موسسه وکیل تلفنی

 • حسن رضایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۳:۲۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • فرناز بختیاری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۴۰:۴۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • رضا محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۱۴:۴۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • مجتبی درچه گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۵۱:۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • ام البنین بهمنی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۳۸:۱۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • میثم خالقی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۳۱:۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • مهرداد سپهرمنش گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۱۷:۴۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • فرشته احمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۹:۱۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۳۳:۴۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۳۲:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
انجمن وکیل تلفنی

اعتراض به تجدید حدود

اعتراض به تجدید حدود

برای توضیح این مسأله اول کمی در مورد تحدید حدود صحبت می کنیم؛ تحدید حدود یعنی مشخص کردن چهار گوشه ی زمین، زمانی که مالک یا مالکانی، تقاضای ثبت زمینشان را ازاداره ی ثبت می کنند، باید برای تعیین حدود زمین همسایگان مجاور، زمین خود را هم در جریان قرار دهند تا با حضور آنها محدوده ی زمین آنها مشخص شود؛ اگر در زمان تحدید حدود، کسی از مجاوران زمین در آنجا حاضر نباشد؛ متوجه شود که مقداری از زمین وی در تحدید حدود متقاضی جزو ملک وی ثبت شده است، به عبارت دیگر به حدود زمین وی تجاوز شده است، در این موقع قانون به وی اجازه ی اعتراض می دهد؛ سی روز مهلت دارد که از طریق قانونی به این تحدید حدود اعتراض کند.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص دعاوی ملکی رایج

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"برای اینکه با شرایط تهدید حدود و عوامل موثر در آن بیشتر آشنا شوید، می توانید با وکلای ما در دعاوی ملکی به روش ها مختلف تلفنی، آنلاین و حتی حضوری ارتباط برقرار کرده و موردتان را به آنها اعلام کنید تا بهترین راهکار های حقوقی ممکن و عملی را متناسب با شرایط و امکانات خودتان دریافت کنید؛ مواردی از قبیل تحدید حدود و نحوه ی اعتراض به تحدید حدود به دلیل تجاوز بر ملک خویش، برای وکلای ما به بهترین نحو قابل حل و رسیدگی هستند؛ لمس تصویرک زیر به شما امکان تماس تلفنی 24 ساعته با وکلای پایه یک متخصص ما در دعاوی ملکی را به شما عزیزان می دهد؛ با ما تماس بگیرید و بهترین راهکار های ممکن را دریافت نمایید"

 

 

اعتراض به تجدید حدود خارج از مهلت؟

 

objection to property borders

اعتراض فوری و 24 ساعته به تجدید حدود یک ملک

 

طبق قانون اگر کسی نسبت به تحدید حدود ملک همسایه که به ملک وی تجاوز شده اعتراض دارد، سی روز مهلت دارد تا اعتراض خود را ثبت کند و اگر خارج از مهلت مقرر اقدام به ثبت اعتراض کند، رئیس اداره ی ثبت خارج از نوبت بودن اعتراض را در زیر دادخواست اعتراض می نویسد؛ از قاضی دادگاه بدوی محل می خواهد، تا برای رسیدگی به مسئله به اداره ی ثبت تشریف بیاورد؛ قاضی دادگاه نظر خود را مبنی بر وارد بودن، یا خارج بودن، اعتراض در مهلت قانونی را بیان کرده و اگر نظر وی با نظر رئیس اداره ی ثبت یکی باشد پرونده بایگانی می شود؛ ولی اگر خارج از مهلت قانونی نداند، دادخواست اعتراض را به دادگاه صالح می فرستد، تا برای اعتراض وی رسیدگی شود؛ بعد از صدور حکم نهایی از طرف دادگاه صالح، پرونده بسته می شود.

کسانی که درزمینه ی اعتراض به تحدید حدود خارج از مهلت، اعتراض دارند می توانند فقط با یک تماس مستقیم و ساده با وکلای ما درهر موقع از شبانه روز، مشاوره و راهنمایی گرفته و بهترین راهکار های حقوقی را دریافت نمایند.

 

مهلت اعتراض به تحدید حدود؟

 

trial time of objections to renew the borders

اعمال تجدید حدود ملک به صورت آنلاین و تلفنی 24 ساعته

 

ماده ی 20 ق.م :

 • (مجاوری که نسبت به حدود یا حقوق ارتفاقی حقی برای خود قائل است، می تواند فقط تا سی روز از تاریخ تنظیم، صورت مجلس تحدید حدود، بوسیله ی اعتراض به اداره ی ثبت، به مرجع صلاحیت دار عرض حال کند).

 

با توجه با این ماده از قانون، به این نتیجه می رسیم کسی که به تحدید حدود اعتراض دارد و اطمینان دارد که بر حق وی تجاوز شده و از ملک وی به ملک ثبت شده اضافه شده است؛ لذا می تواند طی نوشتن یک دادخواست به دادگاه، سپس گرفتن گواهی از آنجا و بردن به اداره ی ثبت، اعتراض خود را نسبت به این تجدید حدود اعلام کند؛ بنابراین طبق قانون حتماً باید در طی سی روز از تاریخ تنظیم، تجدید حدود انجام گیرد تا رسیدگی شود.

اگر خارج از مهلت مقرر اعتراض شود، امکان دارد که از طرف رئیس اداره ی ثبت ویا قاضی دادگاه رد شود؛ بنابراین اگر کسی که به تحدید حدود اعتراض دارد، باید سعی کند که در مهلت سی روزه اعتراض خود را ثبت کند.

اگر در زمینه ی مهلت اعتراض به تحدید حدود، سوالاتی برای شما پیش آمد، پاسخی برای آن پیدا نمی کنید؛ می توانید به راحتی فقط با گوشی همراه خود با ما تماس گرفته تا بهترین راهنمایی های لازم را در پیرامون مسئله مورد نظرتان دریافت نمایید.

 

چه مراجعی به آگهی تجدید حدود رسیدگی می کنند؟

 

property objections organs

مرجع آنلاین 24 ساعته و فوری رسیدگی به آگهی تجدید حدود

 

وقتی که شخصی برای تحدید حدود ملک خود به اداره ی ثبت مراجعه بکند و تقاضای تحدید حدود کند:

اول باید هزینه های آن را بپردازد، سپس اداره ی ثبت پس از بررسی شرایط متقاضی و طی شدن روند اداری پرونده متقاضی تحدید حدود، پیش نویس آگهی را تهیه می کند که بیست روز قبل از تحدید حدود منتشر شود.

در این زمان، تحدید ملک به متقاضی اعلام می شود و در این آگهی حدود و محل ملک مورد نظر نوشته می شود تا اگر کسی صاحب ملک است یا در آن حقی دارد، بتواند به اداره ی ثبت مراجعه و مورد را اعلام کند.

پس از این مرحله نوبت به نقشه برداری و تنظیم برگ ارزیابی می رسد که توسط کارشناس انجام می شود؛ زمان تحدید حدود باید به مجاوران یا همسایگان ملکی اطلاع داده شود تا آنها هم در روز تحدید حدود در آنجا حاضر باشند؛ اگر حدود مجاوران مشخص باشد نیاز به انتشار آگهی نخواهد بود.

وکلای پایه یک دعاوی ملکی ما می توانند در زمینه ی مرجع آگهی تحدید حدود، به شما مشاوره داده و در زمینه های مختلف ملکی به صورت شبانه روز، آنلاین، تلفنی در رساندن خدمات و پاسخ به سوالات شما، آماده هستند؛ می توانید تنها با یک تماس با وکیل متخصص ما مشاوره کنید.

 

مدارک و منضمات مورد نیاز اسناد و امور ثبتی جهت طرح دعوای اعتراض به تحدید؟

 

vouchers & essentials for borders conflicts

ثبت اعتراض آنلاین و فوری به تجدید حدود یک ملک

 

شخصی که قصد اعتراض به تحدید حدود دارد، باید به اداره ی ثبت مراجعه کند، تا دادخواست به دادگاه بدهد و گواهی آن را به اداره ثبت بدهد؛ یک ماه مهلت اعتراض دارد، برای اعتراض دادن باید مدارکی همراه خود داشته باشد، مدارکی از قبیل: کارت ملی، کپی مدارک که نشان دهنده ی باطل بودن تحدید حدوداست، همچنین اصل سند ملک صورت جلسه ای که توسط اداره ی ثبت نوشته شده است؛ اگر معترض مدارک مورد نیاز برای اثبات حدود ملک خود نداشته باشد، باید از اداره ثبت بخواهد تا کارشناسی شود و حدود ملک وی و ملک تحدید حدود شده از اول دوباره تعیین شود.

اگر متقاضی ثبت ملک، یا نمایده ی قانونی وی، در روز تحدید حدود در آنجا حاضر نباشند، کارشناس به همراه مجاورین آن ملک را تحدید حدود کند، صاحب ملک می تواند اعتراض کند و بار دیگر تقاضای تحدید حدود کند؛ اگر درمورد مدارک و منضمات مورد نیاز برای اعتراض تحدید حدود سوالاتی برای شما پیش آمده که در پی پاسخی مناسب برای آن هستید، می توانید با مراجعه به سایت ما از وکلا و مشاوران ملکی سایت کمک بگیرید و اگر سوالات حقوقی مبهمی دارید می توانید، راهنمایی بگیرید.

 

اعتراض غیر مجاور به تحدید حدود؟

گاهی مواقع امکان دارد که از همسایه های غیر مجاور، به تحدید حدود اعتراض کند.

 

طبق تبصره ی ماده ی25 ق. ثبت اسناد واملاک کشور:

 • (در دعاوی اعتراض به ملک مورد تقاضای ثبت واقع در محدوده ی قانونی شهر ها که تا تاریخ تصویب این قانون مطرح شده است، هر گاه اعتراض از طرف غیر مجاور به عمل آمده باشد؛ همچنین در صورت استعداد دعوا، به موجب سند رسمی ویا اخذ سند مالکیت از طرف معترض، یا حدودی که رد صورت مجلس تحدید حدود تعیین شده است، دادگاه در جلسه ی اداری فوق العاده رسیدگی حسب مورد قراررد یا سقوط دعوا را صادر خواهد کرد که این مورد فقط قابل رسیدگی پژوهشی است).

 

اگر اعتراض معترض، طبق قانون بی مورد باشد؛ واحد ثبتی مربوطه، بی اثر بودن اعتراض را به معترض اطلاع رسانی می کند؛ معترض می تواند در مهلت ده روزه نسبت به رأی صادره به هیئت نظارت شکایت کند.

مشاوره حقوقی با وکلای ما، در مورد اعتراض غیر مجاور به شما کمک وراهنمایی کند؛ اگر در این مورد سوالی برای شما پیش آمد؛ می توانید با تماس با سایت تلفنی از وکلا ومشاوران ما در این سایت، در مورد مسائل پیش آمده به صورت آنلاین و تلفنی مشاوره بگیرید.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

دلایل لزوم تنظیم سند

اثبات مالکیت بر یک ملک یا زمین

بهترین روش فروش یک ملک شراکتی

فسخ معامله به دلیل کمبود مساحت

نگارش فوری انواع دادخواست های ملکی

درباره ما

 

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی