موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

دعوی الزام به اخذ پایان کار ساختمان

دعوای الزام به اخذ پایان کار ساختمان

 

دعوای الزام به اخذ پایان کار یکی از دعاوی ملکی حقوقی است که این دعوا خود مقدمه و سر منشا دعاوی ملکی حقوقی دیگر، یعنی اخذ صورت مجلس تفکیکی و اخذ سند رسمی است؛ این دعوا زمانی مطرح می شود که سازنده ای ساختمانی نخواهد یا نتواند کار ساخت بنا را به اتمام و نتیجه برساند و در اینجاست که نماینده قانونی وی یا مالکِ ملک تکمیل نشده و پایان کار گرفته نشده، به دادگاه مراجعه می کند و دادخواست حقوقی الزام به تنظیم پایان کار را به مرجع قضایی (دفتر خدمات الکترونیک قضایی) ارائه می کند؛ به عبارت دیگر باید گفت: ساختمانی که موفق به اخذ پایان کار می شود، از نظر رعایت مقررات فنی، ضوابط شهرسازی و سایر سازمان های مربوطه مورد تایید می باشد و در عین حال عوارض و مالیات آن پرداخت شده است. در این مقاله به بررسی دعوای الزام به اخذ پایان کار می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

 

پایان کار ساختمان چیست؟

بعد از اتمام فرآیند ساخت‌وساز و با توجه به شناسنامه قبلی ملک، مدرکی صادر می‌شود که آن را پایان کار ساختمان می‌نامند. صدور این مجوز یا مدرک به این معنا خواهد بود که تمام موارد زیر انجام شده‌اند.

 

 • ساختمان مورد نظر به تایید شهرداری و سایر سازمان‌های ذی‌ربط ازجمله مسکن و شهرسازی رسیده است.
 • اصول و مقررات تعیین شده توسط شهرداری در ساخت‌وساز ملک رعایت شده‌اند.
 • تمامی عوارض و مالیات‌های مربوط به ساختمان نیز تمام و کمال پرداخت شده‌اند.

 

ماموران و کارشناسان فنی شهرداری پس از ساخت‌وساز به بازدید از ساختمان می‌پردازند. آن‌ها پس از بازدید مشخص خواهند کرد که آیا ساخت‌وساز انجام شده با قوانین و مقررات مطابقت دارد یا خیر. اگر مطابقت ساختمان از هر لحاظ تایید شود، کارشناسان شهرداری نسبت به ارائه گواهی پایان کار به سازنده یا مالک اقدام خواهند کرد.

 

 

دلایل اخذ پایان کار برای یک ساختمان چیست؟

صدور پایان کار ساختمان نشان دهنده آن است که مقررات فنی و ضوابط شهرسازیِ سایر سازمان‌ها، رعایت شده، تمامی مالیات و عوارض آن پرداخت شده است؛ با اخذ پایان کار ساختمان می توان نسبت به صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل وقوع ملک اقدام نموده و می توان با اخذ دو مورد بالا نسبت به اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام کرد.

 

 

نکته: البته می توان هر سه مورد بالا را (الزام به اخذ پایان کار ساختمان، صورت مجلس تفکیکی و سند شش دانگ به تفکیک‌) را در ضمن یک دادخواست مطرح کرد.

 

صدور و اخذ پایان کار پیش نیاز برای صدور سند ساختمان است و امکان صدور سند مالکیت مجزا برای هر یک از واحدهای احداث شده در ساختمان، تنها با گواهی پایان کار وجود دارد؛ تا وقتی که ساختمان گواهی پایان کار نداشته باشد، انتقال رسمی سند از طریق دفاتر اسناد رسمی امکان پذیر نیست و اگر ساختمانی پایان کار نداشته باشد، ناچاراً بایستی با توافق طرفین به صورت وکالتی معامله شود و برای استفاده از تسهیلاتی مانند وام مسکن و یا هر نوع وام رهنی دیگر، بدون اخذ پایان کار ساختمان امکان پذیر نیست.

 

زمانی می توان فروشنده ساختمان را به حضور در دفاتر اسناد رسمی ملزم کنیم که گواهی پایان کار ساختمان صادر شده باشد و گرنه می توانیم با اقدامات قضایی و طرح دعوای  الزام فروشنده به اخذ پایان کار از شهرداری (حسب مورد دهیاری، بخشداری، فرمانداری و...) همراه با الزام وی به تنظیم سند رسمی را خواست. برای دریافت مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان  به وبسایت موسسه حقوقی وکیل تلفنی مراجعه نمایید.

 

 

 

مهلت اخذ پایان کار ساختمان

مهلت اخذ اتمام کار ساختمان بدون محدودیت است، اما باید هر چه زودتر برای این کار اقدام کنید، زیرا بدون این مجوز با دردسرهای زیادی روبه‌رو خواهید شد.

 

البته مهلت اتمام عملیات ساختمانی نیز وجود دارد که عملیات ساختمانی باید پیش از اتمام این مهلت به اتمام رسیده باشد. این مهلت در بالای پروانه ساختمانی درج می‌شود. تمام کردن عملیات ساختمانی در مدت زمان تعیین شده، بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر یک پروژه ساختمانی در مدت زمان مقرر به پایان نرسد، مشمول پرداخت هزینه افزایش مهلت اتمام عملیات ساختمانی می‌شود که به عوارض تطویل نیز معروف است.

 

پس از ثبت تقاضای مالک در خصوص دریافت گواهی پایان کار و ارائه مدارک مورد نظر به شهرداری، کارشناسان شهرداری به محل وقوع ملک مراجعه می‌کنند. اگر اجرای قوانین مندرج در پروانه ساخت در ساخت‌وساز رعایت نشده باشد، امکان دریافت گواهی پایان کار وجود ندارد. بنابراین تایید کارشناسان شهرداری جهت اخذ این گواهی کاملا ضروری خواهد بود.

 

 

مدارک لازم برای اخذ پایان کار ساختمان

مالک ساختمان پس از اتمام مراحل ساخت‌وساز باید همراه با مدارک زیر به شهرداری مراجعه کند و خواستار صدور گواهی اتمام کار ساختمان شود.

 

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی جدید
 • اصل و کپی سند مالکیت ملک
 • لزوم ارائه اصل و تصویر برگه انحصار وراثت و همچنین تصویر شناسنامه ورثه در صورت فوت مالک اصلی
 • اصل و تصویر قبض عوارض نوسازی سالانه
 • اصل و تصویر قبض تلفن، برق، آب، و گاز
 • ارائه کارت سازه، کلیه گزارش‌های مرحله‌ای و برگه اتمام عملیات ساختمانی
 • ساختمان‌های نوساز باید به ارائه تاییدیه استاندارد برای آسانسور بپردازند.
 • اصل و کپی پروانه ساختمان
 • نقشه معماری ملک همراه با مهر شهرداری منطقه به همراه فایل آن در قالب سی دی
 

 

 

problemes of building construction requirement

 

 

چگونه پایان کار بگیریم؟

مراحل اخذ پایان کار به ترتیب ذیل می باشد:

 1. تهیه و تکمیل درخواست پایان کار.

 2. اقدام برای دریافت رسید پرداخت عوارض نوسازی.

 3. تحویل سند مالکیت رسمی، درخواست به شهردار برای اخذ دستور بازدید کارشناس، ثبت شماره، تاریخ و زمان بازدید کارشناس ثبت در دبیرخانه.

 4. بازدید، تایید و تحویل تنظیم گزارش وضعیت موجود توسط کارشناس فنی شهرداری از ساختمان تمام شده، تکمیل فرم گزارش عملیات روند اجرای ساختمان از سوی مهندس ناظر.

 5. ادامه با ارائه مدارک نظر کارشناسان مبنی بر عدم خلافی (مشرف بودن اضافه ارتفاع اضافه قد پا) رفتن به قسمت محاسبات و بررسی از جهت اضافه یا کاهش متراژ، ارائه رسید عوارض گزارش مهندس ناظر در مرحله اتمام بنا و برگه اتمام بنا (که شامل پیش نویس پایان کار ساختمان و تایید رئیس بازرسی است) است.

 6. در صورتی که تخلف داشته باشد بررسی در کمیسیون فنی کمیسیون ماده ۱۰۰

 7. پس از پایان مهلت ۱۰ روزه کمیسیون مالک برای ادای توضیح (در صورتی که باید رفع خلافی کند ممکن است با این تصمیمات مواجه شود: تعیین جریمه یا صدور رای خلافی و تخریب آن اضافات تا بتواند پایان کار صادر شود) پس از صدور تایید رئیس بازرسی، معاون شهرسازی و شهرداری) در آخر صدور پایان کار با رفتن به دبیرخانه منطقه شهرداری.

 

 

علل طرح دعوای الزام به اخذ پایان کار چیست؟

هرگاه هر کدام از مالک یا سازنده به وظیفه قانونی خود عمل نکند، اقدامی برای پایان کار انجام ندهد یا اقدامات او لازم و کافی برای صدور اخذ پایان کار از شهرداری نباشد یا نهاد شهرداری علیرغم انجام وظیفه مالک یا سازنده و اتمام عملیات احداث ساختمان، به بهانه‌های واهی از صدور گواهی پایان کار سرباز زند، خواهان می تواند اقدام به طرح این دعوا در دادگاه واقع در حوزه قضایی محل وقوع ملک و ساختمان و دادخواهی بکند.

 

 

 

 

lawyer for end of construction requirements

 

 

 

بهترین دلایل اثباتی برای دعوای اخذ پایان کار چیست؟

برای دست یافتن به بهترین دلیل اثباتی برای دعاوی اخذ پایان کار، باید ببینیم که خوانده دعوا چه کسی است؛ سپس نسبت به آن اقدام مناسب را انجام دهیم، تمامی ارگان ها و نهاد هایی که می توانند خوانده دعوای اخذ پایان کار باشند به شرح زیر هستند:

 

 • اگر خوانده دعوا غیر از نهاد شهرداری (حسب مورد: دهیاری، بخشداری و فرمانداری ...) باشد؛ هرگاه عملیات احداث ساختمان که با پروانه ساخت شهرداری شروع شده است، به پایان برسد، طبق نظر کارشناس پروژه،  مهندس ناظر و کارشناسان فنی شهرداری، کلیه مقررات فنی، ضوابط شهرسازی و سایر سازمان های مربوطه باید رعایت، اجرا شده و به تایید آنها رسیده باشد، کلیه عوارض و مالیات ها نیز پرداخت شده باشد و تخلفی نیز موجود نباشد؛ مطابق ماده ۱۰ و ماده ۲۲۰ قانون مدنی که اشعار می دارد: "عقود نه فقط متعاملین را به اجرای چیزی که در آن تصریح شده است ملزم می نماید، بلکه متعاملین به کلیه نتایجی هم که به موجب عرف، عادت و یا بموجب قانون از عقد حاصل می شود، ملزم می باشند" پس اخذ پایان کار هم که نتیجه قانونی بیع ملک است باید توسط مالک یا سازنده انجام گردد.

 

هرگاه حکم دادگاه که خوانده مالک یا سازنده را محکوم و ملزم به اخذ پایان کار می کند و وی استنکاف می کند، این عدم انجام تعهد در قرارداد فی مابین به وجه ملتزم مشروط شده و به جبران خسارت و یا خود تعهد عرفاً به منزله تصریح باشد (کما اینکه قاعدتاً در قراردادها و عقود بیع املاکی که منعقد می گردد، این شرط در آن گنجانده شده است) شخص متعهد به اخذ پایان کار، مسئول جبران خسارت وجه التزام خواهد شد و شخص مالک یا سازنده همچنان به اخذ پایان کار ملزم خواهد بود.

مطابق ماده ۲۲۰ قانون مدنی، همچنین اگر خودِ خواهان هم با اجازه حاکم و مجوز دادگاه راساً اقدام به اخذ پایان کار کند، می تواند به استناد ماده ۲۲۲ قانون مدنی، این پروسه را انجام دهد و مالک یا سازنده محکوم به تادیه مخارج آن وفق ماده ۲۲۲ قانون مدنی و ۵۱۵ و ۵۱۹ ماده قانون آیین دادرسی مدنی خواهد شد؛ النهایه در صورت عدم امکان انجام هر یک از موارد در اخذ پایان کار، مطابق ماده  ۲۱۹ که مقرر می دارد: "عقودی که طبق قانون واقع شده باشند بین متعاملین و قائم مقام آنها لازم الاتباع است مگر اینکه به رضای طرفین اقاله یا بعلت قانونی فسخ شود" منجر به فسخ قرارداد بیع و یا مشارکت در ساخت خواهد شد.

 • اگر خوانده دعوا شهرداری باشد؛ یعنی اگر شهرداری به دلایل غیرموجه از صدور پایان کار امتناع ورزد، خواهان دعوای الزام به اخذ گواهی پایان کار، می تواند این نهاد را مکلف و ملزم به اخذ پایان کار با طرح دعوا الزام به اخذ پایان کار در دادگاه صالحه محل قرارداد کند و مورد دادخواهی قرار دهد.

 • علاوه بر موارد فوق الذکر، ارجاع امر به نظر کارشناس رسمی دادگستری، قوه قضاییه، نظر مهندسین ناظر و مفاد قرارداد فی مابین، می تواند از دلایل استنادی اثباتی باشد. 

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

 

شرایط لازم برای اقامه دعوای الزام به اخذ پایان کار

دعوای الزام به اخذ پایان کار تنها در شرایطی خاص اقامه می‌شود. مثلا سازنده ملک در قراردادهای مشارکت در ساخت یا فروشنده ملک در قرارداد بیع، از انجام اقدامات لازم در خصوص دریافت این گواهی امتناع کرده باشند. این افراد، مکلف به اخذ گواهی پایان کار هستند. اما برخی از آن‌ها به دلایل مختلفی نظیر وقوع تخلفات در روند ساخت‌وساز یا بدهی به شهرداری از این کار سر باز می‌زنند.

در عین حال، باید توجه داشت که طبق قرارداد، گهگاه خریدار مکلف به رعایت یک شرط بوده است تا سازنده یا فروشنده بتواند اقدامات لازم برای اخذ گواهی پایان کار را انجام دهد. مثلا در قرارداد آمده است که اقدام فروشنده برای اخذ پایان کار ساختمان به پس از پرداخت وجه‌المعامله از طرف خریدار موکول می‌شود. بنابراین عدم رعایت این شرط از طرف خریدار موجب خواهد شد تا عدم مراجعه فروشنده برای اخذ گواهی پایان کار قانونی باشد.

اخذ پایان کار برای ساختمان از مقدمات تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت و دریافت صورت مجلس تفکیکی است. بنابراین شرایط طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی، بدون اقامه دعوای الزام به اخذ پایان کار ممکن نخواهد بود. در صورت وجود ابهام یا هر گونه سوال در این زمینه می‌توانید نسبت به مشاوره حقوقی اقدام فرمایید.

 

 

conditions for require an end of construction paper

 

 

تا چه زمانی می توانیم دعاوی الزام به اخذ پایان کار ساختمان را مطرح نماییم؟

به نظر می رسد زمان طرح این دعوا بدین صورت است که چون معمولاً اعتبار پروانه ساخت دو سال می باشد و سازنده می بایست در مهلت قانونی کار احداث ساختمان را به پایان برساند؛ مهلت شروع اقامه دعوا الزام به اخذ پایان کار پایان مهلت دو سال باشد بشرطی که پروانه ساختمان تمدید نشده باشد.

 

 

طرفین دعوای الزام به اخذ پایان کار چه کسانی هستند و چند نفر می توانند باشند؟

طرفین دعوای الزام به اخذ پایان کار مانند دیگر دعاوی حقوقی مشتمل بر ۲ طرف خواهان و خوانده است:

 • خواهان: به طور معمول خریدار ملک و خریدار پیش فروش ملکی که با سازنده قرارداد مشارکت ساخت منعقد کرده است می باشد.

 

 • خوانده: کسی است که وظیفه اخذ پایان کار ساختمان با اوست، اعم از سازنده ملک، فروشنده ملک پیش فروش (کسی که ملک را از مالک اصلی خریداری نموده است)، کسی که با خریدار قرارداد مشارکت معرفی کرده است و یا نهاد شهرداری (حسب مورد دهیاری و یا بخشداری و ...).

 

 

روال رسیدگی به پرونده دعوای الزام به اخذ پایان کار ساختمان در دادگاه

دادگاه و مرجع قضایی صالح برای رسیدگی به دعوای الزام به اخذ پایان کار؛ دادگاهی است که ملک مشار الیه در حوزه قضایی آن قرار دارد؛ نهایتاً زمانی که دادگاه صالح حکم بر محکومیت خوانده دعوای الزام اخذ پایان کار صادر می کند و این حکم قطعیت می یابد، خواهان می تواند به اجرای احکام، مراجعه و تقاضای اجرای حکم کند.

 

با صدور اجراییه و ابلاغ آن به خوانده، وی فرصت دارند ده روز نسبت به اخذ پایان کار اقدام مقتضی بنمایند؛ در غیر این صورت خواهان باید از دادگاه مجوز اخذ پایان کار دریافت و اقدام به اخذ پایان کارکند.

 

نکته: گفتنی است این اقدامات مستلزم ارائه دادخواست جدید نمی باشد و در دادخواست اولیه ذکر می گردد؛ در صورتی که ساختمان شرایط اخذ پایان کار را نداشته باشد خواهان این اختیار را دارد که قرار داد معامله را فسخ کند‌.

 

 

 

 

 

best proval conditions for taking a paper for finished construction

 

 

 

مرجع صالح برای رسیدگی به الزام به اخذ پایان کار

خواهان باید خواسته خود را هنگام طرح یک دعوای حقوقی با یک دادخواست و روی فرم چاپی از پیش آماده شده بنویسد. سپس آن را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای دادگاه ذیصلاح ارسال کند. تشخیص مرجع صالح برای رسیدگی به الزام به اخذ پایان کار بر عهد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است. مشاوره حقوقی تلفنی در این زمینه می‌تواند بسیار مفید باشد تا بتوانید بهترین دادخواست ممکن را تنظیم کنید.

 

 

نگارش انلاین دادخواست الزام به اخذ پایان کار

گهگاه دیده می‌شود که فروشنده بدون اخذ پایان کار، اقدام به فروش ملک مورد نظر به خریداران می‌کند. از آنجایی که تنظیم سند رسمی ملک ملزم به داشتن گواهی پایان کار و تفکیک ملک است، خریدار برای دریافت سند رسمی ملک خود دچار مشکل خواهد شد. فرد خواهان سند رسمی در چنین شرایطی باید دادخواست الزام به اخذ پایان کار را از دادگاه بخواهد. جهت انجام هماهنگی برای نگارش دادخواست الزام به اخذ پایان کار در کمتر از 24 ساعت و با پرداخت هزینه ای مناسب با شماره 09212242670 و یا 02147625900 تماس بگیرید. 

 

 

راهنمای نگارش انلاین
مشاوره حقوقی بررسی اسناد دفاتر اسناد رسمی
مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند
مشاوره حقوقی ملکی
درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

بر حسب تجربه به عزیزانی که طبقه ای از آپارتمان به موجب سند عادی به ایشان منتقل شده و بعد انتقال دهنده اقدام به اخذ سند رسمی نسبت به ششدانگ ساختمان نمود در صورت نداشتن پایان کارتوصیه می شود دعوی الزام‌به اخذ پایان کار و تفکیک و انتقال سند اقدام گردد.با احترام
به مصداق «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» از زحمات همه ی عزیزان در موسسه وکیل تلفنی تشکر میکنم توصیه میکنم قبل از هر اقدام قانونی و قضایی با وکیل متخصص مشورت کنید چرا که پرونده های حقوقی همیشه یک راه حل ندارند و برای صرفه جویی در وقت و هزینه حتما مشورت کنید زنده باشید و تندرست
سلام واحترام.در موضوع پایان کار باید توجه نمود که در ساختمان های بزرگ مانند برج ها ممکن است سازنده به دلیل تخلف در ساخت و وجود جریمه سنگین برای اضافه بنا نتواند پایانکار اخذ نماید در این حالت خریداران واحدهای برج باید کاملا به میزان جریمه وبدهکاری سازنده به اداراتی مثل شهرداری توجه داشته باشند وحتی المقدور از آن اطلاع داشته باشند
سلام و عرض ادب واقعا خدمات موسسه وکیل تلفنی بسیار خوب و منحصربه فرد می باشد
عرض سلام و خسته نباشید با توجه به تورم بسیار بالا و شیوع بیماری کرونا این اقدامات شما هم در خصوص جلوگیری از بیماری و هم صرفه جویی درهزینه ها قابل تقدیر است. مچکر.
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
سلام و احترام از اینکه در مورد مطالب پرکاربرد و پر ابهام مطالب مفید در سایت قرار میدهید سپاسگزارم. خدمات وکیل تلفنی بسیار مفید بود برام و از طریق موسسه یک وکیل گرفتم جهت پیگیری پرونده الزام به تنظیم سند رسمی که با قیمتی بسیار مناسب عقد قرارداد انجام شد و وکیل بسیار حرفه ای و دلسوزانه کار من را پیگیری کردند. از مدیریت موسسه آقای توکلی و کلیه همکاران موسسه متشکرم. موفق باشید
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
ساختمانی درست کرده ایم ونیاز داریم تا سند دار کنیم برای اینکه سند بگیریم باید شهرداری به ما پایان کار بدهد و پایان کار یعنی از لحاظ مهندسی ومحکم کاری مورد تا بید شهر داری هست یا نه ، در اینگونه مواقع نیاز داریم تا از کسانی مثل مشاور حقوقی ملک کمک بگیریم تا بهتر بتوانیم عمل کنیم ونیاز فوری به مشاوره داریم باید یادمان باشد که سایت وکیل تلفنی با داشتن وکلای متخصص ملک به راحتی می توانند به ما کمک کنند، زیرا تنها بایک تماس و با هزینه ی کمتر، به ما مشاوره تلفنی می دهند وپاسخ سوالات مبهم ما را در این زمینه می دهند بنابراین حتما با سایت تماس می گیریم.
سلام. دعوای من ابتدا رفته شورای حل اختلاف، دعوای مربوط به اخذ پایان کار... به همین دلیل سرچ که کردم سایت شما اومد بالا و مطلبی که در خصوص این موضوع داخل سایت درج شده بود رو مطالعه کردم. واقعا اطلاعاتم رفت بالا. بعش سوالم رو از طریق سایت پرسیدم و متوجه شدم الان باید چه کار کنم که پرونده از شورا بیاد بیرون و بره دادگاه.سپاسگذارم از اینکه سایتی پر از محتوا و پر از مطالب حقوقی با موضوعات مختلف تهیه کردین
با سلام خدمت کاربران عزیز.دعوای الزام اخذ پایان کار که در امتداد ان و نتیجتا به الزام به تنظیم سند رسمی می رسد از دعاوی رایج ملکی مخصوصا در پیش فروش ساختمان است که ضمانت اجرای آنها همانا این است که اگر خوانده حاضر به این کار نشد دادگاه و نماینده آن اقدام به این امر می نماید پس جای بسی نگرانی از سوی خواهان نیست اگر خوانده حاضر به این کار نشد.مطالب خوب موسسه را به دقت مطالعه کنید تا راهگشای شما باشد.مشاوره با وکلا هم فراموش نکنید.موفق باشید مسیح اقاداودی وکیل موسسه
با سلام. واقعا ممنونم از اینکه چنین شرایطی رو فراهم کردید که بتونیم به راحتی با وکلا و مشاورین در تماس باشیم و در مورد موضوعات مختلف مشاوره بگیریم. واقعا این کار خیلی ارزشمنده و میتونیم با هزینه کم و در کوتاه ترین زمان، برای هر اقدام حقوقی که میخواهیم انجام بدیم، با وکلا مشورت کنیم و راهنمایی بگیریم
درود بسیار عالی اگر خودتون پیمانکار هستید لازم ب ذکره که میشه از خیلی باخت ها در مقابل دعاوی اینچنینی پیشگیری کرد و همه این ها مشروط به قراردادیه که شما با کارفرما میبندین در این خصوص متخصص میتونه کمکتون کنه

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی