موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

مطالبه مهریه چیست؟

مطالبه مهریه چیست؟

مطالبه مهریه، یکی از بحث­ های چالش ­برانگیز حقوقی و از مسائل بسیار مطرح و پررنگ دعاوی است؛ در شرحی کوتاه، مفهوم مطالبه مهریه، به معنای درخواست اخذ تمام یا بخشی از مهریه ­ای است که در زمان انعقاد عقد نکاح، به صورت توافقی، از طرف زوج (مرد)، به زوجه (زن) تعهد پرداخت آن داده شده است و هم­چنین در سند ازدواج نیز درج گردیده است و یا از طریق دیگر اسناد تعهدآوری که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم گردیده، این تعهد داده شده و امضا گردیده است؛ اما اینکه مطالبه بی دردسر و فوری مهریه چیست و چگونه انجام می گیرد را چند خط پایین تر و بعد از ویدئوی زیر به طور مفصل توضیح داده ایم؛ فلذا قبل از اینکه به آن قسمت مراجعه کنید و با مطالبه مهریه آشنا شوید، دست به قلم شده و از ویدئوی یک دقیقه ای زیر نت برداری های لازمه را انجام دهید.

 

مطالبه مهریه به آسان ترین و فوری ترین روش ممکن (توصیات بانوی وکیل ما)

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

قواعد اصولی مطالبه مهریه چیست؟

 

principled ways for dowry delivery

آموزش 24 ساعته اصول وصول مهریه

 

اقدامات حقوقی، مستلزم رعایت قواعدی است تا مراحل رسیدگی، پیگیری و نتیجه ثمربخش باشد؛ مطالبه مهریه نیز از این قاعده مستثنا نیست.

 

نکات مهم:

 • مستحضر هستید که مهریه مالی است که به سبب عقد نکاح به زوجه تعلق می­  گیرد، او می ­تواند هر زمان که بخواهد مهریه را مطالبه و در آن تصرف نماید؛ زوج نیز موظف به پرداخت مهریه می ­باشد.

 

 • لازم به تذکر است که انواع مهریه شاملِ مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه می ­باشد.

 

 • توجه مبذول دارید که مطالبه مهریه، در زمره حقوق مالی است و طرح آن به منزله طرح دعوی مالی است.

 

ملاحظه می ­فرمایید، موضوع از پیچیدگی ­های خاص حقوقی برخوردار بوده و نیازمند علم و تجربه کارشناسان حقوقی است تا در طرح و تنظیم دادخواست مطالبه مهریه، قواعد و نکات حقوقی بر اساس نوع دعوی و خواسته، به درستی رعایت گردد.

هم­چنین بایستی قوانین جدید مربوط مهریه و حتی مواردی را که مهریه به زوجه تعلق نمی ­گیرد، به موارد فوق اضافه نمود.

 

اصولا مطالبه مهریه از دو طریق ممکن است:

 1. دادگاه.
 2. اجرای ثبت.

هریک از طرق فوق، در طرح و پیگیری شرایط متفاوتی دارد؛ در هر صورت، پرونده ­های مطالبه مهریه بنابر شرایط طرح، میزان مطالبه مهریه و بذل آن و... که پیش‌تر مذکور شد، نیازمند بررسی ­های دقیق کارشناسی است تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

نکته: موضوعات حقوقی، اعم از مدنی یا کیفری، واجد ویژگی ­های منحصر به فردی هستند که سبب تمایز پرونده ­های حقوقی، ولو با وجود مشابهت ­های زیاد می ­گردد.

 

توصیه: بنابر نکته فوق، متخصصان حقوقی اکیدا توصیه می ­نمایند که پیش از هر اقدامی با کارشناسان حوزه امر مشورت حقوقی نمایید تا از بروز پیامدهای مدت­دار ناخواسته پیشگیری گردد.

 

تذکر: پیگیری هم‌زمان مطالبه مهریه از هر دو طریق مذکور ممکن نیست؛ با اثبات چنین امری، دادگاه دادخواست زوجه را رد می ­نماید.

 

مدنظر داشته باشید، مطالبه مهریه زوجه (ناشی از نکاح موقت)، از طریق شورای حل اختلاف یا دادگاه ممکن است که بنابر ثبت یا عدم ثبت نکاح موقت، متفاوت خواهد بود. جهت اطلاعات بیشتر با مجموعه وکیل تلفنی در ارتباط باشید.

 

بررسی دلیل انصراف بیش از 65% بانوان ایرانی از مطالبه مهریه:

 

 

همان‌طور که ملاحظه فرمودید، شرایط مطالبه مهریه، بنابر نوع مهریه، نوع نکاح و طریق مطالبه مهریه و دیگر مسائل حقوقی متفاوت است.

هم­چنین نحوه طرح و تنظیم دادخواست و یا پیگیری نیز در کسب نتیجه مدنظر اثرگذار است. به این مسائل، بایستی موضوعاتی که با مطالبه مهریه ممکن است پدید آید را نیز اضافه نمود.

علی‌رغم اینکه مهریه در هر زمان که زوجه بخواهد قابل مطالبه می ­باشد؛ لیکن ممکن است مطالبه مهریه با مسائلی چون طلاق، خشونت­ های خانگی، نگرانی از افسردگی، آبروی اجتماعی یا شرایط زیستیِ خانواده، مسائل مالی و معیشتی، موضوع حضانت فرزندان و... نیز همراه شود.

بنابراین، بسیاری از بانوان ایران، بنابر شرایط اجتماعی-فرهنگی-اقتصادی و... از مطالبه مهریه خود انصراف می­ نمایند.

هم‌چنین مسائلی چون پیچیدگی مسیرهای قانونی مطالبه مهریه و طرق طرح و تنظیم دادخواست، یا مسائل پس از صدور حکم مانند اعسار زوج و تقسیط مهریه و اخفای اموال و... نیز سبب ابهامات بیشتر و انصراف از پیگیری موضوع می­ گردد.

 • لازم به تذکر است: برخورداری از همراهی یک وکیل متخصص مهریه، که صفر تا صد نکات و مراحل را بشناسد و در این راه مشاوره­ های حقوقی لازم را ارائه نماید و بکارگیری بهترین و موثرترین اقدامات را در مناسب­ترین وقت ممکن با رعایت مهلت ­های زمانی توصیه نماید، در تحقق نتیجه مطلوب بسیار موثر است.

 

 • توجه مبذول دارید: مجموعه حقوقی وکیل تلفنی، ضمن همکاری با بیش از 1000 وکیل متخصص زن و مرد در زمینه­های متعدد حقوقی، آماده ارائه انواع خدمات حقوقی اعم از مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین می­باشد.

در برخی موارد بانوان ارجمند ایران زمین، بنابر صلاحدید شخصی یا مسائل اجتماعی_فرهنگی، تصمیم و ترجیح دارند تا با وکلای خانم، موضوعات مربوط به مطالبه مهریه خود را پیگیری نمایند؛ بدین جهت مجموعه حقوقی وکیل تلفنی، با بهره­مندی از حضور و همکاری بسیاری از بانوان وکیلِ برجسته و زبده کشور، در جهت رفاه و آسایش خاطر بانوان ایرانی گران‌قدر، ضمن ارائه تضمین کیفیت، خدمات حقوقی خود را عرضه می­دارد.

 

نقش وکیل در وصول و مطالبه مهریه چیست؟

 

influence of lawyer to deliver dowry

وکیل ارزان برای وصول مهریه در تهران و شهرستان ها

 

پیش‌تر نیز نکاتی چند در این باره ذکر گردید؛ لیکن جهت شرح تفصیلی، ملاحظه فرمایید که یک وکیل متخصص در زمینه وصول و مطالبه مهریه، شخصی است که تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حقوق یا رشته ­های معادل آن به اتمام رسانیده، در آزمون های حقوقی موفقیت لازم را کسب نموده و واجد عنوان وکالت پایه یک دادگستری است.

هم­چنین، برای مدت مدیدی، تحت نظر وکلای سرپرست کاردان، کارآموزی نموده و در پرونده­ های متعدد و متمایز حقوقی، تبحر و کارآزمودگی لازم را بدست آورده است.

بنابراین زمانی که از وکیل متخصص در وصول و مطالبه مهریه سخن به میان می آوریم، شخصی با اوصافی که مذکور گشت را مدنظر داریم که واجد صلاحیت­ های ضروری وکالت، علم، تخصص و تجربه به غایت مطلوبی است که وی را در تشخیص ویژگی های خاص هر پرونده، شناخت زوایا و عوامل موثر در کسب نتایج مطلوب یا پیشگیری از ورود ضرر و پیامدهای جبران­ ناپذیر، متمایز می ­سازد.

بهره­مندی از چنین وکیلی، مسلماً در کاهش هزینه­ های غیرضروری، افزایش اثرات مطلوب و کسب موفقیت در کلیه مراحل حقوقی از طرح تا پیگیری و نتیجه، هم­چنین در عدم اتلاف وقت موکل و دادگاه و مراجع رسیدگی­ کننده، نقش بسزایی خواهد داشت.

مجموعه وکیل تلفنی، به عنوان اولین و قدیمی ­ترین بنیاد حقوقی آنلاین و غیرانتفاعی، ضمن برخورداری از برترین مشاوران حقوقی و وکیل آنلاین، در راستای تسهیل دسترسی به خدمات حقوقی چنین وکلایی، انواع خدمات حقوقی خود را به صورت تلفنی، آنلاین و حتی حضوری ارائه می نماید.

بدین جهت، برای طرح دادخواست مطالبه آنلاین مهریه یا اخذ مشاوره تلفنی مهریه یا طرح هرگونه پرسش و پاسخ فوری حقوقی، می ­توانید از طریق وب­سایت مجموعه، رایچت یا از طریق وسایل ارتباط جمعی (تلفن، اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، فیس­تایم و...) اقدام فرمایید تا در کمترین زمان ممکن، با برجسته ­ترین وکلای حقوقی در امور خانواده و مطالبه مهریه در ارتباط قرار گیرید.

بنابر وجودِ احتمالِ برخی مسائل جانی و سلامت، با بروز هرگونه شرایط اضطراری، می  توانید به اخذ ارزان ترین مشاوره تلفنی 24 ساعته با وکیل متخصص مهریه، مبادرت ورزید.

 

نکات مهم: 

 • توجه مبذول دارید که در تعلق مهریه به زوجه، با وجود اسناد مذکور که تعلق مهریه به زوجه را اثبات می نماید؛ تفاوتی در موقت یا دائم بودن نکاح نیست.

 

 • نکته دیگر اینکه، نه تنها مهریه حق انکارناپذیر زوجه محسوب می­ گردد؛ بلکه در نکاح موقت، تعیین آن از شرایط صحت عقد نیز محسوب می­ گردد.

 

بنابر آنچه ذکر گردید؛ ملاحظه می ­فرمایید که موضوع مطالبه مهریه از چنان ویژگی­ ها و ظرایف و نکات حقوقی برخوردار است که لزوم اخذ مشورت حقوقی و همراهی یک وکیل متخصصِ زبردست در امور حقوقی خانواده و به ویژه مطالبه مهریه را اثبات می ­نماید.

 • لازم به تذکر است؛ موارد فوق­ الذکر در برخی موارد با موضوعات خشونت خانگی و ضرب و شتم نیز همراه می­ باشد که بایستی اکیدا مورد بررسی و رسیدگی حقوقیِ وکلای متخصص واقع شود.

 

بهترین روش وصول مهریه برای بانوان حساس و زودرنج:

 

رزرو مشاوره حقوقی با وکیل تلفنی

 

با تحقق عقد نکاح، زوجه مالک مهریه شده و مهریه به عنوان دِین، بر ذمه زوج قرار می­ گیرد؛ همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، زوجه هر زمان که بخواهد می ­تواند مهریه را مطالبه نموده و این امر منوط به تحقق طلاق زوجین یا امر دیگری نیست.

لیکن بنابر دلایلی که ذکر شد، برخی از بانوان، ممکن است از مطالبه مهریه خود انصراف نمایند؛ یکی از این دلایل طولانی بودن و پیچیده بودن شرایط رسیدگی و مسائل حقوقی ناشی از آن است.

بنابرمورد گفته شده، چنانچه در زمره بانوان حساسی هستید که از این پیچیدگی­ ها و مسائل حقوقی گریزان هستید یا از نحوه پیگیری و طرح موضوع آگاهیِ حقوقی کافی ندارید، می ­توانید به کمک مشاوره حقوقی با بهترین وکلای ایران، جهت یافتن بهترین روش وصول مهریه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به شیوه ­ای مطلوب و بدون تشویش خاطر، راهکاریابی حقوقی نمایید.

 • لازم به ذکر است: اصولا مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت، سهل ­تر از پیگیری از طریق دادگاه است و سرعت رسیدگی اجرای ثبت نیز در مقایسه با فرآیند قضائی بیشتر است.

سند ازدواج در زمره اسناد رسمی است که می ­توان آن را از طریق اجرای ثبت به اجرا گذاشت. به علاوه اجرای ثبت، فاقد هزینه دادرسی است و متقاضی صرفا ملزم به پرداخت هزینه اجرا خواهد بود. بدین جهت، زوجه با ارائه اصل سند ازدواج و تصویر مصدق آن، بایستی به اجرای ثبت محل اقامت خود مراجعه نموده و اجرای ثبت، ابلاغیه لازم مبنی بر بدهکاری زوج  و مهلت پرداخت آن را صادر خواهد نمود.

 

نکته (بسیار مهم): چنانچه در طی مهلت مقرر شده در ابلاغیه، زوج نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام ننماید، زوجه می­تواند ضمن توقیف اموال زوج، مهریه خود را از اموال زوج اخذ نموده و هم­چنین زوج را ممنوع­الخروج سازد.

 

 • نکته دیگر اینکه، توقیف اموال زوج، منوط به معرفی اموال و اثبات مالکیت زوج، توسط زوجه است؛ در اصطلاح حقوقی، اثبات ملائت زوج، با زوجه می ­باشد.

 

حداقل و حداکثر زمان موثر بر وصول مهریه و مطالبه مهریه و عوامل موثر بر آن:

 

Minimum & maximum time to receive the dowry

وصول فوری و آسان مهریه به صورت رایگان

 

در وصول و مطالبه مهریه، نمی ­توان با قاطعیت، حداقل و حداکثر زمان لازم تا کسب نتیجه را تعیین نمود؛ همان‌طور که مکرراً ذکر شد، شرایط و ویژگی­ های هر پرونده متفاوت است؛ به علاوه، در برخی موارد زوجین در مطالبه و پرداخت مهریه توافق می  نمایند و همین امر بر سرعت فرایند مطالبه مهریه می ­افزاید؛ در مواردی موضوعِ اعسار و ناتوانی زوج در پرداخت مهریه مطرح می ­گردد و به تعاقب آن تقسیط مهریه و محاسبه مازاد مهریه و اثبات اموال زوج و حتی زندان پیش می ­آید.

جهت پیشگیری از اطاله کلام، در کوتاه سخن اینکه حداقل و حداکثر زمان موثر بر وصول و مطالبه مهریه متاثر از مواردی است که در ذیل آمده است:

 1. میزان توافق زوجین در مطالبه مهریه و پرداخت آن.

 

 1. نوع طلاق

 

 1. میزان مهریه

 

 1. ملائت و استطاعت زوج در پرداخت مهریه بر حسب شرایط

 

 1. روش اقدام زوجه جهت مطالبه مهریه

 

 1. برخورداری از وکیل متخصص در امور خانواده به ویژه در وصول و مطالبه مهریه

 

 1. و...

 

هم­چنین برخی شرایط نیز وجود دارد که در صورت اثبات آن، مانعی بر تعلق مهریه به زوجه ایجاد خواهد نمود. مانند آنچه که در ماده 1098 ق.م آمده است:

 • چنانچه عقد نکاح، اعم از دائم یا منقطع، باطل بوده و نزدیکی واقع نشده باشد، زن حق مهر ندارد؛ اگر مهر را گرفته باشد، شوهر می­تواند آن را ‌استرداد نماید.

 

هم­چنین است ماده 1101 ق.م در خصوص فسخ نکاح پیش از وقوع نزدیکی، که حق مطالبه مهریه را از زوجه سلب می­نماید.

 • لازم به ذکر است که بنابر آنچه ملاحظه فرمودید، مجموعه حقوقی وکیل تلفنی، با برخورداری از همکاری وکلا و مشاوران حقوقی برجسته از سراسر ایران، در خصوص نحوه مطالبه و مدت زمان وصول و مطالبه مهریه و هرگونه سوالات حقوقی شما سروران گرامی، آمادگی و اهتمام تام در پاسخگویی و ارائه خدمات حقوقی لازم دارد؛ بدین جهت می­ توانید از طریق مشاوره تلفنی یا مشاوره آنلاین، نسبت به رفع سوالات خود اقدام فرمایید.

 

مطالبه مهریه تنها با یک تماس تلفنی؟ چطور ممکن است؟

 

 

بله؛ چراکه نه؟!

شاید در نگاه اول عجیب، نوین، یا حتی غیرممکن به نظر آید؛ لیکن در عصر حاضر با وجود امکاناتِ فناوری­های نوین و ارتباطات سریع و فارغ از محدودیت ­های مکانی و زمانی، اقدامی اصلح و عقلانی خواهد بود که به مدد فناوری و ابزارهای ارتباط جمعی، بتوانیم از این طریق حتی امور حقوقی خود را مدیریت و پیگیری نماییم.

صرفاً کافی است تا مجموعه حقوقی ارائه دهنده خدمات حقوقی مدنظر خود را از منظر کیفیتِ خدمات حقوقی، موفقیت ­های حاصل آمده در طی پرونده ­های متعدد آن، اعتبار وکلا و مشاوران حقوقی موسسه و توصیف ایشان به وجود ویژگی­ ها و صفات والای امر وکالت چون امانت، انصاف، فریضه خدمت و... در کلیت مجموعه و نحوه ارائه خدمات مذکور، مورد بررسی قرار دهید تا از صحت تصمیم اتخاذی خود در کسب مشاوره حقوقی، اطمینان حاصل نمایید.

بنیاد حقوقی وکیل تلفنی، بنابر وجود پیچیدگی ­ها، شرایط زوجین یا وجود برخی فوریت­ ها و مواقع اضطراری در خصوص موضوعات حقوقی خانواده و بالاخص مطالبه مهریه، در جهت تسهیل دسترسی همگان به خدمات حقوقی با هزینه­ های مناسب، ارزان و منصفانه، در هر وضعیت و موقعیت حاکم بر شرایط پرونده و بدون هیچ‌گونه محدودیت زمانی یا جغرافیایی، این امکان را در نظر گرفته است تا هم­ میهنان عزیز بتوانند صرفاً با برقراری یک تماس تلفنی، بلافاصله با مشاوران حقوقی و وکلای متخصص مدنظر خود در ارتباط قرار گیرند.

 • توجه مبذول دارید که برقراری تماس تلفنی به خطوط تلفنی شهری و همراه، محدود نبوده و جهت برقراری مکالمه تلفنی و اخذ مشاوره مطالبه مهریه می  توانید از طریق آنلاین مانند مکالمه تلفنی آنلاینِ واتساپی یا تلگرامی و... اقدام فرمایید.
 • هم­چنین به اطلاع می­ رساند شماره ­های تماس با مجموعه حقوقی وکیل تلفنی، از طریق وب­سایت رسمی مجموعه قابل رویت می­ باشد.

 

 

مزایای مطالبه تلفنی و غیرحضوری مهریه به نرخ روز:

 

absentee legal advice for dowry delivery

اورژانس وصول مهریه 24 ساعته وکیل تلفنی

 

در تکمیل آنچه مذکور گشت، سروران گرامی می ­توانید پس از ملاحظه چارتِ هزینه­ های مشاوره، مبلغ مدنظر خود را به شماره حساب درج شده واریز نموده، سپس در کمتر از 5 دقیقه، وکیل متخصص با شما تماس خواهد گرفت تا مشاوره حقوقی تلفنی خود را تجربه نمایید یا اینکه در صورت تمایل به پرداخت اقساطی هزینه مشاوره، می وانید مبلغ آن را همراه با قبض تلفن خود در پایان ماه پرداخت نمایید.

 

 • متذکر می­ شویم، بنابر نوع و شرایط درخواست مطالبه مهریه زوجه و توانایی مالی زوج در پرداخت مهریه، مدت زمان وصول مهریه متغیر می ­باشد؛ حتی ممکن است برای ماه­ها به طول بیانجامد؛ لیکن مطالبه مهریه تلفنی و غیرحضوری این مزیت را دارد که این مدت را بطور چشمگیری به حداقل برساند.

 

از مزایای مطالبه مهریه تلفنی و غیرحضوری، موارد ذیل قابل برشماری است:

 1. امکان طرح مطالبه مهریه تلفنی، با صِرف دسترسی به وسایل ارتباط جمعی میسر می ­گردد.

 

 1. امکان بهره­ مندی از خدمات مشاوره تلفنی مطالبه مهریه، به صورت غیر حضوری و بدون محدودیت جغرافیایی فراهم است.

 

 1. به صورت 24 ساعته و فوری ممکن است.

 

 1. امکان طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی بدون محدودیت وجود دارد.

 

 1. امکان اخذ نظرات تخصصیِ وکلای مجرب به دفعات فراهم است.

 

 1. ارسال مدارک و اسناد از طریق آنلاین و غیرحضوری امکان ­پذیر است.

 

 1. ارزان و مقرون به صرفه است.

 

 1. مانع اتلاف وقت، هزینه و صَرف انرژیِ روانی بیهوده می­ گردد.

 

 1. اعطای وکالت نیز امکان ­پذیر است؛ هم­چنین بکارگیری اقدامات حقوقی مناسب با رعایت مهلت­ های زمانی توصیه خواهد شد.

 

 1. و...

 

تمامی وکلای امور خانواده مجموعه وکیل تلفنی، واجد تبحر و کارآزمودگیِ اثبات شده در پرونده­ های متعدد حقوقی هستند که اکثریت قریب به اتفاق پرونده­ های مذکور، منجر به وصول فوری مهریه گردیده ­اند.

 

 • این نکته حاکی از صلاحیت حقوقیِ وکلای مزبور در ارائه خدمات حقوقی است.

 

 • اکیدا توصیه می­گردد که پیش از هرگونه اقدام حقوقی جهت مطالبه مهریه، از مشاوره متخصصان این حوزه در بررسی شرایط، احتمالات و امکانات یا فرصت­ ها بهره ­مند گردید.

 

هفت اشتباه جبران­ ناپذیر در مطالبه مهریه و جلوگیری از آن ­ها: (معروف به هفت گناه مهریه)

 

رزرو مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل

 

مستحضر هستید که در زمان عقد نکاح افراد با وجود شور و اشتیاقِ ناشی از تشکیل خانواده و یافتن شریک زندگی خود، از بسیاری مسائل حقوقی غافل می ­مانند.

 

 • لازم به ذکر است: بنابر جنبه های عاطفی و هیجاناتِ نکاح نبایستی جنبه حقوقی عقد از نظر دور بماند.

 

بسیاری افراد حتی در مدتی کمتر از یک سال از زمان وقوع عقد، با عواقبِ بی ­توجهی یا کم ­توجهی به جنبه حقوقی عقد نکاح، مواجه می­ گردند.

اهمیت این موضوع در زمان مطالبه مهریه یا وقوع طلاق نیز کاسته نمی ­شود؛ بنابراین بهتر است، چه در زمان وقوع عقد یا مطالبه مهریه یا وقوع طلاق، نسبت به این نکات حقوقی اطلاع و اِشراف کافی بدست آید و تصمیمات لازم بطور آگاهانه اخذ گردد تا از بروز اشتباهات جبران­ ناپذیر، پیشگیری به عمل آید.

 

هفت خطای جبران­ ناپذیر در مطالبه مهریه، پس از بذل تمام یا بخشی از مهریه بنابر جهات ذیل است:

 1. جهت انجام طلاق توافقی به دلیل سریع‌ تر بودن زمان دادرسی در طلاق توافقی.

 

 1. جهت اخذ حضانت فرزندان.

 

 1. بنابر وجود تهدیدات یا بیم ورود صدمات جانی و جسمی.

 

 1. جهت اخذ اجازه خروج از کشور.

 

 1. جهت اخذ اجازه اشتغالِ زوجه از زوج.

 

 1. جهت پیشگیری از تهدیدات روانی یا حفظ آبرو.

 

 1. جهت کاستن مدت دادرسی و پیچیدگی ­های آن.

 

بنابر قانون، مهریه به محض وقوع عقد، تماما متعلق به زوجه است؛ مگر آنکه زوجه تمام یا بخشی از آن را ببخشد که نسبت به آنچه بخشیده حقی نخواهد داشت. جهات و اسباب فوق دلیل قانونی جهت بذل مهریه ندارد و مشاوره با وکلای خبره و دریافت راهکارهای حقوقی مناسب، مانع از بروز چنین اشتباهات جبران ­ناپذیری می­ گردد و سبب می ­شود تا ضرورتی بر بذل تمام یا بخشی از مهریه جهت پیشگیری یا تحقق موارد فوق باقی نماند.

 

هیچ‌یک از موارد ذیل نیز سببِ سلبِ حق مطالبه مهریه نیست:

 1. خیانت زوجه به زوج.

 

 1. باکره بودن.

 

 1. عدم تمکین.

 

 1. ارتکاب جرائم کیفری چون قتل (حتی قتل زوج).

 

 1. ازدواج مجدد زوجه.

 

 1. و... .

 

بهترین روش مطالبه مهریه از شوهر بی­ پول و معسر:

 

insolvency interfering in dowry delivering

وصول آنلاین مهریه غیر ممکن به صورت 24 ساعته

 

همان‌طور که پیش‌تر نیز ملاحظه فرمودید، بهترین و سریع ­ترین مسیر مطالبه مهریه، اقدام از طریق اجرای ثبت است؛ لیکن چنانچه زوج (مرد) ادعای اعسار کند بهترین روش مطالبه مهریه چیست؟!

 • منظور از اعسار، حالتی است که شخص ادعا می­ نماید واجد تمکن مالی نبوده و یا اینکه اموالی دارد؛ اما لیکن بنابر وضعیت و شرایطی، دسترسی به آن امکان پذیر نیست؛ بنابراین معسر شخصی است که توانایی تادیه دیون خود را ندارد. مطابق ماده 652 ق.م دادگاه بنابر اوضاع و احوال شخص، مهلت یا اقساطی مقرر می­  نماید.

 

در اینجا دو فرض متصور است:

 1. ادعای اعسار اثبات گردد؛ با اثبات اعسار زوج، دادگاه نسبت به تعیین مهلت و تقسیط مهریه اقدام می­ نماید. زوج نیز می­تواند جهت تعدیل و کاهش اقساط مهریه اقدام به اعتراض نماید.

 

 1. ادعای اعسار اثبات نشود؛ با عدم اثبات اعسار، زوج ملزم به پرداخت تمام مهریه مطالبه شده است؛ در صورت امتناع، ضمن صدور حکم جلب، وی حبس خواهد شد.

 

در شرایط فوق، هر زمان که زوجه (زن)، بتواند اموالی از زوج را اثبات و معرفی نماید، امکان توقیف اموال مذکور جهت مطالبه مهریه وجود خواهد داشت.

 

 • توصیه: جهت امکان برخورداری از بهترین روش مطالبه مهریه از شوهر معسر، پیش از اخذ مشاوره کارشناسان حقوقیِ کاردان و حاذق در مهریه و اعسار، مبادرت به هیچ‌گونه اقدام حقوقی نفرمایید.

 

در خصوص کشف و معرفی اموال زوج یا حتی برخی اموال قول نامه­ای، نکات و ویژگی­ های خاص حقوقی در تنظیم دادخواست وجود دارد که صرفا به کمک وکلای متخصصِ حاذق در این زمینه، امکان­پذیر می­باشد.

هم­چنین وقوع برخی شرایط و بُروز اوضاع جدید، (مانند زمانی که پس از تقسیط مهریه، زوج مجددا استطاعت مالی بیابد)، در طرح دادخواست مجددِ تعدیل مهریه توسط زوجه موثر است و در صورت اثبات آن، امکان افزایش اقساط نیز وجود دارد.

 

 • توجه مبذول دارید: یکی از مزیت­ های اقدام از طریق اجرای ثبت، علاوه بر سرعت رسیدگی و صِرف پرداختِ هزینه حق­ الاجرا، امکان ممنوع ­الخروجی زوج توسط زوجه، جهت جلوگیری از فرار از دین او است.

 

مطالبه مهریه قسط­ بندی شده بهتر است یا یکجا؟

 

 

مسلما بنابر شرایط و مراحلِ طاقت ­فرسای مطالبه مهریه، زوجه به دریافت تمام مهریه به صورت یکجا تمایل دارد و بالعکس زوج حسب شرایط، ترجیح بر طرح اعسار، تقسیط مهریه و کاهش حداکثری میزان اقساط دارد.

لیکن در برخی موارد، حسب شرایط و اوضاع و احوال هر پرونده، که مکرراً نیز ذکر گردید بنابر ویژگی­ های خاص هر پرونده متمایز و منحصر به فرد می ­باشد و همین امر است که بر لزوم اخذ مشورت حقوقی از وکلای چیره در امور خانواده مُهر صحه می ­گذارد؛ بهتر است که ارجحیت و عقلایی بودنِ اقدام جهت مطالبه مهریه اقساطی یا یکجا، مدنظر قرار گیرد.

یک وکیل حاذق و زبده، با بررسی شرایط و قرائن موجود، به سهولت می ­تواند این امر را تشخیص دهد که از طریق کدام مسیر و با تنظیم چه نوع دادخواستی، از ورود هرگونه زیان در حق موکل خود پیشگیری نموده و یا با چه میزان بازده و منفعتی، نتیجه مطلوب مدنظر موکل خود را کسب خواهد نمود.

بنابر شرایط هر پرونده، این امکان وجود دارد که طرح مطالبه تمام مهریه، (مبتنی بر نوع و میزان آن و شرایط زوجیت و...)، با شکست مواجه شده یا حتی اصلا محقق نگردد.

هم­چنین این امکان وجود دارد که با در نظر گرفتن برخی شرایط زوج و امکان مذاکره و توافق یا بررسی مسائل مالی و توقیف اموال و استفاده از برخی اهرم ­های فشار مانند ممنوع ­الخروجی و غیره، طرح مطالبه اقساطی مهریه، به مراتب بیش­تر مفید فایده واقع گردد.

بنابراین تشخیص این امر مهم حقوقی، صرفاً با صلاحدید و به مدد تخصص علمی_تجربی یک کارشناس حقوقی که به مفاهیمِ قوانین و دادرسی و جنبه ­های تاثیرگذار حقوقی در پرونده و... آگاهی و اِشراف دارد، ممکن خواهد بود.

 • لازم به ذکر است: هریک از روش­ های مذکور واجد ویژگی­ های مثبت و منفی متفاوتی است که با توجه به خواسته هریک از زوجین، از درجه اهمیت متفاوتی برخوردار خواهد بود.

 

 • توصیه می ­گردد در این رابطه از مشاوره تلفنی، آنلاین یا حتی حضوری وکلای مجموعه وکیل تلفنی بهره­ مند گردید.

 

آیا به اقساط مهریه، بهره تعلق می­ گیرد و شامل مرور زمان می ­شود؟

 

installmental dowry concept

قسط بندی رسمی و آنلاین مهریه به صورت 24 ساعته و فوری

 

بایستی مدنظر داشت که مطالبه مهریه و اقساط آن مشمول مرور زمان نمی ­باشد و چنانچه زوج از پرداخت آن امتناع ورزد، هر زمان که زوجه پیگیری نموده و به اخذ حکم جلب مبادرت ورزد، بازداشت زوج و مطالبه مهریه ممکن می­ گردد.

مورد دیگر در خصوص نحوه تقسیط مهریه است؛ در این خصوص بایستی بیان داشت که هیچ‌گونه قانونی در خصوص تقسیط و تعیین میزان اقساط وجود ندارد و این امری است که در اختیارِ تامِ قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده قرار داده شده است. قاضی مزبور بنابر موارد ذیل، نحوه تقسیط و میزان اقساط مهریه را تعیین خواهد نمود:

 1. نوع دادخواست مطالبه مهریه.

 

 1. نوع مهریه و میزان آن.

 

 1. شرایط اموال زوج.

 

 1. وضعیت معیشتی زوج.

 

 1. ادله و مستندات زوجه.

 

 1. تشخیص و صلاحدیدِ شخص قاضی بر طبق اختیارات وی.

 

ملاحظه می­ فرمایید که یک روال ثابت و یکسان برای تعیین میزان اقساط مهریه وجود ندارد و این امر بنابر شرایط ویژه هر پرونده، منحصر به همان پرونده خواهد بود.

با صدور حکم توسط قاضی، اقساط مهریه بایستی پرداخت گردد؛ در غیر این صورت زوج جلب و زندانی خواهد شد و یا با اثبات اموال متعلق به زوج، اموال مذکور توقیف و مهریه از آن­ها تادیه می ­گردد؛ پیش‌تر نیز گفتیم که عدم پرداخت مهریه شامل مرور زمان نشده و دیون زوج را منتفی نمی ­سازد.

 

 • اکیدا لازم به ذکر و توجه است؛ با استفاده از مفاد مواد قانونی 522 قانون آ.د.م و 312 و 648 ق.م، در خصوص مطالبه طلب و دیون مالی، مبنای محاسبه مهریه، زمان پرداخت، حین ­الاداء و یوم ­الرد می ­باشد و مابه ­تفاوت آنچه پرداخت شده یا بهره و سودی به دیون پرداخت نشده تعلق نمی­ گیرد و ملاک محاسبه، زمان اجرای حکم تقسیط خواهد بود؛ مگر آنکه هیچ قسطی پرداخت نشده باشد و با شروع پرداخت اقساط، نرخ روز حاکم خواهد بود.

 

به اطلاع می­رساند، جهت وصول و مطالبه مهریه می­توانید از مشاوره تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی نیز بهره مند گردید.

 

وکیل وصول مهریه فوری غیر مستقیم

بررسی طلاق عاطفی و نتیجه آن

ابرا مهریه چیست و چگونه می توان آن را گرفت؟

بررسی جرم فریب (تدلیس) در ازدواج

تجویر ازداج مجدد چگونه صورت می گیرد؟

نگارش فوری انواع دادخواست های خانوادگی

نگارش فوری و 24 ساعته دادخواست طلاق

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و ارادت درود بر شما با مطالب خیلی خوبی که ارائه میدین واقعا لذت میبرم و استفاده میکنم بسیار عالی بود نکته ای در رابطه با مهریه غیر نقدی به ذهنم رسید خواستم با دوستان اگر مهر غیر نقد باشد و تعهد به انجام عملی باشد مثل اینکه مرد زن را به حج ببرد یا به او قرآن به او تعلیم کند و زن قبل از انجام این مسائل فوت کند،این مهر به ورثه زن به ارث خواهد رسید.در مواردی که اموال غیر منقول مانند زمین و مسکن مهر قرارداده میشود برای اینکه انتقال ملک به مالکیت زن اعتبار رسمی پیدا کند ،اگر ملک ثبت شده باشد باید سردفتر ازدواج سند ازدواج را بهمراه سند مالکیت ملک مورد نظر تحت مسئولیت به یکی از دفاتر اسناد رسمی حوزه خود ارسال کند تا مطابق مقررات به ثبت برسد. آرزوی توفیق برای یکایک شما
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیریت محترم سایت و همکاران گرامی،مهریه تعهد مالی زوج نسبت به زوجه در زمان انعقاد عقد ازدواج است که به صورت توافقی و در سند ازدواج‌قید می گردد و یا از طریق سند جداگانه در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می گردد و به موجب ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی به محض وقوع عقد زن مالک مهر می شود و می تواند هرگونه دخل و تصرفی در آن بنماید. لذا قوانین و آثار خاصی بر این موضوع مترتب است که کاربران عزیز جهت آگاهی از جزئیات قوانین حاکم بر مطالبه مهریه و نحوه پرداخت آن می توانند به سایت وکیل تلفنی مراجعه و از مشاوره آنلاین و ۲۴ ساعته با وکلای متخصص در این زمینه بهره مند گردند. با احترام_ فاطمه سلیمانی
مهریه حق زن است وبدهی مرد به زن بنابراین باید ئرداخته شود وزن هم حق دارد در هر زمان که بخواهد آن را مطالبه کند البته در صورت عند المطالبه بودن ؛ ئس زن حتی بعد از طلاق هم می تواند اقدام به گرفتن مهریه کند در صورتی که ابرا نکرده باشد ؛ برای مطالبه ی مهریه راهکارهایی وجود دارد برا آگاهی از آن باید از یک مشاور خانواده کمک بگیریم بهترین ونزدیکترین مشاور سایت وکیل تلفنی است که با داشتن بیش از هزار وکیل مجرب با هزینه ی کمتر و فوری مشاوره می دهد
متاسفانه امروزه ازدواج نکردن بخاطر بی پولی باعث شده است تا اختلالات زیادی در مقوله ازدواج به وجود بیاید. بالا رفتن سن ازدواج، بالا رفتن آمار طلاق، رواج یافتن ازدواج سفید و … همگی از مواردی هستند که بر اثر بی پولی جوانان به وجود می آیند. اما خب ما هیچ وقت نمی توانیم بگوییم که جوان بی پول باید از نعمت ازدواج محروم شود و تا آخر عمر از آن بی بهره بماند. فاکتورهای دیگری نیز برای ازدواج کردن وجود دارند که از نظر خیلی از خانواده ها حتی اگر پسری پول هم داشته باشد ولی از آن ها بی بهره باشد مناسب ازدواج نیست. درست است که شاید اوضاع اقتصادی شما خوب نباشد ولی ممکن است سایر شرایط ازدواج را داشته باشید. تحصیلات خوب، توانایی و یا هنری که بتوان از آن پول درآورد و … می تواند شما را در آینده به آن چیزی که می خواهید برسانند.
با سلام خدمت موسسه و همکاران وکیل تلفنی،ضمن تشکر از خدمات ارزندتان در این شرایط خاص و مشکل ساز بیماری به هموطنان عزیز پیشنهاد میکنم با توجه به بودجه بسیار مناسبی که نسبت به حل مشکلات حقوقی خود می‌پردازید از همه مهمتر در زمان خود صرفه جویی میکنید و با تماسی که کمتر از 5دقیقه با شما گرفته میشود از مشاوره وکلای خبره پایه یک بهره مند می شوید و برای مراجعه به دادگاه دیگر استرس و دغدقه چندانی ندارید.باارزوی حل مشکلات حقوقی مردم عزیز.وکیل پایه یک بهاره توکلی پور در زمینه خانواده با کد 30972 در خدمت مردم عزیز هستم.با تشکر
با سلام و عرض ادب، از آنجا که مهریه از موضوعات مربوط به عقد نکاح و در ارتباط با عقود است؛ هم­چنین بنابر ارتباطی که با مسائل خانوادگی و روابط انسانی و حتی حفظ نهاد خانواده می­ یابد، از موضوعات بسیار حساس و مهم است؛ حتی بایسته است تا به مسائل مذکور، امکان وقوع طلاق با مطالبه مهریه را افزود؛ از طرفی، امکان وقوع طلاق با مطالبه مهریه، صرفاً به این امر ختم نشده و با مسائل متعاقب دیگری چون شرایط پیش و پس از طلاق برای هریک از زوجین، حضانت فرزندان، دریافت نفقه و اجرت­ المثل، استرداد جهیزیه، بذل بخشی از مهریه و بسیاری موارد دیگر، همراه است. اینجانب سحر نیک پور، جهت مشاوره تکمیلی در خدمت شما عزیزان می باشم. با تشکر
ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه كاربران و همكاران گرامي و معزز توصيه مي شود در ابتداي هرگونه معامله ، تنظيم قرارداد ، و مشكل اعم از حقوقي ، كيفري ، ثبتي ، خانواده و تجاري و غيره با وكيلي متخصص و مجرب در مورد مبحث مطروحه مشورت داشته باشيد تا با اطلاع از كم و كيف قضيه بهترين حركت و واكنش را پيرو مسئله حادث شده داشته باشيد و البته در صورت نياز به وكيل دادگستري هماهنگي هاي لازم را انجام دهيد تا ان شاءالله نتيجه مطلوب حاصل شود كه مجموعه وكيل تل دسترسي سريع و آسان به وكلاي متخصص و مجرب را براي شما كاربران عزيز و بزرگوار فراهم آورده است و در بيست و چهار ساعت شبانه روزي وكلاي مذكور آماده جهت ارائه مشاوره و خدمات حقوقي به شما بزرگواران مي باشند هيچ موقع فراموش نكنيد كه (حق دادني نيست بله حق گرفتني است) در پناه خداوند متعال هميشه شاد و سلامت باشيد ارادتمند شما شيخي
سلام و عرض خداقوت خدمت همکارن خوب وکیل تلفنی دختر من از ابتدای پروندش با مشاورین شما در ارتباط بود و به قدری متعهدانه و دلسوزانه پاسخگو بودند که علاوه بر بخش حقوقی پرونده به آرامش روحی و از بین بردن اضطراب ناشی از مشکلات خانوادگی ما نیز کمک شایانی کردند. و در تمام مراحل دادرسی در هر ساعتی از شبانه روز پاسخگو بودند و همین واقعا کمک بزرگی بود به ما که اطلاعات حقوقی ناچیزی داریم و با هر ابلاغیه ای دچار سردرگمی میشدیم. براتون بهترین هارو خواستارم
سلام وقت همگی بخیر و خوشی ... اگر مهریه عندالاستطاعه باشد زن در صورتی می تواند مهریه را دریافت کند که مالی به غیر از مستثنیات دین، به دادگاه یا اجرای ثبت برای توقیف معرفی کند البته این مال می تواند منقول مثل خودرو، وجه نقد در حساب بانکی و یا غیر منقول (ملک) باشد. اگر زوج کارمند باشد توقیف ۴/۱ یا ۳/۱ حقوق با توجه به فرزند داشتن او، امکان پذیر است آنچه در مهریه عندالاستطاعه اهمیت دارد این که اعمال ماده ۳ قانون محکومیت های مالی (جلب) زوج وجود ندارد و دادخواست اعسار از پرداخت مهریه نیز در این جا معنایی ندارد.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی شرایط مطالبه مهریه، بنابر نوع مهریه، نوع نکاح و طریق مطالبه مهریه و دیگر مسائل حقوقی متفاوت است.هم­چنین نحوه طرح و تنظیم دادخواست و یا پیگیری نیز در کسب نتیجه مدنظر اثرگذار است. به این مسائل، بایستی موضوعاتی که با مطالبه مهریه ممکن است پدید آید را نیز اضافه نمود.علی‌رغم اینکه مهریه در هر زمان که زوجه بخواهد قابل مطالبه می ­باشد؛ لیکن ممکن است مطالبه مهریه با مسائلی چون طلاق، خشونت­ های خانگی، نگرانی از افسردگی، آبروی اجتماعی یا شرایط زیستیِ خانواده، مسائل مالی و معیشتی، موضوع حضانت فرزندان و... نیز همراه شود.اینجانب فریبرز ذوالفقاری اماده مشاوره تکمیلی هستم
سلام من با شوهر اختلاف داشتم میخواستم مهریه ام رو بگیرم ولی طلاق نگیرم البته چون قبلا با یه آقای دیگه ای در ارتباط بودم همسرم میگفت بخاطر خیانتی که کردی قانون مهریه ات رو از بین میبره البته من الان توبه کردم و با آقایی در ارتباط نیستم امروز صبح با وکلا موسسه وکیل تلفنی مشاوره تلفنی داشتم‌ و راهنمایی ام کردن که چیکار کنم الان واقعا احساس آرامش می‌کنم بی شک بی نظیرید
سلام و درود ممنون از موسسه و وکلای خوبش من تونستم با وکیلی که از طرف موسسه به من اعلام شده بود مهریه ام را کامل بگیرم
سلام من یه دختر درمانده بودم که همسرم یه مرد 50 ساله پولدار اما عیاش و خیانت کار بود. با وجود اینکه خیلی پولدار بود اما تمام چیزی که من توی خونش داشتم یه غذای بخور نمیر بود. بابای من یه آدم معتاد بود و منو با یه مهریه سنگین به شوهرم داد. با وجود اینکه اکثر وقتا تموم تنم کبود و سیاه بود و لباسام مال چند سال پیش و تنها توی خونه بودم، اما نه جرات شکایت داشتم و نه خانوادم حمایتم می کردند. شوهرمم می گفت هیچ کاری نمی تونی بکنی من یه قرونم بهت نمی دم. اما به کمک وکلای متخصص موسسه وکیل تلفنی تونستم تمام مهریه و حق و حقوقم رو بگیرم و یه زندگی آروم داشته باشم و هر روز بدنم کبود نباشه. خدا عمر با عزت بهتون بده که منو از اون جهنم نجات دادید

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی