موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

تعهدات اشخاص حقوقی

تعهدات شخصیت حقوقی

یکی از مواردی که در این مقاله به آن اشراف خواهیم یافت این است که شخصیت حقوقی همچون شخصیت حقیقی به صورت مجزا دارای حقوق و تکالیف و مسئولیت هاییست که در این بحث به نحوه ی ادای این تعهدات می پردازیم؛ در مرحله اول لازم است بدانید که ادای تعهدات شرکت، در ابتدا به هیچ کدام از اعضای شرکت به تنهایی مرتبط نمی باشد و اعضا تنها این موارد را مدیریت خواهند کرد؛ ماده ۵۸۹ قانون تجارت تصریح دارد که تصمیمات شخص حقوقی به وسیله مقاماتی که به موجب قانون یا اساسنامه صلاحیت اتخاذ تصمیم دارند گرفته می شوند؛ با ما همراه باشید تا تعهدات شخصیت حقوقی و لازمه ی دریافت مشاوره حقوقی در خصوص آن را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

oaths of legal persons

 

اشخاص صاحب صلاحیت به موجب قانون چه کسانی هستند؟ 

 

qualified people by the Law

بررسی آنلاین و تلفنی صلاحیت افراد نسبت به تعهدات آنها با استنادات رسمی

 

این عنوان را تنها با یک مثال ساده برای شما مشخص خواهیم ساخت؛ تصمیم برای انحلال یک شرکت توسط شرکا طی یک مجمع عمومی انجام می گیرد و در همان مجمع نیز توسط شکا شخصی به عنوان مدیر تصفیه مشخص می شود. این اختیاریست که اساسنامه برای شرکا درنظر گرفته است؛ اما اگر شرکت ورشکسته شود و حکم ورشکستگی توسط محاکم قضایی صادر شود مدیر تصفیه نیز توسط همان محکمه تعیین می شود و این صلاحیتی است که قانون به محکمه صادر کننده حکم تصفیه داده است؛ متن ماده ۴۴۰ قانون تجارت تصریح دارد که محکمه در ضمن حکم ورشکستگی یا منتهی در ظرف پنج روز پس از صدور حکم یک نفر را به سمت مدیر تصفیه معین می کند.

 

آیا تعهدات یک شخصیت حقوقی مالی اند یا غیر مالی؟

تعهدات غیر مالی در واقع خدماتی است که توسط شرکت به اشخاص ارائه می شود و در صورت کوتاهی یا عدم انجام این خدمات شرکت متعهد به پرداخت خسارت ها یا برگرداندن هزینه ایست که توسط خریدار این خدمات به شرکت پرداخته شده است و مقررات آن همان مقرراتی است که در قانون مدنی در خصوص قرارداد ها یا در قوانین مرتبط دیگر آمده است.

در این میان اگر یکی از کارمندان موجب این کوتاهی و عدم اجرای خدمات شود یا شرایط به نحوی باشد که شرکت به طور کل از ارائه خدمات عاجز شود، در هرصورت شرکت است که توسط نماینده یا نمایندگان خود که مدیرعامل یا هیئت مدیره است باید پاسخگو باشد.

 

ماده ۱۲ قانون مسئولیت مدنی من باب موضوعات فوق اعلام می دارد که:

کارفرمایانی که مشمول قانون کار هستند مسئول جبران خساراتی می باشند که از طرف کارکنان اداری و یا کارگران آنان در حین انجام کار یا به ‌مناسبت آن وارد شده است مگر اینکه محرز شود تمام احتیاط هائی که اوضاع و احوال قضیه ایجاب می نموده به عمل آورده یا این که اگر‌ احتیاط های مزبور را به عمل می اوردند باز هم جلوگیری از ورود زیان مقدور نمی ‌بود.

کارفرما می تواند بواردکننده خسارت در صورتی که مطابق قانون ‌مسئول شناخته شود مراجعه نماید؛ البته این در رابطه با اشخاص حقوقی خصوصی است و در رابطه با اشخاص حقوقی عمومی در ماده قبل بار این مسئولیت بر عهده کارمند است، مگر آنکه خلافش ثابت شود.

 

محل پرداخت تعهدات مالی شرکت از کجاست؟

 

places to pay the oaths

وکیل آنلاین تعهدات مالی 24 ساعته ارزان و تضمینی

 

همچنین تعهدات مالی شرکت از صندوق درآمدی خود شرکت پرداخت می شود و پرداخت این قبیل هزینه ها و تعهدات نسبت به پرداخت سود و درآمد اعضای شرکت اولویت دارند؛ اما در صورتی که صندوق شرکت گنجایش پرداخت تعهدات مالی شرکت را نداشته باشد پای مسئولیت اعضا وسط می آید که در اینجا اینکه هرکدام از اعضا به چه صورت و مسئول چه مقدار از این تعهدات هستند بستگی به نوع شرکت و دلیل اصلی خسارت وارده می باشد و در اینجا راجع به ان بحث نمی کنیم و به این اکتفا خواهیم کرد که در صورت عدم توانایی شرکت برای ادای تعهداتش، اعضای شرکت ملزم به پذیرش این مسئولیت می باشند؛ اما بسته به انواع مختلف شرکت به صورت های متفاوت این الزام تعریف خواهد شد.

 

نکته: خوب است بدانید که اعضای شرکت تنها در مدیران و صاحبان سهم خلاصه میشود و کارمندان تحت استخدام شرکت عضو به حساب نمی آیند و در صورت قصور تنها در مقابل مدیران و اعضا مسئول اند نه اشخاص ثالث؛ یعنی اگر به علت اشتباه اقای الف که کارمند شرکت الف است خسارتی به اقای ب وارد شود، اقای ب میبایست علیه شرکت الف طرح دعوا نماید و وکیل شرکت یا اقای ج که مدیرعامل شرکت است به عنوان نماینده شرکت وارد صحن دادگاه می شود و در صورت متهم شدن شرکت، شرکت ملزم به تحمل خسارت یا مجازات می باشد. پس ازپشت سر گذاشتن این فرایند، _شرکت_ به نمایندگی اقای ج (مدیرعامل) یا وکیل خود برای جبران خسارات وارده به علت فرآیندی که گفتیم علیه اقای الف (کارمند) طرح دعوا می کند؛ همانطور که در خط اخر ماده ۱۲ قانون مسئولیت مدنی هم ذکر شد که در نهایت این کارفرماست که به شخص متخلف مراجعه می نماید.

 

مجازات های تعیین شده برای اشخاص حقوقی در ماده نوزده کتاب قانون مجازات سال ۱۳۹۲ شمرده شده است، به شرح زیر اند:

 

Trial for irresponsible people

اعلام مجازات آنلاین و 24 ساعته با توجه به جرم مورد نظر

 

 1. انحلال.

 2. ممنوعیت از فعالیت.

 3. ممنوعیت از افزایش سرمایه.

 4. ممنوعیت از صدور اسناد تجاری.

 5. انتشار حکم قطعی در رسانه ها.

 6. جزای نقدی.

 7. انتقال اجباری.

 8. ممنوعیت از ایجاد شعبه که در این ماده به آن اشاره نشده، از جمله این مجازات ها می باشند.

 

مثال (1): شرکت الف محکوم به کلاهبرداریست؛ لذا میتوان به طور کل آن را با حکم انحلال از بین برد، یا اجازه ی هرگونه فعالیت اجتماعی یا تجاری را تا یک مدت خاص از وی سلب کرد یا جلوی دادن هرگونه تعهد مالی با صدور اسنادی همچون چک یا سفته یا قراردادهای مالی را گرفت، یا بدون نیاز به انحلال شرکت تنها اعتبار آن را با صدور حکم در رسانه ها و سلب اعتماد عمومی از بین برد.

 

مثال (2): یا شرکت ب اقدام به دریافت پلمپ دفاتر خود نکرده است لذا به جریمه علی اللراس مالیاتی محکوم می شود که بعدا درباره ی آن توضیح خواهیم داد یا کارخانه ای در محل غیر قانونیی احداث شده است که سلامت ساکنان آن محل را به خطر می اندازد لذا محکوم به جبران خسارت و انتقال می شود یا طی بخشنامه هایی برای بانک ها یا موسسات اموزش عالی ممنوعیت ایجاد شعبه در نظر گرفته می شود.

 

لُب کلام

در هر صورت ادای تعهدات توسط خود شخصیت حقوقی و همچنین ضمانت اجرای این تعهدات ممکن است و در قوانین مختلف که تعدادی از آن هارا شمردیم روش های ادای تعهدات و جبران خسارات پیش بینی شده است که شما با دریافت مشاوره حقوقی می توانید تا حدود بسیار زیادی از این بروز این مشکلات بکاهید.

 

 

تعهدات وکیل به موکل

مطالبه بهای دقیق و به روز زمین با سند و مدرک

فسخ معامله به علت کمبود مساحت

تیم بزرگ وصول مطالبات وکیل تلفنی

محاسبه افت قیمت خودرو بعد از تصادف

تعهدات اشخاص حقوقی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام و عرض ادب، تصمیم برای انحلال یک شرکت توسط شرکا طی یک مجمع عمومی انجام می گیرد و در همان مجمع نیز توسط شکا شخصی به عنوان مدیر تصفیه مشخص می شود. این اختیاریست که اساسنامه برای شرکا درنظر گرفته است؛ اما اگر شرکت ورشکسته شود و حکم ورشکستگی توسط محاکم قضایی صادر شود مدیر تصفیه نیز توسط همان محکمه تعیین می شود و این صلاحیتی است که قانون به محکمه صادر کننده حکم تصفیه داده است؛ متن ماده ۴۴۰ قانون تجارت تصریح دارد که محکمه در ضمن حکم ورشکستگی یا منتهی در ظرف پنج روز پس از صدور حکم یک نفر را به سمت مدیر تصفیه معین می کند.
با سلام و احترام در یک تقسیم بندی کلی افراد به دو دسته تقسیم می گردند . افراد حقیقی و افراد حقوقی، تمام زنان و مردانی که در جامعه و اطراف ما وجود دارند اشخاص حقیقی نامیده شده و در مقابل تمام موسسات ، شرکت ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی که می شناسیم بعنوان شخص حقوقی تعریف می شوند . هر یک از شخصیت های حقیقی و حقوقی دارای ویژگی ها و اختیاراتی هستند که در قانون برای آنها شمرده شده است . بر اساس قانون، انسانها که ما از آنها بعنوان شخص حقیقی یاد می کنیم آزادند تا هر اقدامی را انجام دهند مگر آن چیزی را که بر اساس قوانین و مقررات ممنوع شده باشند ، ویژگی ها و اختیارات و نیز محدودیت های اشخاص حقوقی نیز در قانون ذکر شده که البته مضاف بر آن باید به شرایط تشکیل آن اشخاص و اساسنامه ایشان تیز توجه نمود. تعهداتی هم که اشخاص حقوقی دارند توسط اساسنامه آنها تعریف خواهد شد و در صورت تعدی از آن قابل تعقیب و مجازات هستند . باید دانست که شخصیت اعضای تشکیل دهنده اشخاص حقوقی با خود این اشخاص متفاوت بوده و مسئولیت هر کدام در قالبی جداگانه تعریف می شود. برای دانستن تمامی جزئیات کافی است با موسسه وکیل تلفنی هماهنگ کرده و مشکل خویش را بر طرف نمایید.
باسلام درصورت عدم انجام یا کوناهی در انجام تعهدات غیرمالی که توسط شرکت( شخصیت حقوقی) به اشخاص ارائه می شود، شرکت متعهد به پرداخت خسارت یا رد هزینه ای است که توسط خریدار این خدمات به شرکت پرداخت شده است. در هر صورت، این شرکت است که توسط نماینده یا نمایندگان خود که مدیر عامل یا هیات مدیره است، باید پاسخگو باشد. تعهدات مالی شرکت از صندوق درآمدی خود شرکت پرداخت می شود و پرداخت این قبیل هزینه ها و تعهدات نسبت به پرداخت سود و درآمد اعضای شرکت اولویت دارند. درصورت عدم توانایی شرکت برای ادای تعهداتش، اعضای شرکت ملزم به پذیرش این مسئولیت می باشند. لازم به ذکر است که اعضای شرکت در مدیران و صاحبان سهم خلاصه می شود و کارمندان تحت استخدام شرکت عضو به حساب نمی آیند و در صورت قصور تنها در مقابل مدیران و اعضا مسئول اند نه اشخاص ثالث. مجازات های تعیین شده برای اشخاص حقوقی مندرج در قانون مجازات اسلامی( مصوب ۱۳۹۲)شامل؛ انحلال، ممنوعیت از فعالیت،ممنوعیت از افزایش سرمایه، ممنوعیت از صدور اسناد تجاری، انتشار حکم قطعی در رسانه ها، جزای نقدی، انتقال اجباری و ممنوعیت از ایجاد شعبه.
سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"
با سلام تعهدات مالی شرکت از صندوق درآمدی خود شرکت پرداخت می شود و پرداخت این قبیل هزینه ها و تعهدات نسبت به پرداخت سود و درآمد اعضای شرکت اولویت دارند؛ اما در صورتی که صندوق شرکت گنجایش پرداخت تعهدات مالی شرکت را نداشته باشد پای مسئولیت اعضا وسط می آید که در اینجا اینکه هرکدام از اعضا به چه صورت و مسئول چه مقدار از این تعهدات هستند بستگی به نوع شرکت و دلیل اصلی خسارت وارده می باشد و در اینجا راجع به ان بحث نمی کنیم و به این اکتفا خواهیم کرد که در صورت عدم توانایی شرکت برای ادای تعهداتش، اعضای شرکت ملزم به پذیرش این مسئولیت می باشند؛ اما بسته به انواع مختلف شرکت به صورت های متفاوت این الزام تعریف خواهد شد.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی