موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

هزینه ارزش افزوده

هزینه ارزش افزوده 

 

مالیات یکی از راه های اصلی کسب درآمد برای دولت ها محسوب می‌شود. در این میان مالیات بر ارزش افزوده از رایج‌ترین انواع مالیات است. اما این که ارزش افزوده چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است و اصلا چه افرادی باید این مالیات را پرداخت کنند، از جمله سوالات پرتکراری هستند که نشان می‌دهند بیشتر مردم جامعه از مسائل مربوط به این نوع مالیات بی اطلاعند.

 

در ادامه مطلب درباره مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن صحبت خواهیم کرد. با توجه به این که این مالیات از تمام مصرف کنندگان اخذ می‌شود و مختص قشر خاصی نیست، همه افراد باید با آن آشنا باشند. پس فرقی نمی‌کند که مشغول به چه کاری هستید و از چه راهی درآمد کسب می‌کنید، برای اطلاع از نحوه محاسبه ارزش افزوده با موسسه حقوقی وکیل تلفنی همراه باشید.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

منظور از ارزش افزوده چیست؟

ارزش افزوده، ارزشی است که در طی فرآیند تولید و عرضه محصول به آن افزوده می‌شود. واحد تولیدی یک شرکت را در نظر بگیرید که در آن مواد اولیه در طی چند مرحله به محصولی مشخص تبدیل می‌شوند. مسلما در هر مرحله مواد اولیه دچار تغییرات می‌شوند و به این ترتیب شباهت بیشتری به محصول نهایی پیدا می‌کنند. همین نزدیک شدن به محصول نهایی باعث افزایش ارزش پولی مواد اولیه می‌شود و این همان ارزش افزوده است.

 

از طرف دیگر کالای تولید شده را در نظر بگیرید که بهای تمام شده آن برای تولید کننده 1000 تومان است، اما با قیمت 4000 تومان به مصرف کننده فروخته می‌شود. این هزینه اضافی هزینه های جانبی بسته بندی، انبار، عرضه محصول است که با عنوان ارزش افزوده شناخته می‌شود.

 

 

 

 

 

قانونگذار در قانون مالیات بر ارزش افزوده، تعریف جامعی برای ارزش افزوده ارائه می‌دهد. " ارزش افزوده در این قانون، تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین می‌باشد."

 

 

مالیات بر ارزش افزوده در قانون ایران

مالیات مستقیم و مالیات غیر مستقیم دو دسته بندی کلی از مالیات ها در کشور ایران هستند. مالیات بر ارزش افزوده یکی از مالیات های غیر مستقیم است که به کالای مشخصی تعلق ندارد و توسط مصرف کننده و تولیدکننده، پرداخت می‌شود.

 

مالیات بر ارزش افزوده در اصل مالیاتی است که دولت بابت تفاوت بین ارزش کالای تولید شده و ارزش کالای خریداری شده، دریافت می‌کند. این مالیات جدای از مالیات بر درآمدی است که تولیدکننده باید بپردازد و همانطور که گفته شد، پرداخت آن بر عهده تولیدکننده و مصرف کننده است.

 

 

 

 

 

نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده نرخ مصوبی است که از طرف دولت اعلام می‌شود. طبق قانونی که در سال 1387 در رابطه با این مالیات به تصویب رسید، تا سال گذشته جمع عوارض و مالیات بر ارزش افزوده 9% بود. اما از ابتدای سال 1401 فقط نرخ مالیات 9% است و مبلغی بابت عوارض دریافت نمی‌شود.

 

حال برای محاسبه این مالیات تصور کنید کالایی با قیمت 1000 تومان به فروش می‌رسد. در این صورت تولید کننده مبلغ 1090 تومان از عرضه کننده (مغازه دار) دریافت خواهد کرد که مبلغ اضافه همان 9% مالیات است. اکنون اگر فروشنده یا همان عرضه کننده مبلغ فروش کالا را 1200 تومان در نظر گرفته باشد، باید 1080 تومان دیگر هم جدای از 1200 تومان که بهای کالاست، از مصرف کننده دریافت کند. این 1080 تومان نیز مالیاتی است که به ارزش افزوده کالا تعلق می‌گیرد.

 

هر چه این فرآیند طولانی‌تر باشد مسلما قیمت کالا افزایش خواهد یافت و مالیات بر ارزش افزوده آن هم بیشتر خواهد شد. به همین دلیل است که همیشه خرید مستقیم از تولید کننده صرفه اقتصادی دارد. زیرا همانطور که متوجه شدید درصد زیادی از این مالیات از مصرف کننده گرفته می‌شود.

 

 

 

 

هزینه محاسبه ارزش افزوده

محاسبه ارزش افزوده و مالیاتی که به آن تعلق می‌گیرد، پروسه‌ای طولانی و دشوار دارد که افراد عادی از پس آن بر نمی‌آیند. از طرفی همانطور که گفته شد دولت صرفا یک نرخ مصوب به عنوان مالیات ارزش افزوده برای تمام کالاها اعلام می‌کند و مسئولیت محاسبه آن را به عهده خود تولید کننده و ... می‌گذارد. در نتیجه تولید کننده برای محاسبه درست ارزش افزوده تمام کالاها و کسر مالیات پرداختی خود از آن و واریز مابقی مبلغ دریافتی از طرف مقابل به حساب دولت، قطعا به یک فرد متخصص احتیاج خواهد داشت.

 

برای اطلاع از هزینه محاسبه ارزش افزوده و دیگر نکات جزئی مربوط به مالیات بر ارزش افزوده، می‌توانید از طریق مشاوره حقوقی تلفنی و یا مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی وکیل تلفنی، در ارتباط باشید.

 

 

نحوه ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

در حال حاضر تنها راه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت آن، مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده است. با این توضیح که مودیان پرداخت مالیات ارزش افزوده، باید به سامانه مذکور به آدرس https://www.evat.ir/ مراجعه کنند تا با تکمیل اظهارنامه، مالیات مقرر برای ایشان مشخص شود.

 

ورود به سامانه مالیات بر ارزش افزوده نیازمند دریافت کد اقتصادی است. برای آموزش نحوه دریافت کد اقتصادی می‌توانید مقاله تالیف شده با همین مضمون را که در سایت موسسه حقوقی وکیل تلفنی قرار داده شده است، مطالعه نمایید. همچنین با استفاده از مشاوره حقوقی این موسسه می‌توانید در کنار اطلاع از شیوه دریافت این کد، درباره چگونگی تکمیل اظهارنامه نیز راهنمایی بگیرید.

 

 

مشاوره حقوقی به شرکت ها

تشکیل پرونده دارایی

مشاوره حقوقی ثبت موسسه

وکیل برای مشاوره

درباره ما 


سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

تشکیل پرونده کد اقتصادی و ارزش افزوده مسئله بسیار مهمی هست و مردم باید بدونن سهل انگاری در این امور باعث صدور مالیات های سنگین میشه لذا دوستان عزیز نسبت به انجام امور اداری ارزش افزوده و پرونده ی مالیاتی خودتون حتما اقدام کنید
سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی یکی از خدمات مهمی که توسط مجموعه وکیل تلفنی ارائه می شود خدمات ارزش افزوده است که کمک بسیار زیادی به کاربران در این خصوص می نماید که با کمترین هزینه وصرف وقت انجام می شود
با سلام خدمت کاربران عزیز.قبل از هر کاری حتما با یک تماس ساده و کمترین هزینه ووقت با موسسه وکیل تلفنی ابتدا اگاه از حقوق خود شوید و سپس با مطرح کردن مشکتان راه را برای خود باز و روشن نمایید در موسسه تمامی اقدامات تحت نظر وکیلی که شما اختیار می کنید انجام می گردد.موفق باشید.مسیح اقاداودی وکیل موسسه
ضمن عرض سلام و ارادت خدمت همه دوستان و همكاران محترم در خصوص محاسبه ارزش افزوده و اخذ گواهي آن و هرگونه اقدامي در رابطه با اين موضوع توصيه مي شود با وكيل مجرب كه متخصص در اين امر باشد مشورت نماييد و اقدامات مقتضي را انجام دهيد كه مجموعه وكيل تل را براي اين امر مناسب مي دانم موفق باشيد
سلام.واقعا اینکه به صورت آنلاین در ۲۴ساعت شبانه روز بتونین با وکیل ارتباط بگیریم چیز عالیه
سلام بسیار عالی و قابل دسترس ممنون از زحماتتون
سلام ودرود. فرایند اخذ گواهی ارزش افزوده نیز مانند بسیاری از اقدامات دیگر توسط موسسه وکیل تلفنی انجام می شود. شما عزیزان می توانید اخذ گواهی ارزش افزوده خود را به موسسه بسپارید چرا که هزینه ان نسبت به انجام ان توسط خودتان بسیار به صرفه تر است.
با سلام و وقت بخیر، خدمات موسسه وکیل تلفنی متنوع و مناسب بوده و محدود به مرزهای ایران نمیگردد و ایرانیان خارج از کشور نیز میتوانند از این خدمات بهره مند گردند
ضمن عرض سلام و ادب و وقت بخیر خدمت اعضای موسسه وزین وکیل تلفنی از زحماتی که تک تک اعضا برای اعتلای پرچم جامعه حقوقی ایران در تلاشند نهایت سپاس و قدردانی را دارم با آرزوی توفیق روزافزون
سلام وقت بخیر از کاربران مججوعه هستم و جهت نگارش یک دادخواست در زمینه ارث با مشاورین موسسه تماس گرفتم و به دقت و سرعت کار من انجام شد و کاملا مرا راهنمایی کردند و حتی در ساعت غیر اداری هم پاسخگو بودند موفق باشید.
بسیار خوب می باشد
موسسه وکیل تلفنی در راستای حفظ حقوق کاربران و کمک به روند پرونده های مختلف و همچنین امور ارجاعی با استفاده از وکلای جوان و پر انرژی تمام امور را به بهترین نحو انجام می دهد امیدوارم در این مسیری که موسسه گام بر میدارد روز به روز موفق تر باشد چرا که مهمترین هدف آن جلب رضایت کاربران و کمک به هموطنان می باشد
عزیزان مطلع باشند گواهی بر ارزش افزوده با کد اقتصادی متفاوت است و در واقع جواز شما برای اخذ مالیات فروش از مشتری میباشد
خیلی از افراد که تازه شرکت ویا کاری راه می اندازند مراحل ثبت و نهایی کردن آن را نمی دانند در این سایت وکلای زحمت کش سایت وکیل تلفنی با مهارت کامل خدماتی را که می تواند به کاربران ارائه دهند را توضیح داده اند تا اگر سوالاتی برای آنها پیش بیاید بتوانند با مطالعه ی آن جواب را پیدا کنند ممنون از تلاشتون

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی