موسسه وکیل تلفنی

 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

اعسار از پرداخت جزای نقدی

اعسار از پرداخت جزای نقدی

برای پرداختن به این موضوع که آیا اعسار از پرداخت جزای نقدی ممکن است یا خیر، ابتدا باید بدانیم اعسار یعنی چه؟ و معسر بودن دارای چه شرایطی است؟ اعسار از پرداخت جزای نقدی، نوعی از اعسار است که در آن مرتکب محکوم به جزای نقدی شده اما توانایی پرداخت آن را ندارد؛ حال قبل از اینکه ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید، حتماً ویدئوی یک دقیقه ای زیر را تماشا نمایید.

 

رایج ترین نمونه اعسار در ایران (توصیات بانوی وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

insolvency concept

دریافت آنلاین نمونه اصلی دادخواست اعسار به صورت اختصاصی و ارزان

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در علم حقوق، نداشتن توانایی مالی کافی به معنی اعسار است؛ گاهاً فردی به دلیل انجام اعمال مجرمانه، محکوم به جزای نقدی می شود و اگر نتواند آن جزای نقدی را بپردازد، معسر شناخته می شود؛ فرد معسر، برای اعلام این وضع باید دادخواست اعسار ارائه دهد؛ دانستن این مطلب خالی از لطف نیست که دریافت طلب خود از فرد معسر نیازمند تکنیک های حقوقی خاصی است که کمتر کسی نسبت به آن آگاهی دارد؛ چراکه این تکنیک ها نسبت به شرایط هر فرد متغیر بوده و راهکار حقوقی خاص خود را می طلبد؛ اگر شما فردی معسر هستید که نمی دانید چگونه اعسار خود را اثبات کنید یا اینکه فردی شاکی هستید که باید سریعاً مطالبات خود را وصول کنید، با ما تماس بگیرید تا شما را به وکلای متخصص خود در امور اعسار ارجاء داده و راهکارهایی تضمینی را به نازل ترین قیمت از ایشان دریافت نمایید؛ برای اینکار تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

چه کسی می تواند دادخواست اعسار بدهد؟

 

insolvency petition

نگارش فوری و 24 ساعته انواع دادخواست اعسار

 

اینکه چه فردی می تواند دادخواست اعسار کند تا حدودی مشخص است، در اعسار از پرداخت جزای نقدی زمانی که فرد توانایی پرداخت دین و در اعسار به طور کلی زمانی که فرد حتی تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه ی دادرسی نداشته باشد، می تواند تقاضای اعسار کند.

 

نکته: پذیرفتن دادخواست اعسار دارای شرایط خاصی است و نتیجه گیری در مورد معسر بودن یک فرد طبق شواهد و مدارک با دادگاه و قاضی ذی صلاح است.

 

فردی که می خواهد دادخواست اعسار از پرداخت جزای نقدی بدهد باید طبق قانون تمامی اموال خود را ضمیمه ی دادخواست خود کند؛ نکته ی حائز اهمیت این است که اعسار دروغین خود مجازاتی به همراه خواهد داشت و فرد باید واقعاً توانایی مالی کافی در پرداخت جزای نقدی خود را نداشته باشد.

 

انواع اعسار در پرداخت دیون

در خصوص انواع اعسار باید گفت که ممکن است به دو نوع مطلق و نسبی وجود داشته باشد که به شرح زیر است:

 • اعسار مطلق: در این حالت فرد مطلقاً دسترسی به اموال ندارد و یا به طور کلی توانایی پرداخت هیچ هزینه ای را ندارد.

 

 • اعسار نسبی: پرداخت دین تا زمان تمکن مالی متوقف می شود، در اعسار از پرداخت جزای نقدی به صورت نسبی فرد تمکن مالی کافی برای پرداخت جزا را ندارد و به همین علت پرداخت دین قسط بندی می شود؛ مرجع قسط بندی می تواند دایره اجرای احکام و دادگاه باشد و این فرآیند طبق موافقت دادگاه انجام خواهد گرفت.

 

تاثیر اعسار در پرداخت جزای نقدی چگونه است؟

 

insolvency influence on paying fine

وکیل 24 ساعته اعسار از پرداخت جزا

 

جزای نقدی از جمله موارد مجازات هایی است که قانون آن را در نظر گرفته است، از جزای نقدی می توان به یک مجازات برای محکوم یاد کرد؛ این مجازات نوعی پرداخت است که به آن جزای نقدی گفته می شود، یعنی مرتکب جرم مسبب یک حادثه است؛ از این رو طبق این جرم مرتکب شده، محکوم به پرداخت جزای نقدی می شود و این جزای نقدی به عنوان یک محکومیت و مجازات است.

برخی از حقوقدانان با این نظر که جزای نقدی نیز در صورت اعسار باید تقسیط بندی شود مخالفند؛ ولی در حال حاضر در صورت اعسار از پرداخت جزای نقدی، این مجازات می تواند با موافقت دادگاه تقسیط بندی شود.

 

توجه: مشخص کردن مهلت برای پرداخت جزا طبق نظر دادگاه خواهد بود و فرد معسر باید در سر رسید های خاص مدنظر جزای نقدی خود را بپردازد.

 

پس اعسار از پرداخت جزای نقدی در حقوق ایران و نظام حقوقی ما تعریف شده است، جزای نقدی نیز مانند دیگر دیون یک دین مالی به حساب می آید و طبق این نظر تقسیط بندی آن ممکن خواهد بود.

اگر برای تقلیل جزای اعسار نقدی نیاز به مشاوره حقوقی دارید می تواند با وکیل متخصص اعسار بنیاد حقوقی 24 ساعته وکلای جزای نقدی و غیر نقدی وکیل تلفنی تماس حاصل فرمایید.

 

آیا امکان تقسیط جزای نقدی وجود دارد؟

همانطور که در مطالب بالا به طور تفصیلی ذکر شد، اعسار از پرداخت جزای نقدی می تواند موجب تقسیط جزای نقدی شود؛ جزای نقدی یکی از انواع مجازات های تعزیری است که طبق قانون برای برخی جرایم در نظر گرفته شده است، جزای نقدی یعنی پرداخت مبلغی مدنظر به خزانه دولت به عنوان یک مجازات بازدارنده.

در قانون ذکر شده است که اگر فردی از پرداخت جزای نقدی خود امتناع ورزد طبق قانون اموال او توقیف می شود؛ البته این موضوع در مورد اعسار از پرداخت جزای نقدی صدق نمی کند. محکوم به جزای نقدی با تقدیم دادخواستی اعلام می کند که معسر از پرداخت است و این اعسار باید نزد دادگاه احراز شود و پس از احراز آن طبق نظر دادگاه مبلغ قسط بندی خواهد شد و این جزا در صورت تامین مناسب، اجرا می گردد.

شرایط دادخواست اعسار از پرداخت جزای نقدی چگونه است؟

 

conditions of giving the insolvency petition

بررسی آنلاین امکان پرداخت جزای نقدی به صورت 24 ساعته

 

شرایط دادخواست اعسار از پرداخت جزای نقدی به طور پراکنده در مطالب بالاتر ذکر شد؛ اما به طور کلی اصلی ترین شرط دادخواست اعسار، معسر بودن فرد است و این بدین معناست، هنگامی که محکوم توانایی پرداخت دین خود را نداشته باشد، می تواند دادخواست اعسار بدهد و احراز تمکن مالی نداشتن با دادگاه است.

طی دادخواست فرد معسر از اموال خود اعم از منقول و غیر منقول و تمامی اموالی که دارد را ضمیمه ی دادخواست می کند و با بررسی تمامی شواهد دادگاه تصمیم می گیرد که یک فرد معسر است یا خیر؟

 

نحوه درخواست تقسیط جزای نقدی چگونه است؟

در مرحله ی بدوی و دادرسی پرونده فرد محکوم می تواند تقاضای تقسیط بندی جزای نقدی کند، پس از این درخواست دادگاه بررسی می کند که محکوم مشمول قسط بندی و اعسار می شود یا خیر؟

در صورت احراز توسط دادگاه جزای نقدی قسط بندی خواهد شد؛ قرار تقسیط توسط اجرای احکام می تواند پیشنهاد شود و البته موافقت با آن با دادگاه است.

دادگاه تصمیم می گیرد که فرد محکوم به جزای نقدی در صورت اعسار چه مبلغی و در چه سر رسیدی باید دین خود را بپردازد.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

اثبات ملائت (اعسار دروغین)

تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی

بهترین راه فهمیدن راست یا دروغ بودن یک فرد در عدم توانایی بدهی اش

جلوگیری از بروز ورشکستگی در شرایط کرونا

خدمات ثبت شرکت از راه دور به علت کرونا

بهترین روش اعسار از پرداخت مهریه

اثبات عدم توانایی در پرداخت نفقه

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

باسلام و تشکر از مطلب مفید و آموزنده شما. معمولا اشخاص محکوم به جزای نقدی حق خود را در امکان درخواست تقسیط نمی‌دانند و بر این باورند اعسار ویژه امور حقوقی است که با مطالعه این مطلب آموزنده؛ ابهامات رفع می‌گردد.

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی): ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670