موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۹:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۶:۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۲۷:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۷:۴۲:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۴:۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۲:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۵:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • خدیجه محمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۳۰:۲۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • علی علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
انجمن وکیل تلفنی

مطالبه مهریه چیست؟

مطالبه مهریه چیست؟

مطالبه مهریه، یکی از بحث­ های چالش ­برانگیز حقوقی و از مسائل بسیار مطرح و پررنگ دعاوی است؛ در شرحی کوتاه، مفهوم مطالبه مهریه، به معنای درخواست اخذ تمام یا بخشی از مهریه ­ای است که در زمان انعقاد عقد نکاح، به صورت توافقی، از طرف زوج (مرد)، به زوجه (زن) تعهد پرداخت آن داده شده است و هم­چنین در سند ازدواج نیز درج گردیده است و یا از طریق دیگر اسناد تعهدآوری که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم گردیده، این تعهد داده شده و امضا گردیده است؛ اما اینکه مطالبه بی دردسر و فوری مهریه چیست و چگونه انجام می گیرد را چند خط پایین تر و بعد از ویدئوی زیر به طور مفصل توضیح داده ایم؛ فلذا قبل از اینکه به آن قسمت مراجعه کنید و با مطالبه مهریه آشنا شوید، دست به قلم شده و از ویدئوی یک دقیقه ای زیر نت برداری های لازمه را انجام دهید.

 

مطالبه مهریه به آسان ترین و فوری ترین روش ممکن (توصیات بانوی وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

از آنجا که مهریه از موضوعات مربوط به عقد نکاح و در ارتباط با عقود است؛ هم­چنین بنابر ارتباطی که با مسائل خانوادگی و روابط انسانی و حتی حفظ نهاد خانواده می­ یابد، از موضوعات بسیار حساس و مهم است؛ حتی بایسته است تا به مسائل مذکور، امکان وقوع طلاق با مطالبه مهریه را افزود؛ از طرفی، امکان وقوع طلاق با مطالبه مهریه، صرفاً به این امر ختم نشده و با مسائل متعاقب دیگری چون شرایط پیش و پس از طلاق برای هریک از زوجین، حضانت فرزندان، دریافت نفقه و اجرت­ المثل، استرداد جهیزیه، بذل بخشی از مهریه و بسیاری موارد دیگر، همراه است که تمامی این موارد شما را ملزم می کنند که خودسرانه اقدام ننموده و حد الامکان ارزان ترین مشاوره تلفنی 24 ساعته با وکیل مطالبه مهریه را تجربه نمایید؛ چراکه این مشاوره هم ارزان است و هم با وکیل متخصص امر؛ پس وقت را هدر نداده و تصویرک زیر را لمس نمایید تا از شرایط دریافت فوری این مشاوره آگاه گردید.

 

telephone legal advice button

 

قواعد اصولی مطالبه مهریه چیست؟

 

principled ways for dowry delivery

آموزش 24 ساعته اصول وصول مهریه

 

اقدامات حقوقی، مستلزم رعایت قواعدی است تا مراحل رسیدگی، پیگیری و نتیجه ثمربخش باشد؛ مطالبه مهریه نیز از این قاعده مستثنا نیست.

 

نکات مهم:

 • مستحضر هستید که مهریه مالی است که به سبب عقد نکاح به زوجه تعلق می­  گیرد، او می ­تواند هر زمان که بخواهد مهریه را مطالبه و در آن تصرف نماید؛ زوج نیز موظف به پرداخت مهریه می ­باشد.

 

 • لازم به تذکر است که انواع مهریه شاملِ مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه می ­باشد.

 

 • توجه مبذول دارید که مطالبه مهریه، در زمره حقوق مالی است و طرح آن به منزله طرح دعوی مالی است.

 

ملاحظه می ­فرمایید، موضوع از پیچیدگی ­های خاص حقوقی برخوردار بوده و نیازمند علم و تجربه کارشناسان حقوقی است تا در طرح و تنظیم دادخواست مطالبه مهریه، قواعد و نکات حقوقی بر اساس نوع دعوی و خواسته، به درستی رعایت گردد.

هم­چنین بایستی قوانین جدید مربوط مهریه و حتی مواردی را که مهریه به زوجه تعلق نمی ­گیرد، به موارد فوق اضافه نمود.

 

اصولا مطالبه مهریه از دو طریق ممکن است:

 1. دادگاه.
 2. اجرای ثبت.

هریک از طرق فوق، در طرح و پیگیری شرایط متفاوتی دارد؛ در هر صورت، پرونده ­های مطالبه مهریه بنابر شرایط طرح، میزان مطالبه مهریه و بذل آن و... که پیش‌تر مذکور شد، نیازمند بررسی ­های دقیق کارشناسی است تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

نکته: موضوعات حقوقی، اعم از مدنی یا کیفری، واجد ویژگی ­های منحصر به فردی هستند که سبب تمایز پرونده ­های حقوقی، ولو با وجود مشابهت ­های زیاد می ­گردد.

 

توصیه: بنابر نکته فوق، متخصصان حقوقی اکیدا توصیه می ­نمایند که پیش از هر اقدامی با کارشناسان حوزه امر مشورت حقوقی نمایید تا از بروز پیامدهای مدت­دار ناخواسته پیشگیری گردد.

 

تذکر: پیگیری هم‌زمان مطالبه مهریه از هر دو طریق مذکور ممکن نیست؛ با اثبات چنین امری، دادگاه دادخواست زوجه را رد می ­نماید.

 

مدنظر داشته باشید، مطالبه مهریه زوجه (ناشی از نکاح موقت)، از طریق شورای حل اختلاف یا دادگاه ممکن است که بنابر ثبت یا عدم ثبت نکاح موقت، متفاوت خواهد بود. جهت اطلاعات بیشتر با مجموعه وکیل تلفنی در ارتباط باشید.

 

بررسی دلیل انصراف بیش از 65% بانوان ایرانی از مطالبه مهریه:

 

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته از سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.