار دارند و لزوم بیش از پیش مشاوره حقوقی با وکیل را گوشزد می­کند. از مزایای متعدد وکیل تلفنی می­توان به صرفه جویی در زمان اشاره کرد زیرا زمان رسیدن به یک موسسه حقوقی معتبر یا حضور در دفتر یک وکیل مجرب ممکن است ساعتها طول بکشد. مزیت دوم، صرفه جویی در هزینه هاست به نحوی که نیازی به پرداخت مبالغی برای جابجایی نیست ترافیک های سرسام آور روزانه شهرهای بزرگ هم موضوع دیگری است که اشخاص را مجاب می‌کند بدون بیرون رفتن از مشاوره با یک وکیل مجرب بهره مند گردند. مزیت دیگری که برای موسسات حقوقی به شمار می آید و به تبع آن کاهش حق الوکاله هم بدنبال خواهد داشت، عدم لزوم استفاده از دفاتر مجلل می باشد زیرا مشاوره حقوقی با وکیل از طریق موبایل یا تلفن ثابت یا مشاوره غیر حضوری، اهمیت موقعیت مکانی دفتر یا موسسه را از دایره حساسیت های بی مورد خارج می سازد در هرحال متاسفانه عده‌ای گمان می کنند هرچقدر تجملات به کار رفته در دفاتر وکلا یا موسسات حقوقی بیشتر باشد، خدمات حقوقی ارائه شده هم افزایش پیدا میکند. در بیان نقص و عیب ولو اندک وکیل تلفنی، می‌توان به مقدور نبودن ارائه مدارک و مستندات طرفین دعوا به وکیل اشاره کرد که می توانند در جلسات حضوری بعدی ارائه شوند.

 

میزان حق الوکاله

حق الوکاله وکیل، حق المشاوره و هزینه سفر وکلای دادگستری مطابق یک آیین نامه از سوی رئیس قوه قضاییه تصویب و سپس ابلاغ می گردد این اعداد و ارقام بسته به نوع و موضوع دعوا متفاوت خواهد بود مثلاً در دعاوی مدنی متفاوت با دعاوی کیفری است به علاوه آن بسته به اینکه رسیدگی در چه سطحی می باشد مبالغ و تعرفه ها تفاوت دارد و فرق است میان رسیدگی در مرحله نخستین و بدوی با رسیدگی در مرحله تجدیدنظر و همچنین است رسیدگی در دیوان عالی کشور البته همان طور که پیشتر عنوان کردیم ضمن مشاوره حقوقی با وکیل، وکیل و موکل فارغ از تعرفه های اعلامی می‌توانند در خصوص یک مبلغ توافق کنند و حتی شرط و شرایطی را هم در قرارداد فی مابین بگنجانند و مادامی که مخالف قوانین آمره نباشند دارای وجاهت حقوقی و قانونی هستند و البته زیر چتر حمایتی قانونگذار قرار خواهند گرفت برای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در عنوان ذیل به صورت گذرا به برخی از مواد آیین نامه مذکور اشاره می کنیم.

باید و نبایدهای آیین‌نامه‌ تعرفه ها

قوه قضاییه برای ساماندهی به بازار مالی وکلا و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی آیین نامه ای را تهیه تدوین و ابلاغ می‌کند که از جهاتی هم جنبه آگاهی بخشی دارد و در مواردی پا را فراتر گذاشته و عدول از برخی موارد را جرم انگاشته است است به عهده مجریان و ضابطان تکلیف اعلام جرم نهاده است بنابراین چنانچه پس از مشاوره حقوقی با وکیل وکیل و موکل توافقی در خصوص حق الوکاله انجام دادند توافق آنها طبق ماده ۱۰ قانون مدنی صحیح و معتبر خواهد بود حتی اگر اختلاف قیمت توافق شده کمتر یا بیشتر از تعرفه های ابلاغی قوه قضاییه باشد بنابراین نگاه قوه‌قضاییه به چنین آیین‌نامه‌ای نگاهی جانبدارانه نبوده و ضمن احترام به توافق طرفین عقد وکالت راه را بر سوء استفاده های احتمالی می بندد گواه این ادعا ماده شماره ۲ آیین نامه مذکور که در ابتدای ماده از اعتبار توافق حاصله میان وکیل و موکل سخن گفته است با استناد به این ماده اگر در مشاوره حقوقی با وکیل توافقی در خصوص حق الوکاله حاصل گردد معتبر خواهد بود و تعیین حق الوکاله بر حسب تعرفه های ابلاغی صرفاً در صورتی است چه زمان قرارداد مبالغی عنوان و قید نگشته باشد به علاوه قانونگذار برای وکلایی که در عمل بیش از مبالغ قید شده را در قرارداد وکالت از موکل طلب می کنند تحت تعقیب قضایی قرار می دهد.

مراجعه به وکیل؛ چه وقت؟ 

در عناوین بالا به تکرار دامنه اختیارات وکیل را تشریح کردیم اما به سبب اهمیت موضوع ضروری است ذیل این عنوان ابهامات احتمالی یک قرارداد را روشن سازیم. آنچه واضح و مبرهن است این که دامنه اختیارات وکیل گستردگی فراوانی دارد. پس اگر در حال طرح یک  دعوای مدنی هستید یا دعوای شما در مرحله تجدیدنظر می باشد تفاوتی نمی کند چون در هر حال نیازمند مشاوره حقوقی با وکیل خواهید بود. چه در مسند خوانده باشید و چه در مسند خواهان، در هر مرحله از رسیدگی، بایستی از طریق مشورت با یک وکیل مجرب و انعقاد عقد وکالت، از حقوق قانونی خود در محکمه دفاع کنید. در نظر داشته باشید می توانید به وکیل خود اجازه توکیل در وکالت را بدهید. بدین ترتیب چنانچه به نحوی از انحا وکیل شما نتوانست در جلسه دادرسی حاضر شود این اختیار را خواهد داشت که امر رسیدگی را به یک وکیل دیگر محول نماید. در هر حال این موضوع را مدنظر داشته باشید که حضور یک وکیل با تجربه می تواند شما را در احقاق حقتان یاری رساند حتی اگر پرونده شما برای تایید یا رد رای صادره به دیوان عالی کشور ارسال شده باشد، زیرا اطلاعات حقوقی آنچنان پیچیده هستند که حتی وکلای با تجربه نیز گاهاً از اشراف کامل به همه موضوعات آن باز می مانند به نحوی که ممکن است بسیاری از وکلا تنها در یک حوزه خاص به پذیرش پرونده اقدام نمایند. بعنوان مثال، وکیل چک درجلسه مشاوره حقوقی با وکیل می­تواند موکل خود را در جهت احقاق حقوق کیفری و مدنی خود یاری رساند. بعلاوه در خصوص مرور زمان دعاوی مرتبط با چک، حضور وکیل بسیار مهم خواهد بود.

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

نقش وکیل در ثبت تجاری شرکت ها و نوشتن شرکت نامه، نقشی حائز اهمیت است

عناوین بالا تنها گوشه کوچکی از پیچیدگی های علم حقوق و لزوم مشاوره حقوقی در طرح دعوای حقوقی بودند و بی شک در ابعاد وسیع تر، لزوم مراجعه به موسسه یا رزرو وکیل تلفنی بیشتر به چشم خواهد آمد. بعنوان مثال اغلب سهامداران شرکت های سهامی برای انتقال سهم خود به حضور یک وکیل و مشاوره وی نیاز دارند یا در دعاوی راجع به انحلال شرکت از سوی شرکای با مسئولیت محدود، آگاهی از حقوق شرکای مذکور و دامنه دخالت قانونی آنها در امور شرکت، جز با مشاوره حقوقی با وکیل به دست نخواهد آمد.

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)  ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

 

شماره مستقیم مشاوره با وکیل :9099070767 تماس از طریق تلفن ثابت

 

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید


 درخواست مشاوره حقوقی در ساعت غیر اداری (خانم حسینی) 09212242670
مسئول کارگزینی (خانم علوی)                                                       09196889330
مسئول امور مالی (آقای شیردل)                                                     09199398913

شماره پیامک وکیل تلفنی                                                    30007002700242
آدرس ایمیل موسسه وکیل تلفنی                                       vakiltel@gmail.com
آدرس ایمیل بخش مالی وکیل تلفنی                              vakiltelmali@gmail.com
ثبت شکایات و انتقادات وکیل تلفنی                        lawyertavakkoli@yahoo.com

قوانین و مقررات  وکیل  تلفنی

 واحد  مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب، ابتدای کارگر جنوبی، کوچه رشتچی، پلاک 14 طبقه اول واحد 3

 

 واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران مرکز ICT:  آمل روبروی افتاب  60 مجتمع  تجاری محسنی، طبقه اول ، واحد 102

وكيل استارتاپ   ترجمه فوری       تایپ       تولید محتوا       استارتاپ

 

logo-samandehi
© 2014. « وکیل تلفنی ». تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد.
footer logo طراحی سایت و سئو توسط رایا مارکتینگ
footer logo تولید محتوا توسط رایا مارکتینگ