موسسه وکیل تلفنی

  • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۱۰:۲۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • رها بصیری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳:۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • م ايماني گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • نیلا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲۵:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • علیرضا سلیمان فز گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۴:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • مسعود بیات گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۲:۲۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۱۷:۵۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • اشرف باقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۰:۳۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی آلودگی محیط زیست

مشاوره حقوقی آلودگی محیط زیست

قوانین، شناسایی جرم و مجازاتِ ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، حائز اهمیت است که به تحقق آگاهی و شناخت این مسئله، پرداخته نشده است. می ­بایست با افراد آلوده ­ساز، طبق قوانین داخلی و قواعد بین­ المللی برخورد گردد. به علت عدم شناخت حقوقی موضوع و امکان پیگیری قضائی اشتباه، عموم افراد برخورد با آلوده کننده محیط زیست را بایستی با اخذ مشاوره حقوقی یا گزارش­ به سازمان­ های مربوطه اعمال نمایند.

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در صورت مشاهده همسایگان و اطرافیانتان که با ایجاد آلودگی های مختلف در محیط زیست به آن آسیب می زنند، دیگر لازم نیست سکوت کنید؛ کافیست تا لینک زیر را لمس نمایید تا به صفحه تماس تلفنی با وکیل خیرخواه و دلسوز محیط زیست، منتقل شده و از او راهکار های حقوقی لازم برای مقابله این افراد دریفات نمایید"

 

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

تعریف آلودگی زیست محیطی از نظر سازمان جهانی حفاظت از محیط زیست (IUCN)

 

nature pollution crime

مجازات جدید آلوده سازی محیط زیست در سال 99

 

قوانین، شناسایی جرم و مجازاتِ ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه به تحقق آگاهی و شناخت این مسئله، پرداخته نشده است.

بدیهی است که در خصوص قوانین، شناسایی جرم، دریافت راهکار حقوقی و شناخت مسئله، بایستی به متخصصِ آگاه در زوایا و تعابیر مفاهیم حقوقی، که امروزه به صورت تلفنی، آنلاین، فوری و شبانه­ روزی، ارزان و در هر زمان و هر مکان میسر شده است؛ مراجعه نمود.

در مورد مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، ابتدا باید آلودگی زیست محیطی را تعریف نمود. سازمان بین­ المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، از سازمان­های تخصصی محیط زیستی، است.

در تعریف این سازمان، محیط زیست دربرگیرنده تمام اجزای جاندار و غیر جاندار و عوامل طبیعی است که همه موجودات زنده تشکیل دهنده هر اکوسیستم را احاطه نموده است؛ هم­چنین هرگونه آلودگی که کیفیت یک اکوسیستم را تغییر یا تحت تاثیر قرار دهد و سبب ورود آسیب و تخریب آن گردد و آثار زیان­بار کوتاه مدت یا بلند مدت، ناشی از فعالیت­های انسانی، همراه داشته باشد؛ آلودگی محیط زیست شناخته می­شود؛ مانند: آلودگی آب و هوا، جنگل­زدایی و تغییرات اقلیمی و... .

کشورها یا مستقلا دارای قوانین محیط زیستی هستند یا به سبب عضویت در معاهدات بین­المللی موظف به پیگیری و اجرای مسئولیت­های معاهداتی خود در قوانین داخلی می­باشند. بنابراین در مورد مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، قوانین داخلی و بین­المللی (تعهدآور)، مجری است.

 

انواع جریمه­ های­ آلوده­ سازی و آسیب به محیط زیست

رسیدگی به دعوی و مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، با همکاری مشترک سازمان حفاظت از محیط زیست و دادسرا­ها، جهت ادغام تخصص و تجربه حقوقی و محیط زیستی، صورت می­گردد. بطور کلی جرایم، تحت مسئولیت کیفری یا مسئولیت مدنی پیگیری می­شوند؛ که در یکی جرائم زیست محیطی و در دیگری خسارات زیست محیطی قابل پیگیری است.

طبق اصل 36 قانون اساسی، رسیدگی به جرایم زیست محیطی در صلاحیت دادگاه­های کیفری و رسیدگی به دعاوی مسئولیت مدنی در صلاحیت دادگاه­های عمومی است.

هر فرد حقیقی و حقوقی با ورود ضرر مادی و معنوی و ایجاد بار مسئولیت برای او و تحقق فعل مجرمانه، ملزم به جبران خسارت است. 

از این رو دادگاه­ها جهت مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، جبران خسارات زیست محیطی را از طریق صدور دستور موقت، اعاده به وضع پیشین، جبران خسارت به روش دادن معادل یا الزام به پرداخت ضرر و زیان و...، اعمال می­نمایند و مبتنی بر نوع، شدت و تکرار جرم، به مجازات حبس، جزای نقدی و... محکوم می­نمایند.

 

برای گزارش کردن فرد آلوده کننده محیط زیست و تحت پیگرد قرار دادن او به چه مشخصاتی از او نیاز است؟

 

nature pollution crime report

سوء تفاهم به علت تذکر به فرد آلوده کننده محیط زیست

 

مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، در قوانین مربوط به محیط زیست، بیشتر به صورت تعاریف توصیفی هستند؛ هم­چنین در قوانین موضوعه، تعریفی تحت عنوان جرم محیط زیستی یافت نمی­شود.

در پاره­ای موارد، به دلیل عدم وجود متن صریح قانونی، نیاز به تفسیر، بررسی و یافتن ارتباط بین قوانین و موضوعات ضرورت می­یابد. این مهم، که تنها با دانش حقوقی و اطلاع از اصطلاحات، تعاریف و تعابیر قانونی ممکن است با رجوع به مشاوران حقوقی و وکیل مجربی که پاسخگوی سوالات حقوقی باشد و راهکارهای حقوقی ارائه دهد، میسر می­گردد.

با توجه به مفاد اصل 50 قانون اساسی و ماده 2 قانون مجازات اسلامی 1392، هر گونه اقدام و عمل و یا عدم اقدام و عمل، نسبت به محیط زیست، که قانونگذار در قانون عمل و یا عدم عمل به آن را منع کرده و برای آن مجازاتی در نظر گرفته باشد، جرم محیط زیستی تلقی می­شود.

بنابراین چنانچه فردی (حقیقی یا حقوقی)، جهت ورود آسیب و تخریب محیط زیست، مرتکب عملی واجد منع قانونی گردد که در قوانین موجود باشد یا از آن چنین مفهومی بدست آید؛ مجرم خواهد بود. چه این اقدام در سطح کلان، در خصوص آسیب و تخریب و آلودگیِ آب و هوا، جنگل­زدایی، بیابان­زایی و ... باشد یا شامل زباله­ریزی در جوی آب، رها­سازی زباله در طبیعت، تف کردن و ... گردد.

مسئله اخیر کرونا و تاثیر آن بر محیط زیست و رابطه ماسک نزدن و آلودگی هوا و افزایش زباله­های بهداشتی، آلودگی آبریز دریاها و... که گسترش اپیدمی­ها و تداوم پاندمی­ها را نیز سبب خواهد شد، اهمی پیشگیری جرایم محیط زیستی نمایان می­گردد.

بنابراین می­توان به عنوان یک فرد مسئول نسبت به محیط زیست، اقدام جهت گزارش­دهیِ جرایم زیست محیطی و پیگرد قانونی و مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران را به روش­های متفاوتی عملی ساخت. برای مثال سازمان حفاظت محیط زیست، سامانه 1540 را به صورت شبانه روزی جهت دریافت شکایات و رسیدگی به گزارشات برقرار نموده است.

 

امکان طرح شکایت و پیگیری و مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، با توجه به اصول 34 و 50 قانون اساسی و ماده 66 قانون آیین دادرسی کیفری 1392 و برخی قوانین دیگر، برای افراد و سازمان­های مردم نهاد در زمینه کیفری پیش­بینی شده است.

بنابراین طرح شکوائیه بلامانع بوده و ضمن ذکر مشخصات کامل شاکی (نام و نام خانوادگی، نام پدر،...)، موضوع شکایت، تاریخ و محل و ادله وقوع جرم و...؛ می­بایست مشخصات و نشانی مشتکی عنه (آلوده کننده) در صورت امکان، در شکوائیه درج گردد.

 

چرا در ایران نباید به فرد آلوده کننده محیط زیست تذکر داد؟

طبق اصل 50 قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی است و در خصوص آلودگی و تخریب محیط زیست، صرف ممنوعیت آن اعلام شده و همانند سایر جرایم، مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران به قوانین مجازات و طبق ماده 11 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، به سازمان حفاظت از محیط زیست واگذار گردیده است؛ هم­چنین رسیدگی، اتخاذ تصمیم و عمل جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست وظیفه سازمان مذکور است.

فرد آلوده کننده محیط زیست، مرتکب جرم محیط زیستی شده است و همانند دیگر جرایم، جهت انجام هر عمل پیشگیرانه، اخطار، پیگیری و سایر مراحل قانونی جرم و مجازات، اقدام از مسیر قانونی ضروری است. بنابراین عموم افراد به علت عدم شناخت حقوقی موضوع و امکان طرح و پیگیری قضائی اشتباه، عدم ارائه ادله کافی و ...، می­بایست برخورد با آلوده کننده محیط زیست را از طریق اخذ مشاوره حقوقی یا گزارش­ به سازمان­های مربوطه اعمال نمایند.

 

چرا قبل از گزارش دادن یک فرد آلوده کننده محیط زیست بهتر است مشاوره حقوقی داشته باشیم؟

 

nature pollution crime legal advice

گزارش فوری و آنلاین تخریب و آلودگی محیط زیست در منطقه شما

 

شهروندان مسئول در یک جامعه، به اهمیت و لزوم مراجعه به متخصص، در مواجهه با مسائلی که خود در آن تخصص و تسلط ندارند، آگاهی و اشراف دارند.

بنابراین با توجه به پیچیدگی­های قانون، پیش از هرگونه اقدام حقوقی و قانونی، می­بایست در نظر داشت که مشاوره حقوقی پیشگیرانه و پرسش سوال و دریافت راهکار حقوقی، جهت اقدام صحیح از مجرای قانونی، ضرورتِ عصر حاضر است. چراکه با طرح اشتباه موضوع و عدم ارائه دلیل، این امکان وجود دارد که گزارش دهنده، به تهمت و افترا، متهم گردد.

 

چگونه با وکیل تلفنی گزارش آلودگی زیست محیطی اطرافم را گزارش دهم؟

با وجود امکان مشاوره حقوقیِ که به صورت فوری و شبانه روزی ارائه می­گردد و مکالمه تلفنی و آنلاین با بهترین وکیل­ها را میسر نموده است؛ بنابراین جهت پرسیدن سوال و دریافت راهکار حقوقی در خصوص محیط زیست، نابودی محیط زیست ایران، گزارش آسیب به محیط زیست، گزارش تخریب محیط زیست، گزارش آلوده کردن محیط زیست و مجازات ایجاد آلودگی زیست محیطی در ایران، می­توان از خدمات مشاوره حقوقی ویژه وکیل تلفنی استفاده نمود.

 

با مطالعه مطالب زیر می توانید به خود و اطرافیانتان در احقاق حق و حقوقتان یاری نمایید و یا اینکه از خدمات حقوقی آنها استفاده کنید

مقدمات جرم شدن حیوان آزاری در ایران

بهترین راهکار در مقابل کامنت گذاران فحاش اینستاگرام

سرمایه گذاری جایگزین در بورس بی حساب و کتاب

نگارش آنلاین و فوری نگارش تمامی دادخواست ها و متون حقوقی با کیفیت بی بدیل

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی