موسسه وکیل تلفنی

 • مجيد مددي گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۱۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۷:۳۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۴
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۵۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۲:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۰:۴۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان

شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان

با گسترش شهرنشینی و آپارتمان­ نشینی ­ها، مسائل حقوقی در حوزه آن نیز گسترده ­تر می ­شود؛ به همین جهت، بررسی شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان که از موضوعات بحث­ برانگیز آپارتمان­ نشینی است؛ واجد اهمیت گردیده است؛ با ما همراه باشید تا به طور مفصل این مورد را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

 

 

حق شارژ آپارتمان چیست؟

 

apartment expenses

 

جهت بررسی شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان، بایستی بدانیم حق شارژ چیست.

به بخش­هایی از ساختمان که برای ساکنین، مشترک و مشاعی (مشترک) هستند، هزینه­  هایی جهت حفظ و نگهداری تعلق می ­گیرد که هر واحد از ساختمان به طور مشترک، در پرداخت آن سهیم می ­باشند؛ حتی اگر ساکنین ساختمان از بخش ­های مذکور استفاده ننموده یا به آن دسترسی نداشته باشند، به دلیل ویژگی مشاعی و مشترک بودن آن در ساختمان، در پرداخت هزینه ­ها، به طور مشترک با سایر ساکنین، سهم دارند.

هزینه ­های مذکور محاسبه شده و نسبت به هر بخش اختصاصی جهت پرداخت، تقسیم می ­گردد؛ هزینه­ محاسبه و تقسیم شده برای تعیین سهم هر واحد، حق شارژ می ­باشد.

اینکه شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان وجود دارد یا خیر، موضوعی است که ضمن مکالمه با وکیل پروژه­ های ساختمانی و آپارتمانی، با اخذ مشاوره تلفنی و آنلاینِ شبانه ­روزی و فوری، قابل بررسی است.

 

نحوه و شرایط پرداخت حق شارژ آپارتمان؟

مطابق قانون تملک آپارتمان ­ها، سهم هریک از مالکان واحدهای اختصاصی ساختمان در پرداخت حق شارژِ قسمت­ های مشاعی و مشترک، به میزان نسبت مساحت واحد اختصاصی مذکور با مجموعه مساحت قسمت­ های اختصاصی تمام ساختمان خواهد بود؛ اما استثنائاتی هم وجود دارد که به شرح زیر اند:

 1. چنانچه هزینه ­هایی بدون ارتباط با مساحت زیربنا باشد، به طور مساوی تقسیم می شود.
 2. چنانچه مالکان ترتیب دیگری به توافق و تراضی، جهت تقسیم هزینه­ ها، پیش‌بینی نمایند همان‌ گونه عمل می ­شود.

نکته: پرداخت هزینه ­های مذکور الزامی است؛ حتی اگر ملک مورد استفاده قرار نگیرد.

علیرغم وجود قانون، همچنان برای ساکنین ساختمان ابهاماتی در شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان وجود دارد که حتی به طرح دعوی نیز می ­انجامد؛ بنابراین، ضروری است تا ضمن برقراری تماس با وکیل 24 ساعته دعاوی همسایگان آپارتمانی یا مشاوره با وکیل 24 ساعته آنلاین دعاوی آپارتمانی، رفع ابهام گردد.

 

قوانین و روش محاسبه شارژ آپارتمان؟

 

rules of calculating the apartment expenses

 

شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان­ و ساختمان­ ها در قانون تملک آپارتمان­ ها پیش‌بینی شده است.

ماده 4 قانون، حدود بخش ­های اختصاصی و مشترک ساختمان و حقوق و تعهدات مالکان را تعیین نموده است.

مدیر ساختمان، مسئول و موظف به تعیین سهم هر یک از واحد های اختصاصی است؛ تبصره 2 ماده 4، موافقت مالکانی که دارای اکثریت زیربنای ساختمان هستند، در تعیین مبلغی معین برای پرداخت هزینه­ های مشترک، نسبت به سهم زیر بنای اختصاصی هر واحد، لازم دانسته است.

با عدم وجود قراردادی فی ‌مابین مالکان، کلیه تصمیمات مربوط به قسمت ­های مشترک با اکثریت آراء مالکانی است که مالک بیش از نصفِ مساحتِ تمامِ قسمت­هایِ اختصاصیِ ساختمان باشند.

 

آیا تعیین حق شارژ به صورت توافقی و خارج از عرف ممکن است؟

چنانچه مالکان توافق و ترتیب دیگری برای پرداخت­ هزینه ­های قسمت­ های مشاعی و مشترک ساختمان در نظر بگیرند؛ مطابق آن عمل می­ شود؛ مگر آنکه مخالف قانون باشد.

جهت تعیین شارژ فوری ساختمان و حدود توافقات و مبنای عرفی آن، مشاوره حقوقی شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان با وکیل آنلاین 24 ساعته شارژ ساختمان توصیه می­گردد. هم­چنین جهت طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی و دریافت مشاوره شبانه ­روزی، نیز ممکن است که شما می توانید در هر حالتی که هستید به ما رجوع نمایید.

 

آیا واحدهای خالی از سکنه، ملزم به پرداخت حق شارژ آپارتمان هستند؟

 

empty apartments concept

 

بله؛ مطابق ماده 4 قانون مذکور، پرداخت هزینه­ های قسمت­ های مشاعی و مشترک (شارژ ساختمان) اعم از اینکه مورد استفاده باشد یا خیر، برای مالکان واحدهای اختصاصی الزامی است.

لیکن آیا منظور، مالک دائمی و قطعی واحد اختصاصی است یا مالک موقت (مستاجر)؟! این سوال اهمیت اخذ مشاوره در درک شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان را مبرهن می ­سازد.

 

پرداخت حق شارژ، از وظایف موجر است یا مستاجر؟

این موضوع، توافقی است؛ مالک و مستاجر باید در هنگام عقد قرارداد اجاره، به وضوح این موضوع را روشن سازند که مسئول پرداخت هزینه ­های حق شارژ چه کسی است.

همچنین بایستی توجه داشت که هریک از مالک یا مستاجر که مسئولِ پرداخت حق شارژ شناخته شود، چنانچه به آن عمل نکند، مدیر ساختمان حق مراجعه به هریک از ایشان را خواهد داشت.

در مورد فوق، مالک در صورت قصور مستاجر در ایفای تعهدش می ­تواند به او رجوع نماید؛ مستاجر نیز در صورت قصور مالک در ایفای تعهدش، می ­تواند از محل پرداخت اجاره ­بها، هزینه شارژ را بکاهد.

چنانچه این مسئله به طرح دعوی بیانجامد، وکیل مدافع 24 ساعته مدیر ساختمان از مجموعه وکیل تلفنی جهت مشاوره شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان و پیگیری دعوی مدیر ساختمان، خدمات حقوقیِ تلفنی و آنلاین ارائه می­ نماید.

 

عدم استفاده از آسانسور، چه تاثیری در پرداخت حق شارژ دارد؟

 

not using the elevator effect on pay expenses

 

 

با افزایش جمعیت شهری، بر تعداد ساختمان ­های بلند با تعداد واحدهای مسکونی زیاد، افزوده می ­شود که موجب گسترش کاربرد وسیله ­ای مانند آسانسور است که سبب افزایش هزینه ­های مشترک ساختمانی (هزینه نصب، تعمیرات دوره ­ای، افزایش هزینه ­های جانبی و...) می­ گردد.

همچنین باعث بروز اختلافات فی‌ مابین ساکنین و عدم تمایل به پرداخت حق شارژ، به دلیل بالا و پایین بودن طبقات یا عدم استفاده از آن و ... می ­باشد.

لیکن، استفاده یا عدم استفاده مالکان از قسمت ­های مشترک تاثیری در نحوه پرداخت یا عدم پرداخت شارژ ساختمان نداشته و ایشان به طور ماهانه موظف به پرداخت شارژ هستند.

بایستی توجه داشت، با عدم پرداخت هزینه ­های مربوط به نگهداری و تعمیر آسانسور، احتمال بروز خطراتِ جبران ­ناپذیری وجود دارد که می ­تواند تمامی ساکنین ساختمان، اعم از ساکنین همکف و طبقات بالایی را تهدید نماید.

مشاوره شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان در این خصوص، راهگشا می ­  باشد.

 

آیا اضافه شدن فرزند یا همسر، تاثیری در افزایش حق شارژ دارد؟

چنانچه بنابر توافق اکثریت، مبنای محاسبه حق شارژ تعداد نفرات ساکن در واحدهای اختصاصی باشد؛ بنابراین منطقی است که با اضافه شدن فرد جدید اعم از نوزاد یا بزرگسال به دلیل افزایش یافتن هزینه­ های مشترک (مصارف آب، گاز مشترک، ...) حق شارژ افزایش یابد.

البته این امر، توافقی است و ساکنین می ­توانند بر روش­ های پرداخت دیگری، توافق نمایند.

جهت آگاهی از سایر روش ­های پرداخت، اخذ مشاوره شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان از مجموعه وکیل تلفنی، مفید فایده می ­باشد.

 

آیا فوت همسر یا فرزند تاثیری در کاهش حق شارژ دارد؟

 

decreasing the pay share of apartment

این مورد نیز توافقی است، لیکن چنانچه پرداخت حق شارژ بر اساس تعداد نفرات تعیین شده باشد، فوت افراد مذکور، سبب کاهش هزینه حق شارژ خواهد شد.

جهت اطلاع دقیق­تر و طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی در خصوص شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان و دریافت مشاوره­ های فوری و شبانه­ روزی، تماس با مجموعه وکیل تلفنی توصیه می ­گردد.

چنانچه حق شارژ پرداخت نشود، اقدامات قانونی مدیر ساختمان چیست؛ اگر مالک یا مستاجر شارژ را نپردازد، مدیر ساختمان چه اقداماتی می ­تواند انجام دهد؟

مطابق قانون، چنانچه مالک یا مستاجر از پرداخت حق شارژ امتناع ورزد، مدیر یا هیئت مدیره ساختمان بایستی اظهارنامه­ ای تکمیل نماید؛ مبالغ بدهی معوقه و جزئیات کامل آن را درج نموده، از شخص مذکور مطالبه نماید.

چنانچه وی ظرف مهلت قانونی ده روز از زمان ابلاغ اظهارنامه، به پرداخت بدهی معوقه مبادرت ننماید؛ مدیر یا هیئت مدیره مجاز هستند تا از ارائه امکانات مشترک (شوفاژ، آب گرم و ...) به او ممانعت ورزند.

چنانچه بدهکار، به عدم پرداخت ادامه دهد، مدیر یا هیئت مدیره می ­توانند به اداره ثبت محل وقوع ساختمان مراجعه و جهت وصول وجه مزبور درخواست صدور اجرائیه نمایند.

با وصول مطالبات معوقه، ارائه امکانات مشترک بایستی فوراً برقرار شود.

در خصوص سایر شرایط یا نبود امکانات مشترک که عامل ترغیبِ پرداخت شارژ باشد؛ مشاوره شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان، به تمامی آپارتمان نشینان توصیه  می ­شود.

رزرو مشاوره حقوقی با وکیل

آیا مدیر ساختمان باید شارژ ساختمان را بپردازد؟

به طور کلی مدیریتِ حفظ ساختمان، دریافت و پرداخت هزینه­ های شارژ، تعیین سهم شارژ هریک از واحد های اختصاصی، ممانعت از ارائه امکانات مشترک به بدهکاران، مراجعه به دادگاه یا اداره ثبت و... از وظایف مدیر می ­باشد؛ البته استفاده از نرم ­ افزارهایی جهت پرداخت نیز رایج است.

 

داشتن یا نداشتن پارکینگ چه تاثیری در پرداخت حق شارژ دارد؟

 

parking expenses in apartments

 

این موضوع در پرداخت­ هزینه ­های قسمت ­های مشترک تاثیری ندارد، مگر آنکه بر اساس تعیین شارژ واحدی یا دیگر توافقات، بر نوع دیگری از تعیین حق شارژ توافق شده باشد؛ در حقیقت حق شارژ واحدی، روشی است که معمولاً در مجتمع­ های دارای واحدهای اختصاصی با مساحت متفاوت لحاظ می­ شود و داشتن پارکینگ یا انباری در مساحت اختصاصی و تعیین شارژ آن­ ها تفاوت ایجاد می ­نماید.

 

هزینه 0 تا 100 حق شارژ آپارتمان؟

مجموعه وکیل تلفنی با ارائه مشاوره در خصوص صفر تا صدِ شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان، در هر زمان و هر مکان به صورت شبانه ­روزی، فوری، تلفنی و آنلاین و غیر حضوری، هزینه­ های مشاوره را به طرز چشمگیری کاهش داده است.

هم­چنین با توجه به شرایط اخیر، هزینه مشاوره حقوقی ارزان ویژه کرونا را برای تامین حداکثری رفاه مراجعین گرانقدر خود، در نظر گرفته ایم.

در آخر لازم به ذکر است که دریافتی­ های حق شارژ، بایستی جهت تامین و پرداخت هزینه ­های مربوط به آب، گاز، برق مشترک ساختمان؛ تعمیر و نگهداری آسانسور، سرایداری؛ ایزوگام و پشت ‌بام؛ گیاهان و باغچه ساختمان؛ هزینه ­های جانبی (نظافت، شوینده ­ها، روغن آسانسور، قطعات جانبی تعویضی، لامپ، کلید برق و ...) باشد.

با اخذ مشاوره شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان، سوالات حقوقی خود را طرح و عملی ترین راهکار های مدیریت ساختمان را دریافت نمایید.

 

مجازات نپرداختنِ حق شارژ آپارتمان چیست؟

 

trial for preventing the pay of rent

 

همانطور که کمی بالاتر نیز به آن اشاره شد؛ چنانچه مالک یا مستاجر از پرداخت حق شارژ امتناع ورزد، طبق تشخیص مدیر ساختمان یا هیئت مدیره پس از ابلاغ اظهارنامه، از امکانات مشترک محروم می­ گردد. در گام بعدی، پس از رجوع به مراجع قانونی، به تادیه بدهی معوقه محکوم می ­شود.

از طریق اجراییه اداره ثبت، حکم اجرائیه به وی ابلاغ شده و در صورت امتناع مجدد، موضوع به دادگاه ارجاع می­ شود؛ دادگاه ضمن رسیدگی خارج از نوبت به پرونده، بدهکار را به محرومیت از خدمات دولتی و پرداخت تا دو برابر مبلغ بدهی به صندوق ساختمان محکوم می ­نماید.

 

شرایط و نحوه انتخاب مدیر ساختمان جهت دریافت حق شارژ چیست؟

چنانچه تعداد مالکانِ ساختمان، بیش از سه نفر باشد بایستی با توافق اکثریت، نماینده­ای به سمت مدیر ساختمان، از بین مالکان یا خارج از افراد مذکور معین شود.

یکی از ارکان تعیین مدیریت، مجمع عمومی ساختمان است که از اجتماع مالکان ساختمان شکل می­گیرد؛ در نخستین جلسه مجمع عمومی، رای­گیری می ­شود و مدیر ساختمان جهت اداره امور تعیین می ­گردد.

مجمع عمومی می­ تواند هر تعداد مدیر که مد نظر دارد، انتخاب نماید؛ فرد بودن تعداد ایشان از نظر قانونی، جهت حسن انجام تصمیم­ گیری ­ها اهمیت دارد؛ انتخاب مدیر شرط سنی نداشته و برای مدت 2 سال خواهد بود که قابل تمدید است.

وظایف مدیر قائم به شخص او بوده و قابل واگذاری نیست، مگر در موارد استثنایی (سفر یا حالت فوریت و اضطرار).

جهت دریافت خدمات حقوقی راجع به شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان و تعیین مدیر ساختمان، با مجموعه وکیل تلفنی به صورت آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

 

 

حل فوری دعاوی آپارتمان ها

بهترین راهکار ها برای ضمانت وام مسکن

همه چیز در مورد ملک وقفی

مشکلات پیش فروش و پیش خرید آپارتمان ها

راه های ساده و کاربردی ابطال فروشنامه

اثبات مالکیت یک ملک بدون سند مالکیت

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام واحترام در مورد پرداخت حق شارژ علاوه بر تمام قوانین وضمانت های اجرایی آنها عملکرد درست وصادقانه مدیر ساختمان نقش بسزایی در ایجاد اطمینان وآرامش ساکنین دارد این امر در آپارتمانهای بزرگتر وبا تعداد سکنه بیشتر از اهمیت بالاتری برخوردار است گزارش شفاف دقیق و صادقانه از میزان دریافت و چگونگی ونحوه مصرف شارژ ماهیانه از مواردی است که موجبات رضایت خاطر ساکنین را فراهم می نماید
با سلام امروزه با گسترش آپارتمان نشینی در کل کشور مواجه هستیم و بی تردید شناخت حقوق مرتب بر آن از جمله مطلب مذکور بسیار مهم است با تشکر
با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی، خدمات آنلاین موسسه وکیل تلفنی در شرایط بیماری کرونا و ترافیک سنگین باعث حذف هزینه های غیر ضروری و افرایش راندمان کاری هم برای مشاور حقوقی هم برای کاربر می‌گردد، همچنین هزینه بسیار مناسب و تعرفه مربوطه به نفع کاربر بوده و می‌توان با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز از خدمات موسسه بهرمند گردید. اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم. با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل محترم
اپارتمان نشینی دارای شرایطی است که از لحاظ قانونی باید رعایت شود وبرای دانستن موارد قانونی آن می توانیم از افراد متخصص این حوزه مشاوره بگیریم وبرای این کار میتوانیم تنها بایک تماس با سایت وکیل تلفنی به راحتی با هزینه ی کمتر و فوری راهنمایی بگیریم.
سلام و احترام خدمت تمام همکاران وکیل تلفنی. با تشکر از مقالات و اطلاعات مفیدتون. من با مدیر ساختمانی که سکونت دارم بر سر تعیین شارژ مشکلاتی داشتم که استفاده از مشاوره ها و نگارش اظهارنامه توسط وکلای وکیل تلفنی مشکل را به کلی حل کرد. خواستم از خدمات حرفه ای که با قیمت بسیار مناسبی ارائه میدهید کمال تشکر داشته باشم. موفق باشید
سلام بنده در ساختمانی که سکونت دارم مشکلاتی را با مدیر ساختمان دارم که مطالعه این مقاله تا حدود‌ زیادی به من کمک کرد.مچکر از شما.
بسمه تعالی_با سلام و تحیت،متن خیلی خوب و مبتلا به بود به خصوص امروزه کاربرد خیلی زیادی دارد.تشکر میکنم از زحمات تک تک کارکنان موسسه تلفنی.یا علی
سلام با توجه به وضعیت بیماری واین موسسه کار بسیار خوبی انجام دادن ک بدون مراجعه به بیرون نیازهای حقوقی مارا با بهترین مشاوران خودرفع کردن.بسیار ممنون از خدمات ارزندتان
چقدر خوبه که وکیل خانم زیاد دارین. من خودم به دلیل حساسیت موضوعم با اینکه آقا هستم ولی حتما باید با وکیل و مشاور خانم صحبت میکردم. به همین دلیل خیلی از این بابت خوشحالم که درخواست ما کاربران براتون مهمه و اجراش میکنین. البته ناگفته نماند یک موضوعی هم خیر از موضوع خانوادگی داشتم که اتفاقی به وکیلی آقا وصل شدم و ایشون هم عالی بود. و اینکه فوری و آنلاین بودن مشاورینتون نقطه قوت دیگه ای هست که دارین. اینهارو گفتم چراکه خوبی هارو باید گفت.
باسلام،ضمن تشکر از ارائه مطالب مفید و کاربردی جهت خدمت رسانی به کاربران عزیز،امیدوارم موفق و موید باشید.با احترام
با سلام و عرض ادب خدمت کاربران گرامی.شارژ آپارتمان ها یکی از آن مسائل پر مناقشه و جنجال برانگیز است.چرا که برای اداره آپارتمان نیاز به صرف مقادیری برای اداره نمودن آن می باشد.و بعضا مدیران ساختمان ها اطلاعات کافی و وافی در این زمینه ندارند.مطالبی که در موسسه ارائه می گردد بسیار کامل است و سپاس فراوان از کسانیکه وقت خود را در این خصوص صرف می کنند تا برای شما اطلاعات مفید و چکیده مطالب کاربردی را ارائه دهند.پس کاربران عزیز مطالب موسسه را به دقت مطالعه بفرملیند. با تشکر.مسیح اقاداودی وکیل موسسه
با سلام.سپاس فراوان از موسسه وکیل تلفنی جهت ارائه خدمات بسیار ارزنده
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی