موسسه وکیل تلفنی

  • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۱:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۵۶:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۲۲:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵۷:۱۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۵۰:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۷:۳۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • ف م گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۱:۵۸:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  • وکیل عادل محمودی مرکید گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۴۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
انجمن وکیل تلفنی

لزوم مشاوره حقوقی با وکیل

لزوم مشاوره حقوقی با وکیل

اهمیت حضور یک وکیل مجرب به اندازه اهمیت یک قرارداد است. به نحوی که عدم مشورت با وکیل، می تواند ناخواسته تعهدات و مسئولیت هایی را برای یک طرف قرارداد بوجود بیاورد. مشاوره حقوقی با وکیل، در عمل می تواند کمک شایانی به اصحاب دعوا نماید. بعلاوه وکیل تلفنی راهکاری بی نقص برای آن دسته از موکلین هست که زمان کافی برای مشورت حضوری ندارند.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

در ادامه باید گفت امروزه روابط انسانها با یکدیگر چنان گسترده و پیچیده شده که هر رفتار و داد و ستدی می­بایست در قالب یک قرارداد گنجانده شود تا راه را بر اتفاقات و مشکلات آینده ببندد. مشاوره حقوقی با وکیل یکی از آن راههاست که با اتکا بر آن می­توان از حقوق و البته تکالیف خود در روابط و قراردادها آگاه شد. از سویی دیگر اطلاع از موارد قرارداد و آگاهی از حقوق و تعهدات به تنهایی نمی ­تواند مقصود طرفین قرارداد را به نحوی کامل و جامع حاصل کند.

 

Need for legal Advice

لزوم مشاوره حقوقی با یک وکیل

 

به عنوان مثال طبق یک قرارداد فروشنده تعهد می­ کند که کالای خود را در قبال یک هزینه مشخص و در یک بازه زمانی معین به دست خریدار برساند ولی به سبب اعمال مقررات سخت گیرانه ای که در قوانین گمرک اعمال می­گردد ترخیص کالای مذکور ممکن است با هزینه بالایی انجام گردد یا رعایت بازه زمانی مورد توافق غیرممکن شود. حال اگر فروشنده با اتکا بر شرایط فورس ماژور از تعهد خود شانه خالی کند، خریدار چه راهی برای احقاق حق خود خواهد داشت؟ راه حل این قبیل موضوعات در جلسه مشاوره حقوقی با وکیل یا استفاده از خدماتِ دقیق و آنی وکیل تلفنی خواهد بود.

 

انواع وکالت و مشاوره حقوقی

گرچه عامه مردم وکالت را تنها در وکیل دادگستری معنا می ­کنند، اما وکالت در معنای مدنی نیز وجهه قانونی دارد و بر اساس قوانین، وکالت مدنی نیز قالبی از وکالت است که در آن یک شخص برای رسیدگی به برخی امورات خود به دیگری وکالت می ­دهد.

 

وکالت مدنی

موضوع ماده 656 قانون مدنی است که در آن قانونگذار وکالت را عقدی می­ داند که در آن یکی از طرفین، دیگری را برای انجام امری نائب خود می کند. برخلاف وکالت دادگستری این نوع از وکالت، محدودیتی ندارد.

 

 

وکالت دادگستری

 عقدی است که طی آن رسیدگی به امور حقوقی و قضایی موکل، به تعهد وکیل درخواهد آمد. مشاوره حقوقی با وکیل صرفا در این مورد مصداق دارد و در وکالت مدنی، موضوعیت نخواهد داشت. تعهد مذکور می­ تواند از طرح دعوی آغاز و تا خاتمه دادرسی و صدور رای ادامه داشته باشد، مشروط بر اینکه در عقد وکالت هیچ محدودیتی اعمال نشده باشد. در ضمن هزینه وکیل می تواند رایگان یا در قبال مبلغ معینی باشد.

حضور وکیل مجرب، یک نقطه اتکا برای رسیدن به حقوق خود در محکمه هاست که در جدول زیر می توانید هزینه های اقتصادی تماس با یک وکیل تلفنی را مشاهده کنید.

 وکالت مطلق یا مقید؟

جدای از تفکیک عقد وکالت به مدنی و قضایی، وکالت می­تواند بصورت مطلق منعقد شود یا با قید یک موضوع خاص مقید شود. به بیان ساده موکل مختار است انجام همه امور مالی خود را در قالب وکالت به دیگری تنفیذ نماید، یا تنها برای انجام عملی خاص به او نیابت دهد. در هر حال تعیین موضوع غالبا در مشاوره حقوقی با وکیل مطرح میگردد. موضوع ضروری دیگری که لازم است ذیل این عنوان بیان گردد، تخلف از قیود مذکور در عقد است. معاملات خارج از قیود ذکر شده در عقد وکالت، غیر نافذ خواهند بود. گرچه نگاه سخت گیرانه قانون برای حمایت از حقوق موکل گاهی رای به بطلان معاملات وکیل می­دهد اما این موضوع که یک استثنا به حساب می­ آید.

 

خدمات وکیل

از ابتدای لزوم به وجود آمدن جامعه وکلا تا به امروز فراز و نشیب‌های فراوانی در میزان وسعت خدمات وکیل به وجود آمده به عنوان مثال عباراتی چون وکیل پایه دوم و وکیل پایه یک محدودیت‌هایی را برای وکلا به وجود می‌آورد اما برای تساهل در امور وکالتی و ساده‌سازی روابط وکیل و موکل همه وکلای پذیرفته شده در آزمون وکالت با طی کردن یک دوره  کارآموزی به وکیل پایه یک دادگستری بدل می شوند و هیچ محدودیتی در پذیرش پرونده های قضایی ندارند. لزوم مشاوره حقوقی با وکیل تنها در موضوع مورد مناقشه نیست بلکه وکیل، اصحاب دعوا را در شیوه نگارش دادخواست، نوشتن لایحه یا شکواییه یاری می­رساند. در نهایت دایره خدمات ارائه شده توسط وکیل پایه یک دادگستری از مباحث تجارتی و مدنی گرفته تا جزایی و کیفری را شامل میگردد و تفاوتی نمی کند پرونده مطروحه جنبه کیفری داشته باشد یا مدنی. زیرا قانونگذار به صراحت وکیل را در پذیرش تمام پرونده ها آزاد گذاشته است البته استثنائاتی بسیار اندک مبنی بر عدم حضور وکیل طبق مواد قانونی وجود دارد که می‌توانید در مشاوره حقوقی با وکیل از این موارد اطلاع یابید موضوع مهم دیگری که ضروری است مورد توجه قرار گیرد توافق موکل و وکیل است زیرا این توافق تعیین کننده سطح دخالت وکیل در امور محوله می باشد.

 

لزوم مشاوره حقوقی با وکیل

پیشتر لزوم حضور یک وکیل را برای اثبات ادعای موکلان عنوان کردیم اما عده‌ای ازموکلان به سبب حساسیت موضوع دعاوی حقوقی خود قبل از طرح موضوع مورد نظر و آگاهی یافتن از ذیحق بودن یا نبودن خود به موسسات حقوقی مراجعه می کنند یا از طریق وکیل تلفنی، بدون نیاز به حضور در دفاتر وکلا یا موسسات حقوقی ابهامات در دعوای خود را شفاف می کنند.

به هر حال مشاوره حقوقی با وکیل میتواند طرفین دعوا را از مشکلاتی چون رد دادخواست برهاند زیرا علاوه بر شرایط ماهوی شرایط شکلی و تشریفات طرح دعوا یا نگارش دادخواست نیز باید در چارچوب قانون باشد تا شروع رسیدگی به موضوع از سوی دادگاه امکان پذیر گردد و رعایت مواد قانونی در آغاز یک ادعا جزبا سواد حقوقی امکان پذیر نخواهد بود به علاوه آن تجربه مرتبط کمک شایان در به نتیجه رساندن موضوعات مطروحه خواهد کرد پس از مراجعه به یک وکیل مجرب در ابتدای مسیر طرح یک دعوای حقوقی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

وکیل تلفنی راهکاری عالی برای مشاوره حقوقی بدون نیاز به رفت و آمد های غیر ضروریست، به خصوص در شرایط حاکم بیماری کرونا در وضعیت کنونی.

 

انحلال قرارداد وکالت

از آنجایی که عقد وکالت از جمله عقود جائز است، انحلال ارادی آن قابل تصور خواهد بود بنابراین از یک سو استعفای وکیل از تعهدات خود را می­توان مجسم کرد و از سویی دیگر عزل وکیل از سوی موکل قابل تصور خواهد بود. این موضوع را در نظر داشته باشید که در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل از شرایط انحلال ارادی می­توان سخن به میان آورد و دغدغه ها را در عقد وکالت منعکس نمود. علاوه بر انحلال به سبب اراده طرفین، انحلال قهری که فارغ از اراده وکیل و موکل هست نیز امکانپذیر خواهد بود. این نوع از انحلال، ریشه در مواد قانونی دارد و طبق قوانین آمره، متعاملین عقد وکالت مجبور به انحلال آن خواهند شد. نمونه این انفساخ، فوت و جنون وکیل یا موکل است.

قانونگذار در ماده 678 قانون مدنی صراحتاً فوت و جنون موکل یا وکیل را از موارد انقضا وکالت برشمرده است. در هر حال بر خلاف انحلال ارادی، این انحلال را نمی­توان در مشاوره حقوقی با وکیل عنوان کرد و خلاف آن را توافق نمود یا حتی آنرا محدود کرد.

انحلال عقد وکالت ممکن است آثار و تعهدات برای وکیل و موکل بوجود بیاورد

 

آثار انحلال قرارداد وکالت

ذیل عنوان بالا اسباب انحلال را بیان کردیم اما موضوع مهم دیگری که به لحاظ اهمیت در قد و قواره اسباب انحلال است، آثار و نتایج انحلال وکالت می­باشد. گرچه این موضوع نیازمند بیان نظریات مختلف و متفاوت حقوقدانان مطرح می­باشد اما برای رهایی از اطاله کلام دو عنوان شایع را بصورت مختصر بیان می­کنیم. دو اثر مشهود که در خلال مشاوره حقوقی با وکیل می­تواند عنوان گردد تا با پیش بینی لازم، راه بر نقیصه های احتمالی در آینده بسته شود.

 

1-اعمال حقوقی پس از عزل

 با توجه به صراحت ماده 679 قانون مدنی، موکل هر وقت بخواهد  می­تواند وکیل را عزل کند اما در خصوص اعتبار و صحت اعمال وکیل پس از عزل، قانونگذار موضع سکوت در پیش گرفته است و تنها به بیان ماده 680 بسنده کرده است. این ماده اعمال وکیل را قبل از آگاهی از عزل برای وکیل نافذ میداند ولی برای معاملات پس از آگاهی او، سخنی به میان نیاورده است.

در هر حال از منظر قانونگذار هر توافقی میان وکیل و موکل معتبر است لذا می­توان ضمن مشاوره حقوقی با وکیل نفوذ یا عدم نفوذ در معاملات را در هر برهه از دوران وکالت را در قرارداد گنجانید.

 

2-اعمال حقوقی پس از استعفا

همانطور که پیشتر بیان شد به علت جایز بودن عقد وکالت، استعفای وکیل نیز دارای وجاهت قانونیست. قانونگذار به بیان ماده 681 در این خصوص بسنده کرده است و اشعار می­دارد اقدام وکیل پس از استعفا نیز بلامانع است مادامی که موکل به اذن خود ادامه داده باشد.

 

قدم اول؛ نگارش

‌موفقیت در هر راهی بی شک به اولین قدم بستگی خواهد داشت. گام اول موضوع بسیار مهمی است که در مباحث حقوقی نمود بیشتری پیدا می کند، زیرا ممکن است به سبب عدم آگاهی از موضوعات حقوقی درگیر مشکلات ناخوشایندی شویم که رهایی از آنها گاها غیر ممکن می باشد. حال با این تفکر که می توان طی یک جلسه مشاوره حقوقی با وکیل یا تماس با موسسه حقوقی ارائه خدمات وکیل تلفنی را که برای رفاه حال مراجعه کنندگان تدارک دیده اند، قدم اول را به نحوی شایسته برداشت و با نگارش یک دادخواست یا شکواییه مطابق تشریفات آیین دادرسی گامی بلند برای احقاق حق برداریم.

 

Need for legal Advice

مشاوره حقوقی با وکیل

 

به علاوه موضوع نگارش که از اهمیت فوق العاده­ای برخوردار است رعایت زمان های مورد نظر قانون­گذار نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد زیرا پس از انقضاء مدت رسیدگی قضایی انجام نخواهد شد. به عنوان نمونه مطابق ماده ۳۹۷ آیین دادرسی مدنی مهلت درخواست فرجام خواهی برای اشخاص ساکن ایران ۲۰ روز است، پس ضروری است قبل از انقضاء مدت مذکور برای اطلاع یافتن از مواردی که ضروری است در درخواست فرجام های قید شوند یک جلسه مشاوره حقوقی با وکیل در برنامه خود بگنجانید.

وکیل خانواده می تواند خاتمه دهنده دغدغه های زوجین در دعاوی خانواده باشد

 

دعاوی خانواده و اهمیت حضور وکیل خانواده

اغلب اشخاص گمان می کنند حضور یک وکیل در پرونده مطروحه با موضوعات خانواده ضروری نیست و متاسفانه به سبب عدم اطلاع از مواد قانونی بار اثباتی آنها و نحوه نگارش یک دادخواست، خواهان به  آنچه در واقعیت از حقوق او محسوب می شود، نخواهد رسید. مشاوره حقوقی با وکیل می تواند شما را از حقوقی که دارید آگاه کند به علاوه ممکن است طرفین دعوا از تکالیف و تعهدات خود اطلاع نداشته باشند زیرا اکثر جامعه گمان می کنند تعهدات و تکالیف ریشه انتخابی دارد و هیچ تکلیفی بار نخواهد شد مادامی که طرفین ضمن یک قرارداد آن را تعهد کنند اما واقعیت خلاف موضوع است و برخی تعهدات و تکالیف به صرف اثبات یک قرارداد برای طرفین به وجود می آید حتی اگر متعاملین تعهدی را در قرارداد قید نکرده باشند. به طور مثال در موضوع طلاق ‌عده­ای گمان می‌کنند حق طلاق مطلقا در زمره حقوق مردان قرار دارد در صورتی که با احراز شرایطی زوجه نیز می تواند از محکمه تقاضای طلاق کند ولو این حق را در عقد نگنجانده باشند. در هر حال مراجعه به وکیل طلاق می‌تواند  ابهامات زوجین را از دعاوی خانواده مرتفع کند. اشخاص می‌توانند ضمن مشاوره حقوقی با وکیل از حقوق و تکالیف قانونی خود در خصوص مهریه، نفقه و... آگاهی یابند وکیل نفقه و وکیل مهریه بحث با تخصص خود در دعاوی خانواده کمک شایانی به اصحاب دعاوی خانواده خواهند کرد.

تنها مرجع صالح رسیدگی به پرونده های اداری، دیوان عدالت اداری است.

رسیدگی به پرونده های اداری

قانونگذار برای رسیدگی به پرونده های حقوقی که یک طرف اصحاب دعوا نهاد دولتی می باشد مرجع دیوان عدالت اداری را در قانون پیش‌بینی کرده است. رعایت تشریفات دادرسی، نحوه نگارش درخواست رسیدگی و دیگر مسائل این چنینی اسباب سردرگمی غالب مراجعه کنندگان به این مرجع رسیدگی است. ابهاماتی که می توان طی یک جلسه یا چند جلسه مشاوره حقوقی با وکیل به آن ها پایان داد و با آگاهی از حقوق و تکالیف خود علیه نهاد و ارگانی که حقوق شما را مورد خدشه قرار داده، بدون واهمه و نگرانی در دیوان عدالت اداری طرح دعوی کرد، زیرا بسیاری از روی ترس و نگرانی قصد شکایت از نهاد دولتی و اداری را از ذهن خود بیرون می کنند.

این در حالیست که اگر روال کار و تشریفات طرح دعوا را از طریق مشاوره با وکیل اداری و متخصص در زمینه مباحث حقوقی مرتبط با موضوعات اداری جویا شوند، خواهند دید که نه تنها موضوع دشواری نیست، بلکه ضروری است برای احقاق حق پس از آگاهی از حقوق و تکالیف خواهان و خوانده نسبت به طرح دعوا اقدام کنند.

 

مشاوره حقوقی رایگان

همانطور که قبلا عنوان کردیم حضور در دفاتر وکلا و مراجعه به موسسات حقوقی ممکن است بسیار سخت باشد. این موضوع ممکن است گاهی پررنگ تر نیز شود، زیرا عده‌ای به سبب مشکلات پیش آمده ممکن است از حضور در دفاتر وکلا منع شوند؛ مثلاً در مواردی مزاحمت های تلفنی منجر به طلاق شده است زیرا زوج به همسرش رضایت نداده برای اطلاع از حقوق قانونی خود جلسه مشاوره حقوقی با وکیل رزرو نماید و از آنجایی که با موسسه وکیل تلفنی نیز آشنا نبودند، نتوانستند موضوع را حل و فصل کنند .

 متأسفانه خانواده‌ای که می توانست تا انتهای عمر زوجین بانشاط ادامه پیدا کند، در بن بست طلاق گرفتار آمد. یا عده بسیاری هستند که به خاطر هزینه های بالای مشاوره حقوقی، از حقوق خود چشم می پوشند در حالیکه می‌توانند به شکل بسیار ساده و بدون پرداخت هزینه با مشاورین حقوقی از طریق تلفن همراه یا تلفن ثابت ارتباط پیدا کنند تا  آگاهی‌های لازم را برای احقاق حق خود از طریق مجاری قضایی کسب کند لذا کافیست برای مشاوره حقوقی با وکیل از طریق وکیل تلفنی یک تماس با موسسه حاصل کنید تا با ثبت نام در موسسه، از وکیل رایگان بهره ­مند شوید و به دغدغه های حقوقی خود پایان دهید.

 

need for legal advice

مشاوره حقوقی رایگان

 

با ثبت یک حساب کاربری در سایت وکیل تلفنی،به سادگی از مشاوره حقوقی رایگان موسسه استفاده کنید و تمامی سوالات حقوقی خود را در میان بگذارید.

 

تعهد به وسیله

تعهدات را می‌توان در دو نوع خلاصه نمود؛ تعهد به نتیجه و تعهد به وسیله. انجام امور وکالتی از سوی وکیل برای موکل از نوع تعهد به وسیله است زیرا وکیل در انشای حکم نقشی ندارد و تنها با گردآوری ادله و بیان استنادات قانونی در محکمه نقش هدایت‌گر را ایفا می کند، لذا موکلین نمی توانند تعهد به نتیجه را در مشاوره حقوقی با وکیل شرط کنند، زیرا این شرط از منظر قانون، شرطی باطل است. البته بطلان شرط سبب بطلان عقد نخواهد شد و صحت عقد وکالت کماکان پابرجاست.

موضوع مهم دیگری که در این مقوله باید بیان شود اختیار وکیل و موکل و توافق نهایی آنهاست. به شرحی دیگر اگر پرداخت حق وکاله وکیل مشروط به حصول نتیجه گردد از نظر قانون گذار بلامانع است و هم شرط صحیح است، هم عقد وکالت. زیرا قانونگذار صراحتاً در قانون مدنی از حمایت خود نسبت به توافق اشخاص و قراردادهای آنان سخن گفته است بنابراین اگر پس از مشاوره حقوقی با وکیل، قید مشروط شدن حق الوکاله وکیل را در وکالتنامه بگنجانند، بی شک این قید و شرط واجد اثر حقوقی می باشد.

تفاوتی نمی کند پرونده شما با چه موضوعی در دادگاه مطرح شده، مشاورین ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

 

دعاوی مدنی یاکیفری؟

همانطور که قبلا به عنوان کردیم محدودیت‌های سابق که به واسطه تفکیک میان وکلا وجود داشت امروز دیگر وجود ندارد، لذا تفاوتی نمی کند موضوع دعوای مطروحه شما جنبه کیفری داشته باشند یا یک دعوای مدنی باشد و یا تلفیقی از این دو، در هر حال وکلا در پذیرش پرونده هیچ محدودیتی نخواهند داشت مگر مواردی که به زعم قانون، غیرقابل نیابت باشند.

البته ذکر یک نکته بسیار مهم است و آن اینکه لزوم مشاوره حقوقی با وکیل در موضوعات کیفری بسیار پررنگ تر از دعاوی مدنی است، زیرا برخلاف دعاوی مدنی موضوعات کیفری دارای جزا و کیفر می باشند. حبس شلاق و پرداخت خسارت های مالی نمونه هایی از این مجازات ها می باشند که در برخی از آنان قانون گذار صراحتاً مواردی را برای تشدید مجازات و مواردی را برای تخفیف مجازات عنوان کرده است این افزایش و کاهش ها اگرچه به دست قاضی پرونده است، اما نقش یک وکیل را نمی‌توان در هدایت کردن قاضی نادیده گرفت.

وکیل تلفنی، بالاترین سطح کیفی مشاوره را بدون نیاز به حضور مراجعه کنندگان به اصحاب دعوا ارائه می دهد.

 

وکیل تلفنی؛ مزایا و معایب

در عناوین بالا لزوم آگاهی از حقوق و البته تعهدات را حتی قبل از طرح دعوای حقوقی یادآور شدیم؛ اما گاهی به سبب شرایط کاری و نبود زمان کافی مشاوره حضوری مقدور نیست. این موضوع در شهرهای بزرگ کاملاً مشهود است به نحوی که واژه هایی چون وکیل تهران، وکیل تلفنی، وکیل آنلاین و .... در صدر جستجوهای اینترنتی قرار دارند و لزوم بیش از پیش مشاوره حقوقی با وکیل را گوشزد می­ کنند. از مزایای متعدد وکیل تلفنی می­توان به صرفه جویی در زمان اشاره کرد زیرا زمان رسیدن به یک موسسه حقوقی معتبر یا حضور در دفتر یک وکیل مجرب ممکن است ساعتها طول بکشد و امروزه به دلایل شیوع کرونا حتی ممکن است به قیمت سلامتی و جان شما تمام گردد.

مزیت دوم، صرفه جویی در هزینه هاست به نحوی که نیازی به پرداخت مبالغی برای جابجایی نیست ترافیک های سرسام آور روزانه شهرهای بزرگ هم موضوع دیگری است که اشخاص را مجاب می‌کند بدون بیرون رفتن از مشاوره با یک وکیل مجرب بهره مند گردند. مزیت دیگری که برای موسسات حقوقی به شمار می آید و به تبع آن کاهش حق الوکاله هم بدنبال خواهد داشت، عدم لزوم استفاده از دفاتر مجلل می باشد زیرا مشاوره حقوقی با وکیل از طریق موبایل یا تلفن ثابت یا مشاوره غیر حضوری، اهمیت موقعیت مکانی دفتر یا موسسه را از دایره حساسیت های بی مورد خارج می سازد در هرحال متاسفانه عده‌ای گمان می کنند هرچقدر تجملات به کار رفته در دفاتر وکلا یا موسسات حقوقی بیشتر باشد، خدمات حقوقی ارائه شده هم افزایش پیدا میکند.

در بیان نقص و عیب ولو اندک وکیل تلفنی، می‌توان به مقدور نبودن ارائه مدارک و مستندات طرفین دعوا به وکیل اشاره کرد که می توانند در جلسات حضوری بعدی ارائه شوند.

 

میزان حق الوکاله

حق الوکاله وکیل، حق المشاوره و هزینه سفر وکلای دادگستری مطابق یک آیین نامه از سوی رئیس قوه قضاییه تصویب و سپس ابلاغ می گردد، این اعداد و ارقام بسته به نوع و موضوع دعوا متفاوت خواهد بود؛ مثلاً در دعاوی مدنی متفاوت با دعاوی کیفری است به علاوه آن بسته به اینکه رسیدگی در چه سطحی می باشد مبالغ و تعرفه ها تفاوت دارد و فرق است میان رسیدگی در مرحله نخستین و بدوی با رسیدگی در مرحله تجدیدنظر و همچنین است رسیدگی در دیوان عالی کشور البته همان طور که پیشتر عنوان کردیم ضمن مشاوره حقوقی با وکیل، وکیل و موکل فارغ از تعرفه های اعلامی می‌توانند در خصوص یک مبلغ توافق کنند و حتی شرط و شرایطی را هم در قرارداد فی مابین بگنجانند و مادامی که مخالف قوانین آمره نباشند دارای وجاهت حقوقی و قانونی هستند و البته زیر چتر حمایتی قانونگذار قرار خواهند گرفت برای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در عنوان ذیل به صورت گذرا به برخی از مواد آیین نامه مذکور اشاره می کنیم.

 

باید و نبایدهای آیین‌نامه‌ تعرفه ها

قوه قضاییه برای ساماندهی به بازار مالی وکلا و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی آیین نامه ای را تهیه تدوین و ابلاغ می‌کند که از جهاتی هم جنبه آگاهی بخشی دارد و در مواردی پا را فراتر گذاشته و عدول از برخی موارد را جرم انگاشته است است به عهده مجریان و ضابطان تکلیف اعلام جرم نهاده است، بنابراین چنانچه پس از مشاوره حقوقی با وکیل وکیل و موکل توافقی در خصوص حق الوکاله انجام دادند توافق آنها طبق ماده ۱۰ قانون مدنی صحیح و معتبر خواهد بود، حتی اگر اختلاف قیمت توافق شده کمتر یا بیشتر از تعرفه های ابلاغی قوه قضاییه باشد؛ بنابراین نگاه قوه‌قضاییه به چنین آیین‌نامه‌ای نگاهی جانبدارانه نبوده و ضمن احترام به توافق طرفین عقد وکالت راه را بر سوء استفاده های احتمالی می بندد.

گواه این ادعا ماده شماره ۲ آیین نامه مذکور که در ابتدای ماده از اعتبار توافق حاصله میان وکیل و موکل سخن گفته است با استناد به این ماده اگر در مشورت حقوقی با وکیل توافقی در خصوص حق الوکاله حاصل گردد معتبر خواهد بود و تعیین حق الوکاله بر حسب تعرفه های ابلاغی صرفاً در صورتی است چه زمان قرارداد مبالغی عنوان و قید نگشته باشد به علاوه قانونگذار برای وکلایی که در عمل بیش از مبالغ قید شده را در قرارداد وکالت از موکل طلب می کنند تحت تعقیب قضایی قرار می دهد.

 

مراجعه به وکیل؛ چه وقت؟ 

در عناوین بالا به تکرار دامنه اختیارات وکیل را تشریح کردیم؛ اما به سبب اهمیت موضوع ضروری است ذیل این عنوان ابهامات احتمالی یک قرارداد را روشن سازیم. آنچه واضح و مبرهن است این است که دامنه اختیارات وکیل گستردگی فراوانی دارد.

پس اگر در حال طرح یک  دعوای مدنی هستید یا دعوای شما در مرحله تجدیدنظر می باشد تفاوتی نمی کند چون در هر حال نیازمند مشاوره حقوقی با یک وکیل خواهید بود. چه در مسند خوانده باشید و چه در مسند خواهان، در هر مرحله از رسیدگی، بایستی از طریق مشورت با یک وکیل مجرب و انعقاد عقد وکالت، از حقوق قانونی خود در محکمه دفاع کنید. در نظر داشته باشید می توانید به وکیل خود اجازه توکیل در وکالت را بدهید. بدین ترتیب چنانچه به نحوی از انحا وکیل شما نتوانست در جلسه دادرسی حاضر شود این اختیار را خواهد داشت که امر رسیدگی را به یک وکیل دیگر محول نماید. 

در هر حال این موضوع را مدنظر داشته باشید که حضور یک وکیل با تجربه می تواند شما را در احقاق حقتان یاری رساند، حتی اگر پرونده شما برای تایید یا رد رأی صادره به دیوان عالی کشور ارسال شده باشد، زیرا اطلاعات حقوقی آنچنان پیچیده هستند که حتی وکلای با تجربه نیز گاهاً از اشراف کامل به همه موضوعات آن باز می مانند به نحوی که ممکن است بسیاری از وکلا تنها در یک حوزه خاص به پذیرش پرونده اقدام نمایند. بعنوان مثال، وکیل چک درجلسه مشاوره حقوقی با شما می­ تواند موکل خود را در جهت احقاق حقوق کیفری و مدنی خود یاری رساند. بعلاوه در خصوص مرور زمان دعاوی مرتبط با چک، حضور وکیل بسیار مهم خواهد بود.

 

"نقش وکیل در ثبت تجاری شرکت ها و نوشتن شرکت نامه، نقشی حائز اهمیت است"

عناوین بالا تنها گوشه کوچکی از پیچیدگی های علم حقوق و لزوم مشاوره حقوقی در طرح دعوای حقوقی بودند و بی شک در ابعاد وسیع تر، لزوم مراجعه به موسسه یا رزرو وکیل تلفنی بیشتر به چشم خواهد آمد. بعنوان مثال، اغلب سهامداران شرکت های سهامی برای انتقال سهم خود به حضور یک وکیل و مشاوره وی نیاز دارند یا در دعاوی راجع به انحلال شرکت از سوی شرکای با مسئولیت محدود، آگاهی از حقوق شرکای مذکور و دامنه دخالت قانونی آنها در امور شرکت، جز با مشاوره حقوقی با وکیل به دست نخواهد آمد.

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670