موسسه وکیل تلفنی

  • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی هبه

مشاوره حقوقی هِبه 

مشاوره حقوقی هِبه نیز جزء مشاوره های حقوقی است که شما پس از دریافت یک مشاوره به آگاهی هایی دست پیدا می کنید که تصمیم گیری را برایتان راحت تر می نماید  به خصوص هنگامی که این تصمیم گیری برای بخشیدن مال و ثروتی باشد که شما برای به دست آوردن آن تلاش کرده اید؛ هم اکنون با ما همراه باشید تا مواردی را که باید قبل از هبه کردن (بخشیدن مال) را بدانید را بررسی نماییم.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

عقد هبه چیست؟

در اصطلاح حقوقی هبه یعنی بخشیدن مالی به دیگری می باشد؛ مثلاً اگر فردی برای همسر آینده خود طلا یا هدیه خرید می کند و مجاناً در اختیار همسر آینده خود قرار می دهد این  فرایند را  عقد هبه می گویند. 

 

meaning of donation

عقد هبه چیست


در مشاوره حقوقی هبه واژه واهب و متهب به چه معنا می باشد؟ 

واهب در اصطلاح مشاورین حقوقی عبارتند از شخصی که مالی را  مجاناً به دیگری تملک می کند. 

متهب در مشاوره حقوقی هبه عبارتند ازکسی که مالی به  ایشان مجاناً تملیک و یا واگذار گریده است.


در مشاوره حقوقی هبه مال موهوبه یا عین موهوبه به چه معنا می باشد؟

مال موهوبه در اصطلاح مشاوره  حقوقی  هبه عبارتند از مالی که در عقد هبه به متهب واگذار می گردد. 

 

برای مقدمات عقد هبه چه شرایطی باید وجود داشته باشد؟

برای مقدمات عقد هبه شرایط ذیل باید وجود داشته  باشد  کسی که مالی را هبه میکند باید عاقل و بالغ و مختار باشد به عبارت دیگر باید بالای 18 سال داشته باشد و در ضمن موارد عدم قانونی برای معامله را نداشته باشد مثلا ممنوع المعامله  و یا اینکه ورشکسته و یا اینکه از محاکم حکم حجر این فرد صادر  نشده  باشد در این صورت انتقال و یا هبه مشکل قانونی ندارد. 

مالی که در عقد هبه انتقال پیدا می کند باید حتما مال واهب باشد و واهب نمیتواند اموال دیگران را انتقال دهد چرا که چنین عقدی بال و بلا اثر می باشد.

درخواست مشاوره حقوقی فوری با وکیل

چه افرادی صلاحیت مشاوره حقوقی هبه را دارند؟

بهترین مشاور حقوقی برای عقد هبه کسانی هستند که دارای تحصیلات تکمیلی در  رشته  حقوق خصوصی و نیز دارای تجارب زیادی در خصوص پرونده  هبه باشند و هرکسی که  لزوماً دارای تحصیلات در  رشته  حقوق خصوصی باشد مطمعناً نمی تواند در خصوص دعاوی هبه  به  شما مشاوره بدهند؛ لذا برای اخذ مشاوره  حقوقی  عقد هبه لازم  است شما به  چند ایتم توجه داشته باشید ایا کسی که می خواهد مشاوره حقوقی هبه بدهد دارای تجربه عملی در  پرونده  هبه داشته  است؟

مثلاً دارای تجارب در  پرونده های متعدد در موضوع عقد هبه بوده است یا خیر؟ پرونده های عقد هبه مثلاً تنفیذ عقد هبه و یا رجوع از عقد هبه یا الزام به تحویل مال موهوبه از مصادیق بارز پرونده های هبه می باشند برای اعطای وکالت دعاوی هبه و یا اخذ مشاوره حقوقی  تلفنی هبه لازم  است موارد فوق را  تحقیق نمایید.


پرداخت وجوه به زن و ادعای هبه از سوی زوجه 

پرسش: در صورتی که مرد وجوهی را به زن بپردازد و بعد بین آنها اختلاف حاصل شود مرد بگوید بابت مهر بوده و زن ادعا کند که به او هبه شده است بار اثبات دلیل به عهده کیست؟

 

donation to a female person

پرداخت وجوه به زن و ادعای هبه از سوی زوجه

 

پاسخ: باتوجه به ماده 265 قانون مدنی که هرمالی به دیگری بدهد ظاهردر عدم تبرع است و تشخیص این که تادیه از  بابت کدام دین است با مدیون است، بنابراین اتفاق نظر صائب تشخیص داده می شود و بر دلیل اثبات ادعا بر عهده زوجه است.

 

سوالات متداول هم میهنان در وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی نگارش عقد هبه

مشاوره حقوقی دادخواست رجوع از هبه

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام هبه و مسائل مربوط به اون دارای آثاری است که افراد میتونن با گرفتن مشاوره از وکلا و کارشناسان وکیل تلفنی بهترین انتخاب و روش رو داشته باشند
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
سلام در خصوص شخص در صورتی میتواند از هبه رجوع کند که متهب پدر و مادر و اولاد او نباشد و موهوبه نیز موجود باشد.پس نکته ای که باید توجه شود این است که زوج میتواند از هدایایی که به همسرش میدهد در صورت موجود بودن رجوع کند.
سلام و احترام من برای میگیری پرونده برادرم با وکلای وکیل تلفنی در ارتباط بودم. بسیار حرفه ای و خوش برخورد و پیگیر و باحوصله کار پرونده مارا انجام دادند و در تمام مراحل رسیدگی همراه ما بودند و مشاوره هایی ۲۴ ساعته وکیل تلفنی باعث میشد هیچ زمانی دچار نگرانی نباشیم و به سرعت به پاسخ پرسش هایی که داشتیم برسیم. از شما ممنونم موفق باشید
سلام واحترام درمورد هدیه وهبه زوج به زوجه اگر زوج بعدا ادعا کند که هبه نبوده بلکه مهریه یا بخشی از مهریه است حرف زوج پذیرفته است بنابراین دراین مواقع بهترین کار در صورتی که زوجه به لحاظ رودربایستی نتواند از زوج دستخط واثر انگشتی مبنی بر هدیه بودن مال مورد بخشش بگیرد این است که محترمانه مال بخشیده شده را بی سر وصدا مثلا تبدیل به طلا ویا ملک ویا مال دیگری بنماید
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
با سلام خدمت کاربران گرامی.در خصوص عقد هبه و مخصوصا هبه مهریه که امروزه خیلی با توجه به اختلافات خانوادگی مورد سوالات بیشمار کاربران عزیز قرار گرفته است.غالبا به منظور انجام طلاق توافقی بانوان اقدام به هبه مهریه خود به شوهر می نمایند که نتیجتا این اقدام تبعاتی دارد و اینکه با سلب حق رجوع از هبه باشد یا خیر تفاوت زیادی دارد.اکثرا هم در قالب یک برگه عادی این کار را انجام می دهند که باز هم این امر می تواند تبعات انکار و تردید امضا ها را داشته باشد و در اعتبار آن شک شود بنابراین بهترین عمل مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و ثبت هبه مهریه با اسقاط حق رجوع است.موفق باشید.مسیح آقاداودی
با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی، خدمات آنلاین موسسه وکیل تلفنی در شرایط بیماری کرونا و ترافیک سنگین باعث حذف هزینه های غیر ضروری و افرایش راندمان کاری هم برای مشاور حقوقی هم برای کاربر می‌گردد، همچنین هزینه بسیار مناسب و تعرفه مربوطه به نفع کاربر بوده و می‌توان با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز از خدمات موسسه بهرمند گردید. اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم. با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل محترم
سلام. من میخوام تمام هدایایی که برای دوست دخترم خریدم رو پس بگیرم. باید تو این مسیر کمکم کنین. حتی رستورانهایی که رفتیم و غداهایی که کوفت کردو پولشو میخوام پس بگیرم تا قرون آخرش رو. وکیلی که باهاشون تلفنی صحبت کردم قولشو به من داد کمکم کنه.هر چقدر هم هزینش میشه خرج میکنم حاضرم چند برابرش خرج کنم ولی حق این دخترو بگذارم کف دستش. خائن بی معرفت رو
بسیار عالی

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی