موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

راهنمای نگارش انلاین

راهنمای نگارش آنلاین

 

خدمات حقوقی که در اختیار موکلین قرار می گیرد، بسیار گسترده است که بخشی از آن به نگارش اوراق قضایی مرتبط می‌شود. همانطور که نوشتن یک سند و یا اوراق مختلف نیازمند برخورداری از اطلاعات کافی در همان زمینه است، تنظیم اوراق قضایی نیز مستلزم دانش حقوقی کافی است.

 

شاید در نگاه اول اینگونه به نظر برسد که تنظیم نمودن انواع اوراق قضایی، کاری چندان دشوار نیست و موکلین به راحتی می توانند از عهده انجام این کار بر آیند. اما با بررسی اوراق قضایی نظیر دادخواست و شکواییه می توان به اهمیت بالای نگارش این اوراق دست پیدا کرد. نگارش اوراق قضایی علی الاصول توسط وکلای دادگستری انجام می شود اما هیچگونه الزامی برای آن که نوشتن این اوراق توسط اشخاص دیگر صورت گیرد  وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02147625900 و یا 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
80.000 تومان
۱۰ دقیقه
150.000  تومان
۱۵ دقیقه
170.000 تومان
۲۰ دقیقه
250.000  تومان
۳۰ دقیقه
280.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 1.000.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  500.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  150.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  200.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

در قانون به نحوه تنظیم برخی از اوراق قضایی نظیر دادخواست توجه خاصی شده است و دادخواست و سایر اوراق باید از طرف افراد متخصص و ماهر در این زمینه نظیر وکیل تنظیم گردد. محاکم دادگستری به نحوه نگارش اوراق قضایی، اهمیت زیادی می دهند و در پرونده های مختلف این موضوع ثابت شده است که نگارش اوراق قضایی تا چه میزان در تاثیرگذاری در رسیدگی به دعوی مطروحه در دادگستری اهمیت دارد.

 

امکان تهیه و تنظیم اوراق قضایی به صورت آنلاین وجود دارد و افرادی که متقاضی نگارش این اوراق هستند، می توانند به صورت غیر حضوری از خدمات مزبور بهره مند شوند. نحوه تنظیم اوراق قضایی نظیر دادخواست و شکواییه به روش آنلاین توسط وکلا به این صورت است که مستندات مورد نیاز برای نگارش این اوراق در اختیار وکیل قرار گرفته و بعد از تنظیم آن در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت می رساند.

 

برای نگارش اوراق قضایی از قبیل دادخواست و شکواییه و سایر اوراق، طبق اصول و مقررات تعیین شده، می‌توانید با موسسه حقوقی وکیل تلفنی در ارتباط باشید. در هرصورت، جهت دریافت مشاوره حقوقی و  خدمات تنظیم اوراق قضایی از طریق شماره 09212242670 اقدام کنید.

 

 

مهمترین اوراق قضایی

قانونگذار تعریف جامع و کلی از اوراق قضایی ارائه نکرده است اما می توان اوراق قضایی را به عنوان فرم های مخصوص چاپی صادره از قوه قضاییه در نظر گرفت. در واقع بر روی این اوراق، سربرگ دادگستری درج شده است و نشان از رسمیت این برگه ها نزد مراجع قضایی دارد. اوراق قضایی کاربرد زیادی در دادگاه ها و دادسراها دارند و عملا بدون وجود آنها امکان رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری وجود ندارد.

اوراق قضایی براساس موضوع دعوا و مرجع صالح به رسیدگی به انواع مختلفی دسته بندی می شود اما مهم ترین این اوراق عبارتند از:

 • دادخواست
 • لایحه دفاعیه
 • اظهارنامه
 • شکواییه

 

 

 

 

 

یکی از شناخته شده اوراق قضایی، دادخواست است. دادخواست صرفا برای طرح دعاوی حقوقی کارایی داشته و شیوه نگارش آن طبق تشریفات مندرج در قانون آیین دادرسی مدنی انجام می شود. این قانون صراحتا عنوان می کند که اقامه دعوا و رسیدگی به آن در محاکم حقوقی، از طریق تقدیم دادخواست انجام می شود. ارائه درخواست و ثبت شکایت حقوقی به واسطه دادخواست صورت می گیرد.

برای دادخواست، فرم های چاپی مخصوصی در نظر گرفته شده است و نگارش آن به شیوه اصولی در این اوراق انجام می گیرد. نگارش دادخواست طبق ضوابط قانونی تعیین شده از آن جهت اهمیت دارد که وجود ایراداتی در آن منجر به رد دادخواست خواهد شد. یکی از موضوعات مهم که در زمان نگارش دادخواست باید به آن توجه کرد، درج صحیح و کامل مشخصات اصحاب دعوا اعم از خواهان و خوانده است.

اوراق قضایی دیگر که برای طرح دعاوی کیفری مورد استفاده قرار می گیرد، شکواییه است. شاید نگارش شکواییه به میزان دادخواست چندان دشوار نباشد اما باز هم تنظیم آن مستلزم داشتن اطلاعات مرتبط با امور کیفری و همچنین مهارت خاص شکواییه نویسی است. در نوشتن شکواییه علاوه بر ذکر اطلاعات طرفین باید به درج صحیح مواردی مانند تاریخ و محل وقوع جرم نیز توجه شود.

لایحه دفاعیه نیز از جمله اوراق قضایی دیگر است که وکلای دادگستری برای دفاع از حقوق موکل اقدام به تنظیم کردن آن می کنند.

اظهارنامه قضایی نیز روشی برای مطالبه حق بدون طرح دعوا از طریق مراجع قانونی است. افرادی که قصد دارند حقوق قانونی خود را مطالبه کنند، قانون به آنها اجازه داده است که بدون ثبت شکایت بتوانند با ارسال اظهارنامه اقدامات لازم را در ابن زمینه انجام دهند.

تمامی اوراق قضایی صرفا به موارد مزبور محدود نمی شوند اما اهمیت این اوراق در محاکم دادگستری بیشتر است. نحوه نوشتن اوراق قضایی مزبور شرایط خاص خود را دارد و به دلیل آن که نگارش هر یک از این اوراق نیازمند داشتن تخصص و مهارت کافی است، باید تهیه آنها از طرف متخصصین این حوزه انجام شود.

مزایای نگارش اوراق قضایی به صورت آنلاین

نگارش آنلاین اوراق قضایی قاعدتا یکسری مزایا قابل توجهی برای افراد متقاضی دارد. یکی از این مزایا صرفه جویی در زمان تنظیم اوراق قضایی است. در واقع وکلای دادگستری و موسسات حقوقی، امکان ارائه خدمات نگارش اوراق قضایی به صورت آنلاین را فراهم می کنند و دیگر برای انجام این کار نیازی به حضور موکل نیست. همچنین اوراق مربوطه بعد از آن که به صورت کامل تنظیم شد، به صورت آنلاین برای موکل ارسال می گردد.

در واقع نگارش هر یک از اوراق قضایی به روش آنلاین، منجر به این موضوع خواهد شد که موکل در اسرع وقت اوراق مربوطه را تحویل گرفته و برای طرح دعوا از آن استفاده نماید.

 

 

 

 

 

هزینه نگارش آنلاین

به طور کلی، میزان هزینه ای که باید برای تنظیم انواع اوراق قضایی صرف نمود، بسته به عوامل مختلفی دارد. با توجه به این که نگارش اوراق قضایی شرایط خاصی دارند، طبیعتا برای تنظیم هر کدام از آنها می توان هزینه های متفاوتی را در نظر گرفت.

هزینه نگارش دادخواست با شکواییه به صورت آنلاین قاعدتا یکسان نیست و بسته به نوع موضوعی که مطرح است، شیوه نگارش آن نیز متفاوت بوده و همه این موارد منجر به ایجاد تفاوت در هزینه نگارش انواع اوراق قضایی نیز می کند. برای مشاوره حقوقی تلفنی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

چگونگی ارسال مستندات برای وکیل

لازمه نگارش اوراق قضایی، ارائه مدارک و مستندات کافی در ارتباط با موضوع مطرح شده است. وکیل از طریق مدارک ارسال شده اقدام به تنظیم کردن دادخواست، شکواییه و سایر اوراق نیز می کند. در روش تنظیم اوراق قضایی به صورت آنلاین، ارسال مستندات نیز به همان شیوه انجام می گیرد. در واقع موکل تمامی مدارک لازم را به صورت اینترنتی در اختیار وکیل قرار می دهد و نیازی به ارسال فیزیکی اسناد مختلف نیست.

در فرم های چاپی دادخواست و شکواییه، ستونی تحت عنوان دلایل و ضمائم وجود دارد که وکیل برای تنظیم اوراق، باید به مستندات موجود اکتفا نماید. در هرصورت نحوه ارسال اسناد و مدارک لازم برای وکیل جهت نگارش اوراق قضایی بسته به اختیار وی دارد و نمی توان گفت که الزاما باید ارسال مدارک به روش آنلاین انجام شود.

 

 

مراحل بعد از نگارش اوراق قضایی توسط وکیل

طرح دعاوی مختلف نیازمند تنظیم اوراق قضایی مربوطه است. ثبت شکایت حقوقی از طریق دادخواست و ثبت شکایت کیفری نیز به واسطه شکواییه انجام می شود. لایحه دفاعیه نیز بعد از تقدیم شکایت به مرجع قضایی و به منظور انجام مراحل دفاعیات از موکل صورت می گیرد. اظهارنامه نیز برای اقدام قانونی به منظور مطالبه حق قبل از طرح دعوا است.

بعد از آن که به صورت کلی، نگارش اوراق قضایی توسط وکیل انجام شد، باید اوراق تنظیم شده به ثبت برسد. ثبت اوراق قضایی همانند نگارش آن به صورت آنلاین امکان پذیر است. در واقع می توان مهم ترین مرحله بعد از تنظیم اوراق قضایی را ثبت آن در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در نظر گرفت. البته امکان به ثبت رساندن این اوراق در سامانه عدل ایران وجود دارد.

 

 

 

 

 

آیا مشاوره تلفنی قبل از نگارش اوراق قضایی الزامی است؟

دریافت مشاوره قبل از نگارش اوراق قضایی از جهات مختلف ضروری است. با توجه به این که تنظیم کردن هر یک از اوراق قضایی، نوعی مهارت حقوقی محسوب می شود، از این حیث برای آن دسته از افرادی که قصد نوشتن چنین اوراقی را دارند، توصیه می شود که از مشاوره افراد متخصص استفاده کنند.

مشاوره نگارش اوراق قضایی می تواند برای این دسته از افراد دارای مزایا زیادی باشد و دریافت اینگونه خدمات جنبه الزام آور برای موکلین ندارد. تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه و همچنین اظهارنامه، به بهترین شکل ممکن توسط موسسه وکیل تلفنی انجام می شود و از لحاظ کیفیت محتوایی این اوراق اطمینان خاطر کافی داشته باشید. به منظور دریافت مشاوره حقوقی تلفنی برای تنظیم اوراق قضایی، از طریق شماره 09212242670 اقدام کنید. همچنین می توانید از مشاوره حقوقی انلاین و رایگان در سایت بهره مند شوید.

 

 

نگارش دادخواست فرجام خواهی

نگارش دادخواست تجدید نظر

راهنمای نگارش فوری انواع دادخواست

نگارش انواع نامه های اداری

نگارش اظهارنامه

نگارش شکواییه

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

برای من دادخواست طلاق را وکیل تلفنی به صورت انلاین نوشتن عالی بود

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی