موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل محمد ابراهیم داوددآبادی فراهانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
  • جواد فدایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۲۲:۲ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
  • مهدی دوستی مهدی دوستی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۹:۱۲ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
  • وکیل زهرا سمیع زاده گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۱۷:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
  • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
  • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۲۵:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
  • مهسا علیزاده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۴۹:۴۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
  • شیرین امینی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۹:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
  • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۳۶:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۸:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت

مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت

دیه یا خون بها؛ مال مقدّری است که در شرع مقدس برای جبران جنایت غیر عمدی به نفس، عضو یا منفعت مشخص شده است؛ در جرائم عمدی که به هر دلیلی قصاص ندارد و یا شرایط به گونه ای است که امکان قصاص وجود ندارد نیز دیه مقدر شده است که بایستی از سوی محکوم علیه و در مواردی عاقله (بستگان پدری) او پرداخت شود.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص گرفتن و محاسبه دیه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹00

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"گرفتن دیه از دولت شرایط خاصی را می طلبد که گاهاً شما آن ها را دارید، اما به دلیل عقب ماندن از اثبات آنها، نمی توانید دیه خود را از دولت دریافت نمایید؛ اما جای نگرانی نیست، چرا که در موسسه حقوقی ما وکلایی حضور دارند که ضمن داشتن ده ها پرونده موفق در دریافت دیه از دولت، حاضرند تا پرونده شما را نیز به عنوان پرونده ای موفق در رزومه خود ثبت کنند؛ کافیست تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکانات تماس تلفنی با این وکلا برای شما فراهم گردد"

 

 

آیا امکان مطالبه دیه مصدوم یا متوفی از دولت وجود دارد؟

 

getting death money from government

اورژانس حقوقی دیه فوری و آنلاین

 

اصولا پرداخت دیه بر عهده ی شخص مجرم است، اما در مواردی که در قانون صریحاً مشخص شده امکان مطالبه دیه از دولت و یا به تعبیر قانونی دیه بیت المال، وجود دارد؛ مثلاً هنگامی که فرد بر اثر شلوغی جان سپرده و یا جسدی در معبر عمومی  کشف شده و تلاش مراجع مربوطه برای یافتن قاتل و یا مسبب مرگ  بی اثر بوده  است، دیه از بیت المال پرداخت  می شود؛ علاوه بر این نمونه، موارد بیشماری وجود دارد که در آن ها امکان مطالبه دیه از دولت وجود دارد. دریافت مشاوره حقوقی  بهترین راه برای آگاهی یافتن از چند و چون و ظرایف قانونی مطالبه دیه از دولت است.

برخورداری از دانش و تخصص برترین وکلا و حقوقدانان ایران در کنار پیشرفت روز افزون فناوری این امکان را به ما داده است که با ارائه مشاوره حقوقی به بهترین نحو پاسخگوی دغدغه های حقوقی و قانونی شما عزیزان باشیم.

 

در چه مواردی می توان دیه را از بیت المال مطالبه نمود؟

بر اساس قانون، مسئولیت پرداخت دیه مجنی علیه بر عهده ی مجرم است، اما شرایط خاصی وجود دارد که دیه مجنی علیه یا مقتول از بیت المال پرداخت می شود؛ همان گونه که گفته شد هنگامی که فرد بر اثر شلوغی جان سپرده و یا جسدی در معبر عمومی کشف شده و تلاش مراجع مربوطه برای یافتن قاتل بی اثر بوده است دیه از بیت المال پرداخت  می شود.  

علاوه بر موارد فوق، بر اساس آنچه در قانون ذکر شده، چنانچه در اثر تقصیر یا خطای قاضی اعم از اینکه قاضی فاقد شرایط قضاوت بوده و یا خلاف کتاب و سنت حکمی صادر شود که منجر به زیان مادی یا معنوی به شخصی شود و یا شخص بی گناهی محکوم به مرگ شود با مجازات و آسیب بدنی تحمل کند، علاوه بر اینکه قاضی مقصر در آسیب مادی ضامن است، دیه از بیت المال پرداخت می شود.

مواقعی  که به اصطلاح قانونی «لوث» محقق شود، مانند موردی که شخصی با چاقوی خونی بالاسر مقتول دستگیر شود؛ اما دلیل قطعی بر مجرمیت وی پیدا نشود و اولیای دم نیز حاضر به قسامه نشوند نیز قصاص ساقط شده و دیه نیز از بیت المال پرداخت می شود.

گذشته از موارد مذکور مواقع و حالات دیگری نیز وجود دارد که بر طبق قانون دیه ی آن از بیت المال پرداخت می شود؛ برای آگاهی کامل از موارد مشمول و چگونگی مطالبه دیه از دولت بهترین و مقرون به صرفه ترین راه  دریافت مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت به ویژه به صورت مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی است.

 

در چه مواردی می توان دیه را از صندوق تامین خسارت های بدنی مطالبه نمود؟