موسسه وکیل تلفنی

 • حمیدرضا پورمختار گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۳۸:۲۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • ال هام گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۳۶:۲۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • رضا خيري گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۲۴:۵۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • علی قوجایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۲۰:۲۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • اشرف بهاء الدینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۱:۴۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • فاطمه عبداله زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۳۲:۵۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • جعفرصادق بهمرد گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۲۵:۲۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • وکیل محمد علی انصاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۳:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • N A گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۵:۲۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۲:۲۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
انجمن وکیل تلفنی

وصول چک بلا محل

وصول چک بلامحل

همه ی ما در برهه ای از زندگی مجبور به کشیدن چک برای تادیه و تصفیه دیون خود بوده و هستنیم؛ فلذا این امکان وجود دارد که ما یا طرف حسابمان از این عهده باز بمانیم و مدیون هم دیگر گردیم؛ از این رو تصمیم گرفته شده تا در این مقاله به بهترین و به روزترین روش های وصول چک بلامحل در سال 1399-1400 اشاره نموده و اهمیت دریافت مشاوره حقوقی جهت پیشگیری از اقدامات نادرست در این زمینه را بررسی نماییم؛ با ما همراه باشید، متشکرم.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص چک بلامحل

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"وصول چک بلامحل به موارد بسیار زیادی بستگی دارد؛ یکی موارد رایجی که هموطنان عزیزمان در خصوص دریافت مشاوره من باب آن دائماً با ما در ارتباطند این است که فرد مدیون پول دارد (اثبات ملائت)، اما در حساب دیگریست و این فرد از وصول دیون خود سر باز می زند؛ برای حل این راهکار دو روش وجود دارد که یکی مسالمت آمیز بوده و دیگری با پیگیری رویه اثبات ملائت توسط محاکم صورت می گیرد که در مورد اول نیاز به بررسی روانشناختی فرد مدیون و مکالمه با وی می باشد و مورد دوم نیز که راهکار های خاص خود را می طلبد؛ اما این را بدانید که شما می توانید در هر حالتی که برای شما اتفاق افتاده است با وکلای متخصص ما که مدت ها عمر خود را صرف وصول چک های بلامحل نموده اند، از طریق لمس تصویرک زیر تماس گرفته و با ایشان ارتباط تلفنی 24 ساعته برقرار نمایید"

 

 

نحوه وصول چک بلا محل در نظام حقوقی ایران

 

cashing the bounced check voucher

وصول آنلاین و فوری چک بلامحل به صورت تضمینی و 24 ساعته

 

در صورتی که چک بلا محل صادر شده باشد و به عبارتی دیگر صادر کننده چک به اندازه مبلغ چک نزد بانک اعتبار مالی نداشته باشد دارنده چک میتواند از سه راه و روش کیفری، حقوقی و ثبتی برای مطالبه وجه چک اقدام کند که در عرف به این روشها تحت عنوان به اجرا گذاشتن وجه چک یاد می کنیم هرچند به لحاظ عرفی و قانونی غالباً ناظربه اجرا گذاشتن چک با استفاده از شیوه ثبتی است.

 

نحوه به اجرا گذاشتن چک بلامحل به روش کیفری

در این روش دارنده چک در صورتی که وجه چک توسط صادر کننده پرداخت نگردد و چک به اصطلاح برگشت بخورد می تواند از صادر کننده به جرم صدور چک بلامحل شکایت کند؛ با مراجعه به دادسرا و تنظیم شکواییه صدور چک برگشتی البته با رعایت این نکته که حتما باید ظرف 6 ماه از تاریخ در یافت گواهی عدم تادیه یا گواهی عدم پرداخت از بانک محال علیه ...

البته برای مطالبه وجه چک به روش فوق الذکر نیاز به وجود شرایطی است، بعنوان مثال:

 • صادر کننده در حساب بانکی خود معادل وجه چک موجودی نقدی و یا اعتبار بانکی نداشته باشد و یا بعد از صدور چک وجهی را که به اعتبار آن چک صادر کرده از بانک خارج کند و قس علی هذا...

 

البته لازم به ذکر است که شکایت کیفری را نمیتوان به اجرا گذاشتن چک در مفهوم عام دانست؛ چراکه پس از اثبات جرم صدور چک و اجرا گذاشتن چک باید برای مطالبه وجه چک و اجرا گذاشتن آن به یکی از روش های حقوقی یا ثبتی اقدام قانونی کرد.

 

نحوه اجرا گذاشتن چک بلامحل به روش حقوقی

 

cashing the bounced check voucher

اورژانس آنلاین وصول چک به صورت 24 ساعته و فوری

 

در این روش دارنده چک می تواند با تنظیم دادخواست مطالبه وجه چک بلامحل و کپی از گواهی عدم پرداخت که ضمیمه دادخواست می کند عمل کند.

در این روش مثله روش قیلی محدودیت زمانی وجود ندارد و هچنین می تواند محکومیت صادر کننده چک را نسبت به پرداخت تمامی خسارات و هزینه های دادرسی از دادگاه تقاضا کند و نیز درخواست صدور تامین خواسته برای توقیف اموال صادرکننده چک اعم از منقول یا غیر منقول را بنماید.

گفتنی است به دلیل طولانی بودن فرایند دادرسی این روش عملاً چندان مورد استفاده قرار نمی گردد و برخی شرایط که امکان شکایت کیفری نباشد از آن استفاده می گردد.

 

نحوه اجرا گذاشتن چک بلامحل به شیوه ثبتی

 

cashing the bounced check voucher

وصول چک تضمینی به صورت آنلاین و ارزان 24 ساعته

 

در این روش به دلیل اینکه بر اساس قانون چک نوعی سند لازم الاجرا محسوب می شود؛ در صورتی که صادر کننده به تعهدات خود عمل نکرد دارنده می تواند برای وصول وجه چک  آنرا به اجرا بگذارد.

برای اینکار دارنده چک ابتدا باید به بانک محال علیه مراجعه کرده و گواهی عدم پرداخت در یافت کند؛ در مرحله بعد می تواند با مراجعه به اداره ثبت اسناد محل فرم مخصوص صدور اجراییه برای چک برگشتی را دریافت کند و آنرا تکمیل نماید و کپی چک برگشتی و گواهی عدم پرداخت را ضمیمه پرونده کند و تقاضای صدور اجراییه چک برگشتی کند.

اجراییه چک برگشتی به صادر کننده چک یا بدهکار (ضامن و ظهرنویس) ابلاغ می شود تا ظرف مهلت 10 روز وجه چک برگشتی را به دارنده آن بپردازد؛ در غیر این صورت اموال صادر کننده چک توقیف خواهد شد که دراین روش نسبت به سایر روش ها توقیف در زمان کوتاه تری بعمل خواهد آمد. البته پرداخت هزینه صدور اجراییه به عهده ی شخص متقاضی (دارنده) می باشد و باید پنج درصد از کل مبلغ چک برگشتی را بعنوان هزینه صدور اجراییه چک برگشتی به اداره ثبت بپردازد. همچنین عنایت به این نکته ضروری است که دارنده چک برگشتی باید اموالی را به اجرای ثبت معرفی کند جزء مستثنیات دین صادر کننده چک نباشد.

مستثنیات دین را می توان شامل محل سکونت دارنده چک، خودرو و اسباب و اثاثیه ضروری زندگی وی دانست؛ علاوه بر این، با استفاده از شیوه ثبتی در به اجرا گذاشتن چک برگشتی باید مراقب بود تا در مهلت ده روزه، بدهکار یا صادر کننده چک اموال خود را به اشخاص دیگر منتقل نکند ؛ به نحوی که دسترسی به آن اعمال عملا غیر ممکن بشود.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

وصول سفته واخواست شده به صورت آنلاین و تضمینی 24 ساعته

مطالبه بهای دقیق و به روز زمین با سند و مدرک

فسخ معامله به علت کمبود مساحت

تیم بزرگ وصول مطالبات وکیل تلفنی

محاسبه افت قیمت خودرو بعد از تصادف

تعهدات اشخاص حقوقی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی