موسسه وکیل تلفنی

  • م ايماني گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • نیلا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲۵:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • علیرضا سلیمان فز گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۴:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
  • مسعود بیات گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۲:۲۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۱۷:۵۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • اشرف باقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۰:۳۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • محمد میرخانی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۳۶:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • ali siamaki گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۲:۲۸:۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • Amir Asadi گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۷:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت

مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت

دیه یا خون بها؛ مال مقدّری است که در شرع مقدس برای جبران جنایت غیر عمدی به نفس، عضو یا منفعت مشخص شده است؛ در جرائم عمدی که به هر دلیلی قصاص ندارد و یا شرایط به گونه ای است که امکان قصاص وجود ندارد نیز دیه مقدر شده است که بایستی از سوی محکوم علیه و در مواردی عاقله (بستگان پدری) او پرداخت شود.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص گرفتن و محاسبه دیه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"گرفتن دیه از دولت شرایط خاصی را می طلبد که گاهاً شما آن ها را دارید، اما به دلیل عقب ماندن از اثبات آنها، نمی توانید دیه خود را از دولت دریافت نمایید؛ اما جای نگرانی نیست، چرا که در موسسه حقوقی ما وکلایی حضور دارند که ضمن داشتن ده ها پرونده موفق در دریافت دیه از دولت، حاضرند تا پرونده شما را نیز به عنوان پرونده ای موفق در رزومه خود ثبت کنند؛ کافیست تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکانات تماس تلفنی با این وکلا برای شما فراهم گردد"

 

 

آیا امکان مطالبه دیه مصدوم یا متوفی از دولت وجود دارد؟

 

getting death money from government

اورژانس حقوقی دیه فوری و آنلاین

 

اصولا پرداخت دیه بر عهده ی شخص مجرم است، اما در مواردی که در قانون صریحاً مشخص شده امکان مطالبه دیه از دولت و یا به تعبیر قانونی دیه بیت المال، وجود دارد؛ مثلاً هنگامی که فرد بر اثر شلوغی جان سپرده و یا جسدی در معبر عمومی  کشف شده و تلاش مراجع مربوطه برای یافتن قاتل و یا مسبب مرگ  بی اثر بوده  است، دیه از بیت المال پرداخت  می شود؛ علاوه بر این نمونه، موارد بیشماری وجود دارد که در آن ها امکان مطالبه دیه از دولت وجود دارد. دریافت مشاوره حقوقی  بهترین راه برای آگاهی یافتن از چند و چون و ظرایف قانونی مطالبه دیه از دولت است.

برخورداری از دانش و تخصص برترین وکلا و حقوقدانان ایران در کنار پیشرفت روز افزون فناوری این امکان را به ما داده است که با ارائه مشاوره حقوقی به بهترین نحو پاسخگوی دغدغه های حقوقی و قانونی شما عزیزان باشیم.

 

در چه مواردی می توان دیه را از بیت المال مطالبه نمود؟

بر اساس قانون، مسئولیت پرداخت دیه مجنی علیه بر عهده ی مجرم است، اما شرایط خاصی وجود دارد که دیه مجنی علیه یا مقتول از بیت المال پرداخت می شود؛ همان گونه که گفته شد هنگامی که فرد بر اثر شلوغی جان سپرده و یا جسدی در معبر عمومی کشف شده و تلاش مراجع مربوطه برای یافتن قاتل بی اثر بوده است دیه از بیت المال پرداخت  می شود.  

علاوه بر موارد فوق، بر اساس آنچه در قانون ذکر شده، چنانچه در اثر تقصیر یا خطای قاضی اعم از اینکه قاضی فاقد شرایط قضاوت بوده و یا خلاف کتاب و سنت حکمی صادر شود که منجر به زیان مادی یا معنوی به شخصی شود و یا شخص بی گناهی محکوم به مرگ شود با مجازات و آسیب بدنی تحمل کند، علاوه بر اینکه قاضی مقصر در آسیب مادی ضامن است، دیه از بیت المال پرداخت می شود.

مواقعی  که به اصطلاح قانونی «لوث» محقق شود، مانند موردی که شخصی با چاقوی خونی بالاسر مقتول دستگیر شود؛ اما دلیل قطعی بر مجرمیت وی پیدا نشود و اولیای دم نیز حاضر به قسامه نشوند نیز قصاص ساقط شده و دیه نیز از بیت المال پرداخت می شود.

گذشته از موارد مذکور مواقع و حالات دیگری نیز وجود دارد که بر طبق قانون دیه ی آن از بیت المال پرداخت می شود؛ برای آگاهی کامل از موارد مشمول و چگونگی مطالبه دیه از دولت بهترین و مقرون به صرفه ترین راه  دریافت مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت به ویژه به صورت مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی است.

 

در چه مواردی می توان دیه را از صندوق تامین خسارت های بدنی مطالبه نمود؟

 

easiest ways to get wergild from a company

سریع ترین راه دریافت دیه از دولت

 

صندوق تامین خسارات بدنی، صندوق مستقل دولتی است که با هدف حمایت از زیان دیدگان حوادث نقلیه و تصادفات رانندگی که بنا بر  دلایلی امکان جبران خسارت آنها از  طریق بیمه وجود ندارد ایجاد شده است.  

در صورت بروز حوادث و سوانح رانندگی چنانچه به دلایلی از قبیل فقدان یا انقضای تاریخ بیمه‌نامه، ابطال قرارداد بیمه، عدم شناسایی وسیله‌ی نقلیه‌ی مسبب حادثه، کسری پوشش بیمه‌نامه به دلیل  افزایش مبلغ ریالی دیه، تعلیق یا لغو پروانه‌ی فعالیت شرکت بیمه، صدور حکم توقف یا ورشکستگی بیمه‌گر و یا وقوع خسارت خارج از تعهد بیمه، خسارت شخص زیان دیده قابل پرداخت نباشد خسارت، توسط صندوق مستقلی به نام «صندوق تأمین خسارت های بدنی» جبران می‌شود.

دریافت خسارت از «صندوق تأمین خسارت های بدنی» حائز ظرافت هایی است که بدون مشاوره با یک وکیل متخصص، ممکن است نتوان خسارت وارده ی واقعی را از آن دریافت نمود. با توجه به شرایط اضطراری وقوع تصادفات رانندگی بهترین راه دریافت مشاوره حقوقی به صورت تماس به اورژانس مشاوره حقوقی فوری است.

 

آیا برای مطالبه دیه از وزارتخانه های دولتی احراز تقصیر شرط می باشد؟

لازمه ی انصاف و دستیابی به جامعه ای مبتنی بر قانون این است که خسارات وارده بر مردم از سوی دستگاه های دولتی و وزارتخانه ها نیز به بهترین شکل جبران شود؛ بر اساس آنچه از قوانین بر می آید، در صورتی که خسارتی ازسوی وزارتخانه یا دستگاه دولتی به کسی وارد شود احراز تخلف و تقصیر در دیوان عدالت اداری بررسی شده و در صورت احراز تقصیر تعیین و تشخیص میزان خسارت وارده به دادگاه عمومی سپرده می شود. هر چند بحث در این مورد بسیار مفصل است، اما آنچه از مطالعه  مجموع  قوانین برمی آید؛ به نظر می رسد برای مطالبه دیه از وزارتخانه و دستگاه های دولتی احراز تقصیر از ارکان مهم است؛ با توجه به پیچیدگی های قانونی و اختلاف نظرهایی که بعضا در این مورد وجود دارد بهترین راه برای دستیابی به حق و جبران ضرر و زیان های وارده از سوی دستگاه های دولتی، برخوردار شدن از راهکار های حقوقی نحوه دریافت خسارت دیه از دولت می باشد.

 

قوانین مرتبط برای مطالبه دیه از دولت

با توجه به اینکه جبران خسارت حائز هر دو جنبه ی کیفری و مدنی است، قوانین مرتبط بسیاری برای مطالبه دیه از دولت وجود دارد که از شاخص ترین آن ها می توان به مواد 255 تا 261 قانون آیین دادرسی کیفری ماده 11 قانون مسئولیت مدنی و قانون نظارت بر رفتار قضات و قانون مجازات اسلامی اشاره کرد؛ در کنار تمام این موارد با دریافت مشاوره حقوقی تلفنی برای دریافت دیه از دولت می توانید از سایر مواد و تبصره ها آرا وحدت رویه و الحاقات قانونی مرتبط با دریافت دیه از دولت مطلع شوید.

 

در چه مدت زمانی دیه مقتول و یا مصدوم از سوی دولت پرداخت می شود؟

 

remaining time to get wergild

وکیل متخصص وصول دیه از دولت

 

با توجه به آنچه در بندهای الف و ب و ج ماده ۳۰۲ قانون مجازات اسلامی آمده است؛ دیه قتل عمد باید ظرف یکسال، شبه عمد دو ساله و خطای محض ظرف سه سال پرداخت شود؛ البته محکوم علیه می تواند طی این مدت دیه را یکباره و یا در دفعات متفاوت پرداخت نماید؛ اما در هر صورت باید در مهلت مقرر قانونی پرداخت دیه کامل شده باشد؛ این در مورد پرداخت دیه از سوی افراد است.

در مورد پرداخت دیه از سوی دولت با توجه به حساسیت پرونده ها و لزوم بررسی دقیق و البته زمانبر بودن رسیدگی و طی مراحل پیچیده ی اداری و عدم صراحت در قانون نمی توان مدت زمان مشخص و دقیقی برای پرداخت دیه مقتول و یا مصدوم از سوی دولت مشخص کرد؛ اما آنچه مسلم است بهره مند شدن از  مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت و انجام اقدام اصولی بر مبنای مشاوره حقوقی حقوقدانان متخصص این حوزه می تواند در کاهش مدت زمان انتظار برای دریافت دیه از دولت بسیار مفید و موثر باشد.

 

اگر دولت دیه مصدوم و یا مقتول را پرداخت نکرد از چه کسانی مشاوره حقوقی بگیریم؟

هر چند لزوم رعایت عدالت و دستیابی به جامعه ای مبتنی بر قانون ایجاب می کند که هر گونه خسارت وارده از سوی دستگاه های حکومتی به بهترین شکل جبران شود، هیچ ضرر و زیانی در جامعه بی پاسخ نماند و با وجود اینکه قانون گذار در مواد مختلف قانونی به این امر مهم توجه نشان داده، اما باز هم شاهد مواردی هستیم که به عناوین مختلف افراد از مطالبه دیه از دولت و دریافت آن محروم می شوند.

از آنجا که مهمترین دلیل ناتوانی عموم افراد از دریافت دیه از دولت، عدم آگاهی از قوانین است؛ اولین و مهمترین گام در این مسیر، دریافت راهکار حقوقی فوری است؛ با توجه به ظرایف قانونی فراوانی که در این موضوع وجود دارد مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت، حتماً باید از سوی وکلا و حقوقدانان متخصص امر صورت گیرد.

در بسیاری مواقع شرایط خاص مصدوم یا ورثه ی مقتول به گونه ای ست که امکان مراجعه و دسترسی حضوری به وکیل را ندارد؛ در اینگونه موارد بهترین راه برای دریافت مطالبه دیه از دولت بهره مند شدن از مشاوره حقوقی وکیل متخصص در این امر به صورت تلفنی یا آنلاین است.

 

آیا امکان مطالبه دیه از دولت در دادگستری وجود دارد؟

در مواردی که پرداخت دیه از بیت المال ناشی از  ورود خسارت از سوی دستگاه ها و سازمان ها و ادارات نیست که کلیه مراحل رسیدگی و صدور حکم در دادگاه ها انجام می شود؛ اما بر اساس آنچه از قوانین بر می آید در صورتی که خسارتی ازسوی وزارت خانه یا دستگاه دولتی به کسی وارد شود، احراز تخلف و تقصیر در دیوان عدالت اداری بررسی شده و در صورت احراز تقصیر، تعیین و تشخیص میزان خسارت وارده، به دادگاه عمومی سپرده می شود.

 

نکته: براساس قانون و  به منظور دفاع از حقوق بیت المال در  مواردی که دیه از دولت مطالبه می شود دادگاه باید دستگاه پرداخت کننده دیه یا خسارت را به  جلسه رسیدگی دعوت نماید؛ دستگاه پرداخت کننده دیه حق دارد از رای تجدید نظر خواهی نماید.

 

نمونه دادخواست مطالبه دیه از صندوق تامین خسارت های بدنی

 

wergild petition from a company

گرفتن دیه از دولت در کمترین زمان ممکن

 

در بروز سوانح رانندگی موارد بیشماری وجود دارد که افراد به دلیل عدم  آگاهی از قوانین در دام کلاهبرداران گرفتار شده و مورد اخاذی و پرداخت دیه زوری واقع می شوند؛ در صورت بروز حوادث و سوانح رانندگی چنانچه به دلایلی از قبیل فقدان یا انقضای مدت و تاریخ بیمه‌نامه، ابطال قرارداد بیمه،عدم شناسایی وسیله‌ی نقلیه‌ی مسبب حادثه، کسری پوشش بیمه‌نامه به دلیل افزایش مبلغ ریالی دیه، تعلیق یا لغو پروانه‌ی فعالیت شرکت بیمه، صدور حکم توقف یا ورشکستگی بیمه‌گرو یا وقوع خسارت خارج از تعهد بیمه، از احقاق حق خود باز می مانند؛ هر چند در موارد این چنینی بهترین اقدام، مراجعه به وکیل و دریافت مشاوره حقوقی مطالبه دیه از دولت است، اما برای آشنایی اجمالی شما عزیزان نمونه دادخواست مطالبه دیه از صندوق تامین خسارتهای بدنی در ذیل آمده است که امیدواریم در حل و فصل پرونده شما عزیزان کارگشا باشد.

 

خواهان: آقا/خانم ...

خوانده: صندوق تامین خسارت های بدنی

موضوع: مطالبه دیه

ریاست محترم دادگاه عمومی حقوقی

با سلام

احتراماً به استحضار می رساند:

وفق مدارک پیوست آقا / خانم ... در تاریخ ... تصادف نموده و متاسفانه به دلیل شدت صدمات وارده (هرگونه صدمه از قبیل قطع نخاع ،قطع عضو ،انواع شکستگی ها یا فوت) فوت نمودند؛ با توجه عدم شناسایی وسیله‌ی نقلیه‌ی مسبب حادثه (یا هر یک از دلایل ذکر شده در قانون ازقبیل کسری پوشش بیمه ‌نامه به دلیل افزایش مبلغ ریالی دیه، تعلیق یا لغو پروانه‌ی فعالیت شرکت بیمه، صدور حکم توقف یا ورشکستگی بیمه‌گرو یا وقوع خسارت خارج از تعهد بیمه) و با با عنایت به نص صریح قانون که اذعان می دارد در اینگونه موارد دیه بایستی از محل صندوق تامین خسارت های بدنی پرداخت گردد؛ لذا تقاضای محکومیت صندوق تامین خسارت های بدنی به ایفا تعهدات قراردادی و قانونی مبنی بر پرداخت دیه به انضمام کلیه خسارات دادرسی مورد استدعاست.

 

نمونه دادخواست مطالبه دیه از بیت المال

خواهان: آقا /خانم ...

خوانده: وزارت دادگستری

موضوع: مطالبه دیه ازبیت المال

ریاست محترم دادگاه عمومی حقوقی

با سلام

احتراماً استحضار می رساند:

وفق مدارک پیوست در تاریخ ... متاسفانه جنازه آقا /خانم ... در خیابان ... که معبر عموم بوده یافت شده است (در اینجا هر یک از عللی که منجر به پرداخت دیه از بیت المال می شود به فراخور موضوع پرونده می تواند درج شود؛ بهتر است با راهنمایی های حقوقی این قسمت پر شود)، از آنجا که علیرغم بررسی های دقیق مراجع انتظامی و قضایی  هیچگونه نشان و مدرکی از قاتل یا قاتلان احتمالی وجود ندارد و با عنایت به نص صریح قانون که اذعان می دارد در اینگونه موارد دیه بایستی از محل بیت المال پرداخت گردد، لذا تقاضای محکومیت وزارت دادگستری به ایفا تعهدات قراردادی و قانونی مبنی بر پرداخت دیه مورد استدعاست.

 

the most immediate way to get atonement from government

بهترین و سریعترین روش های گرفتن دیه از دولت

 

امروزه شاهد پیچیدگی های عجیبی در روابط انسانی و اجتماعی هستیم. در حوزه ی جرم و جنایت و به ویژه در موارد مطالبه و پرداخت دیه، کم نیستند مواردی که افراد مبادرت به تمارض برای دیه گرفتن و حتی تحریک به کتک و آسیب خوردن برای گرفتن دیه می نمایند.

پرونده های بیشماری وجود دارد که در آن ها  افراد به هدف مطالبه دیه از دولت اقدام به کارها و صحنه سازی هایی با هدف گول زدن بیمه برای گرفتن دیه می نمایند؛ هرچند در اغلب موارد، این اقدامات راه به جایی ندارد و حتی ممکن است منجر به محکومیت و مجازات شخص شود، اما افزایش روز افزون این موارد باعث شده در بسیار مواقع افرادی که واقعاً مستحق دریافت دیه دولت هستند نیز از احقاق حق قانونی خود محروم شوند؛ بنابراین در صورت وقوع هرگونه مناقشه منجر به ضرب و جرح و یا بروز تصادفات رانندگی به ویژه در شرایط خاص مانند موردی که مجرم مشخص نیست و یا احتمال صحنه سازی و تمارض می رود، بهترین راه احقاق حق مشورت فوری با وکیل متخصص و مجرب است.

موارد بیشماری وجود دارد که افراد علیرغم تلاش بسیار و حتی دریافت حکم از اجرای حق خود و وصول مطالبات مالی نا توانند. ما افتخار داریم که با بهره مندی از تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی در اینگونه موارد هم یاری گر شما باشیم.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

محاسبه دقیق و آنلاین انواع دیه

بهترین روش های دریافت انواع دیه بینی

مشاوره حقوقی تخصصی دیه چشم

حل فوری و آنلاین مشکلات بیمه ثالث

روش های برخورد جدی و هوشمندانه با جرائم پزشکی

بررسی گرفتن دیه بکارت از دولت

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی