موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۹:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۶:۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۲۷:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۷:۴۲:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۴:۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۲:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۵:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • خدیجه محمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۳۰:۲۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • علی علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
انجمن وکیل تلفنی

شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان

شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان

با گسترش شهرنشینی و آپارتمان­ نشینی ­ها، مسائل حقوقی در حوزه آن نیز گسترده ­تر می ­شود؛ به همین جهت، بررسی شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان که از موضوعات بحث­ برانگیز آپارتمان­ نشینی است؛ واجد اهمیت گردیده است؛ با ما همراه باشید تا به طور مفصل این مورد را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مشکلات تعیین حق شارژ آپارتمان ها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"تمرکز امکانات رفاهی و اقتصادی در شهر ها، رابطه مستقیمی با تمایل مردم به شهرنشینی دارد؛ از این رو طی دهه های اخیر مردم از هر سوی کشور با فرهنگ ها و باور های درست و غلط به سمت شهر هایی با امکانات بالاتر حجوم آورده و به دلیل عجز در تعاملات اجتماعی، فرهنگی و ... ، دچار دعاوی مختلف حقوقی می گردند؛ کلان شهرها همواره دعاوی حقوقی بیشتری را به خود اختصاص می دهند و یکی از این دعاوی رایج، دعاوی آپارتمان نشینان در خصوص تعیین حق شارژ می باشد که گاهاً کار به جاهای باریک نیز کشیده می شود؛ فلذا خواهشمندیم که اگر با همسایگان آپارتمانی خود در خصوص حق شارژ آپارتمان مشکلی دارید، با وکلای پایه یک ملکی - آپارتمانی ما تماس گرفته تا با راهکار های حقوقی ارزان ایشان، در اسرع وقت این مشکلات را ریشه کن نمایید"

 

 

حق شارژ آپارتمان چیست؟

 

apartment expenses

محاسبه آنلاین حق شارژ ثابت آپارتمان به صورت 24 ساعته

 

جهت بررسی شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان، بایستی بدانیم حق شارژ چیست.

به بخش­هایی از ساختمان که برای ساکنین، مشترک و مشاعی (مشترک) هستند، هزینه­  هایی جهت حفظ و نگهداری تعلق می ­گیرد که هر واحد از ساختمان به طور مشترک، در پرداخت آن سهیم می ­باشند؛ حتی اگر ساکنین ساختمان از بخش ­های مذکور استفاده ننموده یا به آن دسترسی نداشته باشند، به دلیل ویژگی مشاعی و مشترک بودن آن در ساختمان، در پرداخت هزینه ­ها، به طور مشترک با سایر ساکنین، سهم دارند.

هزینه ­های مذکور محاسبه شده و نسبت به هر بخش اختصاصی جهت پرداخت، تقسیم می ­گردد؛ هزینه­ محاسبه و تقسیم شده برای تعیین سهم هر واحد، حق شارژ می ­باشد.

اینکه شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان وجود دارد یا خیر، موضوعی است که ضمن مکالمه با وکیل پروژه­ های ساختمانی و آپارتمانی، با اخذ مشاوره تلفنی و آنلاینِ شبانه ­روزی و فوری، قابل بررسی است.

 

نحوه و شرایط پرداخت حق شارژ آپارتمان؟

مطابق قانون تملک آپارتمان ­ها، سهم هریک از مالکان واحدهای اختصاصی ساختمان در پرداخت حق شارژِ قسمت­ های مشاعی و مشترک، به میزان نسبت مساحت واحد اختصاصی مذکور با مجموعه مساحت قسمت­ های اختصاصی تمام ساختمان خواهد بود؛ اما استثنائاتی هم وجود دارد که به شرح زیر اند:

 1. چنانچه هزینه ­هایی بدون ارتباط با مساحت زیربنا باشد، به طور مساوی تقسیم می شود.
 2. چنانچه مالکان ترتیب دیگری به توافق و تراضی، جهت تقسیم هزینه­ ها، پیش‌بینی نمایند همان‌ گونه عمل می ­شود.

نکته: پرداخت هزینه ­های مذکور الزامی است؛ حتی اگر ملک مورد استفاده قرار نگیرد.

علیرغم وجود قانون، همچنان برای ساکنین ساختمان ابهاماتی در شرایط قانونی برای تعیین حق شارژ آپارتمان وجود دارد که حتی به طرح دعوی نیز می ­انجامد؛ بنابراین، ضروری است تا ضمن برقراری تماس با وکیل 24 ساعته دعاوی همسایگان آپارتمانی یا مشاوره با وکیل 24 ساعته آنلاین دعاوی آپارتمانی، رفع ابهام گردد.

 

قوانین و روش محاسبه شارژ آپارتمان؟