موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۹:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۶:۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۲۷:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
  • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۷:۴۲:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
  • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۴:۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
  • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۲:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۵:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
  • خدیجه محمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۳۰:۲۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
  • علی علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
انجمن وکیل تلفنی

اعتراض به تشخیص ملی شدن اراضی

اعتراض به تشخیص ملی شدن اراضی

قبل از اینکه وارد مباحث مربوط به اعتراض به تشخیص ملی شدن اراضی شویم بهتر است که کمی با اراضی ملی آشنا شویم که اراضی ملی چیست و به چه اراضی ملی می­ گویند؛ در سال ­های قبل از دهه 40، زمین­ های بایر زیادی در کشور ما وجود داشت که هنوز آباد نشده بود و اگر یک نفر قصد آباد کردن این زمین­ ها را داشت خیلی راحت می ­رفت و آن را آباد می­ کرد، کسی هم نمی­توانست به این کار وی اعتراض کند؛ در بعضی از مواقع آباد کردن زمین موات باعث ایجاد مزاحمت برای زمین ­های زراعی و ... می­ شد؛ اما شخص در صورتی هم که شکایت می ­کرد برایش نتیجه مطلوبی نداشت؛ زیرا زمین موات بدون صاحب بود و قانونی هم نسبت به زمین ­های موات وجود نداشت، تا اینکه در سال 1341 به دلیل تعدد اینگونه مسائل و از بین رفتن جنگل­ ها و مرتع های چرای حیوانات، دولت شاه تصمیم گرفت یک قانون تصویب کند و زمین ­های بدون صاحب و موات را جز اراضی ملی معرفی کند؛ با این کار جلوی از بین رفتن بی دلیل جنگل ­ها و چرای حیوانات و مزاحمت­ های ملکی گرفته شد.

با روی کار آمدن دولت جمهوری اسلامی خیلی از قوانین تغییر کردند؛ اما این قانون به دلیل منافعی که داشت بدون تغییر باقی ماند و هنوز هم در موارد مواجهه با زمین موات به این قانون مراجعه می­ شود؛ قانون جدید سبب اعتراضات مختلفی از جمله اعتراض به تشخیص ملی شدن اراضی شد که امروزه آن را به طور مفصل مورد شرح و بسط قرار می دهیم؛ اما قبل از آن به شما توصیه می کنیم که ویدئوی یک دقیقه ای زیر را مشاهده فرمایید.

 

یکی از رایج ترین دعاوی املاک و توصیه بانوی وکیل ما در این خصوص

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

درست پس از قانون ملی شدن اراضی موات، یک عده مدعی شدند که یک جاهایی که اراضی ملی معرفی شده در واقع املاک شخصی بوده است که اثبات آن نیازمند بار حقوقی لازم جهت کلنجار رفتن و تفهیم محاکم مربوطه می باشد؛ از این رو بسیاری از افراد از احقاق حقوق خود بازمانده یا به این در و آن در می زنند؛ اما ما به شما این مژده را می دهیم که با دریاف ارزان ترین مشاوره تلفنی با وکیل متخصص پرونده های اراضی ملی ما، دیگر بلاتکلیف نخواهید بود و تا اثبات نهایی ادعای خود و مالکیتتان بر زمین غصب شده، پیش خواهید رفت؛ برای اطلاع از شرایط دریافت این مشاوره، تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

telephone legal advice button

 

نحوه عمل وکیل دعاوی اراضی ملی؟

 

Protest against the recognition of nationalization of lands

آموزش اثبات مالکیت در دعاوی منابع طبیعی

 

زمانی که بحث ملی شدن اراضی مطرح شد خیلی از مراتع مانند جنگل ها، سواحل دریاها و ... نیز جز اراضی ملی قرار گرفتند و قطعاً این موضوع برای خیلی ها خوشایند نبود؛ البته در مواقعی هم حق با این افراد بود، ولی نه در همه مواقع زیرا بیشتر این این افراد کسانی بودند که با از بین بردن جنگل ها و تصاحب سواحل دریاها و تبدیل آن ها به مکان های تفریحی و ... پول زیادی را به جیب می زدند و هیچ اهمیتی هم به محیط زیست نمی­ دادند.

زمانی که اراضی ملی شد یک بحث هم تحت عنوان اعتراض به تشخیص ملی شدن اراضی مطرح شد، زمانی که دعاوی مربوط به اراضی ملی به دادگاه می ­رود و موضوع آن اعتراض به تشخیص ملی شدن اراضی می ­باشد و شخص معترض برای خود یک وکیل بر می ­گزیند، در صورتی که وکیل پس از پیگیری و کارشناسی­ های صورت گرفته متوجه شود که زمینی که جز اراضی ملی محسوب شده اراضی ملی نیست می ­تواند یک درخواست کتبی بر اساس قانون اعتراض به تشخیص ملی شدن اراضی ملی تدوین کند و همراه با ادله موجه تقدیم دادگاه نماید.

 

اعتراض به تشخیص اراضی ملی از مشتثنیات؟

 

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته از سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.