موسسه وکیل تلفنی

 • ف احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۳:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • Morteza Dorosti گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • محمد مصطفائی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • اعظم گیوه‌کی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۲۴:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۲۵:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

وصول چک بلا محل

وصول چک بلامحل

همه ی ما در برهه ای از زندگی مجبور به کشیدن چک برای تادیه و تصفیه دیون خود بوده و هستنیم؛ فلذا این امکان وجود دارد که ما یا طرف حسابمان از این عهده باز بمانیم و مدیون هم دیگر گردیم؛ از این رو تصمیم گرفته شده تا در این مقاله به بهترین و به روزترین روش های وصول چک بلامحل در سال 1399-1400 اشاره نموده و اهمیت دریافت مشاوره حقوقی جهت پیشگیری از اقدامات نادرست در این زمینه را بررسی نماییم؛ با ما همراه باشید، متشکرم.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص چک بلامحل

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"وصول چک بلامحل به موارد بسیار زیادی بستگی دارد؛ یکی موارد رایجی که هموطنان عزیزمان در خصوص دریافت مشاوره من باب آن دائماً با ما در ارتباطند این است که فرد مدیون پول دارد (اثبات ملائت)، اما در حساب دیگریست و این فرد از وصول دیون خود سر باز می زند؛ برای حل این راهکار دو روش وجود دارد که یکی مسالمت آمیز بوده و دیگری با پیگیری رویه اثبات ملائت توسط محاکم صورت می گیرد که در مورد اول نیاز به بررسی روانشناختی فرد مدیون و مکالمه با وی می باشد و مورد دوم نیز که راهکار های خاص خود را می طلبد؛ اما این را بدانید که شما می توانید در هر حالتی که برای شما اتفاق افتاده است با وکلای متخصص ما که مدت ها عمر خود را صرف وصول چک های بلامحل نموده اند، از طریق لمس تصویرک زیر تماس گرفته و با ایشان ارتباط تلفنی 24 ساعته برقرار نمایید"

 

 

نحوه وصول چک بلا محل در نظام حقوقی ایران

 

cashing the bounced check voucher

وصول آنلاین و فوری چک بلامحل به صورت تضمینی و 24 ساعته

 

در صورتی که چک بلا محل صادر شده باشد و به عبارتی دیگر صادر کننده چک به اندازه مبلغ چک نزد بانک اعتبار مالی نداشته باشد دارنده چک میتواند از سه راه و روش کیفری، حقوقی و ثبتی برای مطالبه وجه چک اقدام کند که در عرف به این روشها تحت عنوان به اجرا گذاشتن وجه چک یاد می کنیم هرچند به لحاظ عرفی و قانونی غالباً ناظربه اجرا گذاشتن چک با استفاده از شیوه ثبتی است.

 

نحوه به اجرا گذاشتن چک بلامحل به روش کیفری

در این روش دارنده چک در صورتی که وجه چک توسط صادر کننده پرداخت نگردد و چک به اصطلاح برگشت بخورد می تواند از صادر کننده به جرم صدور چک بلامحل شکایت کند؛ با مراجعه به دادسرا و تنظیم شکواییه صدور چک برگشتی البته با رعایت این نکته که حتما باید ظرف 6 ماه از تاریخ در یافت گواهی عدم تادیه یا گواهی عدم پرداخت از بانک محال علیه ...

البته برای مطالبه وجه چک به روش فوق الذکر نیاز به وجود شرایطی است، بعنوان مثال:

 • صادر کننده در حساب بانکی خود معادل وجه چک موجودی نقدی و یا اعتبار بانکی نداشته باشد و یا بعد از صدور چک وجهی را که به اعتبار آن چک صادر کرده از بانک خارج کند و قس علی هذا...

 

البته لازم به ذکر است که شکایت کیفری را نمیتوان به اجرا گذاشتن چک در مفهوم عام دانست؛ چراکه پس از اثبات جرم صدور چک و اجرا گذاشتن چک باید برای مطالبه وجه چک و اجرا گذاشتن آن به یکی از روش های حقوقی یا ثبتی اقدام قانونی کرد.

 

نحوه اجرا گذاشتن چک بلامحل به روش حقوقی