موسسه وکیل تلفنی

  • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مطالبه دیه

مشاوره حقوقی مطالبه دیه 

در این مقاله به بررسی مبحث دیه و عوامل موثر بر آن و همچنین نقش مشاوره حقوقی، به خصوص مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین بر روی موفقیت در ستاندن آن از فرد خاطی یا دادن آن به بزه دیده را بررسی خواهیم کرد، ما را در این امر همراهی کنید.

 

wergild cost

مطالبه آنلاین و فوری دیه به صورت 24 ساعته

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"دیه، از موارد مبتلابه، جزو فراوان­ ترین پرونده­ ها و دعاوی موجود در سیستم قضائی ایران به شمار می ­رود؛ مجموعه ­ی ما با در اختیار داشتن وکلای متخصص، پاسخگوی شما در حوزه­ ی مباحث مربوط به دیه می­ باشد. در هر نقطه­ ای از کشور عزیزمان که باشید، می­ توانید تنها از طریق لمس تصویرک زیر و با یک تماس تلفنی ساده به وکیل متخصص امور دیه، از ایشان مشاوره حقوقی دیه دریافت نمائید"

 

دیه چیست و در چه زمانی دادگاه حکم به پرداخت دیه می دهد؟

 

atonement

حکم دادگاه در پرداخت دیه

 

دیه در واقع کیفر کسی هست که مرتکب صدمات بدنی عدمی و غیر عمدی نسبت به شاکی می گردد؛ البته ناگفته نماند که دیه قتل عمد و غیر عمد صد شتر می باشد.
کیفر دیه در جرایم عمدی و غیر عمدی که نسبت به شاکی صدماتی وارد می شود از سوی پزشکی قانونی میزان آن را تعیین و دادگاه متهم را محکوم به پرداخت ان در حق شاکی می کند.

 

آیا مشاوره ­ی حقوقی در مورد مطالبه دیه، می­ تواند این مشکل را واقعاً حل کند؟

چندانکه در مقدمه بیان شد، دیه، جزو مبتلابه ­ترین و فراوان­ترین دعاوی موجود در سیستم دادگستری ایران است؛ چه در قصاص نفس و قصاص عضو، چه در ضرب و جرح­ ها، چه در تصادفات رانندگی و چه در بسیاری از حوزه­ های دیگر، پای دیه به میان می ­آید.

ماده­ی 17 قانون مجازات اسلامی (مصوب 1392) در مقام تعریف دیه برآمده و اشعار می ­دارد: «دیه اعم از مقدّر و غیرمقدّر، مالی است که در شرع مقدس برای ایراد جنایت غیرعمدی بر نفس، اعضا و منافع و یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، به موجب قانون مقرر می­ شود». مواد 448 و 449 همان قانون نیز به بیان دیه مقدر و غیرمقدر (اَرش) پرداخته و بیان نموده است: «دیه­ ی مقدر، مال معینی است که در شرع مقدس به سبب جنایت غیرعمدی بر نفس، عضو یا منفعت، یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است».

 

اَرش چیست؟

ارش، دیه­ ای غیرمقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنیٌ علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه­ ی مقدر و جلب نظر کارشناس، میزان آن را تعیین می ­کند، مقررات دیه­ ی مقدر در مورد ارش نیز جریان دارد، مگر اینکه در این قانون ترتیب دیگری مقرر شود». پس چنانچه از منطوق مواد صریح قانونی به دست می­ آید، دیه، مالی است که به سبب جنایت بر انسان، به وی می­ رسد.

 

immediate calculation of wergild

وکیل دیه اورژانسی و فوری 24 ساعته

 

دیه، ریشه­ ی فقاهتی در نظام حقوقی ما دارد؛  میزان آن را نیز در ابتدای هر سال، رئیس قوه قضائیه طی بخشنامه ­ای اعلام می­ دارد. در کشورهای غیر اسلامی، دیه در قالب غرامت وجود دارد و با در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی و درآمد مجنیٌ علیه (کسی که مورد جنایت واقع شده است)، غرامت مشخص شده و توسط جانی به وی پرداخت می­ شود. مشاوره­ ی حقوقی مطالبه­ ی دیه، تخصص و افتخار ماست. شما قادرید در هر ساعت از شبانه ­روز و از هر نقطه­ ی کشور، به صورت تلفنی یا اینترنتی و آنلاین، سؤالات و مسائل خود در باب دیه را از وکلای ما بپرسید و جواب کاربردی آن را دریافت نمائید. پس به یقین و با اطمینان خاطر می ­توان گفت که مشاوره­ ی حقوقی، مسائل مربوط به دیه را حل می­ کند؛ چرا که مواد قانونی در مورد دیه، بحث را تمام کرده و نکته­ ای را فروگذار نکرده است.

 

گرفتن مشاوره­ ی حقوقی تلفنی در مورد مطالبه دیه، چه مزایایی دارد؟

مشاوره حقوقی، نیاز اولیه و اساسی هر فردی است که پرونده­ ی دیه دارد. مسائل مربوط به دیه، تخصصی هستند و اشراف بر آن، نیازمند دانش حقوقی است. شخصی که پرونده­ ی دیه دارد، بدون استمداد از وکیل، قادر نخواهد بود کار را پیش ببرد و حق خود را استیفاء نماید؛ مشاوره ­ی تلفنی نیز مزایای خاص خود را دارد که بر همگان آشکار است. سرعت مشاوره، سهولت آن، امکان مشاوره در هر ساعت از شبانه­ روز و از هر نقطه­ ی کشور و ... تنها بخشی از مزایای مشاوره­ ی حقوقی تلفنی است؛ مجموعه­ ی ما با در اختیار داشتن به­ روزترین و مجرب­ترین وکلا، در حوزه­ ی دیه مشاوره­ های ارزنده ­ای را ارائه می ­دهد.

  

آیا در مشاوره­ ی حقوقی تلفنی، همه چیز در مورد مطالبه­ ی دیه، بررسی و موشکافی می ­شود؟

ارائه­ مشاوره­ حقوقی مطالبه­ دیه، یکی از رسالت های ما در این مجموعه است؛ همه­ ی هم میهنان عزیز می ­توانند تنها با یک تماس ساده­ ی تلفنی با وکلای متخصص ما در ارتباط بوده و طرح سؤال نموده و پاسخ آن را دریافت نمایند. دیه، قوانین و قواعد مخصوص خود را دارد. نرخ دیه هر سال فرق می­ کند و با گذشت زمان و وجود تورم، میزان آن افزایش می ­یابد. حتی در ماه­ های حرام و در حریم مکه­ ی معظمه نیز نرخ دیه متفاوت است که از آن تحت عنوان «تغلیظ دیه» یاد می­ شود. اِشراف بر موارد معنونه، تنها در گرو ارتباط با وکیل متخصص است؛ تمامی آنچه که بیان شد و جزئیات و تفصیل پرونده­ ی شما در طی تماس تلفنی و مشاوره­ ی وکلای ما به شما، قطعاً موشکافی خواهند شد؛ هر آنچه را که به پرونده­ ی دیه شما مربوط است، ریز و درشت، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

آیا هزینه ­ی مالی و زمانی مشاوره­ حقوقی تلفنی با وکیل در مورد مطالبه دیه، نسبت به مشاوره­ حضوری مناسب ­تر است؟