موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت

شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت

غیر ممکن می باشد که تا کنون شما با نام ازدواج موقت یا صیغه برخورد نکرده باشید و قطعاً حداقل یک بار درگیر صحبت های مربوط به این موضوع شده است؛ صیغه در واقع نوعی ازدواج می باشد که در مذهب شیعه پذیرفته شده است و برای مدت کوتاهی و با مهریه مشخص ازدواج رقم می خورد. پس از آنکه زمان مشخص شده برای صیغه اتمام برسد، ازدواج زوجین به خودی خود باطل می شود و نیازی به طلاق در مورد صیغه نمی باشد. در واقع مهمترین فرق صیغه و ازدواج همین موضوع جدایی آنها از هم و شیوه آن می باشد. اما برای آنکه صیغه صورت قانونی اتفاق افتاده باشد شما باید شرایط قانونی برای خود به صیغه موقت را در نظر داشته باشید و بر اساس آن اقدام به این کار بکنید. 

 

توصیه های وکیل متخصص خانم در امور زناشویی

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

آیا خطبه صیغه موقت حتماً باید توسط آخوند جاری شود؟

 

temporary marriage petition situations

وکیل 24 ساعته امور صیغه و ازدواج موقت

 

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه صیغه یا همان ازدواج موقت و شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت پرسیده می شود، شیوه خواندن این خطبه می باشد. بسیاری از مردم تصور می کنند که برای خواندن خطبه صیغه موقت حتماً باید به سراغ یک شخص روحانی بروند، اما قرائت صیغه عقد موقت الزاماً نیاز به شخص ثالث و یا همان روحانی ندارد و یکی از شیوه‌های خواندن خطبه استفاده از شخص ثالث می باشد، بعضی از شیوه های رایج و آسان صیغه خواندن به سبک زیر می باشد:

 

 • شیوه های دیگری هم هستند مثل شیوه عاقل بودن خود زن و مرد که می توانند خودشان صیغه عقد موقت را جاری کنند؛ در این روش ابتدا خانم آیه صیغه را می خواند و بعد آقای داماد باید با گفتن جمله قبلت التزویج، صیغه را تایید کند تا ازدواج موقت میان آن ها شکل بگیرد.

 • روش دیگر به عاقل بودن داماد مشهور می باشد و در آن خانم همسر موقت خودش را به عنوان وکیل خودش انتخاب می کند و آقا می تواند صیغه عقد را به این شکل بیان کند که در ابتدا به عنوان وکیل خانم آیه صیغه را بگوید و بعد هم از جانب خودش صیغه را تایید کند تا عقد موقت جاری شود، همچنین این امکان وجود دارد که خانم به عنوان وکیل آقا انتخاب شود و هر دو جمله را خودش بگوید تا ازدواج موقت میان او و همسر موقتش اتفاق بیفتد.

نکته: در هر صورت شما می توانیم بدون استفاده از یک شخص ثالث هم خطبه صیغه موقت را جاری کنید و این یکی دیگر از مزایای صیغه موقت می باشد که به قول معروف حتی میتوان صیغه در ۵ ثانیه هم انجام داد؛ در واقع شما صیغه رایگان انجام داده اید؛ البته در این زمینه انواع صیغه سرا وجود دارند و شما می توانید به وسیله یک مشاوره با وکیل، با انواع آنها آشنا شوید و به آسانی با استفاده از آنها این کار را انجام دهید.

 

آیا اجرای خطبه صیغه موقت بین دختر ۱۴ ساله ومرد ۵۰ ساله درسته؟

 

describing the differences between age in marriage

صیغه نامه فوری آنلاین و 24 ساعته تلفنی

 

یکی دیگر از سوالات به جایی که در مورد صیغه موقت پرسیده می شود، این است که اجرای این صیغه بین دختر ۱۴ ساله و مرد ۵۰ ساله یا به عبارت بهتر به این دختر جوان و یک پیرمرد صحیح می باشد. در مورد این سوال باید به چند مورد توجه داشته داشت:

 

 • اول اینکه آیا صیغه اجباری بوده و عروس به هیچ وجه رضایت ای از ازدواج نداشته بوده است که در این شرایط طبیعتاً صیغه به درستی اجرا نشده است، چرا که اولین شرط در ازدواج موقت رضایت طرفین می باشد. در صورتی که با این مشکل مواجه شده اید و متاسفانه مجبور اقدام به صیغه اجباری با شخصی شده‌اید، حتماً از یک مشاوره حقوقی فوری استفاده کنید و با استفاده از یک وکیل مجرب نسبت به شکایت از طرف دیگر صیغه اقدام کنید؛ معمولاً در این شرایط دادگاه حق را به شما می دهد.

 • از موارد دیگر این است که مثلاً عروس خانم به دلیل مشکلات مالی، مجبور به تن دادن با ازدواج موقت با شخص دیگری شده باشد که گرچه از نظر اخلاقی و انسانی کار درستی نمی باشد، اما از نظر حقوقی به نظر نمی رسد با توجه به رضایت طرفین مشکلی وجود داشته باشد؛ امیدواریم در زندگی خودتان مجبور به چنین کاری نشوید و ازدواج شما به صورت دائم و چه به صورت موقت، از سر رضایت بوده باشد.

 

مزایای شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت برای پیشگیری از ارتکاب جرم

 

having sex without temporary marriage

اورژانس 24 ساعته صیغه فوری و رسمی

 

مطمئناً انجام شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت بسیاری از مشکلاتی را که ممکن است در آینده شما با زوج خودتان در این ازدواج داشته باشید را کاهش دهد؛ یکی از مشکلاتی که معمولاً در ازدواج موقت اتفاق می‌افتد این است که خانم بدون اطلاع از شرایط زندگی آقا و اینکه آیا او همسر دیگری هم دارد تن به ازدواج موقت با او می‌دهد که در صورتی که در روند قانونی این اتفاق بیفتد این مشکلات پیش نمی آید؛ همچنین اگر با انجام شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت خودتان اقدام کنید در هنگام دریافت مهریه یک سند محکم دارید که همسر موقت شما نمی تواند به راحتی آن را کتمان کند، اما در صورت قانونی نبودن کار، او می تواند موارد شرعی را در نظر نگرفته و هر جور که می‌خواهد رفتار کند. پس حتماً با انجام شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت اقدام کنید. در این زمینه می توانید از مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی مجموعه ما استفاده کنید. مشاوره حقوقی فوری ما در خدمت شما می باشد و در این زمینه کمکتان کند.

 

آیا صیغه موقت قابل تبدیل به صیغه دایم می شود؟

یکی از سوالات مهمی که در مورد ازدواج موقت مطرح می شود شرایط تبدیل رایگان صیغه موقت به دائم می باشد؛ در واقع با توجه به اینکه صیغه ازدواج است، زوجین دوست دارند بدانند در صورتی که تمایل به دائمی کردن ازدواج خودشان داشته باشند چگونه باید عمل کنند؛ برای انجام این کار دو حالت وجود دارد:

 

 • حالت اول: زوجین صبر کنند مدت زمان ازدواج موقت آنها به اتمام برسد و بعد صیغه دائم را بخوانند .

 • حالت دوم: مرد مدت باقیمانده را ببخشد و بعد از آن اقدام به خواندن صیغه دائم کند.

 

پس با توجه به این شرایط پیشنهاد می کنیم در صورتی که تمایل به تبدیل صیغه موقت به دائم دارید، ابتدا نسبت به مشورت با وکیل خانم اقدام کنید و بعد این کار را انجام دهید.

برای اینکه شرایط قانونی برای خطبه صیغه را به طور کامل متوجه شوید پیشنهاد می کنیم با یک مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی ارتباط برقرار کنید و در این زمینه از آن ها مشورت بگیرید. موارد بسیار زیادی هستند که شما باید آنها را مورد توجه قرار دهید به ویژه اینکه در ازدواج موقت تعیین مهریه، مدت زمان  ازدواج و هر نوع شرطی که قرار باشد در صیغه نامه قید شود تنها بر عهده زن می باشد و می تواند هرگونه شرطی که دارد را در صیغه نامه قید کند؛ سپاسگذاریم که تا این جا ما را همراهی نمودید.

 

نگارش فوری و 24 ساعته تمامی دادخواست های حقوقی

نگارش فوری دادخواست انواع طلاق

نگارش دادخواست مهریه برای صیغه

همه چیز در مورد ازدواج موقت

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

من خیلی از این راه رازی هستم چون قانونی هست
باسلام ایا بدون صیقه نامه از نظر قانونی مانعز نیست
عالی
برایم مع لوماد دهید
همه ی این گفتمانها به آنست که حریم یک دیگر را عاست و آن محترم و قدس بدانیم وگر غیره ازین نیست و بقول عاقدی که میفرمازند خطبعه محرمیت را زن و مر خود هم میتوانند بخوانندبه هما ن زبانی که تکلم میکنند
شرایط ازدواج موقت از نظر هزینه و نیازهاى دیگر، همانند ازدواج دائم نیست و براى اکثر جوانان قابل دسترسى خواهد بود. ولى متاسفانه در حال حاضر چنین زمینه‏ هایى وجود ندارد. در هر صورت تقوا و عفاف در مواردى که ارضاى غریزه جنسى از راه‏هاى مشروع میسّر نیست، ازدواج موقت بهترین راه نجات وآلوده نشدن به گناه است. ضمناً براى شرایط ازدواج موقت سن معینى شرط نیست ولى بهتر است کمتر از 18 سالگى نباشد برای پی بردن به قوانین ازدواج موقت و گرفتن مشاوره ی خوب بهتر است از یک متخصص خانواده کمک بگیریم که می توانیم به راحتی تنها با یک تماس با هزینه ی کمتر از وکلای سایت وکیل تلفنی مشاوره بگیریم
با سلام‌و عرض ادب خدمت همکاران گرامی،سوالی که گاها مطرح میشود اینست که آیا صیغه همان عقد موقت است؟در عرف و بین افراد عامه زمانی که نام صیغه به گوش میرسد،عقد موقت تداعی میشود و بیشتر افراد جامعه گمان میکنند که خطبه مربوطه حتما باید توسط شخص روحانی قرائت شود در صورتی که اینطور نیست و خود طرفین ویا شخص ثالث میتوانند نسبت به قرائت صیغه اقدام نمایند.کاربران عزیز جهت دریافت پاسخ سوالات خود به سایت وکیل تلفنی مراجعه و از مشاوره با وکلای متخصص و خبره بهره مند گردید.با احترام_فاطمه سلیمانی
با سلام و عرض ادب، صیغه در واقع نوعی ازدواج می باشد که در مذهب شیعه پذیرفته شده است و برای مدت کوتاهی و با مهریه مشخص می باشد. پس از آنکه زمان مشخص شده برای صیغه به اتمام برسد، ازدواج زوجین به خودی خود باطل می شود و نیازی به طلاق نمی باشد. در واقع مهمترین فرق صیغه و ازدواج همین موضوع جدایی آنها از هم و شیوه آن می باشد. اما برای آنکه صیغه صورت قانونی اتفاق افتاده باشد شما باید شرایط قانونی برای خود به صیغه موقت را در نظر داشته باشید و بر اساس آن اقدام به این کار بکنید.اینجانب سحر نیک پور، جهت مشاوره تکمیلی در خدمت شما عزیزان می باشم.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی.یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه صیغه یا همان ازدواج موقت و شرایط قانونی برای خطبه صیغه موقت پرسیده می شود، شیوه خواندن این خطبه می باشد. بسیاری از مردم تصور می کنند که برای خواندن خطبه صیغه موقت حتماً باید به سراغ یک شخص روحانی بروند، اما قرائت صیغه عقد موقت الزاماً نیاز به شخص ثالث و یا همان روحانی ندارد و یکی از شیوه‌های خواندن خطبه استفاده از شخص ثالث می باشد
به طور معمول مهر زن در موقع نکاح دائم معلوم می شود ولی اگر ذکر نشود، عقد نکاح صحیح است اما در نکاح موقت عدم وجود مهر موجب بطلان عقد می شود. (ماده1095 قانون مدنی ) مطابق مواد 1043 و 1044 قانون مدنی نکاح موقت برای دختر باکره منوط به اجازه پدر و یا جد پدری اوست همانند نکاح دائم. در صورت امتناع بدون دلیل پدر یا جد پدری دختر می تواند از دادگاه خانواده طلب اذن کند. در نکاح دائم پرداخت نفقه زن از تکالیف مرد محسوب می شود اما در نکاح موقت می بایست در عقد شرط شود و اگر شرطی مبنی بر لزوم پرداخت نفقه از سوی شوهر در عقد وجود نداشته باشد، زوجه نمی تواند دعوای الزام به پرداخت نفقه مطرح کند. (ماده 1113 قانون مدنی) در نکاح موقت زوجین از یکدیگر ارث نمی برند (ماده 940 قانون مدنی) اما می بایست به این نکته توجه نمود که اگر در نتیجه نکاح موقت ثبت شده، فرزندی متولد شود علاوه بر الحاق مشروع به پدر و مادر، از والدین خود مطابق قوانین جاری ارث می برد. لذا حکم مقرر شده تنها در مورد ارث نبردن زوجین از یکدیگر است. در خصوص نکاح موقت ثبت نشده مسائل مربوط به اثبات نسبت مطرح می شود. لذا در قانون حمایت خانواده جدید ثبت نکاح موقت در 3 مورد الزامی دانسته شده است: 1- زوجه باردار شود. 2- طرفین توافق کنند. 3- ثبت نکاح به عنوان شرط ضمن عقد مطرح شود. پس همانطور که ملاحظه می شود در قانون حمایت خانواده جدید مانند گذشته اصل در عدم الزامی بودن ثبت نکاح موقت است. راههای انحلال نکاح موقت با نکاح دائم متفاوت بوده و مساله طلاق در مورد آن مطرح نمی شود (در نکاح موقت طلاق راه ندارد و طلاق خاص عقد دائم است). اگر شوهر مایل به پایان دادن به نکاح موقت باشد، می تواند باقی مدت را به زن ببخشد (اصطلاحاً بذل کند) و عقد را منحل نماید.در این مورد رضایت یا عدم رضایت زن تأثیری ندارد. راه دیگر پایان دادن به نکاح موقت، انقضای مدت آن است. چون الزاماً در نکاح موقت، مدت قید می شود پس با پایان مدت معین عقد منفسخ می شود. تنها راهی که زوجه می تواند نکاح موقت را منحل کند، دریافت وکالت از زوج مبنی بر داشتن حق بذل مدت یا شرط ضمن عقد است.به طور معمول این وکالت در موقع عقد به زن داده می شود تا برای انحلال عقد از این بابت، زوجه دچار مشکل نشود.

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی