موسسه وکیل تلفنی

  • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی آلودگی محیط زیست

مشاوره حقوقی آلودگی محیط زیست

قوانین، شناسایی جرم و مجازاتِ ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، حائز اهمیت است که به تحقق آگاهی و شناخت این مسئله، پرداخته نشده است. می ­بایست با افراد آلوده ­ساز، طبق قوانین داخلی و قواعد بین­ المللی برخورد گردد. به علت عدم شناخت حقوقی موضوع و امکان پیگیری قضائی اشتباه، عموم افراد برخورد با آلوده کننده محیط زیست را بایستی با اخذ مشاوره حقوقی یا گزارش­ به سازمان­ های مربوطه اعمال نمایند.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در صورت مشاهده همسایگان و اطرافیانتان که با ایجاد آلودگی های مختلف در محیط زیست به آن آسیب می زنند، دیگر لازم نیست سکوت کنید؛ کافیست تا لینک زیر را لمس نمایید تا به صفحه تماس تلفنی با وکیل خیرخواه و دلسوز محیط زیست، منتقل شده و از او راهکار های حقوقی لازم برای مقابله این افراد دریفات نمایید"

 

تعریف آلودگی زیست محیطی از نظر سازمان جهانی حفاظت از محیط زیست (IUCN)

 

nature pollution crime

مجازات جدید آلوده سازی محیط زیست در سال 99

 

قوانین، شناسایی جرم و مجازاتِ ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه به تحقق آگاهی و شناخت این مسئله، پرداخته نشده است.

بدیهی است که در خصوص قوانین، شناسایی جرم، دریافت راهکار حقوقی و شناخت مسئله، بایستی به متخصصِ آگاه در زوایا و تعابیر مفاهیم حقوقی، که امروزه به صورت تلفنی، آنلاین، فوری و شبانه­ روزی، ارزان و در هر زمان و هر مکان میسر شده است؛ مراجعه نمود.

در مورد مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، ابتدا باید آلودگی زیست محیطی را تعریف نمود. سازمان بین­ المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، از سازمان­های تخصصی محیط زیستی، است.

در تعریف این سازمان، محیط زیست دربرگیرنده تمام اجزای جاندار و غیر جاندار و عوامل طبیعی است که همه موجودات زنده تشکیل دهنده هر اکوسیستم را احاطه نموده است؛ هم­چنین هرگونه آلودگی که کیفیت یک اکوسیستم را تغییر یا تحت تاثیر قرار دهد و سبب ورود آسیب و تخریب آن گردد و آثار زیان­بار کوتاه مدت یا بلند مدت، ناشی از فعالیت­های انسانی، همراه داشته باشد؛ آلودگی محیط زیست شناخته می­شود؛ مانند: آلودگی آب و هوا، جنگل­زدایی و تغییرات اقلیمی و... .

کشورها یا مستقلا دارای قوانین محیط زیستی هستند یا به سبب عضویت در معاهدات بین­المللی موظف به پیگیری و اجرای مسئولیت­های معاهداتی خود در قوانین داخلی می­باشند. بنابراین در مورد مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، قوانین داخلی و بین­المللی (تعهدآور)، مجری است.

 

انواع جریمه­ های­ آلوده­ سازی و آسیب به محیط زیست

رسیدگی به دعوی و مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، با همکاری مشترک سازمان حفاظت از محیط زیست و دادسرا­ها، جهت ادغام تخصص و تجربه حقوقی و محیط زیستی، صورت می­گردد. بطور کلی جرایم، تحت مسئولیت کیفری یا مسئولیت مدنی پیگیری می­شوند؛ که در یکی جرائم زیست محیطی و در دیگری خسارات زیست محیطی قابل پیگیری است.

طبق اصل 36 قانون اساسی، رسیدگی به جرایم زیست محیطی در صلاحیت دادگاه­های کیفری و رسیدگی به دعاوی مسئولیت مدنی در صلاحیت دادگاه­های عمومی است.

هر فرد حقیقی و حقوقی با ورود ضرر مادی و معنوی و ایجاد بار مسئولیت برای او و تحقق فعل مجرمانه، ملزم به جبران خسارت است. 

از این رو دادگاه­ها جهت مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، جبران خسارات زیست محیطی را از طریق صدور دستور موقت، اعاده به وضع پیشین، جبران خسارت به روش دادن معادل یا الزام به پرداخت ضرر و زیان و...، اعمال می­نمایند و مبتنی بر نوع، شدت و تکرار جرم، به مجازات حبس، جزای نقدی و... محکوم می­نمایند.

 

برای گزارش کردن فرد آلوده کننده محیط زیست و تحت پیگرد قرار دادن او به چه مشخصاتی از او نیاز است؟