موسسه وکیل تلفنی

 • فاطمه پوررستمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۹:۵۳ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • عباس صفارزاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • فیروز عباسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۱۶:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • علیرضا ودود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۴۸:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۵
 • محمدرضا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۴۰:۱۷ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۴
 • مهدی بالود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۰:۴ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۸:۵۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وحید نعمتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۵۰:۹ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • امیر حسن فرامرزی اصل گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مطالبه دیه

مشاوره حقوقی مطالبه دیه 

در این مقاله به بررسی مبحث دیه و عوامل موثر بر آن و همچنین نقش مشاوره حقوقی، به خصوص مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین بر روی موفقیت در ستاندن آن از فرد خاطی یا دادن آن به بزه دیده را بررسی خواهیم کرد، ما را در این امر همراهی کنید.

 

wergild cost

مطالبه آنلاین و فوری دیه به صورت 24 ساعته

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

دیه چیست و در چه زمانی دادگاه حکم به پرداخت دیه می دهد؟

 

atonement

حکم دادگاه در پرداخت دیه

 

دیه در واقع کیفر کسی هست که مرتکب صدمات بدنی عدمی و غیر عمدی نسبت به شاکی می گردد؛ البته ناگفته نماند که دیه قتل عمد و غیر عمد صد شتر می باشد.
کیفر دیه در جرایم عمدی و غیر عمدی که نسبت به شاکی صدماتی وارد می شود از سوی پزشکی قانونی میزان آن را تعیین و دادگاه متهم را محکوم به پرداخت ان در حق شاکی می کند.

 

آیا مشاوره ­ی حقوقی در مورد مطالبه دیه، می­ تواند این مشکل را واقعاً حل کند؟

چندانکه در مقدمه بیان شد، دیه، جزو مبتلابه ­ترین و فراوان­ترین دعاوی موجود در سیستم دادگستری ایران است؛ چه در قصاص نفس و قصاص عضو، چه در ضرب و جرح­ ها، چه در تصادفات رانندگی و چه در بسیاری از حوزه­ های دیگر، پای دیه به میان می ­آید.

ماده­ی 17 قانون مجازات اسلامی (مصوب 1392) در مقام تعریف دیه برآمده و اشعار می ­دارد: «دیه اعم از مقدّر و غیرمقدّر، مالی است که در شرع مقدس برای ایراد جنایت غیرعمدی بر نفس، اعضا و منافع و یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، به موجب قانون مقرر می­ شود». مواد 448 و 449 همان قانون نیز به بیان دیه مقدر و غیرمقدر (اَرش) پرداخته و بیان نموده است: «دیه­ ی مقدر، مال معینی است که در شرع مقدس به سبب جنایت غیرعمدی بر نفس، عضو یا منفعت، یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است».

 

اَرش چیست؟

ارش، دیه­ ای غیرمقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنیٌ علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه­ ی مقدر و جلب نظر کارشناس، میزان آن را تعیین می ­کند، مقررات دیه­ ی مقدر در مورد ارش نیز جریان دارد، مگر اینکه در این قانون ترتیب دیگری مقرر شود». پس چنانچه از منطوق مواد صریح قانونی به دست می­ آید، دیه، مالی است که به سبب جنایت بر انسان، به وی می­ رسد.

 

immediate calculation of wergild

وکیل دیه اورژانسی و فوری 24 ساعته

 

دیه، ریشه­ ی فقاهتی در نظام حقوقی ما دارد؛  میزان آن را نیز در ابتدای هر سال، رئیس قوه قضائیه طی بخشنامه ­ای اعلام می­ دارد. در کشورهای غیر اسلامی، دیه در قالب غرامت وجود دارد و با در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی و درآمد مجنیٌ علیه (کسی که مورد جنایت واقع شده است)، غرامت مشخص شده و توسط جانی به وی پرداخت می­ شود. مشاوره­ ی حقوقی مطالبه­ ی دیه، تخصص و افتخار ماست. شما قادرید در هر ساعت از شبانه ­روز و از هر نقطه­ ی کشور، به صورت تلفنی یا اینترنتی و آنلاین، سؤالات و مسائل خود در باب دیه را از وکلای ما بپرسید و جواب کاربردی آن را دریافت نمائید. پس به یقین و با اطمینان خاطر می ­توان گفت که مشاوره­ ی حقوقی، مسائل مربوط به دیه را حل می­ کند؛ چرا که مواد قانونی در مورد دیه، بحث را تمام کرده و نکته­ ای را فروگذار نکرده است.

 

گرفتن مشاوره­ ی حقوقی تلفنی در مورد مطالبه دیه، چه مزایایی دارد؟

مشاوره حقوقی، نیاز اولیه و اساسی هر فردی است که پرونده­ ی دیه دارد. مسائل مربوط به دیه، تخصصی هستند و اشراف بر آن، نیازمند دانش حقوقی است. شخصی که پرونده­ ی دیه دارد، بدون استمداد از وکیل، قادر نخواهد بود کار را پیش ببرد و حق خود را استیفاء نماید؛ مشاوره ­ی تلفنی نیز مزایای خاص خود را دارد که بر همگان آشکار است. سرعت مشاوره، سهولت آن، امکان مشاوره در هر ساعت از شبانه­ روز و از هر نقطه­ ی کشور و ... تنها بخشی از مزایای مشاوره­ ی حقوقی تلفنی است؛ مجموعه­ ی ما با در اختیار داشتن به­ روزترین و مجرب­ترین وکلا، در حوزه­ ی دیه مشاوره­ های ارزنده ­ای را ارائه می ­دهد.

  

آیا در مشاوره­ ی حقوقی تلفنی، همه چیز در مورد مطالبه­ ی دیه، بررسی و موشکافی می ­شود؟

ارائه­ مشاوره­ حقوقی مطالبه­ دیه، یکی از رسالت های ما در این مجموعه است؛ همه­ ی هم میهنان عزیز می ­توانند تنها با یک تماس ساده­ ی تلفنی با وکلای متخصص ما در ارتباط بوده و طرح سؤال نموده و پاسخ آن را دریافت نمایند. دیه، قوانین و قواعد مخصوص خود را دارد. نرخ دیه هر سال فرق می­ کند و با گذشت زمان و وجود تورم، میزان آن افزایش می ­یابد. حتی در ماه­ های حرام و در حریم مکه­ ی معظمه نیز نرخ دیه متفاوت است که از آن تحت عنوان «تغلیظ دیه» یاد می­ شود. اِشراف بر موارد معنونه، تنها در گرو ارتباط با وکیل متخصص است؛ تمامی آنچه که بیان شد و جزئیات و تفصیل پرونده­ ی شما در طی تماس تلفنی و مشاوره­ ی وکلای ما به شما، قطعاً موشکافی خواهند شد؛ هر آنچه را که به پرونده­ ی دیه شما مربوط است، ریز و درشت، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

آیا هزینه ­ی مالی و زمانی مشاوره­ حقوقی تلفنی با وکیل در مورد مطالبه دیه، نسبت به مشاوره­ حضوری مناسب ­تر است؟

 

financial cost of different atonments

محاسبه دقیق دیه پرداختنی و دریافتنی به صورت آنلاین و تلفنی 24 ساعته

 

نظر به ماهیت برخی پرونده­ ها و دعاوی، چه بسا حضور در دفتر وکیل و اعطای وکالت به ایشان و تنظیم قرارداد وکالت جزو الزامات و ضروریات باشد؛ اما پرونده­ های دیگری هم هستند که با مشاوره­ ی تلفنی قابل حل باشند. شاید مشاوره­ حقوقی مطالبه­ دیه، جزو این پرونده ­ها باشد. در تماس تلفنی با وکلای ما در این مجموعه، تمام آنچه را که باید بدانید و نیاز است که بدانید، خواهید دانست؛ لذا چه بسا در باب دعوای مربوط به دیه، مشاوره­ تلفنی، مقرون به صرفه ­تر و سریع­تر از مشاوره حضوری در این شرایط کرونایی باشد.

 

آیا در یک مشاوره­ حقوقی تلفنی، بهترین راهکارها در مورد مطالبه­ دیه ارائه می ­شود؟

اخذ مشاوره­ حقوقی مطالبه دیه، تنها با یک تماس ساده­ تلفنی و یا آنلاین توسط پنل کاربری در سایت و یا چت در شبکه اجتماعی محبوب شما به صورت 24 ساعته و در هر ساعت از شبانه ­روز و از هر نقطه­ ی کشور در سریع ترین زمان ممکن، نعمت و شگفتی بزرگی است که به برکت پیشرفت فناوری و وجود بنیاد حقوقی وکیل تلفنی محقق شده است؛ وکلای متخصص ما در حوزه­ ی دیه، با داشتن دانش و تخصص کافی و نیز تجربیات فراوان در پرونده­ های دیه، بهترین و عملی­ ترین راهکارها را در محاسبه دیه و مطالبه­ آن به شما هم ­میهنان گرامی ارائه خواهند دا،د پس با ما تماس بگیرید و دغدغه­ های مربوط به دیه در پرونده­ ی خودتان را حل و فصل نمائید.

 

پاسخ به سوالات رایج در حوزه حقوقی دیه

 

پرسش (1): در صورتی که متهم توان پرداخت دیه را نداشته باشد تکلیف شاکی چیست؟

 • پاسخ به پرسش (1): با توجه به  قانون نحوه اجرای محکومی تهای مالی تا ثبوت حکم اعسار به در خواست شاکی محکوم علیه روانه  زندان می گردد.

 

پرسش (2): در صورتی محکوم علیه دارای اموالی باشد می توان برای تامین میزان دیه تعیین شده قرار تامین خواسته کیفری نسبت به  اموال متهم اقدام نمود؟ 

 • پاسخ به پرسش (2): در صورتی متهم به  پرداخت دیه در شاکی دارای اموال باشد با  درخواست شاکی در صورتی در  پرونده  دلیلی کافی برای مجرمی ت متهم باشد دادگاه یا بازپرس قرار تامی ن خواسته از اموال متهم را  برای تامی ن طلب ناشی از دیه   را صادر  می کنند.

 

پرسش (3): در جرایم عمدی و جانیت وارده به شاکی مخصوصاً در جرم ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو در صورتی که متهم شناسایی نگردد، پرداخت دیه شاکی با چه کسی می باشد؟ 

 • پاسخ به پرسش (3): طبق قانون مجازات اسلامی در صورتی ضارب شناسایی نگردد و یا اینکه متواری باشد، اداره بیت مال نسبت به پرداخت دیه شاکی محکوم به پرداخت می گردد؛ برای این کار باید شاکی در پرونده دلیل مستحکمی برای اثبات جنایت وارده داشته باشد و با وجود دلایل کفی بر اثبات جنایت و درخواست شاکی دیه از اداره بیت المال پرداخت می گردد.

 

خسارات معنوی ناشی از ایراد صدمه بدنی

 

mental damage because of physical damage

محاسبه فوری دیه ضرب و شتم

 

طبق دادنامه... مورخ... در خصوص دعوی خواهان به طرفیت خوانده به خواسته:

 

 1. مطالبه مابه التفاوت دیه.

 2. ضرر و زیان ناشی از جرم.

 3. مطالبه خسارت معنوی حاصل از جرم.

 

... نظر به احراز ایراد صدمه از سوی خوانده به خواهان و اشتغال ذمه وی نسبت به صدمات ناشی از جرم، دادگاه جهت بررسی کارشناسی موضوع و اینکه آیا صدماتی زائد بر محکومٌ به سابق عارض گردیده، موضوع را به پزشکی قانونی ارجاع که نظریه ابرازی پزشکی قانونی مبین عود جراحات بعد از صدور حکم و افزایش عوارض جسمانی بعد از آن بوده که میزان ارش آن را 15% دیه کامل انسان اعلام نموده، لذا دادگاه دعوی خواهان را در جزء اول و دوم که ماهیتاً دارای یک مفهوم بوده، وارد دانسته و مستنداً به مواد 294 و 361 قانون مجازات اسلامی و مواد 198 و 519 قانون آئین دادرسی مدنی، حکم بر محکومیت خوانده به تأدیه 15% دیه کامل یک فرد مسلمان در حق خواهان به عنوان ارش صادر و اعلام نمود و نسبت به خواسته مازاد بر محکومٌ‌به راجع به خسارات معنوی حاصل از جرم، به لحاظ اینکه جبران خسارات مازاد بر دیه فاقد مبنای قانونی بوده، حکم بر بطلان دعوی خواهان را صادر نمود. دادگاه تجدیدنظر نیز این رأی را تأیید نمود.

 

نظریه وکلای وکیل تلفنی در مورد دادنامه فوق

خسارات معنوی ناشی از ایراد صدمه بدنی قابل مطالبه نیست؛ زیرا دیه معیار قانونی برای میزان سنجش تمامی خسارت وارده ناشی از جرم است.

 

رزرو مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

طبق رأی اصراری هیأت عمومی دیوان عالی کشور شماره 110 – 21/09/1368 که اشعار می ‌دارد

در خصوص مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم، با توجه به اینکه در جرائمی که مستلزم پرداخت دیه است، شرعاً جز دیه، خسارات مازاد بر دیه نمی ‌توان مطالبه کرد. در نظریات فقه ی از آنجا که دیه به طور مقدر در شرع و توسط شارع تعیین شده، مقدار مشخصی دانسته شده که در مقابل همان جنایت تعیین گردیده است، کما اینکه در موارد زیادی دیه جراحت حارصه و دامیه که صرفاً یک خراش ساده یا بریدگی پوست با اندکی خونریزی است، به میزان 1 یا 2 صدم دیه که معادل 5/1 الی 3 میلیون تومان می ‌باشد را در بر می ‌گیرد و هزینه‌های درمان چنین صدماتی، بسیار کمتر از دیه مقدر است.

 

نکته: گاهی جمع دیهِ جراحت‌های متعدد، ممکن است معادل چند دیه کامل باشد، بنابراین صرف بروز جراحاتی خاص که ممکن است هزینه‌های درمان آن از دیه مقدر بیشتر باشد، نباید موجب ایجاد تزلزل در حکم شرعی شود.

 

با مطالعه مطالب مشابه زیر به اطلاعات حقوقی خود بیافزایید

مجازات مخفیانه گوش دادن مجرمانه ترین حرف ها

بهترین راهکار ها در مقابل جرائم رایانه ای

ورود زوری به حریم شخصی

آشنایی با جرائم فوق امنیتی در ایران

محاسبه فوری و دقیق دیه بکارت

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام وقت بخیر ببیخشید اگه کسی خودشو از ماشین پرت کنه پایین ایا دیه به تعلق میگیرد

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی