موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

نمونه فروشنامه ملك

نمونه مبایعه­ نامه ملک

فروشنامه (مبایعه نامه) ملک، برگه ایست که در آن اقلام و مشخصات ملک مورد مبایعه، نوشته می شود و نگارش آن الزاماً به تجربه یک شخص کاردان نیازمند است؛ چراکه هر مبایعه نامه بسته به ویژگی ها و شرایط هر ملک شامل اقلام متفاوتی می گردد که می تواند آینده حقوقی آن ملک را رقم بزند؛ حال با ما همراه باشید تا این مورد را به طور مفصل مورد بحث قرارداده تا تمام ابهامات حواشی این موضوع از بین برود.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

ماده 1: طرفین قرارداد

 

property selling document

نگارش آنلاین فروشنامه ملک به صورت 24 ساعته

 

 • فروشنده: شرکت ... (سهامی خاص) به شماره ثبت ... و شناسه ملی ... با امضای مدیرعامل آقای ... به شماره ملی ... و رئیس هیات مدیره آقای ... به شماره ملی ... به عنوان صاحبان  امضای مجاز مستند به روزنامه رسمی شماره ... مورخ ... به نشانی ... کدپستی ... و فکس ... و تلفن ... و ایمیل ...

 

 • خریدار: آقای ... فرزند ... به شماره شناسنامه ... صادره از ... با شماره ملی ... به نشانی ...

 

ماده 2: موضوع و مشخصات مورد معامله

عبارت است از تملیک و انتقال قطعی ششدانگ عرصه و اعیان یک قطعه زمین به پلاک ثبتی ... فرعی از ... اصلی قطعه شش تفکیکی مفروز و مجزی شده از ... فرعی از اصلی مذکور بخش یازده حوزه ثبت ... استان تهران به مساحت ... مترمربع به انضمام کلیه توابع و متعلقات بدون استثناء چیزی دارای سند رسمی تک برگ به شماره سریال ... به نشانی: ...

 

ماده 3: ثمن معامله و شرایط پرداخت

 

payment conditions

خدمات حقوقی املاک به صورت آنلاین و 24 ساعته

 

کل ثمن مورد معامله مبلغ یکصد و پنجاه و پنج میلیارد (155.000.000.000) ريال معادل پانزده میلیارد و پانصد میلیون (15.500.000.000) تومان وجه رایج تعیین گردید که تمامی این مبلغ در قالب مطالبات خریدار از محل قسمتی از حواله شماره ... تاریخ ... صادره از سوی سازمان املاک شهرداری تهران که از طریق مالک حواله (...) به فروشنده منتقل گردیده است؛ پرداخت، تسویه، مورد قبول فروشنده و ضامنین وی گردیده است.

تبصره: با توافق طرفین مبنی بر پرداخت ثمن از محل حواله فوق (قسمتی از حواله مزبور به میزان ثمن معامله حاضر) خریدار هیچ­گونه تعهدی نداشته و خریدار به نحو قطعی بری­ الذمه محسوب گردید.

 

ماده 4: تحویل مورد معامله

فروشنده متعهد است مورد معامله را با جمیع توابع و بدون هیچ­ گونه مانعی در تاریخ 1396/01/20 تحویل خریدار نماید.

 

ماده 5: تنظیم سند رسمی

 • بخش (1): طرفین متعهد هستند در روز دوشنبه مورخ 1396/12/21 در دفترخانه اسناد رسمی شماره ... تهران واقع در ... حاضر شوند و فروشنده متعهد گردید نسبت به تنظیم سند رسمی به نام خریدار اقدام نماید.

 

 • بخش (2): در صورت عدم حضور هر یک از طرفین یا به همراه نداشتن مدارک و مقدمات لازم از جمله  استعلامات ثبتی، دارایی و شهرداری و غیره، سردفتر گواهی عدم حضور صادر خواهد نمود.

 

 • بخش (3): در صورتی که به هر دلیلی روز تنظیم سند با تعطیلی مواجه شود، اولین روز پس از تعطیلی، تاریخ حضور در دفترخانه خواهد بود.

 

ماده 6: سایر شرایط

 

other conditions of selling a property

بررسی آنلاین شرایط فروش ملک شما

 

 • بخش (1): فروشنده حق هرگونه معامله دیگر یا تصرف نسبت به مورد معامله را از تاریخ مبایعه ­نامه حاضر از خود سلب و ساقط نمود.

 

 • بخش (2): فروشنده متعهد است کلیه بدهی­ های مورد معامله را تا روز تنظیم سند رسمی به هزینه خود پرداخت و تسویه حساب کامل نماید.

 

 • بخش (3): پرداخت هزینه ­های نقل و انتقال اعم از دارایی، شهرداری و غیره به  عهده فروشنده و پرداخت هزینه حق ثبت و حق ­التحریر بالمناصفه است.

 

 • بخش (4): قیمت توافق شده برای معامله در ما ده 3 به هیچ عنوان و به جهت نوسان قیمت مورد معامله قابل تغییر نیست و از این جهت هیچ ­گونه حق و ادعایی برای فروشنده یا خریدار متصور نیست.

 

 • بخش (5): در صورتی که مورد معامله کمتر از متراژ اعلامی باشد فروشنده به میزان کسری مسئول قیمت روز آن است.

 

 • بخش (6): طرفین کلیه خیارات (از جمله خیار غبن ولو افحش)، به جز موارد پیش­بینی شده در این قرارداد را از خود سلب و ساقط نمودند (به استثنای خیار تدلیس).

 

 • بخش (7): وکیل فروشنده و امضاکنندگان این قرارداد از جانب فروشنده با امضاء از طرف فروشنده کلیه تعهدات و مسئولیت ­های موکل خود، از قبیل اجرای قرارداد یا مسئولیت­ های وی در خصوص پرداخت خسارت و وجه التزام­  های قراردادی در فرض نقض تعهدات یا فسخ یا بطلان قرارداد و غیره را به نحو تضامنی از فروشنده این قرارداد ضمانت نمودند.

 

 • بخش (8): شرکت ... به شناسه ملی ... و شماره ثبت ... و مدیران امضاء کننده از ناحیه شرکت نیز با امضای این قرارداد تمام تعهدات و مسئولیت­ های قراردادی یا قانونی متعهدین این قرارداد از جانب فروشنده، در خصوص پرداخت خسارت وجه التزام­ های قراردادی در فرض نقض تعهدات یا فسخ یا بطلان قرارداد و غیره در قبال خریدار (چه در فرض صحت و چه در فرض بطلان قرارداد) را به نحو تضامنی ضمانت نمودند.

 

 • بخش (9): در صورتی که یک یا چند بند این قرارداد به هر دلیلی باطل شود تاثیری در صحت سایر شرایط این قرارداد ندارد.

 

 • بخش (10): در صورتی که قرارداد جزئاً یا کلاً به هر دلیلی منحل گردد، مسئولیت فروشنده و هر یک از ضامنین، مبنی بر جبران خسارت خریدار، به عنوان یک تعهد مستقل و الزام­ آور به قوت خویش باقی است؛ عدم مسئولیت یکی از متعهدین قرارداد (اعم از فروشنده یا یکی از ضامنین) مانع مراجعه به سایرین نبوده و تعهد هر یک از متعهدین مستقل از تعهد سایرین می­ باشد.

 

 • بخش (11): هرگونه پاسخ­گویی به ادعای اشخاص ثالث و معارض بر عهده فروشنده بوده و فروشنده متعهد است خریدار را از هرگونه اعتراض و ادعا مصون نگه دارد.

 

 • بخش (12): فروشنده و وکیل و امضاکنندگان این قرارداد و هم­چنین خریدار اظهار و تعهد می­ نمایند که هیچ محدودیتی یا ممنوعیتی جهت امضای این قرارداد نداشته و دارای صلاحیت لازم و کافی جهت امضای این قرارداد هستند.

 

 • بخش (13): فروشنده و ضامنین وی، تعهد و تضمین می­ نمایند که مورد معامله فاقد هرگونه مانع یا مشکل قانونی است.

 

 • بخش (14): طرفین توافق نمودند که کلیه مفاد مبایعه ­نامه، عیناً در سند رسمی تنظیمی در دفترخانه قید گردد. چنان­چه به واسطه موانع سیستمی و یا عرف دفاتر اسناد رسمی، امکان قید برخی از مفاد مبایعه­نامه در سند رسمی تنظیمی در دفترخانه میسر نگردد یا به هر علت با مفاد مبایعه ­نامه حاضر مغایرت داشته باشد، مفاد مذکور در مبایعه ­نامه به عنوان اراده واقعی طرفین بوده و حاکم بر روابط طرفین و متعهدین معامله حاضر می ­باشد.

 

ماده 7: ضمانت اجراها

 

playing guarantee

وکیل آنلاین دعاوی ملکی 24 ساعته

 

 • قسمت اول: در صورتی که هر یک از طرفین و امضاکنندگان قرارداد به هر دلیلی به هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد عمل نکند، متخلف باید روزانه یک در هزار از مبلغ قرارداد را به عنوان خسارت تاخیر به طرف مقابل بپردازد؛ در صورتی که تاخیر بیشتر از دو ماه شود، طرف مقابل می­ تواند قرارداد را به صورت یکطرفه فسخ کرده و 20 درصد مبلغ قرارداد را به عنوان خسارت عدم انجام تعهد (وجه التزام قراردادی) دریافت نماید.

 

 • قسمت دوم: در صورتی که قرارداد به واسطه مستحق ­للغیر درآمدن و یا هر دلیل دیگری، باطل یا بی­ اعتبار گردد، فروشنده و متعهدین وی مکلفند متضامناً علاوه بر استرداد ثمن معامله به قیمت روز، 20 دردص مبلغ اخیر را به عنوان وجه التزام قراردادی به خریدار پرداخت نماید.

هم­چنین در فرض بطلان یا بی ­اعتباری قرارداد به شرح فوق­ الذکر، علاوه بر استرداد وجه و وجه ­التزام تعیینی به شرح فوق، در صورت انجام هرگونه هزینه  از سوی خریدار یا ایجاد هرگونه تغییر و یا ایجاد مستحدثات در مورد معامله از سوی وی که سبب افزایش ارزش مورد معامله گردد، خریدار مستحق دریافت هزینه ­های انجام شده یا اضافه  ارزش ایجاد شده ناشی از انجام این هزینه­ ها، تغییرات و ایجاد مستحدثات (هر کدام که بیشتر باشد به تشخیص خریدار) می­ باشد.

 

ماده 8: داوری

در صورت بروز هرگونه اختلاف بین فروشنده و خریدار و سایر متعهدین این قرارداد از قبیل اختلاف در تفسیر، اجرا، فسخ، بطلان یا خسارات ناشی از آن و غیره، اختلاف توسط داوری یک فقره که از سوی موسسه حقوقی وکیل تلفنی به شماره ثبت ... و شناسه ملی ... به عنوان مقام ناصب منصوب خواهد گردید، (با تعیین مدت داوری حداکثر به مدت 6 ماه در هر مورد داوری) حل و فصل خواهد شد؛ مقام ناصب می ­  تواند یکبار یا به هر تعداد بیشتر که رسیدگی به اختلافات طرفین ایجاب نماید، نصب داور نماید که داور منصوبه در اختلافات ارجاعی می ­تواند یک نفر بوده و یا در هر مورد داوری ارجاعی، فردی غیر از داور قبلی باشد که تشخیص این امر برعهده مقام ناصب می ­باشد؛ هم­چنین رای اصداری از سوی داور در هر مورد، برای کلیه اشخاص فوق ­  الذکر، قطعی و لازم ­الاجرا است.

 

تبصره: شرط داوری حاضر مستقل از این قرارداد بوده و به عنوان یک موافقت­نامه مستقل حتی در فرض فسخ یا بطلان مبایعه­ نامه هم معتبر است.

 

ماده 9: اقامتگاه

 

bunker

بنیاد 24 ساعته دعاوی ملکی وکیل تلفنی

 

اقامتگاه فروشنده، وکیل و امضاکنندگان این قرارداد عبارت است از:

 • اقامتگاه فروشنده: تهران - خیابان

 • اقامتگاه خریدار: تهران - خیابان

اقامتگاه سایر متعهدین این قرارداد (از ناحیه فروشنده)، همان است که در این ماده برای فروشنده ذکر شده­ است و هرگونه ابلاغ به نشانی های فوق وفق ماده 1010 قانون مدنی معتبر و قانونی است.

 

ماده 10: نسخه ­های قرارداد و امضای آن

این قرارداد در تاریخ ... در 10 ماده و در 3 نسخه متحد الشکل تنظیم و برای طرفین و ضامنین قطعی و لازم ­الاجرا.

 

جهت دانلود فايل ورد نمونه مبايعه نامه كليك نماييد

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و احترام، همان طور که همگان می دانیم یکی از رویاهای بزرگ هر خانواده ایرانی به خصوص زوج های جوانی که تازه ازدواج می نمایند بحث خانه دار شدن است . داشتن منزل آنقدر مهم است که بسیاری از مردم ترجیح می دهند سالهالی متمادی زیر بار قرض و بدهی های سنگین بروند تا بتوانند این رویا را محقق نمایند . پس اگر قصد خرید ملک که می تواند خانه یا هر چیز دیگری باشد را داریم باید بای بدانیم که شاکله اصلی این قرارداد مبایعه نامه یا همیان قرارداد خرید است که باید چند نمته مهم و اسای در آن رعایت شود. میابعه نامه به نوعی عقد محسوب می گردد و بر اساس قوانین و مقررات کشور عقد یعنی اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر تعهد به انجام امری را بکنند و مورد قبول آنها باشد و در اصطلاح عرفی عقد گره بست دو اراده نامیده می شود پس زمانی که این دو اراده در حال انعقاد یک شرایط حقوقی هستن باید یک سری از اصولو ضوابط اساسی را رعایت نمایند مانند طرفین قرارداد ، میلغ منورد ، معامله ، شرایط پرداخت ، ثمن معامله ، الزام به تنظیم سند رسمی برای ملک و امثال آن و طبیعتا وجود ابهام در هریک از این موارد می تواند در دراز مدت مشکلات عدیده ای را به وجود آورد ؛ لذا عق سلیم حکم می نماید که در زمان ثبت چنین قرارداد مهمی که برای برخی از ما تنها یک بار در زندگی ما رخ می دهد با استفاده از وکلای موسسه اقدام نموده و هر گونه شک و شبهه را از خود دور نمائیم. محمد صادق تیغ نورد
با سلام فروشنامه ملک یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده سرونوشت ملکی می باشد که شما هم اکنون قصد فروش آن را دارید؛ چراکه در این فروش نامه موارد مهمی از جمله، مساحت ملک، نام خریدار و فروشنده، متعلقات ملک، مبلغ مورد معامله و بسیاری از موارد دیگر که بسته به نوع هر ملک متفاوت بوده و هم میهنان عزیز ما را ملزم می نماید تا در خصوص تهیه این فروشنامه دقت نظر به خصوصی را به کار گیرند؛ خوشبختانه امروزه این امکان بوجود آمده است تا به خاطر وضعیت به روز کرونا در کشور، شما حضوراً به مشاور املاکی که سر رشته به خصوصی جز دلالی املاک ندارد
با عرض سلام مبایعه نامه ها به دلیل عدم سختگیری اتحادیه های مشاورین املاک در اعطا جواز کسب و عدم الزام یک مشاور حقوقی تحصیل کرده در این رشته در این واحد‌های صنفی بعضاً با ایرادات فراوانی تنظیم میگردد.این موضوع علاوه بر آنکه متعاملین قرارداد را دچار خسارات و مشکلات فراوانی می نماید باعث افزایش فزاینده پرونده های قضایی در محاکم نیز گردیده است.بنده به عنوان فردی که سالهای سال در این رشته فعالیت نموده ام توصیه اکید میکنم که بهترین و کم هزینه ترین راه برای جلوگیری از مشکلات در آینده،همراه داشتن یک مشاور حقوقی کاربلد در حین معامله و علی الخصوص زمان تنظیم قراردادهای ملکی است. چرا که هر قرارداد فروش یا مبایعه نامه ای شرایط خاص خود را داراست و به همراه داشتن مشاور حقوقی در درج شرایط فسخ،ضمان درک،نحوه پرداختها،ضمانت اجرا،پرداخت دین از طرف شخص ثالث و......ازهمه مهمتر شرایط سندی و احراز مالکیت فروشنده بر مبیع و خریدار برثمن موضوعاتی است که نیاز به همراه داشتن مشاور حقوقی را میطلبد!
نمونه مبایعه نامه زمین ماده ۱ – طرفین قرارداد ۱-۱) فروشنده/ فروشندگان ………………….. فرزند …………….. به شماره شناسنامه ………………… صادره از ………………….. کد ملی ………………. متولد ……… ساکن …………………………………………… تلفن ……………….. . با وکالت/ قیمومیت/ ولایت/ وصایت ………………… فرزند ……………… به شماره شناسنامه ……………… متولد ………….. به موجب ……………. . ۱-۲) خریدار/ خریداران ………………….. فرزند …………….. به شماره شناسنامه ………………… صادره از ………………….. کد ملی ………………. متولد ……… ساکن …………………………………………… تلفن ……………….. . با وکالت/ قیمومیت/ ولایت/ وصایت ………………… فرزند ……………… به شماره شناسنامه ……………… متولد …………. به موجب …………… .   ماده ۲ – موضوع قرارداد و مشخصات زمین موضوع قرارداد: تمامی شش دانگ یک قطعه زمین به مساحت …………. متر مربع دارای پلاک …………… فرعی از اصلی مفروز و انتزاعی از پلاک ………………. فرعی از اصلی مزبور واقع در اراضی ………………… بخش ………………… ثبتی ………………… به حدود مندرج در اظهارنامه ثبتی مربوط، با جمیع توابع شرعیه و لواحق عرفیه آن بدون استثناء اعم از عرصه و اعیان و یک حلقه چاه آب حفر شده و بصورت چاردیواری/ غیر چهاردیواری ………………… که منافع مبیع مورد معامله قبلا به کسی واگذار نشده و خریدار با رویت مبیع، از محل ملک وقوع وقوف کامل پیدا کرد، و از حدود و مشخصات ملک آگاهی یافت.   ماده ۳ – ثمن معامله و نحوه پرداخت ۳-۱) کل ثمن معامله عبارت است از مبلغ به عدد ………………… ریال به حروف ………………… ریال معادل ………………… تومان وجه رایج مملکتی تعیین که مورد تراضی و توافق طرفین قرار گرفت که به ترتیب ذیل از سوی خریدار/ خریداران به فروشنده/ فروشندگان پرداخت می‌گردد. ۳-۲) مبلغ ………………… ریال معادل ………………… تومان از ثمن معامله به شرح نقداً/ طی چک شماره ………………… عهده بانک ………………… مورخ ………………… از طرف خریدار به فروشنده پرداخت شد. ۳-۳) مبلغ ………………… ریال معادل ………………… تومان از ثمن معامله به شرح نقداً/ طی چک شماره ………………… عهده بانک ………………… مورخ ………………… در تاریخ………………… از طرف خریدار به فروشنده پرداخت خواهد شد. ۳-۴) مبلغ ………………… ریال معادل ………………… تومان از ثمن معامله به شرح نقداً/ طی چک شماره ………………… عهده بانک ………………… مورخ ………………… در تاریخ ………………… از طرف خریدار به فروشنده پرداخت خواهد شد. ۳-۵) مبلغ ………………… ریال معادل ………………… تومان از ثمن معامله به هنگام تنظیم سند در دفترخانه نقداً/ طی چک شماره ………………… عهده بانک ………………… مورخ ………………… در تاریخ ………………… از طرف خریدار به فروشنده پرداخت خواهد شد. مطلب مرتبط: نحوه مطالبه ثمن قرارداد ماده ۴- تنظیم سند رسمی ۴-۱) به منظور تنظیم سند رسمی طرفین متعهدند که در ساعت ……………. تاریخ ……………. در دفترخانه اسناد رسمی شماره ……………. واقع در ……………. معرفی نماید حاضر شده و کلیه تشریفات قانونی معامله را انجام دهند. ۴-۲) پس از حضور در دفترخانه در صورتی که طرف مقابل حاضر نباشد طرف دیگر باید مراتب را کتباً به سردفتر اعلام و نامه خود را در دفتر ثبت مراسلات دفترخانه ثبت کند. فروشنده فتوکپی کلیه اسناد و اوراقی را که آماده کرده ضمیمه خواهد نمود. اگر خریدار حامل ثمن معامله به صورت وجه نقد باشد باید به رویت سردفتر برسد و در حضور او شمرده و مراتب در نامه مورد اشاره درج شود. در صورتی که خریدار چک تضمین شده بانکی همراه داشته باشد کپی آن را ضمیمه کند. ۴-۳) هر یک از طرفین که در موعد مقرر در دفترخانه حاضر نشوند و یا از آن قسمت از مقدمات ثبت معامله را که مربوط به اوست را فراهم نکند مکلف است مبلغ ……….. ریال بابت جریمه عدم حضور به موقع به طرف دیگر بپردازد این جریمه بدل اصل تعهد نیست و پرداخت آن لطمه به اصل معامله انجام شده نمی‌زند و طرف پرداخت کننده را نیز از انجام تعهداتش بری نمی‌سازد. مطلب مرتبط: موانع طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی ماده ۵- شرایط و آثار قرارداد ۵-۱) مخارج تنظیم سند حق التحریر و حق الثبت و هزینه محضر بر مبنای قیمت منطقه بندی به عهده طرفین است. ۵-۲) در صورتی که برای انتقال قطعی ملک مورد مبایعه نامه ارائه هرگونه سندی لازم باشد فروشنده موظف به ارائه آن به دفترخانه است. ۵-۳) پرداخت کلیه دیون قبلی مورد معامله به اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین مالیات و عوارض تا پایان روز معامله بر مبنای قیمت منطقه‌ای به عهده فروشنده است. ۵-۴) فروشنده/ فروشندگان اقرار نمودند که زمین مورد معامله جزء اراضی موات و ملی نباشد و همچنین مشمول مصادره اموال، سرپرستی و در توقیف نبوده و مورد رهن و وثیقه کسی نیست و منافع آن به دیگری واگذار نشده و ممنوع المعامله نیست و در صورت رهن بودن مکلف‌اند قبل از تاریخ تنظیم سند رسمی نسبت به فک رهن اقدام نمایند چنانچه فروشنده/ فروشندگان نسبت به فک رهن اقدام نکنند خریدار می‌تواند با مراجعه به مرتهن، ملک را از رهن خارج کند و با امضاء این قرارداد، خریدار وکیل و قائم مقام قانونی فروشنده در مورد فک رهن محسوب می‌گردد. ۵-۵) چنانچه خریدار به هر نحوی از انحاء از انجام معامله استنکاف ورزد موظف به پرداخت وجه الالتزام ……………… ریال است که باید به طرف مقابل پرداخت گردد. ۵-۶) در صورتی که معلوم گردد مورد معامله به جهت قوه قاهره قابلیت انتقال نداشته و این عامل مربوط به زمان انعقاد قرارداد باشد. قرارداد باطل است و فروشنده موظف است مبلغ دریافتی را به منتقل الیِ مسترد کند. ۵-۷) در صورتی که معلوم گردد مورد معامله به هر علتی غیر از عامل قوه قاهره مانند رهن بودن، مستحق الغیر بودن، عملیات اجرائی دادگستری و یا اجرای اسناد رسمی، غصبی بودن قانونا قابل انتقال به خریدار نباشد، فروشنده موظف است علاوه بر استرداد ثمن معامله، معادل ……………. ریال به عنوان خسارت (وجه الالتزام) به خریدار بپردازد. مطلب مرتبط: به رهن گذاشتن ملک فروخته شده ماده ۶- اسقاط خیارات کلیه اختیارات ولو اختیار غبن به استثناء اختیار تدلیس از طرفین ساقط گردید.   ماده ۷- مقررات ناظر این قرارداد در سایر موارد تابع مقررات قانون مدنی خواهد بود.   ماده ۸- نسخ و تصدیق قرارداد این قرارداد با علم و اطلاع و رضایت کامل خریدار و فروشنده نسبت به مفاد و شروط آن در ۸ ماده و ……………. نسخه برابر تنظیم شده است و به امضا طرفین رسیده و توسط دو شاهد تصدیق و امضا شده است. محل امضاء و اثر انگشت فروشنده/ فروشندگان نام و نام خانوادگی و محل امضاء و اثر انگشت شاهد نخست محل امضاء و اثر انگشت خریدار/ خریداران نام و نام خانوادگی و محل امضاء و اثر انگشت شاهد دوم

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی