موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۱:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۸:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • امیرحسین خان گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۴۵:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۸:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • رضا محمدوند رضا محمدوند گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۶:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۴۵:۱۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۴۴:۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره ی حقوقی الزام به تمکین تعیین مسکن واحد

مشاوره ی حقوقی الزام به تمکین تعیین مسکن واحد

زمانی که زوجین تصمیم می گیرند که در زیر یک سقف زندگی کنند؛ این وظیفه ی زوج است که مسکن واحدی را تهیه کند تا زوجه در آن احساس آرامش و آسایش کند و در زندگی مشترک به دلیل نبودن مسکن دچار عسر و حرج نباشد؛ در غیر این صورت، زوجه دچار عسر و حرج شده و نمی تواند تمکین (سازش) نماید؛ حال با ما همراه باشید تا این مسئله را به طور کامل موشکافی نماییم.

 

توصیات بانوی وکیل ما در خصوص مشکل تهیه مسکن واحد و تمکین در خصوص آن

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"زمانی که زن منزل را به دلیل نداشتن مسکن مناسب در زندگی ترک می کند، مرد برای اینکه همسرش به منزل برگردد، دادخواست الزام به تمکین ارایه می دهد؛ اما معمولاً زن به دلیل نداشتن مسکن، سازش نکرده و باز نمی گردد؛ بنابراین، دادگاه از زوج می خواهد، مسکن مناسبی را با تمام وسایل آسایش آماده کند تا زن تمکین کند و زوج باید این رأی صادره را اجرا کند، مسکن آماده شده باید توسط کارشناس دادگاه تأیید شود تا دادگاه زوجه را به تمکین کردن رأی دهد و ...؛ به طور خلاصه، اگر شما با مشکل تمکین در تعیین مسکن مواجه هستید؛ بهتر است تا با وکلای آنلاین دعاوی خانواده ما تماس گرفته و بهترین راهکار های حقوقی ممکن را برای رفع این مشکل دریافت کنید؛ برای اینکار تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

حق مسکن چیست؟

 

right of property concept

 

بعد از اینکه زوجین با هم نامزد شدند باید در زمان عقد زوجه تکلیف مسکن را مشخص کند و مهمترین موضوع در اینجا تعیین محل مسکن است، صد در صد یک خانواده برای تشکیل زندگی مشترک نیاز به یک مسکن دارند، لازمه ی زندگی مشترک تهیه ی مکانی برای زندگی است، اکنون بیایید تا مجدداً بررسی نماییم که تهیه ی مسکن به عهده ی زوجه است یا زوج؟ در این مورد می توان گفت که زوجین با توافق هم دیگر در مورد مسکن باید تصمیم گیری کنند و اگر نتوانستند می توانند از قانون کمک بگیرند.

 

ماده ی 1114 قانون مدنی:

 • «زن باید در منزلی که شوهر تعیین می کند ساکن شود؛ مگر اینکه اختیار تعیین منزل با زوجه باشد».

 

ماده ی 1005 قانون مدنی:

 

واگذاری حق انتخاب مسکن به زن امکان پذیر است و این حق به دو صورت به زن منتقل می شود، زمان عقد نکاح، یا بعد از عقد نکاح؛ بعد از این شرط حق تعیین مسکن بر عهده ی زن خواهد بود و از عهده ی مرد خارج می شود و البته زن باید خانه ای را انتخاب کند که با وضع اقتصادی شوهر و شأن خانوادگی خودش متناسب باشد؛ همچنین هر منزلی که زن تعیین کند باید شوهر در آنجا ساکن شود و طبق قانون به آن منزل تردد کند.

وکلای آنلاین خانواده ما در سایت وکیل تلفنی به صورت شبانه روز در این سایت حضور دارند، تا بتوانند به سوالات حقوقی شما در مورد حق مسکن و موضوعات پیرامون آن پاسخ دهند؛ در سایت وکیل تلفنی وکلای حاذق ما با اشراف کامل به قوانین جدید، بهترین راهکارهای حقوقی را ارائه می دهند.

 

مراحل دعوی الزام به تهیه ی مسکن

 

conflict of getting a property to live in

راحت ترین راه تهیه خانه قبل ازدواج

 

زمانی که زوج مسکن را تهیه نمی کند و زوجه را درعسرو حرج نگه می دارد؛ قانون به زوجه این اختیار را داده است که به منظور الزام به تهیه ی مسکن از طرف زوج، به دادگاه مراجعه کند تا از قاضی کمک بگیرد؛ اما مراجعه به دادگاه مراحلی دارد، از جمله تقدیم دادخواست الزام به تهیه ی مسکن، شما برای اینکار به مدارکی نیاز دارید، مثل سند ازدواج، شناسنامه یا کارت ملی زوجه.

شما می توانید با تهیه ی فرم الزام به تهیه ی منزل وکامل کردن آن، شخصا آن را به دادگاه بدهید؛ البته الان قبل از تقدیم مستقیم به دادگاه باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه کرده و پس از ثبت نام در سامانه ی ثنا کد رهگیری بگیرید تا هر ابلاغیه ای که به شما صادر شود از طریق سامانه مطلع شوید؛ سپس با کمک کارمند دفتر خدمات قضایی شکایت خود را در دادگاه خانواده ثبت کنید تا در صف رسیدگی قرار گیرد، بعد از این مرحله ابلاغیه به شما و همسرتان ارسال می شود و شما می توانید در جلسه ی اول رسیدگی در دادگاه حاضر شوید.

در این مرحله، اگر شما از یک وکیل متخصص خانواده در مورد الزام به تهیه ی مسکن، مشاوره بگیرید؛ تمام مراحل دعوی شما بدون خطا و اتلاف وقت انجام می شود، برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکلای ما در سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید تا از راهنمایی و راهکارهای آن ها استفاده کنید.

 

طبق ماده ی 1107 قانون مدنی:

 • «نفقه عبارت است از همه ی نیازهای متعارف زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل، هزینه های درمانی و بهداشتی، داشتن خادم در صورت نیاز یا نقصان یا مرض».

 

مجازات تهیه نکردن مسکن برای زوجه چیست؟

 

crime of making your wife homeless

بررسی آنلاین مسئولیت تهیه خانه قبل از ازدواج به صورت 24 ساعته

 

گاهی مواقع زوج در اول زندگی مشترک، به دلیل مشکلات مالی ترجیح می دهد که در خانه ی پدر زندگی کند و در آینده نسبت به خانه ی جداگانه اقدام کند؛ اما اگر زوجه در خانه ی مشترک با پدر شوهر و مادر شوهر دچار مشکلاتی شود، می تواند اعتراض خود را به مراجع قانونی را تحت عنوان الزام به تهیه ی مسکن اعلام کند. 

اگر مرد از تهیه ی مسکن مناسب سر باز زند یا زن را مجبور به زندگی در محیطی نامناسب کند، زن می تواند با متوسل شدن به قانون و دادگاه، دادخواست الزام به تهیه ی مسکن جداگانه را بدهد؛ گاهی اتفاق می افتد که به خاطر تهیه نکردن مسکن طلاق نیز صورت می گیرد.

مجازات تهیه مسکن با توجه به موقعیت هر کسی متفاوت است و برای همه به یک اندازه تصمیم گیری نمی شود؛ اگر به مرد از طرف دادگاه دستور تهیه ی مسکن داده شود و او سر باز زند، زن می تواند درخواست کیفری نفقه را مطرح کند، گواهی عدم امکان تمکین بگیرد، گاهی هم اتفاق می افتد که در این مورد زوج به حبس هم محکوم شود.

دعاوی خانوادگی از جمله عدم تمکین، به دلیل نداشتن مسکن مناسب، دارای پیچ و خم هایی است که فقط با کمک گرفتن از یک حقوقدان می توانید به آنان اشراف پیدا کنید؛ وکلای آنلاین و متخصص ما، به خاطر داشتن تجربه، دانش و تخصص بالا این آمادگی را دارند تا در حل مسائل حقوقی خانواده به شما یاری برسانند؛ پس به ما اعتماد کنید و با ما تماس بگیرید.

 

شرایط تأمین مسکن را توضیح دهید

 

explanation of retrieving a property

وکیل آنلاین تأمین مسکن زوجین 24 ساعته ارزان و تضمینی

 

طبق ماده ی 114 قانون مدنی، زن موظف است در منزلی زندگی کند که شوهر مشخص کرده است؛ اما راضی بودن زوجه از آن مسکن نیز مطرح است (البته سطح انتظارات نیز متفاوت است).

ملاک تهیه ی مسکن برای زن، به طورکلی باید شأن اورا در نظر گرفت و نه توانایی مالی شوهر را، به همین علت تهیه ی مسکن در قانون ما جزو نفقه قرارگرفته است، گاهی مواقع خانواده ها شروطی را در ضمن عقد توافق می کنند که یکی از این شروط، شرایط مسکن است.

شرایطی نظیر، تعیین مستقل بودن، در محدوده ی کدام شهر بودن، منزل خاص داشتن برای زوجه در شروط ضمن عقد، تأثیر زیادی در شرایط تآمین مسکن از طرف زوج دارد؛ به طور کلی انتخاب محل سکونت، به عهده ی شوهر است و زن باید در منزلی که شوهر تهیه می کند ساکن شود.

زمانی که زن به دلیل الزام به تهیه ی مسکن به دادگاه مراجعه می کند و دادگاه حکم به الزام تهیه ی مسکن می دهد، زوج باید مسکن مناسب با وسایل ضروری زندگی را تهیه کند؛ اگر زوجه جهیزیه ی خود را خارج کرده باشد، تهیه ی وسایل معاش زندگی به عهده ی زوج خواهد بود، پس زوج باید برای تمکین همسر خود باید لوازم خانه و زندگی را تهیه کند تا شرایط اسکان زن فراهم شود و کارشناس دادگاه آن را تأیید کند؛ اگر این شرایط فراهم شده باشد زن موظف به تمکین است، در غیر اینصورت دعوای الزام به تمکین مرد رد می شود.

جوانان و زوجین ما، حق دارند تا درباره ی قوانین و شرایط انتخاب مسکن، اطلاعاتی داشته باشند تا بهتر بتوانند برحقوق خود واقف شوند؛ بنابراین، بهتراست در این موارد با یک مشاور حقوقی و وکیل متخصص مشورت کنند، موسسه ی سایت وکیل تلفنی ما، با داشتن وکلای متخصص می توانند در موضوعات مختلف حقوقی به شما عزیزان بهترین راهکار را آموزش دهند؛ پس با وکیل تلفنی تماس بگیرید.

 

آثار دعوای الزام به تهیه ی مسکن