موسسه وکیل تلفنی

 • مجيد مددي گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۱۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۷:۳۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۴
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۵۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۲:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۰:۴۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

وصول چک بلا محل

وصول چک بلامحل

همه ی ما در برهه ای از زندگی مجبور به کشیدن چک برای تادیه و تصفیه دیون خود بوده و هستنیم؛ فلذا این امکان وجود دارد که ما یا طرف حسابمان از این عهده باز بمانیم و مدیون هم دیگر گردیم؛ از این رو تصمیم گرفته شده تا در این مقاله به بهترین و به روزترین روش های وصول چک بلامحل در سال 1399-1400 اشاره نموده و اهمیت دریافت مشاوره حقوقی جهت پیشگیری از اقدامات نادرست در این زمینه را بررسی نماییم؛ با ما همراه باشید، متشکرم.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

نحوه وصول چک بلا محل در نظام حقوقی ایران

 

cashing the bounced check voucher

وصول آنلاین و فوری چک بلامحل به صورت تضمینی و 24 ساعته

 

در صورتی که چک بلا محل صادر شده باشد و به عبارتی دیگر صادر کننده چک به اندازه مبلغ چک نزد بانک اعتبار مالی نداشته باشد دارنده چک میتواند از سه راه و روش کیفری، حقوقی و ثبتی برای مطالبه وجه چک اقدام کند که در عرف به این روشها تحت عنوان به اجرا گذاشتن وجه چک یاد می کنیم هرچند به لحاظ عرفی و قانونی غالباً ناظربه اجرا گذاشتن چک با استفاده از شیوه ثبتی است.

 

نحوه به اجرا گذاشتن چک بلامحل به روش کیفری

در این روش دارنده چک در صورتی که وجه چک توسط صادر کننده پرداخت نگردد و چک به اصطلاح برگشت بخورد می تواند از صادر کننده به جرم صدور چک بلامحل شکایت کند؛ با مراجعه به دادسرا و تنظیم شکواییه صدور چک برگشتی البته با رعایت این نکته که حتما باید ظرف 6 ماه از تاریخ در یافت گواهی عدم تادیه یا گواهی عدم پرداخت از بانک محال علیه ...

البته برای مطالبه وجه چک به روش فوق الذکر نیاز به وجود شرایطی است، بعنوان مثال:

 • صادر کننده در حساب بانکی خود معادل وجه چک موجودی نقدی و یا اعتبار بانکی نداشته باشد و یا بعد از صدور چک وجهی را که به اعتبار آن چک صادر کرده از بانک خارج کند و قس علی هذا...

 

البته لازم به ذکر است که شکایت کیفری را نمیتوان به اجرا گذاشتن چک در مفهوم عام دانست؛ چراکه پس از اثبات جرم صدور چک و اجرا گذاشتن چک باید برای مطالبه وجه چک و اجرا گذاشتن آن به یکی از روش های حقوقی یا ثبتی اقدام قانونی کرد.

 

نحوه اجرا گذاشتن چک بلامحل به روش حقوقی

 

cashing the bounced check voucher

اورژانس آنلاین وصول چک به صورت 24 ساعته و فوری

 

در این روش دارنده چک می تواند با تنظیم دادخواست مطالبه وجه چک بلامحل و کپی از گواهی عدم پرداخت که ضمیمه دادخواست می کند عمل کند.

در این روش مثله روش قیلی محدودیت زمانی وجود ندارد و هچنین می تواند محکومیت صادر کننده چک را نسبت به پرداخت تمامی خسارات و هزینه های دادرسی از دادگاه تقاضا کند و نیز درخواست صدور تامین خواسته برای توقیف اموال صادرکننده چک اعم از منقول یا غیر منقول را بنماید.

گفتنی است به دلیل طولانی بودن فرایند دادرسی این روش عملاً چندان مورد استفاده قرار نمی گردد و برخی شرایط که امکان شکایت کیفری نباشد از آن استفاده می گردد.

 

نحوه اجرا گذاشتن چک بلامحل به شیوه ثبتی

 

cashing the bounced check voucher

وصول چک تضمینی به صورت آنلاین و ارزان 24 ساعته

 

در این روش به دلیل اینکه بر اساس قانون چک نوعی سند لازم الاجرا محسوب می شود؛ در صورتی که صادر کننده به تعهدات خود عمل نکرد دارنده می تواند برای وصول وجه چک  آنرا به اجرا بگذارد.

برای اینکار دارنده چک ابتدا باید به بانک محال علیه مراجعه کرده و گواهی عدم پرداخت در یافت کند؛ در مرحله بعد می تواند با مراجعه به اداره ثبت اسناد محل فرم مخصوص صدور اجراییه برای چک برگشتی را دریافت کند و آنرا تکمیل نماید و کپی چک برگشتی و گواهی عدم پرداخت را ضمیمه پرونده کند و تقاضای صدور اجراییه چک برگشتی کند.

اجراییه چک برگشتی به صادر کننده چک یا بدهکار (ضامن و ظهرنویس) ابلاغ می شود تا ظرف مهلت 10 روز وجه چک برگشتی را به دارنده آن بپردازد؛ در غیر این صورت اموال صادر کننده چک توقیف خواهد شد که دراین روش نسبت به سایر روش ها توقیف در زمان کوتاه تری بعمل خواهد آمد. البته پرداخت هزینه صدور اجراییه به عهده ی شخص متقاضی (دارنده) می باشد و باید پنج درصد از کل مبلغ چک برگشتی را بعنوان هزینه صدور اجراییه چک برگشتی به اداره ثبت بپردازد. همچنین عنایت به این نکته ضروری است که دارنده چک برگشتی باید اموالی را به اجرای ثبت معرفی کند جزء مستثنیات دین صادر کننده چک نباشد.

مستثنیات دین را می توان شامل محل سکونت دارنده چک، خودرو و اسباب و اثاثیه ضروری زندگی وی دانست؛ علاوه بر این، با استفاده از شیوه ثبتی در به اجرا گذاشتن چک برگشتی باید مراقب بود تا در مهلت ده روزه، بدهکار یا صادر کننده چک اموال خود را به اشخاص دیگر منتقل نکند ؛ به نحوی که دسترسی به آن اعمال عملا غیر ممکن بشود.

 

 

وصول سفته واخواست شده به صورت آنلاین و تضمینی 24 ساعته

مطالبه بهای دقیق و به روز زمین با سند و مدرک

فسخ معامله به علت کمبود مساحت

تیم بزرگ وصول مطالبات وکیل تلفنی

محاسبه افت قیمت خودرو بعد از تصادف

تعهدات اشخاص حقوقی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام، وصول چک بلامحل به موارد بسیار زیادی بستگی دارد؛ یکی موارد رایجی که هموطنان عزیزمان در خصوص دریافت مشاوره من باب آن دائماً با ما در ارتباطند این است که فرد مدیون پول دارد (اثبات ملائت)، اما در حساب دیگریست و این فرد از وصول دیون خود سر باز می زند؛ برای حل این راهکار دو روش وجود دارد که یکی مسالمت آمیز بوده و دیگری با پیگیری رویه اثبات ملائت توسط محاکم صورت می گیرد که در مورد اول نیاز به بررسی روانشناختی فرد مدیون و مکالمه با وی می باشد و مورد دوم نیز که راهکار های خاص خود را می طلبد؛
با سلام و احترام، انسان ها از انواع اوراق تجاری در انجام معاملات خود استفاده می کنند که نام های متفاوتی داشته و هر یک از آنها اقسام و قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارند . چک ، سفته و برات از جمله مهمترین اسناد تجاری هستند که در جامعه امروز با آن سر و کار داشته و معاملات خود را با آن انجام می دهیم . در تعریف سادذه چک بعنون پرکاربرد ترین برگه تجاری که می شناسیم این گونه بیان می شود که چک نوشته ای است که به موجب آن صادر کننده وجوهی را که در نزد محال علیه دارد کلا یا بعضا مسترد یا به دیگری واگذار می نماید. نکته بسیار مهم در بحث چک زمانی است که موجودی حساب صادر کننده چک خالی بوده یا در حدی نیست که بتوان مبلغ مندرج در چک را وصول نمود که در اصطلاح عرفی به این حالت صدور چک بلا محل گفته می شود . در قانون راهکار های متفاوتی جهت وصول چک پیش بینی شده است . اول از طریق ثبت دادخواست حقوقی مطالبه وجه چک –دوم از طریق اجراییه ثبت و سوم از طریق شکایت کیفری وجه چک که هرکدام از این موارد مزایا و معایب خود را داشته و مقتضی است کسی که به چنین مشکلی دچار شده با یک وکیل اگاه در این امور مشورت کرده و بعدا یکی از راه های موجود را انتخاب نماید. محمد صادق تیغ نورد
با سلام وصول چک بلامحل به موارد بسیار زیادی بستگی دارد؛ یکی موارد رایجی که هموطنان عزیزمان در خصوص دریافت مشاوره من باب آن دائماً با ما در ارتباطند این است که فرد مدیون پول دارد (اثبات ملائت)، اما در حساب دیگریست و این فرد از وصول دیون خود سر باز می زند؛ برای حل این راهکار دو روش وجود دارد که یکی مسالمت آمیز بوده و دیگری با پیگیری رویه اثبات ملائت توسط محاکم صورت می گیرد که در مورد اول نیاز به بررسی روانشناختی فرد مدیون و مکالمه با وی می باشد و مورد دوم نیز که راهکار های خاص خود را می طلبد؛ ا
با سلام وصول چک بلامحل به موارد بسیار زیادی بستگی دارد؛ یکی موارد رایجی که هموطنان عزیزمان در خصوص دریافت مشاوره من باب آن دائماً با ما در ارتباطند این است که فرد مدیون پول دارد (اثبات ملائت)، اما در حساب دیگریست و این فرد از وصول دیون خود سر باز می زند؛ برای حل این راهکار دو روش وجود دارد که یکی مسالمت آمیز بوده و دیگری با پیگیری رویه اثبات ملائت توسط محاکم صورت می گیرد که در مورد اول نیاز به بررسی روانشناختی فرد مدیون و مکالمه با وی می باشد و مورد دوم نیز که راهکار های خاص خود را می طلبد
با سلام راه وصول چک بلا محل سه راه می باشد کیفری ، حقوقی ، ثبتی هر کدام روشهای وصول مزیت های خاص خود را دارند لکن اگر شخصی که چک بلا محل در دست اوست بخواهد زودتر به نتیجه برسد راه ثبتی از دو روش دیگر مناسبتر است با این تفاوت که ۵ درصد از مبلغ چک را باید به سازمان ثبت در قبال اجرائیه پرداخت کند اما در صورتی که عجله نداشته باشد از دو روش دیگر هم می توان در وصول چک بلا محل استفاده کند.
اگر صادر کننده چک صیادی اموالی برای توقیف نداشته باشد بعد از شکایت چقدر زمان می‌بره تا حکم جلب گرفت

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی