موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۹:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۶:۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۲۷:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۷:۴۲:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۴:۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۲:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۵:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • خدیجه محمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۳۰:۲۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • علی علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
انجمن وکیل تلفنی

مجازات تخریب عمدی خودرو

آیا تخریب عمدی خودرو دیگران جرم است؟

قبل از اینکه با مجازات تخریب عمدی خودرو آشنا شوید بهتر است به بررسی معنی کلمه تخریب بپردازیم. به لطمه زدن عمدی به صورت کلی یا جز به مال یا اشیایی که متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی است تخریب گفته می‌شود. تخریب کردن نه تنها در نظام حقوقی دارای مسئولیت مدتی است بلکه مسئولیت جزایی نیز برای اشخاص دارد. در قانون هیچ معیار و ظابطه‌ای برای میزان خراب شدن یا صدمه زدن وجود ندارد بلکه این مسئله به عرف ارجاع داده می‌شود. به همین دلیل باید به عرف مراجعه کرد. یکی از عمده تخریب‌هایی که این روزها بسیار زیاد شده است تخریب عمدی خودرو است. مجازات تخریب خودرو کم نیست پس در صورت مواجه شدن با این مسئله حتما اقدام به شکایت از تخریب خودرو کنید. در این نوع از پرونده‌های حقوقی وکیل شکایت از تخریب خودرو می‌تواند کمک بسیاری به شما کند. موسسه وکیل تلفنی با ارائه خدمات مختلفی از جمله وکیل تلفنی بهترین گزینه برای کمک گرفتن است.

 

مجاز

مشاوره حقوقی تلفنی

مجازات تخریب عمدی خودرو چیست؟

همانند هر جرم دیگری که مجازات دارد، تخریب عمدی خودرو نیز مجازات‌هایی دارد. شناخت این مجازات‌ها اهمیت بسیاری دارد. مجازات تخریب عمدی خودرو باید توسط دادگاه و کارشناسان مشخص شود. مجازات خودرو با توجه به تخریبی که وارد شده است جزای نقدی یا حتی حبس در زندان است. برای اینکه بتوانید اقدام به شکایت از تخریب خودرو کنید در مرحله اول به کمک یک وکیل نیاز دارید چرا که عدم شناخت قوانین و راه‌های حقوقی می‌تواند پرونده را برای شما سخت‌تر کند. پیدا کردن یک وکیل حرفه‌ای در شهر بزرگی مثل تهران شاید دشوار باشد اما مجموعه‌های حقوقی مختلفی هستند که خدمات حقوقی بسیار عالی دارند از بین این موسسات می‌توان به مجموعه وکیل تلفنی اشاره کرد. این مجموعه با ارائه خدمات مشاوره حقوقی 24 ساعته و شبانه روزی به صورت غیر حضوری سعی در حل مشکلات حقوقی در کمترین زمان دارد لازم به ذکر است این خدمات تنها برای شهروندان تهرانی نیست بلکه سایر شهرهای دیگر نیز می‌توانند از خدمات وکیل تلفنی این مجموعه نیز برای شکایت از تخریب خودرو یا سایر پرونده‌های حقوقی استفاده کنند.

 

مجازات تخریب خودرو دیگران در مستی

همانطور که می‌دانید مصرف مشروبات الکلی در جمهوری اسلامی ممنوع است با این حال رانندگی در این حین یا وارد کردن خسارتی در حالت مستی نیز دارای مجازات است. این مسئله حتی در کشورهای اروپایی با اینکه مصرف مشروبات الکلی نیز آزاد است وجود دارد. اما مجازات تخریب عمدی خودرو در حالت مستی چیست؟ در صورتی که فرد از مشروبات الکلی استفاده کرده باشد به 80 ضربه شلاق محکوم می‌شود در صورتی که جرمی در این بین اتفاق افتاده باشد از جمله تخریب عمدی خودرو دارای زندان و پرداخت جریمه نقدی است. در صورتی که تصادف در حالت مستی باشد شرکت بیمه بعد از پرداخت خسارت به زیان دیده به سراغ شخصی که خسارت وارد کرده است می‌رود. رسیدگی به نوع از پرونده‌های حقوقی بسیار دشوار است چرا که برای اثبات بی‌گناهی حتما باید مدارک کافی و لازم داشته باشید به همین دلیل بهتر است حتما از یک وکیل متخصص در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه وکیل تلفنی با در اختیار داشتن بهترین وکلای حقوقی می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.

می‌خواهم از همسایه‌ام بابت تخریب عمدی ماشینم شکایت کنم چه مراحلی را باید طی کنم؟

مشاوره حقوقی برای اثبات جرم ربا

برای اینکه به مجازات تخریب عمدی خودرو رسیدگی شود نیاز است که چند مرحله طی شود. همچنین فرد شاکی باید نسبت به این مراحل آگاه باشد تا بتواند کارهایی که باید انجام دهد را به بهترین صورت انجام دهد. در اولین قدم باید اقدام به تنظیم کردن شکواییه کرد. برای اینکه یک پرونده به جریان بیفتد در مرحله اول باید حتما شکایت طرح شده باشد لازم به ذکر است در صورتی که جرم جنبه عمومی داشته باشد وظیفه دادستان است که اقدام به اقامه دعوا کند. برای تنظیم کردن شکواییه به مدارکی نیاز دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 • ذکر کامل مشخصات از جمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، تابعیت، شماره شناسنامه و ...
 • ذکر موضوع شکایت و تاریخ و زمان وقوع
 • زیانی که وارد شده است و مطالبه شاکی
 • ادله وقوع و ذکر مشخصات شاهدها
 • در صورت امکان ذکر مشخصات مشتکی

در این هنگام قوه قضاییه وظیفه دارد اوراق متحدالشکل که شامل موارد بالا است را تهیه کند و در اختیار مراجعین قرار دهد. لازم به ذکر است در صورتی که از این اوراق استفاده نکنید مشکلی برای شکایت شما پیش نمی‌آید. بعد از تنظیم کردن شکوائیه باید اقدام به باطل کردن تمبر کنید که شامل تمبر برای تصدیق اوراق پیوستی و هزینه شکایت کیفری می‌شود.

در مرحله دوم بعد از تنظیم شکوائیه باید آن را به دادسرای صالح تقدیم کنید. در صورتی که محل وقوع جرم مشخص است آن را باید به دادسرای محل وقوع تقدیم کنید در غیر این صورت دادسرای محل کشف جرم یا دستگیری مرجع صالح است اما در صورتی که محل وقوقه مشخص نباشد یا جرم کشف نشده باشد باید به دادسرای محل اقامت مراجعه کرد. شاید تشخیص این مراحل کمی دشوار باشد به همین دلیل بهتر است حتما از یک وکیل متخصص در این حوزه برای شکایت و بررسی مجازات تخریب عمدی خودرو کمک بگیرید. پیشنهاد ما برای وکیل شکایت از تخریب خودرو موسسه وکیل تلفنی است.

مشاوره حقوقی شبانه روزی برای جرم تخریب خودرو

مراجع قضایی صالح برای رسیدگی به خسارت عمدی خودرو

مراجع صالحی که می‌توانند به شکایت از تخریب خودرو رسیدگی کنند در مرحله اول دادسرا و در مرحله دوم دادگاه محل وقوع جرم است. بعد از این که به این پرونده رسیدگی شد باید با صدور کیفر خواست آن را به دادگاه کیفری ارسال کرد. رسیدگی به این نوع از پرونده‌های حقوقی کار چندان راحتی نیست به همین دلیل بهتر است در صورت برخورد با این موارد حتما از یک وکیل متخصص کمک بگیرد. موسسه حقوقی وکیل تلفنی با ارائه خدمات مختلفی از جمله مشاوره حقوقی آنلاین خدمات بسیاری را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. برای رسیدگی به مجازات تخریب عمدی خودرو می‌توانید به صورت تلفنی یا حضوری با وکلای این مجموعه در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره واتس اپی این مجموعه نیز در صورت تمایل استفاده کنید.

مشاوره حقوقی برای نگارش دادخواست ضرر و زیان ناشی از جرم تخریب 
هزینه مشاوره حقوقی برای پرونده تخریب عمدی خودرو 
دادخواست تامین دلیل برای مطالبه خسارت افت قیمت خودرو 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی